Connect with us

Top News

Opozycja podejrzewa kurs Schwarzeneggera w Polsce NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 29.06.2022 18:27

Ostatecznie był to chyba cel osobisty: „Dalej wspólnie kształtować Demokratyczny Bałtyk” było tematem dyskusji w frakcji SPD, której absolutnie chcieli być w krajowym parlamencie. Cel jest oczywisty. Duży organ rządowy Manuel Shwesik (SPD) dostarczył tła do wyjaśnienia nowego trendu w ich własnej polityce zagranicznej.

Stefan Ludmann, NDR 1 Radio MV Aktuell

Rosyjska inwazja na Ukrainę cztery miesiące temu nagle zakończyła prorosyjską postawę Schweizera. Od tego czasu rząd stanowy zmienił kurs: wraz z czerwono-czerwonym sojuszem Swazik koncentruje się bardziej na współpracy w regionie bałtyckim – bez wcześniejszych sojuszy z Rosją i regionem Leningradu. Głowa państwa odwiedziła Polskę w zeszłym tygodniu, gdzie powołał kolejną grupę ekspercką, Komitet Doradczy ds. Współpracy w Regionie Morza Bałtyckiego.

Więcej informacji

Honorowa Grupa Ekspertów ma opracować Strategię dla Morza Bałtyckiego dla Rządu Państwa. Dalej

„Prawdziwy gracz w strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego” – powiedział MV.

Wskaźnik polityki zagranicznej prezydenta stanu jest wysoki – i powinien w najbliższą środę nadać debacie w parlamencie stanowym dodatkowy impuls. Uroczystość zainaugurował przewodniczący Komisji Parlamentarnej SPD Julian Barlan. Podkreślił znaczenie sojuszników na wybrzeżu Bałtyku – oczywiście poza Rosją. Meklemburgia-Pomorze Przednie jest nie tylko obserwatorem UE, ale także „prawdziwym graczem w strategii UE dla regionu bałtyckiego”. Kraj był zaangażowany od dawna – z powodzeniem.

Schwesig wyraźnie przekroczył czas wystąpienia

Tym samym rozkładając dywan na pojawienie się premiera. Krótko mówiąc, Schwesig przekroczył swój czas wystąpień, pomimo prośby przewodniczącego parlamentu stanowego Birkita Hesse (SPD). Przez ponad 13 minut prezentował bilans spotkań, projektów i projektów z Polską, Skandynawią i krajami bałtyckimi. Oczywiście ministerstwa są zobowiązane do składania i raportowania prezydentowi stanu z szerokiego zakresu funkcji. Bo Swesik – wydawało się – niczego nie pominął. Relacjonował partnerstwo policyjne, wspominał o spotkaniu z badaczem morza, wspominał o współpracy w biznesie i nauce, nie odszedł z kultury i nie zapomniał wspomnieć o szwedzkim festiwalu w Wismer.

Polska „silnym partnerem”

Schwesig zadeklarował, że „Polska jest naszym najsilniejszym partnerem”. „Demokracja musi nadal wzmacniać region Morza Bałtyckiego” – apelował do parlamentu. Nic przeciwko żadnej frakcji. Zgromadzona opozycja poszła jednak pod prąd debaty. Lider frakcji CDU Franz-Robert Liskow nazwał debatę „listkiem figowym”. SPD chciało odwrócić się „od szczególnej relacji między McLenberg-Pomorze Zachodnie a Rosją”.

Krytykuj zielony: kwitnące słowa nie wystarczą

„Histeria” Schwesiga wobec Europy jest „niesamowita”. Lisco porównał ich do konwertytów, którzy chcieli udowodnić swoje oddanie. W końcu przepadła reputacja Meklemburgii-Pomorza Przedniego na Bałtyku, co jest hańbą dla gospodarki. Zieloni posłanka Anne Shepley nie kupiła zobowiązania Schwesiga wobec partnerów UE na północy i wschodzie. Nie wystarczy, aby SPD pokryło dawne błędy kwiecistymi słowami.

AfD: Ta debata jest „czystym spojrzeniem” dla komisji sejmowej SPD.

Zwracając się do premiera Shepley powiedział: „Jeśli naprawdę poważnie myślisz o przywróceniu długotrwałych zimnych stosunków z naszymi sąsiadami, musisz teraz przeprosić swoich polskich i bałtyckich sojuszników za nieskoordynowaną i błędną politykę zagraniczną rządu kierowanego przez SPD. Przestrzegał przed całkowitym zerwaniem więzi z Rosją, ale też nazwał debatę „czystym pokazem dla Ciebie jako frakcji parlamentarnej SPD.” A co z relacjami z Polską? Pokazany przez ostatnią wizytę Schwesiga w Polsce. „Nie ma marszałka, nie ma wojewody, bo oni nie chcą widzieć premiera”.

Podejrzenie ze strony FDP: SPD organizuje „Lopudali”

Jako czwarta partia opozycyjna FDP wykorzystała debatę do rozliczenia się z SPD. Pochwała za aranżację. Hasło debaty zostało błędnie wybrane i powinno przebiegać pod hasłem „Zdobądź sportowe zaufanie na nowo”. Dla „uczciwej współpracy” Schwesig musi teraz działać. Jeśli chodzi na przykład o cyfryzację, Meklemburgia-Pomorze Przednie może się wiele nauczyć od swoich sąsiadów.

READ  Dwie dzielnice z ponad 2000 wydarzeniami

Kontratak i obrona Dalemana

Oświadczenia takie jak te rozzłościły najbliższych powierników Schwesiga: prezydent Patrick Dahlemann (SPD) sprzeciwił się tym zarzutom. Polska zawsze była blisko serca władzy państwowej. I to nieprawda, że ​​szef rządu nie jest w Polsce mile widziany. Na przyjęciu biznesowym w Szczecinie w zeszłym tygodniu polski przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego „otwarcie pochwalił wystąpienie premiera”.

Ten temat w projekcie:

NDR1 Radio SN | Aktualności | 29.06.2012 | 8:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Morderstwo policyjne w Kushal - obrońca Florian V. o podejrzanym
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Wydarzenie wzrasta do 63: Lunberg na drugim miejscu w kraju | NDR.de - Nachrichton - Dolna Saksonia
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending