Connect with us

Economy

„Piractwo wspierane przez państwo” zmusza Unię Europejską do działania

Published

on

Berlin, Bruksela RyanairKomandor Michael O’Leary mówi o „wspieranym przez państwo piractwie”, a nawet o „państwowym terroryzmie”. Polski premier Matthews Murawiecki: Przypadek statku Ryanair, na którym białoruska armia wylądowała w niedzielę podczas lotu z Aten do Wilna, stolicy Litwy zmusił Mińsk Ma to daleko idące konsekwencje gospodarcze i geopolityczne.

Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej rozmawiali na szczycie w Brukseli o ewentualnych sankcjach. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen powiedziała na początku posiedzenia, że ​​porwanie „nie pozostanie bez odpowiedzi” i że zostaną omówione opcje sankcji. Von der Leyen opisał „osoby zaangażowane w to porwanie”, „firmy finansujące system” i „białoruski sektor lotniczy” jako potencjalne cele sankcji.

Samolot Ryanaira FR4978 z Aten zbliżał się już do stolicy Litwy, Wilna, kiedy przechwycił białoruski samolot pasażerski. W samolocie siedział białoruski opozycjonista Roman Protaswich, który po wakacjach w Grecji wrócił na wygnanie na Litwę ze swoją rosyjską dziewczyną Sauvija Sabegą.

Obaj zostali schwytani na lotnisku w Mińsku i dopiero wtedy pozwolono Ryanairowi kontynuować loty. 26-letniemu Protasevicowi grozi kara śmierci na Białorusi za oskarżenie o nawoływanie do masowych protestów i terroryzmu. Według władz Białorusi został zatrzymany.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Białoruskie stwierdzenie, że trasa lotu musiała zostać zmieniona ze względu na zagrożenie bombowe, nie jest uznawane za wiarygodne ani w Brukseli, ani w stolicach Unii Europejskiej. Wiele wskazuje na to, że akt ten był w rzeczywistości niedawnym przypadkiem piractwa – mającym na celu pozyskanie krytyka rządu.

Wydarzenia tego weekendu wystawiły zatem Unię Europejską na trudną próbę w polityce zagranicznej. Dla szefów państw i rządów jest jasne, że musi istnieć odpowiedź. Jednak to, co można osiągnąć za pomocą narzędzi UE, jest nadal mniej jasne.

READ  Jako pierwszy stadion w League Two: BBBank Wildpark otrzymał 5G

Dyplomaci podejrzewają, że wieczorem może zapaść fundamentalna decyzja w sprawie sankcji. Ostatecznie ma to związek z wiarygodnością Europy jako aktora w polityce zagranicznej oraz z pytaniem, jak Unia Europejska radzi sobie z coraz bardziej agresywnymi autorytarnymi reżimami na swoich zewnętrznych granicach.

Wielka Brytania już odpowiedziała i zawiesiła licencję na lot białoruskiej państwowej linii lotniczej Belavia. Jest to krok, za którym opowiada się wiele krajów Unii Europejskiej. Kanclerz Angela Merkel (CDU) potwierdziła na początku szczytu, że dyskutuje się o odebraniu praw do lotów do Europy. Wezwał do natychmiastowego uwolnienia Protasevica i jego towarzysza oraz do międzynarodowego śledztwa w tej sprawie.

Niemiecka gospodarka jest zaniepokojona wzmożonymi napięciami: „Jeśli wersja porwania samolotu cywilnego nad Białorusią okaże się słuszna, to nie tylko należy to zdecydowanie potępić politycznie, ale także kolejny negatywny znak dla Białorusi jako potencjalnego miejsca inwestycyjnego”. Handelsblatt, szef Wschodniego Komitetu Gospodarki Niemiec, powiedział Oliver Hermes.

Lufthansa nie lata już nad Białorusią

Coraz więcej europejskich linii lotniczych już unika białoruskiej przestrzeni powietrznej. Oprócz irlandzkich linii lotniczych Ryanair, węgierskie linie lotnicze Wizz Air, które mają silną siatkę w Europie Wschodniej, a także bałtyckie linie z krajów bałtyckich, polskie linie lotnicze LOT i inne linie lotnicze kierują swoje loty po Białorusi. W poniedziałek wieczorem Lufthansa ogłosiła, że ​​na razie uniknie białoruskiej przestrzeni powietrznej. „Ze względu na obecną dynamiczną sytuację na razie zawieszamy operację w białoruskiej przestrzeni powietrznej” – poinformowała spółka.

Unia Europejska nie może tolerować takiego ataku państwa trzeciego na swobodę przemieszczania się Europejczyków i to tylko z powodu ataku na ustanowienie władzy państwowej: obietnicy ochrony obywateli. Problemem Europejczyków jest jednak to, że do tej pory białoruski dyktator Aleksander Łukaszenko przeciwstawiał się presji zewnętrznej. Unia Europejska przeszła już trzy rundy sankcji, choć z niewielkim skutkiem. 88 osób, w tym Łukaszenko i wielu jego ministrów, otrzymało zakaz wjazdu do kraju. Niektóre firmy powiązane z dyktatorem znajdują się również na europejskiej liście sankcyjnej.

READ  Energia – przełom USA i Niemiec w gospodarce Nord Stream 2

Łukaszenko staje się coraz bardziej surowy wobec członków opozycji

Łukaszenko najwyraźniej nie robi na to wrażenia i jest coraz bardziej surowy w pokojowym ruchu demokratycznym w swoim kraju. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni gubernator aresztował innych członków opozycji przez swoje siły bezpieczeństwa, w tym ich dzieci, małżonków i krewnych.

Tysiące ludzi zostało aresztowanych podczas masowych protestów i poddanych ciężkim pobiciom, a czasem torturom w więzieniach. Były też zgony. Niektórym liderom opozycji udało się uciec za granicę, głównie na Litwę i do Polski, innych zatrzymano w drodze. Fakt, że Łukaszenka najwyraźniej zarządził teraz atak na europejski samolot w celu schwytania członka opozycji, świadczy o tym, że nie boi się reakcji Unii Europejskiej.

Aleksandra Łukaszenki

A sam Łukaszenko wypowiedział wojnę wielu działaczom opozycji, których trzeba było przeszukać na arenie międzynarodowej.


(Zdjęcie: dpa)

Niemniej – lub właśnie z tego powodu – ten „akt terroru” musi mieć konsekwencje, mówi europejska polityka Zielonych Franziska Brantner. To, co wydarzyło się w niedzielę w Mińsku, stanowi zagrożenie dla swobody podróżowania w Unii Europejskiej, dlatego „białoruska przestrzeń powietrzna musi zostać natychmiast uznana za niebezpieczną strefę”. Ponadto Europejczycy będą musieli dostosować swoje sankcje do sankcji Stanów Zjednoczonych, czyli włączyć inne osoby ze środowiska Łukaszenki i przedsiębiorstw państwowych na Białorusi.

Zagraniczny socjaldemokrata Nils Schmid również opowiedział się za rozszerzeniem sankcji i zaatakowaniem „aparatu władzy” Łukaszenki. Schmid widzi również wyraźne oznaki zaangażowania Rosji w porwanie. „Nosi podpis operacji rosyjskich sił specjalnych” – mówi socjaldemokratyczny polityk.

Świadczy o tym ścisła współpraca służb wywiadowczych Rosji i Białorusi. Tezę tę potwierdza również fakt, że dwie ofiary uprowadzenia Protasiewicza i Sabegi nie opuściły tylko samolotu w Mińsku. Niektórzy z pozostałych pasażerów zostali podobno pozostawieni – najwyraźniej dobrowolnie.

Możliwe tajne prace serwisowe

O’Leary, szef Ryanaira, podejrzewa, że ​​„agenci KGB zostali porzuceni na lotnisku”. A Schmid zażądał, że jeśli to się potwierdzi, a urzędnicy w Rosji zostaną zidentyfikowani, będą musiały zostać nałożone na nich ukierunkowane sankcje.

Polityk socjaldemokratyczny odmawia nałożenia kompleksowych sankcji na białoruską gospodarkę, a nawet zamknięcia wszelkich powiązań z Unią Europejską, czego żądali niektórzy parlamentarzyści. Dyplomaci w Brukseli również nie uważają takiego posunięcia za pożądane.

Do tej pory celem Europejczyków było uderzenie sankcjami w reżim, a nie na ludność. Unia Europejska chce trzymać się tej strategii. Szefowie państw i rządów prawdopodobnie również odrzucą wezwania do zatrzymania gazociągu Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim ze względu na potencjalne zaangażowanie Rosji.

Białoruś była ważnym miejscem dla branży IT do czasu stłumienia masowych protestów przeciwko fałszywej reelekcji Łukaszenki w sierpniu. Od tego czasu kraj wyjechało wiele firm i programistów, którzy realizowali zamówienia dla firm europejskich i amerykańskich. W rezultacie PKB i eksport kraju znacznie ucierpiały.

Państwo białoruskie żyje głównie z rosyjskiej ropy: z jednej strony pobiera wysokie opłaty tranzytowe za przesyłki do Europy, z drugiej strony rosyjska ropa jest również przerabiana w rafinerii Moser i eksportowane są produkty naftowe. Ponadto Białoruś, jeden z największych producentów potażu i nawozów, znajduje się na Białorusi.

Z agencją materiałów

Jeszcze: Agencja ratingowa Fitch obniża oczekiwania wobec Białorusi w związku z kryzysem politycznym

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

20 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przestaje akceptować Finlandię i Szwecję do NATO. (DPA/Image Alliance/Sergey Karpukhin)
napisz o tym Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii: „Wątpliwe jest, aby prezydent Turcji Erdogan wyświadczył sobie przysługę swoją niedawną grą w pokera. Większość członków Kongresu w USA i partnerów z NATO prawdopodobnie użyje jego weta dla własnych interesów w obliczu braku solidarności i niespójna wojna ukraińska. Odpowiedzialne. Powinieneś także wzmocnić ich opinię, że Turcja pod rządami Erdogana jest niewiarygodna. W końcu może istnieć porozumienie. Erdogan często otwierał usta szeroko na początku, ale potem musiał się poddać. może zaszkodzić pokerowi, którego Erdogan używa tak samo, jak robi to w NATO” – spekuluje Zurych nowe czasy.
Szwedzka gazeta Aftonblad Nie ma sympatii dla Erdogana: „To nie pierwszy raz, kiedy groził zawetowaniem. W większości przypadków rozwiązanie znajduje się po kilku wspaniałych ofertach. Ale NATO, a co nie mniej ważne, prezydent USA Biden musi w końcu zająć się tym Problem, Turcja stawia przed Szwecją wiele żądań, każdy bardziej niemożliwy niż poprzedni, a Sztokholm musi udzielić Erdoganowi tej samej odpowiedzi, której udzielił Putin, gdy chciał uniemożliwić Szwecji wstąpienie do NATO: „Jesteśmy niezależnym krajem, który podejmuje własne decyzje. Turcja nie ma uprawnień do dyktowania Szwecji i Erdogan też o tym wie. Biden i sekretarz generalny NATO Stoltenberg zapewnili Szwecję, że drzwi są otwarte. Erdogan zachowuje się jak wściekły strażnik. Teraz kolej członków, aby szybko złożyli obietnice wykupienia członkostwa” – ostrzega Aftonblad ze Sztokholmu.

The London Telegraph dodaje: „Erdogan jest postrzegany jako dobry przedsiębiorca. Dlatego większość analityków uważa, że ​​poparcie Turcji dla członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO można ostatecznie zapewnić poprzez ustępstwa. Miejmy nadzieję, że mają rację”.

Litewska gazeta LIETUVOS RYTAS z zadowoleniem przyjmuje szybkie przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO: „Ponieważ byłoby również korzystne dla Litwy, gdyby Morze Bałtyckie stało się morzem czysto śródlądowym dla NATO. Moskwa może teraz rozmieścić więcej sił na swoich zachodnich granicach, skierowanych na imigranci i tym podobne – ale poza tym nie. Wiele może zdziałać, zwłaszcza że siły rosyjskie są związane na Ukrainie i wydaje się, że nie uważa tego już za bezpośrednie zagrożenie – zauważa LIETUVOS RYTAS z Wilna.

ten New York Times Z USA ostrzega przed nadmiernym optymizmem w sprawie sytuacji militarnej na Ukrainie: „Kuszące jest widzieć oszałamiające sukcesy w walce z rosyjską agresją jako znak, że kraj, przy wystarczającej pomocy amerykańskiej i europejskiej, jest na skraju pokonania Rosjan. którzy odsuwają się do granicy. Ale odbudowa terytoriów okupowanych przez Rosję Od 2014 roku nie jest to realistyczny cel. inwazji prezydenta USA Bidena, więc powinni wyjaśnić ukraińskiemu prezydentowi Zełenskiemu, że USA i NATO nie mogą bez końca sprzeciwiać się Rosji i że broń, pieniądze i wsparcie polityczne, które mogą zmobilizować, są ograniczone, nie powinni ich ścigać po wyimaginowanym zwycięstwo.” New York Times.
Polski RZECZPOSPOLITA Chwali obrońców Mariupola: „Ci bohaterowie nie byli w Europie od pokoleń. Od ponad 80 dni bronią się przed bezwzględnymi napastnikami przy kurczących się zapasach. Przede wszystkim wiedzą, że niewielu wyjdzie z tego żywych lub bez szwanku, którzy mogą stawić czoła więźniów Mariupola w Rosji. Teraz twarde wyroki w fikcyjnych procesach, w których Kreml próbuje udowodnić swoją szaloną tezę, że wojna miała na celu „oszpecenie” Ukrainy. Można użyć dowolnego tatuażu na ramieniu ukraińskiego żołnierza trzymającego III Rzeszę za taką operację propagandową – wyjaśnia. RZECZPOSPOLITA z Warszawy.
EL PAIS Z Madrytu na rzecz większej współpracy obronnej w Europie w świetle rosyjskiej agresji: „Państwa członkowskie UE planują masowy wzrost wydatków na obronę. Jest to ważne dla bezpieczeństwa Unii. Ale Europa musi zrobić zdecydowany krok naprzód i skoordynować swoje programy zaopatrzenia ”.
prasa Z wiedeńskich umów z byłym kanclerzem Schroederem, któremu Bundestag cofnął wczoraj oficjalne przywileje. Gazeta buduje most między Schroederem a byłą austriacką minister spraw zagranicznych Kneissl, która również była krytykowana za jej bliskość z Putinem: „Nie mówią ani słowa o zbrodniach Putina na mocy prawa międzynarodowego i praw człowieka. Jeśli teraz Parlament Europejski tego zażąda dwóch na unijnej liście sankcji i Schroeder traci stanowisko byłego kanclerza, opłaconego pieniędzmi podatników, czy nie ma litości dla Kneissla i Schroedera? jest już integralną częścią kremlowskiej machiny propagandowej?” prasa z Austrii.

Asahi Shimbun z Tokio zajmujący się epidemią korony w Korei Północnej: „Według oficjalnych informacji, od końca kwietnia dziesięć procent populacji zachorowało na chorobę znaną tam jako „nieznana gorączka”. Ponad 60 osób zmarło. rzeczywisty zakres jest niejasny na większą skalę”. Gubernator Kim zainwestował ogromne sumy w rozwój broni jądrowej i rakiet, ale zaniedbał system opieki zdrowotnej. Kraj płaci teraz za to wysoką cenę. Kim musi teraz przyjąć pomoc medyczną z zagranicy, aby uratować Japońska gazeta Asahi Shimbun domagała się: „Społeczność międzynarodowa również musi stać się bardziej aktywna”.

READ  Perspektywy na przyszłość: czy trend wodorowy jest zrównoważony i jakie akcje mogą na tym skorzystać? | Wiadomość

LIANHE ZAOBAO z Singapuru mówi: „Wirus mógł dotrzeć do kraju przez Chiny, a następnie mógł się masowo rozprzestrzenić podczas wielkiej parady wojskowej w kwietniu. Co gorsza, prawie cała ludność kraju nie została zaszczepiona. Oferty pomocy zagranicznej odrzucono tam również brak testów. Reżim oddaje teraz swój kraj wirusowi z powodu paranoidalnej polityki blokowania. Jest to wyraźny kontrast z Chinami, gdzie przestrzeganie strategii ma coraz wyraźniejsze konsekwencje dla gospodarki ”.

Konsekwencje gospodarcze blokady w Chinach wywołują również niepokój Huanqiu Xibao, który pojawia się w Pekinie. Chociaż gazeta broni strategii zerowego Covida, ostrożnie krytykuje: „Teraz jest to kwestia wytrwałości i wytrwałości, ponieważ wciąż nie oczekuje się, jak rozwinie się epidemia. Jednocześnie jednak produkcja, a co za tym idzie rozwój gospodarczy, powinny nie dajcie się zdusić, bo stabilna gospodarka. Tylko on gwarantuje stabilność w sercach obywateli i stabilność sytuacji w kraju”. Międzynarodowy przegląd prasy kończy się głosem HUANQIU SHIBAO z Chin.

Continue Reading

Economy

Rosja: sprzedano 850 oddziałów McDonald’s – resort szuka nowej nazwy – Gospodarka

Published

on

PERFECT BURGER DEAL: Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła w czwartek, że prawie 850 oddziałów w Rosja Zostanie sprzedany rosyjskiemu licencjobiorcy Aleksandrowi Govorowi. Na początku milczano o szczegółach finansowych.

Govor posiadał już 25 sklepów na Syberii, zanim McDonald’s wycofał się z Rosji. A teraz powinniśmy pomalować sklepy z burgerami w całym kraju. Ponieważ: Oddziały nie mogą być kontynuowane pod marką McDonald’s.

Rosyjskie Ministerstwo Handlu oferuje teraz swoją pomoc i ogłosiło publiczne wezwanie do nazwiska. Amerykański dziennikarz Kevin Rothrock, który pisze dla krytycznego rządowego magazynu elektronicznego ”meduzaJak pisze, telegram zamieścił w czwartek wywiad z ministerstwem.

Rothrock napisał: „Rosyjskie Ministerstwo Handlu prosi opinię publiczną o sugestie dotyczące nowej nazwy dla Aleksandra Govora, który kupuje McDonald’s w Rosji. Na liście znajdują się Rosburger, RusDonald’s, Nashmak, Mashkinfarsh, ZBurger (mniam) i wiele innych. ”.

Zwłaszcza propozycja „ZBurgera” nie jest atrakcyjna: w Rosji łacińska litera „Z” jest wyświetlana na samochodach, budynkach lub na koszulkach jako wyraz poparcia dla wojny Rosji z Ukrainą. Ikona ma oznaczać „Za Pobedu” – „O zwycięstwo”. Kod jest również używany za granicą oraz w mediach społecznościowych.

W swoim tweecie Rothrock połączył plik wywołanie telegramu Później dodał: „Po 222 odpowiedziach ministerstwo zawiesiło funkcję komentowania”. Dopiero okaże się, jak poważnie ministerstwo podchodzi do propozycji.

W każdym razie usta uczestnikom śliniły się. Post w Telegramie mówi: „Przekażemy najbardziej kreatywne i interesujące pomysły (sugestie, redaktor) rosyjskiemu właścicielowi. Kto wie, może będzie to ta sama nazwa dla kilkuset restauracji fast food w Rosji – śmiało!”


Telegram z rosyjskiego Ministerstwa HandluZdjęcie: Telegram

Oprócz propozycji ze strony społeczeństwa wydaje się, że w tle są też konkretne plany. Dowodem może być niedawno złożony wniosek patentowy.

Rzecznik patentowy natychmiast zgłosił znak towarowy na logo, które miało reprezentować firmę prowadzącą „bary z przekąskami, kawiarnie, kawiarnie, restauracje i restauracje samoobsługowe” po zamknięciu restauracji. Imię: „Wujek Wania”. Logo: Logo McDonald’s jest przechylone na bok. W aplikacji zastosowano również charakterystyczne „oryginalne kolory” McDonald’s – czerwony i żółty.


Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji

Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji „Onkel Vanya”. Przyciągający wzrok: to logo McDonald’s przecięte z bokuZdjęcie: Twitter / JoshGerben

Rosja również rozpoczęła już „proces replikacji” różnych produktów spożywczych. Na przykład po tym, jak Coca-Cola i Pepsi opuściły rynek rosyjski, krajowy producent Ochakovo zaczął wytwarzać produkty w stylu kultowych marek.

Coca-Cola stała się CoolColą, Fanta została Cool, a Sprite Street stała się. Wszystko to przy zachowaniu klasycznej kolorystyki opakowań napojów bezalkoholowych. Jednak: litery nie są już zakrzywione, ale są wytłoczone dużymi literami na etykietach.

Czy McDonald’s może w końcu wrócić do Rosji?

Po rozpoczęciu rosyjskiej wojny agresji wiele światowych firm, w tym McDonald’s, zawiesiło lub całkowicie zakończyło działalność w Rosji. Chicagowski gigant burgerów pozostawia jednak otwartą kwestię, czy w przyszłości może wrócić na rosyjski rynek.


Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald's, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjski

Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald’s, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjskiZdjęcie: Reuters

W liście do pracowników prezes McDonald’s Chris Kempinski napisał: „Nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość, ale chcę zakończyć mój list w tym samym duchu, który sprowadził McDonald’s do Rosji: nadzieja. Więc nie kończmy na pożegnanie Zamiast tego powiedzmy , jak opisano w języku rosyjskim: dopóki się nie spotkamy ”.

McDonald’s otworzył swój pierwszy rosyjski sklep w styczniu 1990 r. – na krótko przed upadkiem ówczesnego Związku Radzieckiego.

READ  Więcej wiatru, więcej fotowoltaiki: EVN rozwija odnawialne źródła energii
Continue Reading

Economy

Aldi i Lidl: Produkt przekracza limit ceny, którego nigdy wcześniej nie widziano w wyprzedaży

Published

on

Produkty mleczne stają się coraz droższe. Staje się to szczególnie widoczne przy zakupie masła.

Dortmund – Produkty w supermarketach i dyskonty drożeją z powodu wojny i inflacji na Ukrainie. Na masło wpływają również wyższe ceny, tak że w niektórych przypadkach jego koszt już na początku kwietnia przekracza 2 euro. Ale ceny wciąż rosną.

produkt masło
znaczenie Tłuszcz z kremu mlecznego
produkcja Głównie z mleka krowiego

Aldi, Lidl i Edeka: cena masła bije historyczny rekord

Lubić gazeta z jedzeniem Według doniesień, niemieckie masło kosztuje obecnie 2,29 za 250-gramowe opakowanie. Oznacza to wzrost cen o 20 centów w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Niektóre markowe produkty maślane z supermarket Teraz przełam nawet znak 3 euro. Powinny one obejmować artykuły od największych producentów, takich jak Meggle, Weihenstephan i Kerrygold, które obecnie sprzedają się za 3,19 do 3,39 euro – ceny, których do niedawna nikt się nie spodziewał. Inne produkty również obecnie doprowadzają klientów do desperacji – na przykład A Dziwny pokaz w Aldijak? Heidelberg 24 wzmiankowany.

Ale na południowoniemieckiej giełdzie masła i sera w Kempten mówi się o „normalnym popycie” pomimo wysokich cen. Komisja uznała, że ​​nowe ceny nie powinny zniechęcać konsumentów do kupowania masła pakowanego. Ponadto Produkty zbożowe prawdopodobnie wkrótce zdrożejąjak? bw24.de wzmiankowany.

Aldi, Lidl, Edeka: Producenci nie chcą przeciążać konsumentów

Na tle rosnących kosztów energii i surowców nie oczekuje się obecnie spadku poziomu cen. W związku z tym producenci mleka wywierają coraz większą presję na detalistów, aby przerzucali zwiększone koszty na konsumentów w postaci wyższych cen.

To właśnie zamówił Heinrich Gruber w mleczarni Gruber w Egipcie gazeta z jedzeniem Elastyczne rozwiązania i umowy na okres krótszy niż trzy do czterech miesięcy. Z drugiej strony, inni producenci nie chcą przeciążać swoich klientów i zamiast tego chcą oszczędzać na własnych kosztach, jak np. produkty mleczne Berchtesgadener Land.

Masło drożeje.

© agefotostock / Imago

Jednocześnie trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Pozycja rynkowa nadal jest klasyfikowana jako niepewna. Komisja stwierdziła w kwietniu, że dopiero się okaże „jak szybko lub jak szybko wzrosną ceny w przyszłości”.

READ  Najdroższy model w historii

Lista zasad: © Imago

Continue Reading

Trending