Connect with us

Tech

Podsumowanie tygodnia: Gdzie byłeś, gdy pierwszy iPhone eksplodował w kinie?

Published

on

Technika

W tym tygodniu w Hallo netzwelt: Jak pierwszy iPhone radził sobie w życiu codziennym. Jak kino walczy o przetrwanie z Jamesem Bondem. Kiedy przychodzą latające motocykle. Najważniejsza wiadomość tygodnia.

gdzie byłeś? Kiedy Sony wprowadziło pierwszą konsolę PlayStation w 1994 roku? Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy iPhone? Kiedy wymienić Blu-ray DVD? Kiedy PDA zaczęły wygrywać? W imieniu całego zespołu, Michael, flaga „Hello netzwelt” uderzająca w zimną księżycową skałę wita cię coraz mniejszym zapasem tlenu.

Zobaczysz, jak wygląda artykuł w cotygodniowym biuletynie „Hello netzwelt”. Jeśli od teraz nie chcesz przegapić żadnych innych problemów, po prostu zasubskrybuj je, wpisując swój adres w polu na końcu tego artykułu.

 1. Kiedy Apple wprowadziło pierwszy iPhone

 2. Kino nie ma czasu na śmierć

 3. To była główna wiadomość tygodnia

 4. Następny przystanek: latające motocykle

 5. Płaski żart tygodnia

„Czy nadal wiesz, co wtedy robiłem?” To pytanie jest często zadawane w związku z wydarzeniami historycznymi. Na przykład stare klasy wiedzą dokładnie, gdzie byli, kiedy upadł Mur, Amerykanie wylądowali na Księżycu, a Concorde eksplodował.

W tym tygodniu intensywnie pracowałem nad nową generacją iPhone’a 13 firmy Netzwelt. Nasz raport z testów i przydatne informacje znajdziesz tutaj.

Szczerze mówiąc: niewiele się ruszałem. Zapewne za dziesięć lat nikt mnie nie zapyta: gdzie byłem, gdy Apple wprowadził iPhone’a 13. Chyba, że ​​niedługo 13 okaże się pechową liczbą…

Kiedy Apple wprowadziło pierwszy iPhone

W 2007 roku było inaczej. Wtedy, tak jak teraz, prawie nie miałem włosów na głowie, ale miałem szczęście pracować z Netzwelt – a wraz z nim podekscytowanie, ciekawość i szalone zamieszanie wokół czarno-srebrnej monety. w stanie doświadczyć tego z pierwszej ręki. Historycznie później. Wciąż wiem dokładnie. On ona. ona ma. Tak naprawdę. Absolutnie. Nie. Klucze. W każdym razie każdy chciał. Zamawiamy drogocenną porcję, której nie wiedzieliśmy, czy naprawdę potrzebujemy, bez mrugnięcia okiem w USA.

Wszystkie telefony komórkowe były wówczas podobne do Nokia N95. Zamiast ekranu dotykowego była klawiatura.

Ucieczka z więzienia była konieczna, aby smartfon z Cupertino mógł połączyć się z siecią Deutsche Telekom. Oszukańcza ucieczka z więzienia, która w tamtym czasie nadal skutkowała całkowitymi niepowodzeniami. Jeden zły wydruk, zbyt długo czekałem w niewłaściwym miejscu, a część może być używana tylko jako odblaskowy ciężarek do papieru. W dzisiejszych czasach jest to niewyobrażalne.

Całkowicie niewyobrażalne: rozmawialiśmy z ludźmi w strefie dla pieszych na temat nowego iPhone’a! Bez względu na wiek, bez względu na płeć: wszyscy bez wyjątku słyszeli wówczas o nowym iPhonie. Wyobraź to sobie w dzisiejszych czasach. Czy mogę dać ci krótką opinię Do nowego Xiaomi 11T Pro Konsultować?

I nikt nie dogadał się wówczas z rewolucyjną klawiaturą ekranową dla iPhone’a. Wszyscy byli sceptyczni, ale prawie nikt nie chciał zbyt szybko zrezygnować ze swojego telefonu komórkowego Apple. Wciąż pamiętam swój wstyd, że rozmawiałem przez telefon z tym publicznie. Nie odważę się używać iPhone’a w pociągu. Dzisiaj kalkulator otworzy się wraz z iPhonem w pociągu w 2007 r. Jak noszenie BioVYZR.

Na pierwszy rzut oka łatwo przeoczyć najlepszy aparat iPhone'a. Tak jak my "Logo".

Na pierwszy rzut oka łatwo przeoczyć najlepszy aparat iPhone’a. Podobnie jak nasze „logo”.

Chcesz nam opowiedzieć o swoim „historycznym” momencie technologicznym? Może to był pierwszy PlayStation? Może pierwszy, który śmieje się z TikTok? A może w chwili, gdy zdałeś sobie sprawę, że dzięki okularom VR każdy możliwy świat jest dla ciebie otwarty? Prosimy o kontakt pod adresem [email protected]

Kino nie ma czasu na śmierć

Wielu będzie pamiętało pierwszą w swoim życiu wizytę w kinie. Dla mnie to było „w kraju przed naszymi czasami” i mój rower został skradziony od razu. Kino jako instytucja od lat nie radzi sobie dobrze. Potem pojawiła się Corona iw wielu kinach światła mogły wkrótce zgasnąć na zawsze. Jeśli mnie to nie zasmuca, od razu narysuję tutaj sztukę słów o „domkach zabaw”.

James Bond 007 - Spectre: Daniel Craig pełni rolę superagenta od 2006 roku. W 2021 roku zakończy erę Bonda "Nie ma czasu na śmierć".

James Bond 007 – Spectre: Daniel Craig od 2006 roku pełni rolę super-agenta. W 2021 roku zakończył erę Bonda „No Time To Die”. (Źródło: Uniwersalne zdjęcia)

Jeśli nie chcesz, aby kino umarło, odwiedź je. Jest jak moja ukochana babcia. Obecny hit, który ma ratować kino, nie mógłby mieć lepszego tytułu: „No Time To Die” to ostatni film Daniela Craiga o Bondzie.

Zapamiętywanie kina nie jest dla Ciebie wystarczająco ważne i chcesz wiedzieć, czego się spodziewać? dla nas Dariusz Widział już finał Craiga i pyta w swojej recenzji filmu”Odważny lub po prostu lekceważący? Udziela praktycznych porad Jaki porządek przedstawia Bond? Dla lepszego zrozumienia powinien był to zobaczyć wcześniej.

To była główna wiadomość tygodnia

Następny przystanek: latające motocykle

Twórca Hoversuf Scorpion, typu latającego motocykla, macha nam na lot testowy w Dubaju, Następnie uderza o ziemię z wysokości 30 metrów. Uff! W rozwoju latających rowerów i rowerów – czy jak lubimy to nazywać w przyszłości – jest nie tylko miejsce na ulepszenia, ale przede wszystkim na doskonalenie, ponieważ nie jest ono jeszcze w pełni rozwinięte.

Po prostu unieś się na wierzchu wszystkiego - to powinno być możliwe od 2023 roku.

Po prostu unieś się nad wszystkim – powinno to być możliwe od 2023 r. (Źródło: zrzut ekranu z YouTube)

Jetpack Aviation w tym tygodniu ogłosił cywilną wersję Speedera 2023. Cywilny, ponieważ samolot został pierwotnie opracowany dla wojska. Po krótkim wprowadzeniu i dzięki najnowocześniejszej technologii, nawet zwykli ludzie powinni móc zdjąć tę część.

Widzimy to na naszej stronie na Facebooku: mamy i masz pytania, na które nawet producent nie może jeszcze odpowiedzieć. Ale może Khleifi zapyta Cię w 2040 r.: Czy pamiętasz pierwszy samodzielny lot z prędkością 240 km/h nad Twoim kompleksem miejskim?

W tym sensie: szanuj przeszłość, bądź otwarty na nowe i nieznane, sprawny, piękny dla oka i idealnie taki, jak Ty – najlepsi czytelnicy biuletynów na świecie. Przeczytamy się ponownie najpóźniej w następny piątek. Oto żart tygodnia! Will, właśnie przewróciłeś się tutaj, nie czytając reszty. Jesteś małym owocem!

Płaski żart tygodnia

Antytezą Winzlinga jest Riesling, prawda?

Jest więcej płaskich żartów to miejsce na Netzwelt.

Czy szczególnie podoba Ci się ten biuletyn? Czekamy na rekomendację!

Twoi znajomi też nie padli na głowy, śmiejąc się z siebie płaskimi żartami i interesują się najnowszymi tematami ze świata technologii? Następnie Prześlij dalej ten biuletyn, klikając poniższy link. Czy masz jakieś uwagi dotyczące tego biuletynu lub po prostu chcesz odrzucić swoją opinię, napisz do nas na adres [email protected]

” Rada: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

READ  Model Titan jest obecnie w dużej mierze niedostępny ›Głowica Macer
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Raw Fury i Brytten Studio ogłaszają potwory kasetowe • Nintendo Connect

Published

on

Raw Fury i Bytten Studio nawiązują współpracę wydawniczą. Gra RPG z otwartym światem potwory kasetowe Będzie to pierwszy tytuł kooperacyjny, który zostanie wydany na Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Ponadto będziesz potwory kasetowe Jest dostępny do wydania w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Studio Bytten w Brighton składa się z artysty i głównego scenarzysty Jaya Bayliss oraz programisty i projektanta Toma Cooksona. potwory kasetowe Jest to druga gra młodego niezależnego dewelopera i będzie pierwszym tytułem na konsolę.

Podtrzymujemy Raw Fury potwory kasetowe Jak dotąd wielkie wsparcie. Zespół rozumie, co chcemy osiągnąć poprzez grę i jest po naszej stronie radą i działaniem. potwory kasetowe Już czuje się świetnie i nie byłby tym, kim jest bez wcześniejszego wsparcia Raw Fury.

Niezależni deweloperzy, Jay Bayliss i Tom Cookson, opowiadają o współpracy z Raw Fury

Jonas Antonson z Raw Fury dodaje:

Praca z niesamowitymi talentami w Bytten Studio to prawdziwa przyjemność. Cassette Beasts pasują do Raw Fury i nie możemy się doczekać, aby przedstawić graczom humor, potwory, relacje i unikalny świat.

potwory kasetowe Jest to gra fabularna z otwartym światem, w której gracze chwytają „przerażające” potwory za pomocą Walkmana, aby później wykorzystać je w turowych bitwach. Dwie różne formy potworów można zremiksować za pomocą unikalnego systemu fuzji w grze, tworząc unikalne i potężne nowe formy. Więcej informacji o Bytten Studio i potwory kasetowe Można go znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.cassettebeasts.com

READ  TFT: Dzisiaj uruchomimy piątą grupę rozliczeniową
Continue Reading

Tech

Aplikacja obsługująca kamery monitorujące EZVIZ i nie tylko

Published

on

masz system Homematyczne IP Zainstalowałeś aplikację i nie używasz jej od dłuższego czasu? To dla ciebie wiadomość. Aplikacja „Homematic IP” obsługuje teraz integrację kamer monitorujących EZVIZ na zewnątrz i wewnątrz. Po zaktualizowaniu aplikacji użytkownicy mogą również spodziewać się widżetów do rolet i wyzwalaczy żaluzji, nowego automatycznie generowanego raportu z instalacji i innych ulepszeń, zgodnie z dziennikiem zmian. Aktualizacja z numerami wersji 2.9.0 (iOS) i 2.9.8 (Android) stopniowo dla wszystkich użytkowników począwszy od dzisiaj.

Nowa wersja aplikacji obsługuje również nowe oprogramowanie (wersja 1.4.2) dla silnika zamka drzwi “Homematic IP”, które będzie dostępne wkrótce i które zapewnia nowe opcje konfiguracji. Sygnał potwierdzenia można dezaktywować, można zmienić ustawienie kąta dla ograniczników końcowych, a czas zatrzymania można wydłużyć do 5 sekund. Silnik zamka drzwi będzie również w przyszłości obsługiwany przez aplikację „Home Connect Plus”.

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie. Dziękuję za wsparcie!


READ  Oczekuje się, że trzy wyciekające prototypy pojawią się w styczniu 2022 r.
Continue Reading

Tech

macOS (12) Monterey: nowy system operacyjny Apple dla komputerów Mac i MacBook gotowy

Published

on

Firma Apple ogłosiła, że ​​macOS „Monterey” dla komputerów Mac i MacBook został ukończony. Bezpłatna aktualizacja wprowadzona w czerwcu jest nieco nieśmiała w porównaniu z poprzednim rokiem, który przyniósł natywne wsparcie dla SoC ARM serii M firmy Apple z systemem macOS 11 Big Sur. Nazywa się jednak macOS 12. Zostanie wydany 25 października.

Wersja skacze nawet bez remontu

Przejście z macOS 10.x na 11 w Big Sur było nie tylko spowodowane mnóstwem poważnych zmian, w tym obsługą ARM, ale wydaje się, że Apple co roku odlicza co roku do przecinka. Jednak producent dopiero od lat podawał do publicznej wiadomości nazwę systemu operacyjnego.

To są główne innowacje

Z systemem macOS „Monterey”, nazwanym na cześć Nadmorskie miasto w KaliforniiApple chce lepiej łączyć Maca (Booka) i iPadOS. Dzięki Universal Control użytkownicy mają możliwość kontrolowania iPada za pomocą klawiatury i myszy komputera Mac lub MacBook — w tym wymiany danych.

Już na WWDC 2021 firma Apple zaprezentowała z jednej strony, jak za pomocą gładzika MacBooka przesuwano wskaźnik myszy na znajdującym się obok iPadzie, zamykano aplikacje i przeciągano plik z tabletu na laptopa. Ale łańcuch może się przedłużyć: plik można przenieść z iPada za pośrednictwem MacBooka do iMaca znajdującego się po prawej stronie laptopa; W tym przypadku był obsługiwany za pomocą myszy.

W takim przypadku urządzenia wejściowe zawsze wysyłają swoje dane wejściowe do tego samego systemu, macOS 12 Monterey przekazuje dane wejściowe do innego komputera z systemem macOS lub iPada z iPadOS 15. Na przykład w przeciwieństwie do Logitech Flow urządzenie wejściowe nie zmienia Bluetooth gospodarz.

Następujące urządzenia peryferyjne obsługują macOS Universal Control:

 • MacBook Pro (2016 i nowsze)
 • MacBook (2016 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 i nowsze)
 • iMac (2017 i nowsze)
 • iMac (5K Retina 27-calowy, koniec 2015 r.)
 • iMac Pro i Mac mini (2018 r. i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • iPada Pro
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)
READ  Żegnaj IGTV - Witaj wideo na Instagramie

Safari nie jest tak kompaktowe, jak planowano

Dzięki macOS Monterey przeglądarka Safari otrzymała nową metamorfozę, a jej elementy sterujące powinny się cofnąć, aby zrobić więcej miejsca w witrynie. Jednak na początku wersji beta Apple porzucił pierwszy pomysł: adres URL i pasek wyszukiwania zostały początkowo umieszczone po prawej stronie aktywnej karty na pasku kart, czyli w stale zmieniającej się pozycji. W ostatecznej wersji domyślnie pojawiają się ponownie dwa znajome paski.

W ten sposób pasek kart nie pojawia się już w ostatecznej wersji (Zdjęcie: Apple)

Monterey otrzymuje nowe mapy Apple i VRR

Inne innowacje w macOS Monterey są związane z uniwersalnymi aplikacjami, które są również dostępne na iOS i iPadOS. Zmiany, które Apple planuje wprowadzić w FaceTime, iMessage, nowych Apple Maps lub Centrum powiadomień z SharePlay, Share i Focus można znaleźć w wiadomościach o ogłoszeniu iOS 15 oraz w raporcie iOS 15: Nowe mapy Apple to ogromny krok naprzód. Monterey obsługuje również zmienną częstotliwość odświeżania na monitorach Adaptive Sync.

Pełny przegląd wszystkich innowacji, w tym nowy pasek kart w Safari, który w końcu nie został wdrożony, Już połączono z Apple.

Komputery Mac i MacBooki otrzymają tę aktualizację

Apple wprowadza również macOS Monterey jako bezpłatną aktualizację dla niektórych już bardzo starych systemów. Najstarszym obsługiwanym komputerem Mac jest Mac Pro 2013. Aktualizacja będzie dostępna we wszystkich zgodnych systemach 25 października.

 • iMac (koniec 2015 i nowsze)
 • Mac Pro (koniec 2013 i nowsze)
 • iMac Pro (2017 i nowsze)
 • Mac mini (koniec 2014 r. i nowsze)
 • MacBook Air (początek 2015 r. i nowsze)
 • MacBook (początek 2016 r. i nowsze)
 • MacBook Pro (początek 2015 r. i nowsze)
Continue Reading

Trending