To tyle, przyszedł pierwszy w tym tygodniu przelew z Trade Deadline, domino może zacząć sypać. Dennis Schroder i Keon Ellis opuszczają Kings i przechodzą do Cavaliers na rzecz De’Andre Huntera. Bulls grają w swatkę, odzyskując Dario Saricia.
De’Andre Hunter był bliski zdobycia szóstej nagrody Człowieka Roku w zeszłym sezonie, ale w sezonie 2025–2026 jego procenty spadły, podobnie jak jego zaangażowanie w defensywie. Fani Cleveland Cavaliers zaczęli być sfrustrowani i franczyza zdecydowała się z nimi rozstać.
Aby osiągnąć finały NBA na Wschodzie, drużyna z Ohio pozyskała Dennisa Schrodera, weterana zajmującego pierwszą pozycję i zawziętego obrońcę, który był na celowniku wielu drużyn, Keona Ellisa. Transfer ogłoszony przez Shamsa Charanię.
🚨 PEŁNY TRANSFER MIĘDZY CAV, KINGS I BULLS:
🔹 Dennis Schroder i Keon Ellis wysłani do Cleveland
🔹 De’Andre Hunter wysłany do Sacramento
🔹 Dario Saric i 2 drugie rundy draftu wysłane do Chicago pic.twitter.com/rWYKdhov0P
— TrashTalk (@TrashTalk_fr) 1 lutego 2026 r
Cudem, Bulls udało się dołożyć do porozumienia, odzyskując Dario Saricia i dwie drugie rundy draftu.
Natychmiastowe wzmocnienie w Cleveland, szczególnie na tylnych pozycjach, którym brakowało głębi, szansa na wznowienie gry w Sacramento dla zawodnika, który już udowodnił, że jest w stanie osiągnąć znacznie lepsze wyniki, a nawet mieć nadzieję w Chicago… Ten pierwszy transfer wymaga kolejnych.