Connect with us

Top News

Opinia PRO: UE powinna położyć kres Polsce | DW

Published

on

Opinia PRO: UE powinna położyć kres Polsce |  DW

Niektórzy obserwatorzy stwierdzili, że pojawienie się polskiej głowy państwa na szczycie w Brukseli było nieco mniejsze niż poprzedni atak na UE w Parlamencie Europejskim. Ale to prawdopodobnie sztuczki dyplomatyczne. Matthews Moravici nadal walczy o polityczną politykę, aby polskie prawo miało pierwszeństwo przed prawem UE, w zależności od życzeń i preferencji rządu w Warszawie.

Cała polska argumentacja, że ​​nigdy nie zgodzili się na przekazanie Europie tylu suwerenności, co Europejski Trybunał Sprawiedliwości twierdzi na podstawie polskiej argumentacji. Przecież Polska podpisała Traktat Lizboński w 2007 roku, ale po wielu zawirowaniach stanowi on podstawę negocjacji w dzisiejszej Unii.

Trzeba przyznać, że ówczesny prezydent Lek Kaczyński marzył o innej UE, unii czysto gospodarczej, która powinna być czymś więcej niż tylko międzypaństwową machiną dystrybucji pieniędzy. Teraz jego brat Jaroslav, lider partii PiS w Warszawie, próbuje nawiązać do starego pomysłu. Ale wtedy w Europie nie było większości.

Tak więc polski rząd, wspierany przez węgierskiego Victora Orbana w roli kieszonkowego Trumpa, próbuje zburzyć europejskie mury piłką, która pęka od środka. Nie chodzi o ochronę polskiego prawa przed atakami z Brukseli. W niemal każdej dziedzinie życia codziennego, od prawa karnego po podatki, zdrowie, edukację i administrację publiczną, członkowie UE zawsze byli autonomiczni. Dotyczy to również Polski i Włoch czy Danii.

Polska chce innego państwa

Barbara Wessel jest reporterką DW w Brukseli

Wchodzi w życie dopiero wtedy, gdy Europejski Trybunał Sprawiedliwości dojdzie do zasad demokratycznych. Przypadki te dotyczą na przykład zasady równości wszystkich obywateli UE, tak jak w społeczności LGBTQ. Nawet tutaj ETS orzekał już przeciwko Polsce. Lub to, że sądownictwo powinno być wolne i niezależne, dotyczy pierwotnej polityki demokratycznej. Od lat trwają kontrowersje z Warszawą dotyczące formalnego wydalenia niezależnych prawników i obsadzenia ich stanowisk zwolennikami PIS.

READ  Jens Spawn: Ann, Ann i Ann

System państwowy, w którym pracuje polski rząd, nie jest już demokracją według europejskich reguł. Rozwój wskazuje na rodzaj kierowanego reżimu o cechach autorytarnych. Nawiasem mówiąc, najpierw znosi się niezależne sądownictwo, potem niezależną prasę, a na końcu społeczeństwo obywatelskie. Ostatecznie wybory służą jedynie stabilizacji władzy. Rosja Putina pokazuje, jak będzie w końcu.

Polska straci już część kryteriów przyjęcia do UE. Reżim dyktatorski, taki jak Kachinsky i S-ka, próbuje obecnie stworzyć i nie będzie już miał miejsca w związku. Inne państwa członkowskie popełniły straszny błąd bez sprzeciwu, a Orban dostarczył innym mieszkańcom Europy Wschodniej plan demontażu demokracji i zastąpienia jej dyktatorską kryptowalutą.

Wykres dotyczący członkostwa w UE

Zatrzymaj dalsze niszczenie Europy

Jednak w przypadku Polski Europejczycy muszą wreszcie położyć kres temu rozwojowi. Kraj jest ogromny i strategicznie ważny. Kiedy Brytyjczycy opuścili UE, było jasne. Zatrzymali swoich członków i odeszli po długiej walce.

Jednak rząd w Warszawie próbuje teraz usunąć fort od środka, a siła podziału tego ruchu jest bardzo duża. Zdając sobie sprawę z sytuacji, Holender Mark Rutte i inni ogłosili koniec cierpliwości na dodatkowe wycieczki po Polsce. System Merkel, który opiera się na prawdopodobnie najbardziej niekończącym się dialogu z najbardziej przeciwnymi państwami członkowskimi, powinien teraz przejść na emeryturę razem z nią. Czech Andrzej Babis został odsunięty od władzy, a Słoweniec Janes Jansa może wkrótce pójść w ich ślady – nowe dyktatury w Europie Wschodniej nie są wzorem na zwycięstwo.

Jeśli Polska nie chce już grać według reguł, może wyjechać. W przeciwnym razie być może trzeba będzie przemyśleć starą ideę wielkiej Europy i zostać zepchniętym do drugiej serii państw związanych z Warszawą.

Jednak UE musi z całej siły zapobiec polskiej inwazji i zastosować przeciwko niej sankcje finansowe. Dlaczego niemieccy czy holenderscy podatnicy mieliby finansować jedyny reżim Jarosława Kaczyńskiego? Bruksela powinna teraz to powstrzymać.

READ  Po wizycie Merz: niemieckie podwójne przesłanie do Polski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Obywatelstwo: wpis MSC do HHLA zatwierdzony w pierwszym czytaniu | NDR.de - Aktualności

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Obywatelstwo: wpis MSC do HHLA zatwierdzony w pierwszym czytaniu | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Trending