Connect with us

science

Pandemia Corona ++ zwiększa wskaźnik infekcji do 1231,1 ++

Published

on

Wskaźnik nowej infekcji koronowej w całym kraju ponownie wzrósł o siedem dni. Według Niemieckiego Związku Miast sprzedaż nowej szczepionki Novavax jest bardzo powolna. Wszystkie zmiany na blogu na żywo.

13:09

20 przypadków Corona w FSV Mainz 05

Liczba przypadków koronawirusa w FSV Mainz 05 wzrosła do 20. O tym poinformowała drużyna piłkarska niemieckiej Bundesligi. Mecz pierwotnie zaplanowany na dzisiaj z Borussią Dortmund w piątek został odwołany i przełożony na 16 marca (18:30 / DAZN). Zespół z Mainz powiedział: „Dalsze testy ujawniły kolejny przypadek korony w zespole. Dwadzieścia osób z zespołu, sztab trenerski i sztab mają teraz pozytywny wynik testu i są poddani domowej kwarantannie”.

Klub miał w piątek 14 sprawnych zawodników, ale nie było bramkarza z licencjonowanej drużyny. W czwartek klub ogłosił, że wirusem zaraziło się 19 osób, w tym 13 zawodników i trener Bo Svenson. Nie jest jasne, czy Reinheisen zdobędzie wystarczającą liczbę graczy, aby w najbliższą sobotę wystąpić gościnnie w FC Augsburg.

12:53

Trzech członków niemieckiej drużyny zostało zarażonych Coroną w Pucharze Świata w biathlonie

Na Mistrzostwach Świata w Biathlonie w Kontiolahti w Finlandii trzech członków niemieckiego zespołu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak ogłosiła Światowa Federacja IBU po serii testów PCR, są oni odpowiedzialni, ale nie sportowcy.

Ponadto koronawirusa wykryto u trzech urzędników z Norwegii, dwóch z Czech i jednej osoby z Austrii. U sportowca płci męskiej z Włoch również wynik był pozytywny. Wszyscy musieli się natychmiast odizolować.

11:52

Relaks w szkołach w Dolnej Saksonii

Od poniedziałku uczniowie w Dolnej Saksonii będą musieli rzadziej testować się na koronawirusa. Ministerstwo Edukacji zmniejszyło liczbę obowiązkowych samotestów z pięciu do trzech tygodniowo.

11:05

TUI spodziewa się, że rezerwacje podróży będą na poziomie z 2019 r.

READ  Atakujący wirusolog z Frankfurtu o wzroście zachorowań na wirusy: „Zrelaksowaliśmy się cztery tygodnie przedwcześnie” | hessenschau.de

Według swojego szefa w Niemczech, Stefana Baumerta, największa na świecie grupa podróżnicza TUI odnotowała dużą liczbę rezerwacji, po zniesieniu wielu ograniczeń Corony. „Nasi klienci mają trochę do nadrobienia”, powiedział Bommert z grupy medialnej Funke. „Jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć poziom 2019”.

Latem Hiszpania, Grecja i Turcja cieszą się dużym zainteresowaniem. Majorka powróci jako najpopularniejszy kierunek podróży lotniczych dla Niemców. Spodziewa się również odrodzenia klasycznych destynacji długodystansowych, takich jak Tajlandia, Meksyk, Dominikana, Kuba i Indonezja. „Stany Zjednoczone dokonają wielkiego powrotu” – dodał Baumeert.

4:48 rano

Krajowy wskaźnik infekcji koroną wzrósł do 1231,1

Wskaźnik nowej infekcji koronowej w całym kraju ponownie wzrósł o siedem dni. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI) wartość ta wyniosła 1231,1. Dzień wcześniej było to 1220,8, aw niedzielę w zeszłym tygodniu 1240,3. Jak podało RKI, powołując się na dane organów ds. zdrowia, liczba nowych infekcji zgłoszonych w ciągu 24 godzin wyniosła 116 889. Dzień wcześniej zgłoszono 192 210 nowych infekcji.

Całkowita liczba przypadków zarejestrowanych w Niemczech od początku pandemii Corona wzrosła do 1 579 989. Według RKI w ciągu 24 godzin zarejestrowano o 51 więcej zgonów związanych z wirusem Corona. Całkowita liczba zgonów koronowych odnotowanych w Niemczech wzrosła do 124 102.

4:48 rano

Małe zainteresowanie Novavax

Niemieckie Stowarzyszenie Miast zgłosiło niski popyt na nową szczepionkę Novavax. „Do tej pory nie zaobserwowaliśmy żadnego zastosowania nowej szczepionki Novavax w ośrodkach szczepień” – powiedział niemieckiej gazecie dyrektor generalny Helmut Didi. Ale dobrze jest mieć inną szczepionkę, która może dotrzeć do osób sceptycznie nastawionych do poprzednich szczepionek. Jest to szczególnie ważne ze względu na wymagania placówki dotyczące szczepień pracowników domów opieki i przychodni. Powinno to być stosowane od 15 marca.

READ  Tak nasza dieta wpływa na bioróżnorodność

Nowa szczepionka Novavax jest szczepiona w Niemczech od około tygodnia. Niedawno Instytut Roberta Kocha naliczył prawie 15 000 dawek wyprodukowanej w USA szczepionki Nuvaxoxid podanej jako podstawowa immunizacja. Preparat jest szczepionką białkową – czyli technologią odmienną od dotychczas najczęściej stosowanych szczepionek mRNA firm BioNTech i Moderna.

4:48 rano

FDP nalega na ograniczenie koronawirusa na wiosnę

W wiosennej debacie nad przebiegiem Corony FDP nalega na całkowite zniesienie codziennych ograniczeń. „Kiedy sytuacja zagrożenia ustępuje, środki muszą być również ograniczane” – powiedział gazecie Funke Media Group federalny minister sprawiedliwości Marco Buschmann. „Nie można zapobiegawczo ograniczać na dłuższą metę milionów praw podstawowych”. Każde rozwiązanie musi to uwzględniać.

Zgodnie z planem relaksacyjnym przyjętym przez rząd federalny i stanowy, „najgłębsze” ograniczenia zostaną zniesione 20 marca, jeśli pozwoli na to sytuacja w klinikach. Ogólnopolska podstawa prawna takich środków wygasa 19 marca. Dyskutowana jest nowa podstawa wciąż niezbędnej ochrony sprężyn.

Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach podkreślił w gazetach Funk, że kraje związkowe powinny mieć możliwość wczesnego zareagowania na kolejne fale. Obejmowały one na przykład wymagania dotyczące masek i ograniczenia dotyczące kontaktów, górne limity dla prywatnych spotkań i wydarzeń, a także zasady dostępu dla restauracji, na przykład nadal powinny być możliwe. Narzędzia powinny być użyteczne w razie potrzeby, jeśli parlamenty stanowe zidentyfikują potrzebę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Ekscytujące, by ośmieszyć zmiany klimatyczne

Published

on

nPo kontrowersyjnych wypowiedziach zespołu zarządzającego BOE na temat polityki klimatycznej HSBC Za przewodniczącego Noela Quinna starają się teraz załagodzić sytuację. Quinn powiedział w weekend w poście LinkedIn Job Network, że jego instytut nie zniechęci się do planu pomocy globalnej gospodarce w redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jego oświadczenie znalazło poparcie kilku bankierów HSBC, takich jak szef zarządzania majątkiem Nuno Matos.

Ostatnie komentarze wygłoszone przez Stuarta Kirka, Global Head of Sustainable Investments, nie są zgodne ze strategią Banku i nie odzwierciedlają poglądów wyższej kadry zarządzającej. Kirk powiedział na konferencji branżowej w czwartek, że banki centralne ocenią między innymi ryzyko finansowe Zmiana klimatu Wyolbrzymiać. Wywołał krytykę ze strony zwolenników klimatu.

Głupcy, którzy mówią o końcu świata

według „czasy finansowe” Cytując poinformowane kręgi, Kirk został zawieszony za swoje uwagi. Trwa dochodzenie wewnętrzne. Oprócz krytykowania banków centralnych i branży finansowej za głębokie zaniepokojenie zmianami klimatycznymi, Kirk skarżył się na jego ciągłe kontakty z „nieznajomymi, którzy mówią mi o końcu świata”, donosi Bloomberg. W czwartek Kirk powiedział w 15-minutowej prezentacji na konferencji Financial Times, że zmiany klimatyczne nie stanowią ryzyka finansowego, o które należy się martwić. Rozmawiając z byłym gubernatorem Banku Anglii Markiem Carneyem, powiedział, że rozumie, iż ma wiele lat do przejścia na emeryturę z bankowości centralnej. Ponieważ ten drugi musi być licytowany. Ale czuje, że sprawy wymykają się spod kontroli.

Z powodu zagrożeń klimatycznych banki zaniedbały bardziej palące kwestie, takie jak krajobraz kryptowalut atakujący branżę finansową, regulacje amerykańskie, problem Chin, zbliżający się kryzys na rynku nieruchomości, rosnące stopy procentowe i inflacja. Ale zawsze musi mieć do czynienia z czymś, co wydarzy się dopiero za 20 lub 30 lat – ponieważ proporcjonalność była zupełnie nie na miejscu. Kirk powiedział, że ludzkość powinna skupić się na adaptacji do zmieniającego się środowiska. Kogo to obchodzi, że za 100 lat Miami znajdzie się dwadzieścia stóp pod poziomem morza, Amsterdam robił to od dawna.

READ  Możliwy krwawy deszcz na początku tygodnia - pustynny pył spotyka się z deszczem i burzami - meteorologia
Continue Reading

science

Półpasiec: To są pierwsze objawy

Published

on

Około 400 000 osób Każdego roku chorują w Niemczech pas przeciwpożarowy. Dostaną ją tylko ci, którzy mieli wcześniej ospę wietrzną. Choroba zakaźna jest wywoływana przez wirus półpaśca (Wirus Varcella-zoster, VZV). Patogeny żyją w nerwach rdzenia kręgowego.

w słaby układ odpornościowy Może się ponownie rozmnażać i powodować półpasiec. Prof. Claudia Sommer z Niemieckiego Towarzystwa Neurologicznego w Berlinie wyjaśnia, że ​​ból może być silny, intensywny i uporczywy lub krótkotrwały. Niemiecka agencja informacyjna (dpa) wzmiankowany. Ponadto ludzie są czasami bardzo wrażliwi na dotyk w miejscach, w których znajdują się dotknięte nerwy. Opowiemy Ci o wszystkim Ważne czynniki związane z chorobą. Dowiesz się również, które grupy osób należy zaszczepić.

Półpasiec: te objawy są typowe

w Wczesny etap choroby kopnij do tej pory Nie ma konkretnych objawów zatrudnienie. Tylko pacjenci zgłaszają się Ogólne objawy choroby:

Rekomendacja książki Amazon: najlepsze domowe środki na półpasiec

 • wyczerpanie
 • Bóle głowy i ciała
 • łagodna gorączka
 • Mrowienie i dyskomfort w dotkniętych obszarach skóry

Po kilku dniach chorzy to czują Typowy ból i wysypka. Często ból pojawia się przed, w trakcie i po wysypce. Ponieważ wirusy atakują nerwy w półpasiec, nazywa się to Ból neuropatyczny. Wyraża się pieczeniem lub kłuciem, a czasami jest tępe i strzela nagle raz za razem.

Prawidłowe leczenie wysypki: w ten sposób można podjąć działania przeciwko półpaścowi

Jeśli półpasiec zostanie wcześnie wyleczony, choroba prawdopodobnie ustanie całkowicie uzdrowiony Być może. Ale to się często zdarza pas przeciwpożarowy Zdarza się to kilka razy.

Wtedy lekarz Różne sposoby leczenia wysypki:

 • Ochrona skóry: Proszki antyseptyczne, balsamy, żele, zimne i mokre okłady – istnieją różne sposoby łagodzenia bólu i swędzenia
 • Ulga w bólu: Leki (takie jak ibuprofen)
 • Wyłącz wirusy: Zapobieganie replikacji wirusów (tzw. leki przeciwwirusowe) i leczenie ich w ciągu 72 godzin
 • Leczenie chorób wtórnych: W przypadku neuralgii popółpaścowej lekarz może uzupełnić leczenie lekami przeciwbólowymi, przeciwskurczowymi, przeciwdepresyjnymi lub alternatywnymi metodami leczenia, takimi jak akupunktura.
READ  Infekcja koronowa zmienia komórki krwi - trwałe nieprawidłowości w wielkości i zniekształcenia czerwonych i białych krwinek لايا

Znaczenie: Idź natychmiast do lekarza Pierwsze objawy półpaśca Zauważy cię. Tylko wtedy możesz jak najszybciej i trwale opanować infekcję.

Czynniki ryzyka półpaśca: może to prowadzić do infekcji

Zwykle jest to ludzki układ odpornościowy Wystarczająco silny, by kontrolować wirusa. Oznacza to, że w większości przypadków infekcja nie rozprzestrzenia się. Jeśli układ odpornościowy zostanie osłabiony przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne, może dojść do wybuchu epidemii. ten Najważniejsze czynniki ryzyka być:

 • UV
 • Inne choroby zakaźne
 • Stres i napięcie psychiczne
 • Rak lub chemioterapia
 • Leki z tzw. lekami immunosupresyjnymi
 • wrodzone wady odpornościowe

Ryzyko rozwoju półpaśca wzrasta wraz z wiekiem. W późniejszym życiu układ odpornościowy słabnie, a wirusy stają się bardziej aktywne. Poza tym to jest ryzyko infekcji Znacząco wzrosła od 50 roku życia. Z tego powodu osoby powyżej pewnego wieku powinny wypowiadać się przeciwko Bolesna i trudna do leczenia choroba zapylać

Szczepienie półpaśca: kto powinien pilnie się zabezpieczyć?

ten Stały Komitet ds. Szczepień (STICO) Zalecane szczepienia przeciw półpaścowi w zasadzie dla ludzi od 60 lat. Każdy, kto jest chory lub ma obniżoną odporność, powinien być od 50 lat zapylać W Niemczech zatwierdzono dwie szczepionki: szczepionkę żywą i szczepionkę inaktywowaną.

Dwie dawki szczepionki na półpasiec Jest podawany w odstępach od dwóch miesięcy do maksymalnie sześciu miesięcy. Jeśli osoba została zaszczepiona przeciwko ospie wietrznej (varicella) żywą szczepionką, półpasiec jest możliwy pomimo szczepienia. Jednak dzieci, które otrzymały szczepionkę przeciwko ospie wietrznej, mają trzy do dwunastu razy mniejsze prawdopodobieństwo jej zachorowania pas przeciwpożarowy. Ponadto kurs jest bardziej umiarkowany niż nieszczepiony.

RKI napisało na swojej stronie internetowej: „Szczepienie szczepionką martwego półpaśca jest bezpieczne. W badaniach zgody nie stwierdzono żadnych oznak poważnych skutków ubocznych”. Jednak szczepionka przeciwko półpaścowi jest uważana za inaktywowaną wysoce „reaktywny”. Według RKI oznacza to, że możliwe są reakcje takie jak zaczerwienienie, ból i obrzęk w miejscu szczepienia. Może się również zdarzyć, że ludzie, którzy zostali zaszczepieni, czują się zmęczeni przez dzień lub dwa lub mają gorączkę, ból głowy lub bóle mięśni.

READ  Szczepienie koronowe: ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego jest wyższe niż oczekiwano

Możesz być zainteresowanym także tym: Biontech i Pfizer opracowują szczepionkę na półpasiec.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

* Uwaga: W redakcji zawsze szukamy przydatnych produktów dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków lub dokonasz zakupu za ich pośrednictwem, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

science

Bioróżnorodność: „Gatunki wymierają tak, jak w epoce dinozaurów” – konsultant

Published

on

Dziś jest Dzień Bioróżnorodności. To wygląda na wakacje. Ale to jest zwodnicze. Na ziemi i na progu naszych domów rozgrywa się katastrofa.

Ludzie i powodowane przez nich globalne ocieplenie powodują największe masowe wymieranie od 66 milionów lat.

„Masowe wymieranie gatunków osiągnęło rozmiary ostatnio obserwowane w epoce dinozaurów” – mówi Alexander Bond (47) z German Environmental Aid.

75 procent powierzchni Ziemi uległo dramatycznym zmianom, a 85 procent jej terenów podmokłych zostało już utraconych. Ocieplenie to bielenie raf koralowych, od których zależy prawie jedna trzecia życia morskiego.


wykres zagrożonej bioróżnorodności

„Każdego dnia na planecie ginie około 150 gatunków. Zwierzęta i rośliny, które nigdy nie powrócą. Profesor Joseph Settel (60) z Międzynarodowej Rady ds. Różnorodności Biologicznej (IPBES) mówi: „Historia gatunku, ewolucja obejmująca miliony lat, jest niszczony 150 razy dziennie”.

Wymieranie gatunków i zmiany klimatyczne nazywane są bliźniaczym kryzysem – wzmacniają się nawzajem.

Tragedia występuje również w lokalnej przyrodzie. Panoramiczny obraz na tej stronie pokazuje zwierzęta i rośliny, które obecnie rosną po lewej stronie, a gatunki, które obecnie tracą po prawej.


chomik polny

chomik polnyZdjęcie: Uwe Anspach / dpa

Chomiki polne są spychane na margines i mają tylko pięć do sześciu młodych rocznie. Było ponad dwadzieścia tabletek. Na mocno uprawianych polach zostało mu tylko kilka ziaren.

Żaba ognista potrzebuje małych, czystych zbiorników wodnych, na które często nie ma miejsca. Z drugiej strony są gatunki, które migrują do nas i wypierają rodzime gatunki.


Amerykański krab bagienny

Amerykański krab bagiennyN/z: Andreas Rossar

Ponieważ są bardziej wytrzymałe, jak kraby bagienne, lub jak w cieplejszym klimacie, jak trujące gąsienice ćmy dębowej.

Szczególnie ekscytująca jest śmierć owadów. Według prognoz jego masa co roku spada o 2,5 proc. Jedna trzecia gatunków owadów jest zagrożona wyginięciem. Ptaki tracą źródło pożywienia i my też cierpimy.


Bioróżnorodność:
Zdjęcie: Jens Kalaene/ZB

Gdybyśmy sami musieli wykonywać zapylanie owadów w naszych gospodarstwach, kosztowałoby to nas 150-600 miliardów euro rocznie.


Bioróżnorodność:
Zdjęcie: BUDUJ

Co chroni różnorodność? Mniej pestycydów, mniej nawozów, mniej zanieczyszczeń plastikiem, więcej obszarów dzikiej przyrody. I coraz więcej osób odkrywa swoją miłość do natury i zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się na naszych oczach.

READ  Szczepienie koronowe: ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego jest wyższe niż oczekiwano
Continue Reading

Trending