Connect with us

science

Pęknięty 30 stopni! Temperatury rosną wcześniej w tygodniu – meteorolog

Published

on

W niedzielę słońce panuje szeroko od rana do wieczora. Na północy jest tylko kilka chmur, a po południu może być kilka opadów alpejskich. Ale poza tym słońce wschodzi z nieba niezakłócone. Ale weszło zimne powietrze, zwłaszcza na wschodzie i północy. Maksymalne wartości wahają się od 18 do 22 stopni, podczas gdy na zachodzie jest jeszcze ciepło 25 stopni.

Wskazówka dotycząca przeglądania: znajdź najnowsze wiadomości i ostrzeżenia we wskaźniku pogody FOCUS Online

Haj Yuny to 30 stopni i wilgotność

To słabe wejście zimnego powietrza to chłód owiec w tym roku. Niezbyt imponujące, ale wciąż można to udowodnić. Jest to zauważalne dla każdego z nas. Powietrze jest stosunkowo chłodne, co nie jest szczególnie zauważalne w czerwcowym słońcu, ale powietrze jest również świeże i świeże.

Zmieni się to od niedzielnego wieczoru, ponieważ Hoch Yona sprowadzi deklarowaną falę upałów do zachodnich Niemiec.

Pod wieczór na zachodzie robi się trochę mglisto. Mogą pojawić się zawoalowane chmury. Chmury te (Altostratus) odnoszą się w tym przypadku do ciepłego powietrza. Ciepłe fronty latem często nie mają wpływu na pogodę i można je rozpoznać tylko po chmurach na niebie.

Ciepłe powietrze pochodzi z Morza Śródziemnego

W każdym razie bardzo ciepłe i wilgotne powietrze dociera do nas z regionu Morza Śródziemnego. W poniedziałek po południu ciepłe powietrze rozeszło się po całych Niemczech. Maksymalne wartości rosną i osiągają znak 30 stopni na Renie i Mozeli.

Oprócz ciepła jest też wilgoć. To sprawia, że ​​jest mokry. Rozprzestrzenianie się zatorów wiąże się z ciepłym powietrzem, ściśle mówiąc, można je odczuć dopiero od 28 stopni. Często wcześniej zauważasz niegrzeczność. Wzrost wilgotności jest już zauważalny od 26 stopni.

Gorące, wilgotne powietrze pozostanie nad Niemcami do piątku. Na początku tygodnia robi się bardzo latem, a później burza z piorunami. Ale przede wszystkim możesz cieszyć się latem przez kilka dni.

READ  Witamina D przeciwko katarowi siennemu i astmie: odkryto nową metodę leczenia

Więcej filmów, które mogą Cię również zainteresować:

  • Jak gorące jest lato 2021 roku? W najbliższych dniach Niemcy nawiedzi fala upałów – maksymalne wartości wzrosną do grubo ponad 30 stopni. Ale termostat nie będzie w stanie go prawidłowo ustawić.

Oryginalna wersja tego postu „Hoch Yona rozgrzewa Niemcy: znak 30 stopni jest teraz przełamany” z kanał pogodowy.