Connect with us

Economy

Podcast „I Learned Again”: Wunsiedel, Test Lab for Energy Transmission

Published

on

Przyszłość energii odnawialnej leży w Bawarii. Małe miasteczko Wunsiedel w Górnej Frankonii jest zasilane wyłącznie słońcem, wiatrem i biomasą. Najnowszy projekt: jeden z największych systemów magazynowania akumulatorów w Europie.

Wunsiedel znajduje się w północno-wschodniej Bawarii, w Fichtelgebirge. Miasto liczące 9000 mieszkańców jest wzorem do naśladowania dla ekspertów ds. energii z całego świata. Ponieważ miasto Górnej Frankonii czerpie ciepło i elektryczność wyłącznie z odnawialnych źródeł energii z regionu – słońca, wiatru i biomasy. „Od 2001 roku jesteśmy na dobrej drodze do przekształcenia naszych dostaw energii w odnawialne, odnawialne surowce”, wyjaśnia Marco Krasser, prezes Wunsiedeler Stadtwerke, w podkaście ntv „Something Else Learn”. Krasser był pionierem koncepcji energetycznej miasta 20 lat temu. Wunsiedel opiera się na zdecentralizowanym zaopatrzeniu w energię ze źródeł odnawialnych, czyli przy współpracy małych elektrowni.

Największy system magazynowania akumulatorów w Bawarii, z mocą 8,3 megawatów i wydajnością 10,3 megawatogodzin, znajduje się w kompleksie energetycznym Wunsiedel od trzech lat. „Odkryliśmy, że te systemy i stojące za nimi modele biznesowe działają bardzo dobrze”, mówi Krasser. Teraz zostanie dodany jego starszy brat. Siemens Chcesz go zbudować w przyszłym roku. Powinno mieć 5000 metrów kwadratowych, wielkości małego boiska do piłki nożnej. Z mocą produkcyjną 100 MW i pojemnością magazynową 200 MW, będzie to jeden z największych systemów magazynowania baterii w Europie. Może zasilać prądem całe Wunsiedel przez kilka godzin.

„Nic nie jest bardziej stabilne niż zmiana”, mówi Marco Krasser, dyrektor ds. biznesu komunalnego w Wunsiedel.

Krasser porównuje pamięć do kilku zespawanych ze sobą baterii telefonów komórkowych. „Podłączasz źródło zasilania, te komórki pobierają energię elektryczną, zatrzymują tę energię elektryczną i, jeśli to konieczne, umieszczają ją z powrotem w sieci”. Duży system magazynowania akumulatorów jest przeznaczony do przechowywania energii elektrycznej wytwarzanej w regionie, której w danym momencie nie potrzebujesz. „Duże elektrownie są zwykle elektrowniami przy obciążeniu podstawowym i nie mogą działać tak szybko. W ten sposób magazyn będzie absorbował przede wszystkim energię wytworzoną ze źródeł odnawialnych”, mówi Krasser. Jeśli potrzebujesz go ponownie, możesz go ponownie szybko i łatwo użyć.

READ  Strategia bez alternatywy The Budapest Gazette

Nie ma zachęt do budowy dużych magazynów baterii

Magazynowanie jest ważne dla energii słonecznej i wiatrowej. Ponieważ nie możesz ani włączać ani wyłączać słońca ani wiatru. Jeśli przez dłuższy czas było słonecznie lub od kilku dni mocno wiał wiatr, może być więcej energii elektrycznej, niż sieć może wchłonąć. Zazwyczaj systemy są wyłączone. Jednak przy przechowywaniu energia nie jest tracona. Marco Krasser: „Jeśli pod koniec dnia mamy słońce, wiatr i trochę biomasy lub połączone systemy ciepłownicze, musimy teraz przenieść nadmiar energii, zwłaszcza z fotowoltaiki, z dnia na noc i wiele więcej która przenosi więcej lata w zimę.”

W Niemczech jest coraz więcej systemów magazynowania energii na energię wiatrową i słoneczną, małych do użytku domowego i dużych systemów magazynowania energii, takich jak Wunsiedel. Przewaga nad innymi opcjami przechowywania: Możesz bardzo szybko wchłonąć bardzo duże ilości energii i ponownie ją uwolnić. Technologia przechowywania akumulatorów litowo-jonowych stała się w ostatnich latach wydajniejsza i tańsza. Jednak nie jest możliwe, aby producenci energii odnawialnej, na przykład operatorzy farm wiatrowych, budowali takie magazyny dla ich nadmiaru mocy. Z dopłatą EEG otrzymujesz stałą opłatę za energię elektryczną, bez względu na to, jak wysokie lub niskie jest zapotrzebowanie.

Obecnie jedynym sposobem na zarabianie pieniędzy przez operatorów na przechowywaniu baterii jest: stabilność sieci. Możesz pomóc operatorom sieci w utrzymaniu stabilności sieci energetycznej. W przypadku wahań w sieci energia elektryczna może być szybko doprowadzona lub ponownie „rozgałęziona” za pomocą systemu magazynowania. „System jest skonfigurowany tak, że mamy częstotliwość 50 Hz, która może dryfować tylko w zakresie na milę, aby systemy za nim nie wypadły z kroku” – wyjaśnia Crasser.

Wunsiedel buduje największą elektrownię wodorową w Bawarii

Innym sposobem przechowywania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii jest zielony wodór. Jest uważany za źródło energii przyszłości, ponieważ jest neutralny dla klimatu. W Wunsiedel oprócz systemu magazynowania baterii musi też być Największa elektrownia wodorowa w Bawarii Rozwijać. Zakład ma produkować do 1350 ton zielonego wodoru rocznie. Zielony, bo do tego celu wykorzystuje się wyłącznie energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Zaopatruje on północną Bawarię, całą Turyngię i część Czech.

Podcast „Uczył się od nowa”

READ  Przepis na ciasto truskawkowo-truskawkowe | cieszyć się

Podcast „Something Learned Again” dla ciekawskich: Czy Deutsche Bank odzyska pieniądze od Donalda Trumpa? Dlaczego niektórzy piloci komercyjni płacą za swoją pracę? Dlaczego piraci przenoszą się z Afryki Wschodniej do Afryki Zachodniej? Posłuchaj tego i bądź trochę mądrzejszy 3 razy w tygodniu.

Wszystkie odcinki znajdziesz w aplikacji ntv na dźwięk terazI Podcast Apple I spotify. „Znowu się nauczyłem” jest również z amazonka muzyka I podcast google Do dyspozycji. Kanału RSS można używać we wszystkich innych aplikacjach do podcastów. Skopiuj i wklej link do kanału i po prostu dodaj „Ponownie nauczony” do swoich subskrypcji podcastów.

Wodór jest wytwarzany przez elektrolizę. Kiedy to zrobisz, woda jest naelektryzowana. W rezultacie rozkłada się na wodór i tlen. Zużyta energia elektryczna jest magazynowana w wodorze. W Wunsiedel też nie ginie tlen. Znajduje zastosowanie w oczyszczalniach ścieków. „Ciepło jest następnie przekazywane do przemysłowej suszarni, a wodór, co jest interesujące, jest obecnie wykorzystywany w zastosowaniach przemysłowych” – mówi Krasser.

Wunsiedel jest, że tak powiem, laboratorium testowym, jak działa transmisja energii. Miasto stara się podłączyć wszystko do sieci i zawsze utrzymywać obieg energii. Na przykład pozostałości po produkcji drewna trafiają bezpośrednio do dużej elektrociepłowni na biomasę. Tam wytwarza się z niego prąd – a także pellet drzewny, którym ogrzewa się część miasta w innych elektrowniach. To połączenie regionalnych zasobów i nowych technologii wzbudza zainteresowanie także w innych krajach. Na przykład delegacje z Japonii i Polski już odwiedziły i zainspirowały się „Wunsiedler Weg”.

Sieci elektroenergetyczne nie są przystosowane do odnawialnych źródeł energii

sus-des-wunsiedel-wiatr-i-uklad-sloneczny-photopool-19.jpg

Ważne jest, aby przekonać ludzi o korzyściach i konieczności stosowania energii wiatrowej i systemów fotowoltaicznych, mówi Marco Krasser.

Prezes Stadtwerke zachęca inne miasta i gminy do spróbowania tego, jak również do polegania na odnawialnych źródłach energii. Pomyśl o strategii i po prostu zacznij, mówi Krasser. „Nie rysuj dużych wiórów, a potem po prostu zacznij, ale po prostu zacznij i pomaluj wióry, gdy skończysz. Fotowoltaika i turbiny wiatrowe, ale także elektrolizy to budynki. Musisz przekonać ludzi o konieczności i korzyściach. Dlatego radzimy zabrać ze sobą obywateli i aktywnie angażować obywateli, a następnie je realizować, ostatecznie jeden projekt po drugim.”

READ  Rewe z przypomnieniem sobie kiełbasy: mówi się, że produkt z supermarketu zawiera salmonellę

Wymaga to nie tylko przedsiębiorczości, ale także odpowiednich warunków. Baterie i elektrownie są ważnym elementem konstrukcyjnym. Eksperci domagają się Ale także rozbudowę sieci elektroenergetycznych, zarówno w Niemczech, jak iw Europie. Jesteś Niezaprojektowany z myślą o ogromnych przepływach energii ze źródeł odnawialnych. Marco Krasser chciałby, aby nowy rząd federalny wyraźnie zobowiązał się do energii odnawialnej i opracował kompleksową strategię. Powinno to nieco ułatwić podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Za około 25 lat możliwe jest zaopatrzenie Niemiec w całkowicie odnawialne źródła energii, mówi Centrum Badawcze Agora Energiewende. Ale żeby to zrobić, w ciągu najbliższych kilku lat trzeba będzie zbudować więcej turbin wiatrowych i systemów słonecznych, zwłaszcza na południu. W Bawarii, ze wszystkich miejsc, w których znajduje się również Wunsiedel, niewiele się dzieje, jeśli chodzi o energię wiatrową. Właśnie W całej Bawarii jest około 1200 turbin wiatrowych. Dla porównania: w Dolnej Saksonii jest ich pięć razy więcej – około 6400. W Wolnym Państwie jest tylko kilka rozsądnych lokalizacji elektrowni wiatrowych. Nie wynika to z niewystarczającej powierzchni, ale z dużej odległości osiedli, jaką muszą utrzymywać operatorzy energetyki wiatrowej. Dlatego wielu domaga się zniesienia tego rozporządzenia. Sam Wunsiedel nie będzie w stanie dokonać transformacji energetycznej w Bawarii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Gąsienice w bio-pudełku - pomagają najprostsze sztuczki przeciwko obrzydliwym stworzeniom

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Corona rządzi w supermarkecie: Aldi, Rewe, Edeka, Lidl - co się obecnie zmieniło w Juki
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Świetne pudełko z czystym dźwiękiem - nawet pod prysznicem
Continue Reading

Trending