Connect with us

Top News

Pistorius ostrzega przed planami wojennymi Putina: „Rosja może zaatakować w 2029 r.”

Published

on

Pistorius ostrzega przed planami wojennymi Putina: „Rosja może zaatakować w 2029 r.”
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Minister obrony Boris Pistorius uważa, że ​​Rosja będzie gotowa do ataku na NATO w 2029 roku. © Montage/Jens Büttner/Sputnik/dpa

Boris Pistorius ostrzega przed rosyjskim atakiem na NATO i chce zwiększyć liczbę rezerw. Prezydent Putin może być na to gotowy za kilka lat.

Berlin – Minister Obrony Borysa Pistoriusa (SPD) przedstawiła w środę swoje plany dotyczące nowego modelu służby wojskowej i ostrymi słowami ostrzegła przed zagrożeniami, jakie stwarza prezydent Rosji Władimir Putin. Polityk SPD chce w nadchodzących latach zachęcić większą liczbę młodych ludzi do chwycenia za broń. siły zbrojne konstruować. Bo, jak potwierdził Pistorius na konferencji prasowej w Berlinie, do rosyjskiej ofensywy pozostało już tylko kilka lat.

Pistorius ostrzega Putina: Rosja gotowa do ataku na NATO w 2029 r

„Rosję należy uznać za zdolną do zaatakowania państwa NATO w 2029 r.” – powiedział w środę minister obrony. Dlatego Bundesware musi jak najszybciej naprawić niedociągnięcia ostatnich lat. Konkluzja ministerstwa Pistoriusa: „Musimy ulepszyć nasze zdolności odstraszania i obrony, aby agresorzy unikali ataków na terytorium NATO”.

Jasne słowa ministra obrony narodowej, który chce uzasadnić potrzebę swoich planów, które raczej nie zyskają akceptacji całego społeczeństwa. Jednak odkąd czarno-żółty rząd i minister obrony Karl-Theodor Sue Guttenberg (CSU) zakończyli pobór do wojska w 2011 r., niemiecka armia boryka się z niedoborami kadrowymi. Inwazja wojsk rosyjskich na wschodnią Ukrainę w lutym 2022 r. nagle sprawiła, że ​​kwestie bezpieczeństwa i potencjału wojskowego ponownie znalazły się na pierwszym miejscu programu politycznego.

Czy Putin dąży do konfliktu z NATO? Kremlowscy propagandyści podłożyli ogień

Od pierwszych miesięcy wojny eksperci obawiają się, że Putin nie zaprzestanie podboju Ukrainy i będzie kontynuował ekspansję na zachód. W rosyjskiej telewizji państwowej propagandyści Kremla wielokrotnie grożą atakami na członków NATO, Polskę lub państwa bałtyckie. To właśnie powiedzieli ultranacjonalistyczni politycy i inni W styczniu Aleksiej Żurawlow powiedział, że Polacy zorientują się, że „to ich kolejna kolej”.

READ  Węgiel koksowy na unijnej liście ważnych surowców pod presją Polski - EURACTIV.de

Szwecja i Finlandia dołączyły do ​​NATO po dziesięcioleciach niepodległości wojskowej w wyniku działań Putina na Ukrainie.

Ekspansja Putina: Luka Suwalska słabym punktem NATO?

W ostatnich miesiącach Przełęcz Suwalska była wielokrotnie wymieniana jako strategicznie rozsądny punkt rosyjskiej ofensywy. Wąski odcinek o szerokości prawie 104 kilometrów na granicy Polski i Litwy oddziela Białoruś od rosyjskiego Kaliningradu. Rosyjski ruch w regionie otworzyłby połączenia lądowe między Kaliningradem a sojuszniczą Rosją Białorusią, odcinając jednocześnie państwa bałtyckie od reszty NATO.

Jednak atak Putina na Przełęcz Suwalską spowodowałby zawarcie sojuszu na mocy art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego. Atak na jednego członka NATO uważany jest za atak na wszystkich członków sojuszu wojskowego. Nie jest jasne, czy rosyjska autokracja doprowadzi do otwartego konfliktu z NATO.

Pistorius przedstawia plany dotyczące nowej służby wojskowej – skupienie się na wolontariacie

Wraz z reformą służby wojskowej Pistoriusowi zależy przede wszystkim na zwiększeniu w oddziałach liczby rezerwistów, którzy przeszli podstawowe przeszkolenie i w razie potrzeby mogliby zostać poborowi. Minister chce poprzez reformę „utworzyć” około 200 tys. nowych rezerwistów. Oczekuje się, że liczba aktywnych graczy wzrośnie do około 200 000, co obecnie wynosi około 181 000. W dłuższej perspektywie Bundeswehra ma liczyć około 460 000 żołnierzy – liczba ta obejmuje rezerwy i personel czynny.

The Jednak model ten nie dotyczy obowiązkowej służby wojskowej, ale raczej opiera się na dobrowolnym uczestnictwie.. Rejestracja młodzieży jest jednak obowiązkowa. W szczególności kontaktuje się z kobietami i mężczyznami, gdy osiągną wiek poborowy – zwykle około 18. roku życia. Mężczyźni proszeni są o wypełnienie ankiety, na którą muszą odpowiedzieć i odesłać. Kobiety mogły dobrowolnie zwrócić kwestionariusz.

Szczególnie odpowiedni i zmotywowany nadawca powinien przejść obowiązkową kontrolę. Wybrani, jeśli chcą, muszą odbyć podstawową służbę wojskową przez sześć miesięcy. Można go dobrowolnie przedłużyć do 17 miesięcy. Nikt nie jest zmuszany. (fd/AFP)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  Węgiel koksowy na unijnej liście ważnych surowców pod presją Polski - EURACTIV.de

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Węgiel koksowy na unijnej liście ważnych surowców pod presją Polski - EURACTIV.de

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending