Connect with us

Top News

Pierwsza podróż nowego brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Lamy’ego odbywa się w Berlinie

Published

on

Pierwsza podróż nowego brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Lamy’ego odbywa się w Berlinie

Stan na: 6 lipca 2024 r., godzina 21:34

Pierwsza wizyta nowego brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Lamy’ego w Niemczech od objęcia urzędu. Podkreślił, że jego kraj pragnie poprawy stosunków z Unią Europejską i ściślejszej współpracy w innych obszarach.

Niemcy i Wielka Brytania dążą do zacieśnienia więzi po dojściu do władzy nowego rządu laburzystów. Brytyjski minister spraw zagranicznych David Lammy jest pierwszym krajem, który odwiedza Niemcy od czasu objęcia urzędu. „Nowy rząd w Wielkiej Brytanii bardzo jasno określił swoje priorytety. Chcemy zresetować – „zresetować” – nasze stosunki z Europą” – powiedział Lammy agencji Reuters.

Minister spraw zagranicznych Annalena Baerbach napisała w X po spotkaniu z Lammym, że Królestwo jest „bliskim partnerem i przyjacielem”. Wielka Brytania ma bardzo szerokie i ważne stosunki handlowe z Niemcami, stwierdził brytyjski minister spraw zagranicznych.

Reforma polityki klimatycznej

Nowy rząd laburzystów chce dokonać przeglądu brytyjskiej polityki dotyczącej zmian klimatycznych i rozpocząć od nowa współpracę ze wschodzącymi potęgami świata. „Są to wszystkie kwestie, w których Niemcy odgrywają wiodącą rolę, co oznacza, że ​​między Wielką Brytanią a Niemcami może istnieć ważne partnerstwo” – upierał się polityk Partii Pracy. Dlatego zaraz po nominacji po raz pierwszy udał się do Berlina.

Oprócz Baerbacha Lammy spotkał się także z kanclerzem Wolfgangiem Schmidtem. Zapowiedział, że jeśli wygra wybory, wkrótce spotka się z wieloma partiami sojuszniczymi.

Nie można ponownie dołączyć do UE

Lammy podkreślił, że rząd laburzystów również nie dąży do ponownego przyłączenia się do UE. „Nie wrócimy do jednolitego rynku ani do unii celnej, ale razem możemy wiele zrobić”. Nowy rząd chce opóźnić brexit. „Zaczyna się od umowy o obronności i bezpieczeństwie między Wielką Brytanią a UE”. Takie porozumienie obejmowałoby takie tematy, jak bezpieczeństwo, energia i klimat i byłoby znacznie szersze.

READ  Polska zdecydowała się przenieść Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 z Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Nie zgadzać się

Lammy zapowiedział także przegląd stosunków handlowych pomiędzy Królestwem a Unią Europejską. „Chcę jasno powiedzieć, że Europejczycy są naszymi przyjaciółmi i że biorąc pod uwagę wojnę w Europie, musimy w dalszym ciągu zwiększać nasze wydatki na obronę i ściśle współpracować”.

Polityka bezpieczeństwa Kolejne skupienie

Baerbock poruszył tematy współpracy z Wielką Brytanią m.in. przygotowania szczytu NATO w celu wzmocnienia bezpieczeństwa europejskiego. Ponadto musimy współpracować nad międzynarodową polityką klimatyczną i rozwiązaniem dwupaństwowym dla Izraelczyków i Palestyńczyków, próbując załagodzić konflikt na Bliskim Wschodzie. Minister rozwinął tę kwestię w swoim artykule, odnosząc się do wojny w Gazie

Beerbaugh określił Wielką Brytanię jako „nieodzowną część Europy”. Niemcy wraz z nowym rządem brytyjskim badają, „w jaki sposób Wielka Brytania może ponownie zbliżyć się do UE” – wyjaśnił. Dotyczy to takich obszarów jak nauka, kultura czy bezpieczeństwo. „Wraz z nowym rządem brytyjskim badamy, w jaki sposób Wielka Brytania może ponownie zbliżyć się do UE”.

Scholz i Starmer rozmawiają przez telefon

Rozmawialiśmy już na wysokim szczeblu: prezydent Olaf Scholes i nowy premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer rozmawiali ze sobą przez telefon, oznajmił rzecznik rządu Steffen Hepstreit. Obaj zgodzili się, że szczególne znaczenie mają stosunki Wielkiej Brytanii z krajami europejskimi. Kanclerz otwarcie przyznała, że ​​brytyjski premier zamierza nadać nowy impuls dwustronnym stosunkom z Niemcami. W tym sensie obaj politycy zgodzili się na szybkie działanie na rzecz dalszego pogłębienia współpracy między rządami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  16-latek postrzelony w Bramshay: 82-latek trafi do szpitala psychiatrycznego | NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Corona Bang w Austrii: (Prawie) wszystkie zasady się rozpadają
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  18 studentów z Włoch, Hiszpanii i Polski studiuje GMG i miasto Amberg - Region Amberg - Aktualności
Continue Reading

Trending