Connect with us

entertainment

“Operacja Barbarossa”: z przodu – gdzie jest mój ojciec? | NDR.de – Historia

Published

on

Status: 22.06.2021 23:00

Atak Wehrmachtu na Związek Radziecki pod kryptonimem „Operacja Barbarossa” 80 lat temu był dalszą eskalacją II wojny światowej. Jak żołnierze przeżywali wojnę? Powiększ, korzystając z nowo odkrytych dokumentów prywatnych.

przez Catherine Matern Ma

Hitler już dawno oświadczył, że zniesienie bolszewizmu jest jednym z głównych celów ideologicznych i politycznych narodowego socjalizmu. Wraz z ofensywą Związku Radzieckiego, niespodziewanym atakiem bez wypowiedzenia wojny, przeciwstawia się on tak zwanemu paktowi Hitler-Stalin, paktowi o nieagresji z 23 sierpnia 1939 r. i wszelkim prawnym przymierzom. Ofensywa 22 czerwca 1941 r., z wojną niemiecko-sowiecką w ramach II wojny światowej, rozpoczęła ideologicznie motywowaną kampanię eksterminacji o wpływach politycznych i rasowych. Plan Hitlera: inwazja na Związek Radziecki – poprzez eksterminację, zabijanie i wypędzenie milionów ludzi.

Mój głos: Niemiecki atak na Związek Radziecki 80 lat temu (5 min)

Doświadczenia wojenne zapisane w dokumentach osobistych

Wilhelm Weinherm jako żołnierz podczas II wojny światowej. © Prywatne

Wilhelm Weinherm może nigdy nie mówił o swoich przeżyciach wojennych, ale udokumentował ten czas na zdjęciach i filmach.

Wiele z tego, czego naprawdę doświadczyli żołnierze podczas II wojny światowej, pozostaje do dziś nieopowiedziane. Przede wszystkim, co wojna z nimi zrobiła i jak zmieniła ich reputację. Pete Wenherm zna również wielu ludzi na Pojezierzu Meklemburskim. Od ojca na froncie, który nigdy o tym nie mówił, ale skrupulatnie dokumentował wojnę: listami z frontu, zdjęciami i nagraniami filmowymi.

Dopiero teraz, prawie trzy dekady później, Pete Finnherme odkrył spuściznę swojego ojca, który nie miał o tym pojęcia, na strychu swojej Kleinmane. Tym odkryciem 30 lat po śmierci musiał zupełnie inaczej poznać swojego ojca. „To było bardzo poruszające”, mówi Finherme i była pod wrażeniem. “A także dostałem gęsiej skórki, gdy pomyśleliśmy o tym: czego możemy się teraz spodziewać? Co jest tam napisane w listach? Co tam jest? Czego naprawdę doświadczył?”

Ile chcesz wiedzieć o przeszłości ojca?

Pete Finnherme bada dokumenty pozostawione przez ojca. © NDR

30 lat po śmierci ojca Pete Finnherme odnajduje swoje akta z II wojny światowej.

Wenherm włożył kartkę papieru do dużego zeszytu z napisem „Feldpostbriefe, 30 grudnia 1942”. Ile musisz wiedzieć o swoim ojcu, zanim zgadniesz, kim on jest? Sam Pete Wenherm zadawał to pytanie w kółko od czasu odkrycia. Jego ojciec, Wilhelm Wenherme, otrzymał zawiadomienie o poborze w sierpniu 1939 roku. Jak mówi, syn Beth nie znał nic poza datami.

Kiedy w 1947 roku urodził się Pete Finnheim, wojna się skończyła. „Całe moje wychowanie nie miało nic wspólnego z wojną”, wspomina. „Nie było mowy o wojnie”. – Może dlatego, że też nie mogłeś o tym rozmawiać. Wszystko było nadal bardzo blisko. Okrucieństwa tam były i wszystko, co się wydarzyło.

READ  Co dalej? piątek 2 lipca 2021

Filmy dokumentalne o wojnie z filmem – i wieczne pytania

Zdjęcie z II wojny światowej autorstwa Wilhelma Wenherme, bez daty. © Prywatne

Na podstawie nagrań i listów ojca Pete Wenheim może prześledzić, jak zmienił zdanie podczas II wojny światowej.

Najbardziej zaskoczyły go stare puszki z rolkami filmu. W nim: Filmy bez dźwięku, w których jego ojciec Wilhelm, lepiej znany jako Will, zaufał wojnie. W tym czasie Will Wenherm był pionierem w dziedzinie telegrafii, pociągał za sznurki, aby przesyłać wiadomości i słuchać wroga. Według jego zawiadomienia był obecny przy napadzie na Polskę w 1939 roku. Nadal wierzył w propagandę narodowosocjalistyczną: że wojsko polskie zaatakowało niemieckie siły zbrojne, a więc „od dziś ich rozstrzelano”. Oto, co ojciec Pete’a, Will, napisał do swojej żony Ellie we wrześniu 1939 roku:

“Moja droga żono Ellie, wszyscy mieliśmy słabą nadzieję, że tak będzie dalej, przynajmniej wszyscy mieliśmy nadzieję, że kiedy polska megalomania zostanie przezwyciężona, zapasy dobiegną końca.”
List Philposta Wilhelma Wenherme do jego żony Ellie, wrzesień 1939

Son Pitt zastanawia się, co tak naprawdę wydarzyło się do dziś: “Cóż, widzisz tylko zdjęcia, zawsze był za linią frontu. Ale czy był też zaangażowany w masakrę? Czy brał udział w małych walkach, strzelaninach, czy strzelał sam, czy został zabity? Nic o tym nie wiem.

Nagrania Hitlera: „Może sam się zaskoczył”

Wilhelm Wenherme sfotografował Adolfa Hitlera podczas jego wizyty w wojsku w Paryżu. © Prywatne

Kiedy Pete Wenheim odkrył nagrania swojego ojca dotyczące Hitlera, początkowo był oszołomiony.

Kiedy Niemcy rozszerzyły wojnę na całą Europę, wiosną 1940 roku Wilhelm Wenherme przybył do Francji przez Holandię, Belgię i Luksemburg. Ekspedycja Zachodnia, znana również jako Ekspedycja Francuska, doprowadziła w ciągu kilku tygodni do klęski i okupacji dawniej neutralnych krajów Holandii, Belgii, Luksemburga i Francji. Kiedy wojska niemieckie okupują Paryż bez walki, Adolf Hitler odwiedza miasto, aby podziękować żołnierzom.

Socjaldemokrata Will Wenherme przedstawia, jak Hitler idzie w parze z żołnierzami w stolicy Francji. Pete Wenherm wciąż nie może uwierzyć, że jego ojciec Wilhelm zrobił te zdjęcia: „Ponieważ mój tata tam stacjonował, pobiegł tam ze swoim aparatem i wygląda na to, że zdjęcia tak naprawdę nie były”, mówi Feinherm. „Nie był też reporterem sądowym. Myślę, że był zaskoczony, gdy Adolf Hitler stanął przed nim. Nie potrafię tego wyjaśnić w inny sposób”.

READ  Aktor Kevin Guthrie musi iść do więzienia

Niepokój wewnętrzny: wojna światowa też siedzi przy stole

Wilhelm Wenherme robił rękodzieło w czasie II wojny światowej. © Prywatne

Robienie prezentów dla dzieci na wakacjach na pierwszym planie – to zdjęcie jego ojca głęboko wpłynęło na dom Finnherme.

Ale wojna jest zawsze w domu, w westfalskim mieście Rheda-Wiedenbrück, na stole. Mieszka tam żona Willa Finherme i ma nadzieję, że jej mężowi nic się nie stanie i że wróci do domu na wakacje. Wilhelm pisze do niej prawie codziennie. Kiedy wreszcie przybył, zimą 1942 r., zrobili razem prezenty świąteczne „swoim małym synkom”, jak Will nazywa ich dzieci. Son Pitt znalazł teraz również takie obrazy i nagrania filmowe, które wywarły na niego największy wpływ – zwłaszcza znaki zapytania, takie jak „Jeśli mam zamiar wziąć urlop do domu” lub „Jeśli jeszcze żyję” odbijają się echem w dokumentach. „Tak, w 1943 lub 1942 roku, co mogę dać moim dzieciom?” „A potem po prostu wykonaj szkice i wymyśl pomysły, zdobądź kawałek drewna i wyrzeźb wioskę, zobacz ją i pomaluj” – Pete Fenherme próbuje sobie wyobrazić ówczesne sytuacje.

Na froncie wschodnim: ile można uzyskać wojny totalnej?

Portret Wilhelma Weinherma z żołnierzami w czasie II wojny światowej. © Prywatne

Do dziś rodzina nie wie, czy sam Wilhelm Wenherme musiał walczyć w bitwach i gdzie dokładnie znajdował się na froncie wschodnim.

W 1942 r. Wilhelm Wenherme również musiał udać się na front wschodni. Nie wolno mu już pisać dokładnie, gdzie jest. Często w wiadomościach z tego okresu nie ma konkretnej daty, tylko miesiąc. Na jego zdjęciach widać życie Rosjan, a później Ukraińców: zawoalowane kobiety, starszych rolników, dzieci.

Wśród zmęczonych wojną żołnierzy Will Weenherm doświadcza, jak minister propagandy Joseph Goebbels rozpętał swoją tak zwaną porażkę po Stalingradzie i nasilające się ataki bombowe na niemieckie miasta Przemówienie Pałacu Sportu z 18 lutego 1943 roku ma na celu poprawę nastroju. Zastanawia się, ile z całości może uzyskać ta wojna.

Do dziś rodzina nie wie, czy Wilhelm Wenherm brał również udział w tzw. operacji Donitz Basin na froncie niemiecko-sowieckim w sierpniu i wrześniu 1943 roku. Nie jest to to, co widział, przeżył, a może sam zrobił. Ale przeżył – w przeciwieństwie do prawie 3,5 miliona niemieckich żołnierzy, którzy stracili życie z powodu paranoi nazistowskiego reżimu na froncie wschodnim.

READ  Caudia Effenberg była zdumiona swoją ignorancją

Życie powojenne jest wciąż „brązowe”

Elli i Wilhelm Venherm z dzieckiem na spacer, bez randki. © Prywatne

Dzieci niosą spuściznę pokolenia wojennego. Dwoje rodzeństwa Pete’a Fenheima wyemigrowało.

Od 1943 Will Weinherm pracuje dla firmy Telefunken w Berlinie. Tam był świadkiem końca wojny. Ale wojna tkwi w ludzkich umysłach od dawna. Starsze rodzeństwo Pete’a ma to samo doświadczenie. Jego siostra Heda jako pierwsza wyemigrowała w latach sześćdziesiątych. Jego brat Wilfred poszedł później. „Myślę, że życie wciąż było brązowe. Zostało ukształtowane przez epokę faszystowska i nie mogli tego znieść” – podsumowuje Pete Fenherme.

On sam został upolityczniony przez wojnę w Wietnamie. W dawnej Republice Federalnej pełni służbę społeczną nr 573. Jego ojciec Will jest dumny z odmowy służby wojskowej przez Pete’a. Wiele lat później, po upadku muru berlińskiego, Dom Wenheimów przeniósł się do Kleiniele na Pojezierzu Meklemburskim. W jego bagażu: pudła z listami ojca oraz zdjęciami i filmami ojca. Ale Wilhelm Wenherm nigdy nie pozna nowego domu swojego syna. Zmarł w 1991 roku.

Dziedzictwo ojca: „Mam to w sobie”

. © NDR

Jako fotograf i fotograf Pete Fenherme był w stanie osiągnąć to, czego zawsze pragnął jego ojciec.

„Myślę, że jestem dużą częścią mojego taty” – mówi dzisiaj Finherme. „Mam to w sobie”. Został fotografem – i dzięki temu osiągnął to, czego zawsze pragnął jego ojciec. przed wojną interweniowała.Że jestem fotografem i robiłem lub nadal robię filmy. Oczywiście wszystko pochodzi od mojego ojca”.

Czasami Pete Wenherm idzie na górę do swojego pokoju i wchodzi do filmów swojego ojca. Spójrz na stare zapisy. Pokazuje jego rodzicom, jak nigdy ich nie znał. Ponad 80 lat temu, przed wojną, wyprowadził ojca na front. Jego ojciec, Wilhelm Wenherme, zwany Willem, skończyłby w maju 115 lat.

Dodatkowe informacje

Fotografie ze spuścizny Wilhelma Weinherma z czasów II wojny światowej. © NDR

Jak żołnierze kampanii rosyjskiej 80 lat temu doświadczyli „Blitzkriegu”? Co wiemy o historii naszej rodziny? Jeszcze

Mężczyźni z Armii Zbawienia przyklejają naklejkę z napisem

W 1933 r. kanclerzem Rzeszy mianowano narodowosocjalistycznego Adolfa Hitlera. Odtąd reżim nazistowski rości sobie prawo do przywództwa – z pomocą terroru i propagandy. Jeszcze

Wojska niemieckie zajęły polskie miasto Poznań we wrześniu 1939 r. © image-alliance / akg-images

II wojna światowa rozpoczęła się wraz z niemiecką inwazją na Polskę 1 września 1939 roku. Lata walk pochłonęły ponad 50 milionów ofiar na całym świecie. Jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Północ | 20.06.2021 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Bitwa o twierdzę brzeską: dlatego Niemcy nie mogli pokonać Sowietów

Published

on

II wojna światowa
Bitwa o Twierdzę Brzeską – dlaczego Niemcy nie potrafili pokonać Sowietów

Bohaterski obraz przedstawia sowiecki kontratak z izby chorych na dziedziniec.

© Commons

Podczas ataku na Związek Radziecki Niemcy musieli zdobyć twierdzę brzeską. Już w pierwszych dniach stało się jasne, jaki gwałtowny opór mogą zaoferować rzekomo „metaludzie”.

Twierdza Brzeska, obecnie znajdująca się na zachodniej granicy Białorusi, kilkakrotnie walczyła podczas II wojny światowej. W 1941 r. twierdzę zajęły wojska sowieckie. Z powodu notorycznego porozumienia między ZSRR a Niemcami po upadku polskiego ruchu oporu został przekazany Armii Czerwonej. Jednak, jak wiadomo, pakt Hitlera i Stalina nie był początkiem pokojowego współistnienia; Odłożył tylko atak Hitlera na głównego wroga na Wschodzie.

Kiedy Wehrmacht rozpoczynał operację Barbarossa w czerwcu 1941 roku, stara twierdza z XIX wieku była jednym z pierwszych celów. Na pierwszy rzut oka szturm na twierdzę przez niemiecką 45. Dywizję Piechoty nie miał szczególnego znaczenia dla kampanii. Dopiero później, a w niektórych przypadkach dopiero po wojnie, można było zobaczyć, dlaczego Niemcy nie potrafili obalić Sowietów pomimo lekkomyślnego ataku.

przestarzały obiekt

Sam zamek był już stary w czasie I wojny światowej. W 1941 r. większość budynków wykorzystywana była wyłącznie jako magazyny. Pozostało jednak miejsce u zbiegu dwóch rzek – Bugu Zachodniego i Mukhavets. Ukształtowanie terenu utrudnia rozstawienie czołgów. Schrony i mury fortu zostały zaprojektowane na potrzeby działań wojennych w XIX wieku, ale nadal zapewniały ochronę obrońcom.

Niemcy rywalizowali z co najmniej 15 000 mężczyzn, a Sowieci mieli około 9 000 do 11 000 mężczyzn stacjonujących wokół twierdzy, a także straż graniczną i setki członków rodziny.

Niemcy przygotowują się do ataku artyleryjskiego. Na jego rozkaz część garnizonu wyrwała się z zamku. W teorii była to decyzja słuszna, w praktyce zła – bez twierdzy jedyne słabo uzbrojone siły zostały otoczone przez Niemców. Naruszono również teren twierdzy, ale już pierwszego dnia walk obrońcom udało się odeprzeć osiem niemieckich ataków.

W nocy 23 czerwca Niemcy wycofali się z twierdzy, by ponownie ostrzeliwać ich z artylerii. Prawie 2000 Sowietów przyjęło następną ofertę pójścia do niewoli. Pozostałe siły mocno przejęły kontrolę nad częściami twierdzy.

Silny opór wokół fortu wschodniego

Dowódca 45. Dywizji Piechoty gen. dyw. Fritz Schleiber tak pisał o walce o wschodnią twierdzę: „Tu nie można było posuwać się tylko piechotą, bo świetnie zorganizowany ostrzał karabinów i karabinów maszynowych z głębokich stanowisk armat i podkowy w forma obu zbliżyła się, było tylko jedno rozwiązanie: zmuszenie Sowietów do poddania się przez głód i pragnienie”. Opór we wschodniej twierdzy mógł zostać przełamany dopiero, gdy niemieccy pionierzy zdetonowali minę pod tą częścią twierdzy. Niemiecki ksiądz Rudolf Gschopf: „Stopniowo w upartych bitwach udawało nam się zajmować jedno stanowisko obronne za drugim. Garnizon tak zwanego „domu oficerskiego” na centralnej wyspie już nie istniał, z wyjątkiem samego budynku … Opór trwała, dopóki ściany budynku nie zostały zniszczone i spłaszczone przez silniejsze wybuchy”.

Bitwa żołnierzy Armii Czerwonej połączyła siły niemieckie, ale nie miała żadnych implikacji strategicznych. Pierwszej nocy Niemcy mogli korzystać z ważnych dróg i linii kolejowych. Jednak problem, że niemiecka ofensywa ostatecznie się nie powiodła, był już tutaj widoczny. Wola oporu zwykłego żołnierza sowieckiego trwała nadal w beznadziejnej sytuacji, ponieważ pozostali przeciwnicy poddaliby się i walki trwałyby do końca. Iluzja „podludzi” eksplodowała na początku kampanii. Generał porucznik Schleiber zauważył, że „Rosjanie w Brześciu Litewskim walczyli zaciekle i uparcie. Pokazali doskonałe wyszkolenie piechoty i wykazali się niezwykłą gotowością do walki”. Oficjalny opór załamał się 30 czerwca. Obrońcy powstrzymywali Niemców przez ponad tydzień.

duży opór

Ogólnie obraz wyglądał inaczej: Wehrmacht posuwał się bardzo szybko, z powodu chaosu i braku organizacji nie było spójnej obrony z tyłu. Niemcy schrzanili swoje zwycięstwa i niezliczonych więźniów. Ale już pierwsze spotkanie w Brześciu mogło im pokazać, jak uparta jest obrona kraju i ile strat będzie kosztować jej dalszy postęp. Ówczesny chaos zatopił to, co później stało się największą radziecką legendą wojny. Bo nawet po oficjalnym zakończeniu walk nie wszyscy żołnierze poddali się. Walki trwały dalej w labiryncie piwnic i korytarzy pod zamkiem. Poszczególne grupy przeżyły ponad 30 dni bez zapasów i jedzenia, nawet bez wody. Ich walka przez długi czas przeszła niezauważona, dopiero gdy akta 45. Dywizji Piechoty wpadły w ręce Armii Czerwonej, zauważono, że zachodnia granica nie zawaliła się jak domek z kart. Kiedy natarcie Armii Czerwonej ponownie dotarło do Brześcia, odnaleziono ostatnie heroiczne litery obrońców wyryte w ścianach piwnic.

„Umrzemy, ale nie opuścimy zamku”.

„Umieram, ale się nie poddam. Żegnaj ojczyzno”.

Narodziny sowieckiej legendy

Nie tylko relacjonując desperacki upadek sił sowieckich latem 1941 r., Los stał się centralną bohaterską historią dla Sowietów i został wzmocniony, by bronić twierdzy przez kilka miesięcy. Śmiała możliwość, bo zamek faktycznie upadł po ośmiu dniach i nic się nie zmieniło, tylko dlatego, że niektórzy żołnierze byli uparci w bunkrze. Podobnie jak literatura towarzysza Niemców, ale także literatura aliantów zachodnich, sowieccy pisarze lat 50. nie pozwolili jej zatrzymać z powodu braku źródeł. Twórcza wyobraźnia pomogła wypełnić luki, więc opór został przedstawiony w 3D.

Walka o zamek Konstantina Simono („Żyjący i umarli”) osiągnęła poziom światowej literatury i została sfilmowana w 2010 roku w filmie „Burza na Twierdzę Brzeską”. Film oferuje sceny akcji i niespodzianki, które trzeba zobaczyć z mieszanką przedwojennego życia na zamku i prześladowań z czasów stalinowskich. Od tego czasu nieruchome obrazy z filmu wielokrotnie pojawiały się w sporach jako fałszywe obrazy okrucieństw.

Po zakończeniu walk twierdzę zajął 307. batalion policji niemieckiej. W ciągu 14 dni zginęło 4000 żydowskich mężczyzn oraz około 400 komunistów i sowieckich urzędników.

Przeczytaj także:

Bitwa pod Dubnem – Armia Czerwona chciała zatrzymać niemiecką ofensywę z 3000 czołgów

Dom Pawłowa – Jak sierżant niemieckiej drużyny był przetrzymywany przez sześćdziesiąt dni

Próba ratowania żołnierzy Wehrmachtu pod Stalingradem nie powiodła się

Rżew 1942 – Dlaczego dawno zapomniano o „młynek do mięsa” na froncie wschodnim?

Kłopoty z rosyjskim filmem wojennym: Bohaterskie czyny nie istniały

READ  Alarmowe Towarzystwo Dobrostanu Zwierząt w Krakowie: Wypieki grozy - rozrywka
Continue Reading

entertainment

Olimpia wioślarstwo 2021: harmonogram, transmisja, telewizja – wszystkie informacje o wioślarstwie w Olimpii 2021

Published

on


Olimpia 2021 w lubić Idzie pełną parą i konkurencja też wioślarze Ja zacząłem.

Oto informacje o przemiana i telewizja i Strumieńi miejscei Zawodyi rozkład jazdy i stan.

Rowing Olympia 2021: daty najważniejszych zawodów

Szybki rzut oka na ostatnie biegi wioślarzy:

 • czwartek 29 lipca 2021: dwóch wioślarzy bez pilotów, dwóch lekkich wioślarzy od 02.18
 • piątek 30 lipca 2021: pierwsza, ósma o 2:33 w nocy

Rowing Olympia 2021: Kto będzie transmitował zawody?

W Niemczech dzielą ARD i ZDF Zawody wioślarstwa radiowego. a Transmisja na żywo 24 godziny każdy كل środkowy- lub ZDF MediaTek można uzyskać dostęp.

ten Czasy emisji tutaj w Przegląd:

 • czwartek 29 lipca 2021 Od 02.18 w ARD
 • piątek 30 lipca 2021 Od 02.33 rano w ZDF

Transfer wioślarstwa w Olimpii 2021: różnica czasu i czasu w Japonii

Kim jest Wioślarstwo w Olimpia 2021 Chcesz zobaczyć, czasami musisz zaakceptować, w środku noc do rozważenia. Japonia wyprzedza o siedem godzin czas niemiecki. Jeśli u nas jest 12 w południe, w Tokio jest już 19. Zaczyna się w dni pełne wrażeńful przemiana Już w środku nocy, inaczej można je zobaczyć Zawody Albo wcześnie, w południe, albo wczesnym wieczorem. Przenosić kanał TV W Japonii kończy się o 17:00.

Darmowa telewizja, ARD, ZDF, transmisja na żywo: gdzie będą transmitowane Igrzyska Olimpijskie 2021?

Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się w sobotę 24 lipca 2021 r. Oprócz transmisji telewizyjnej można również śledzić zmagania online: W Transmisja na żywo ARD lub W transmisji na żywo ZDF.

W kolejnych dniach i później czasy Przenosić ZDF i ARD ten Igrzyska Olimpijskie w telewizji:

 • 29.07.2021: 00.50 do 17.00 – ARD
 • 30.07.2021: 01.10 do 17.00 – ZDF
 • 31.07.2021: 23.55 do 17.00 – ARD
 • 01.08.2021: 01.15 do 17.00 – ZDF
 • 02.08.2021: 02.10 do 17.00 – ARD
 • 03.08.2021: 01.35 do 17.00 – ZDF
 • 04.08.2021: 00.55 do 17.00 – ARD
 • 05.08.2021: 00.45 do 17.00 – ZDF
 • 06.08.2021: 01.05 do 17.00 – ARD
 • 07.08.2021: 23.45 do 17.00 – ZDF
 • 08.08.2021: 23.55 do 17.00 – ARD
READ  Aktor Kevin Guthrie musi iść do więzienia

Wioślarstwo na Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio: aktualne wyniki

ten 8. Niemcy ma srebrny medal Wygrał, ale przegapił swojego wielkiego gola. Po trzech z rzędu tytułach mistrza świata, jacht pokazowy Niemieckiego Związku Wioślarskiego musiał przyznać się do porażki z Teamem Nowej Zelandii w finale na Sea Forest Waterway. Na trzecim miejscu uplasowała się Wielka Brytania. Tak więc ósma wciąż czeka na swój pierwszy złoty medal od Letnich Igrzysk 2012 w Londynie. Pięć lat temu w Rio również sięgnąłem po srebrny medal.

Dzień po jego nagłej śmierci w półfinale Jeden wioślarz Oliver Zeidler wygrał finał z. 25-latek pokonał Włocha Gennaro Di Mauro i Kanadyjczyka Trevora Jonesa. Mieszkający w Ingolstadt człowiek, który zgłosił się do konkursu jako złoty kandydat, zakończył Letnie Igrzyska na siódmym miejscu. Przy znacznie słabszych wiatrach i mniejszych falach Zeidler jest znacznie lepszy na drodze wodnej Sea Forest niż około 24 godziny wcześniej.

Continue Reading

entertainment

Bayreuth: Merkel i Soder otworzyli Festiwal Wagnera – fani od razu zauważają podróbki

Published

on

 • NSTomasz Eldrich

  Blisko

Sodder i Merkel świętowali otwarcie Festiwalu Wagnera w Bayreuth. Szef CSU udostępnił jej zdjęcie na Instagramie – jego fani zauważyli bardzo konkretny szczegół.

Bayreuth – Po odwołaniu Festiwalu Richarda Wagnera w 2020 roku z powodu korony, gwiazdy wróciły w ostatnią niedzielę Bayreuth * Uchwyt jest w dłoni. Była tym razem najwybitniejszym gościem honorowym prawdopodobnie po raz ostatni w swoim biurze jako Kanclerz Federalny, Angela Merkel* Z mężem Joachimem Sauerem. Została przywitana przez dyrektora krajowego Markusa Soddera i jego żonę Karin Bummüller Soder. Para przedstawiła się fotografom przed wejściem do Festspielhaus.

Zdjęcie Sodera i Merkel jest przedmiotem gorących dyskusji w Internecie

Właśnie udostępniłem to zdjęcie Premier Söder * Również na jego stronie na Instagramie. Napisał: „Zaczynając na Festival Hill: Bayreuth Premiere z kanclerz Angelą Merkel. Cieszymy się, że mimo wszystko Festiwal Richarda Wagnera Korona * To może się zdarzyć dzisiaj. Ubrana para stoi w dostatecznej bezpiecznej odległości od korony przed bramą. Kobiety w eleganckich strojach wieczorowych i mężczyźni w smokingach. Ale jeden szczegół od razu zwrócił uwagę zwolenników szefa CSU.

“Drogi panie Sodder, tak miło, że udało się Panu otworzyć festiwalowe wzgórze. Smoking to z pewnością właściwy wybór, ale dobry smoking wymaga również lakierowanych butów. Może Pan pomyśleć o tym na następny wieczór w smokingu” – pisał jeden z fanów premiera. Otrzymałem wiele zachęt do tego komentarza. Inne komentarze są raczej przypadkowe. – Mogłeś mieć przyzwoite buty. To nie był pierwszy raz, kiedy pojawiły się komentarze na temat upodobań Södera. Podczas Mistrzostw Europy toczyła się gorąca dyskusja na temat włoskiej kurtki ze specjalnym barwnikiem.

Fani postrzegają Soddera jako jedynego prawdziwego kandydata na kanclerza

Mimo źle dopasowanych butów, dla wielu kibiców prezydent Bawarii pozostaje jedynym realnym kandydatem na stanowisko kanclerza. „Myślę też, że powinieneś zostać doradcą” – stwierdził w kilku komentarzach. Lub: „W Kancelarii może być tylko jedna osoba”. Inni posuwają się tak daleko, że uważają Sodera za króla. Na czwartym zdjęciu widać bawarski dom królewski. Inny wyznawca skomentował: “W pewnym momencie zostanie koronowany na króla. Już trenuje machanie z balkonu”.

READ  Caudia Effenberg była zdumiona swoją ignorancją

Zdjęcie nie zostało dobrze przyjęte przez niektórych użytkowników Instagrama z zupełnie innego powodu. Dla nich nie wypadało obchodzić wielkiego święta w Bayreuth, podczas gdy na terenach powodziowych wielu ludzi nic nie pozostawiło. “Kiedy widzę zdjęcia powodzian, czuję się jakbym był w dwóch różnych światach. Z jednej strony przepych i chwała, az drugiej wiele nieszczęścia i ludzi, którzy stracili wszystko” – napisał jeden z użytkowników. Kolejny komentarz : „Kiedy inni sprzątają resztki powodzi i opłakują swoje straty, zarówno na poziomie humanisty, jak i realisty, dla Merkel i Södera byłoby oczywiście dobrze się bawić. Smutny.” (Telefon) *Merkur.de/bayern jest pokazem IPPEN.MEDIA

Przy okazji: Najlepsze artykuły z Free State są teraz dostępne również w naszej zupełnie nowej i regularnej Biuletyn Bawarii.

Lista list ocen: © Daniel Karmann / dpa

Continue Reading

Trending