Connect with us

Top News

Philippos D.: „Ta sprawa jest symbolem niepowodzenia polityki migracyjnej i integracyjnej”

Published

on

Philippos D.: „Ta sprawa jest symbolem niepowodzenia polityki migracyjnej i integracyjnej”
Niemcy Philippos D. Został pobity na śmierć

„Ta sprawa jest symbolem niepowodzenia polityki migracyjnej i integracyjnej”

Dyrektor okręgowy SPD Pata Oyenhausena – „Działaj za wcześnie i brutalnie”

Nakaz aresztowania za nieumyślne spowodowanie śmierci został wydany wobec 18-letniego podejrzanego po śmiertelnym ataku w Bad Oeynhausen. „Wielu przestępców ma pochodzenie migracyjne” – mówi WELT TV administrator okręgu Ali Dogan (SPD).

Śmiertelny atak na 20-letniego Philipposa T. w Bad Oeynhausen podsyca wezwania do jego deportacji do Syrii. Postulaty fundamentalnej zmiany polityki migracyjnej nie płyną nie tylko z AfD.

DŚmierć 20-letniego Philipposa D. w Bad Oyenhausen wstrząsnęła krajem. Teraz, gdy wiadomo, że rzekomym głównym sprawcą ataku był młody Syryjczyk, debata na temat konsekwencji politycznych ponownie wybuchła – jak to często miało miejsce w przeszłości po aktach przemocy ze strony osób ubiegających się o azyl.

Według policji osoba aresztowana w chwili popełnienia przestępstwa miała 18 lat, do Niemiec przyjechała w 2016 roku: dzieciństwo w czasie wojny domowej, dorastanie w spokojnej republice federalnej – jeśli biografia jest prawidłowa. – A potem wybuchła przemoc. Jest znany policji z przestępstw związanych z mieniem i narkotykami. Nasuwa się pytanie: czy Philippos D zmarł z powodu niepowodzenia państwa niemieckiego?

Czytaj

Socjaldemokraci znajdują nową przewagę retoryczną. Dirk Weiss, wiceprzewodniczący komisji parlamentarnej SPD, zażądał „całej surowości prawa” dla winnych. „Jeśli prawdą jest, że aresztowany 18-letni Syryjczyk jest Syryjczykiem i jeśli prawdą jest, że popełnił wcześniej przestępstwo, to moim zdaniem powinien zostać deportowany natychmiast po odbyciu kary”. „Obecnie pracujemy nad umożliwieniem Syryjczykom czegoś takiego w przyszłości” – Weiss mówi WELT.

Christian Tour, szef grupy parlamentarnej FDP w Bundestagu, również upiera się: „Musimy zasadniczo zmienić kurs w sprawie polityki migracyjnej”. Zarzuca poprzedniemu rządowi, utworzonemu przez CDU i SPD pod przewodnictwem Angeli Merkel, „bierność”. Przez długi czas. Z drugiej strony Traffic Light „rozpoczął już ważne działania mające na celu zaprowadzenie porządku i kontroli migracji” – powiedział Toure i podobnie jak jego partner z koalicji Weiss oświadczył: „Deportacja do Afganistanu i Syrii nie powinna już być przeszkodą”. „Ktokolwiek przyjedzie, do Niemiec i popełnia poważne przestępstwa, „w Niemczech utraciłeś prawo pobytu i musisz zostać deportowany”.

Czytaj

Zieloni nie skomentowali tej prośby przez WELT.

Jak opozycja się prezentuje

Andrea Lindholz (CSU), członkini Komisji Parlamentarnej Unii, wzywa rząd federalny do szybkiego stworzenia warunków do takich deportacji: „Kanclerz musi teraz za swoimi słowami pójść za czynami. Ciągłe działania przeciwko zagranicznym przestępcom i zagrożeniom pomagają utrzymać ogólną gotowość naszego narodu do pomocy i ochrony dobrze zintegrowanych ludzi.

Jednak interpretacje tego, co się wydarzyło, również mogą się znacznie różnić – jak pokazują reakcje polityków lewicy i AfD. Martin Hess, rzecznik grupy parlamentarnej AfD ds. polityki wewnętrznej, mówił o „całkowitej porażce rządu, która odbiera życie większej liczbie niewinnych obywateli”. Philippos D., Hess powiedział: „Gdyby rządy Merkel i Scholesa działały zdecydowanie i wdrożyły środki, o które wzywali od 2015 r., AfD nadal by żyła”.

W środowy wieczór setki osób opłakiwały miejsce zbrodni w Spa Park

W środowy wieczór setki osób opłakiwały miejsce zbrodni w Spa Park

Źródło: Florian Sädler

Clara Bünger, rzeczniczka grupy Die Linke w Bundestagu ds. uchodźców i polityki prawnej, wyciąga odmienne wnioski: „Zasadniczo jako lewicowcy jesteśmy zaangażowani w środki zapobiegawcze mające na celu zapobieganie przestępczości” – mówi, a „zniżki na opiekę, miejsca leczenia i wsparcie dla młodych ludzi.” i „Zabezpieczenia społeczne”.

Sygnalizacja świetlna mówi, że będzie „więcej przemocy i przestępczości” z powodu cięć w „sprawach społecznych” i inwestycji „tylko” w aparat wojskowy i bezpieczeństwa. Banker twierdzi, że nie należy wykorzystywać haniebnych indywidualnych czynów w celu „stawiania całych grup pod ogólną podejrzliwością”. Rodzina Philipposa D zażądała również, aby jego nazwisko i historia nie były wykorzystywane do prawicowych prowokacji politycznych.

Czytaj

Znicze nagrobne i greckie flagi na miejscu zbrodni

Klaus Ernst, zasiadający w Bundestagu z ramienia koalicji Sahra Wagenknecht, mówi WELT: „Ta sprawa jest symbolem niepowodzenia polityki migracyjnej i integracyjnej. Ponieważ młody człowiek był w ostatnich latach zamieszany w różne przestępstwa i jest znany wymiarowi sprawiedliwości , należało określić obowiązkowe środki mające na celu próbę integracji.” Jeżeli doszło do tak poważnego przestępstwa, sprawca musi teraz opuścić Niemcy.

BSW dąży do zmniejszenia migracji w ogóle: „Tylko jeśli uda nam się zmniejszyć liczbę imigracji do minimalnego poziomu, integracja może zadziałać i zapobiec tak strasznemu czynowi”.

READ  Lotto: Wtorek to szczęśliwy dzień
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Lotto: Wtorek to szczęśliwy dzień

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Brytyjczycy przylatują do Polski, żeby robić zakupy i oszczędzać pieniądze
Continue Reading

Trending