Connect with us

Tech

OnePlus przedstawia swój najnowszy flagowy smartfon – OnePlus 10 Pro 5G – Sprzęt

Published

on

(wyciąg z komunikatu prasowego)

Shenzhen, 11 stycznia 2022 Globalna marka technologiczna OnePlus oficjalnie wprowadziła dziś swój najnowszy flagowy smartfon – OnePlus 10 Pro – w Chinach. OnePlus 10 Pro ma aparat Hasselblad drugiej generacji do smartfonów, z rozwiązaniem OnePlus Billion Color, trybem Hasselblad Pro drugiej generacji i ultraszerokokątnym aparatem 150 stopni. Dzięki platformie mobilnej Snapdragon® 8 Gen 1 i do 12 GB pamięci RAM LPDDR5, OnePlus 10 Pro zapewnia również najszybszą wydajność w smartfonie OnePlus. OnePlus 10 Pro ma również największą do tej pory baterię OnePlusa i najpotężniejszą funkcję ładowania w postaci 80W SuperVOOC Flash Charge.

„OnePlus 10 Pro oferuje szereg nowych funkcji aparatu, które kontynuują naszą wyjątkową współpracę z legendarnym producentem aparatów Hasselbladem”, mówi Pete Lau, założyciel OnePlus. „Kamera Hasselblad do smartfonów OnePlus 10 Pro drugiej generacji, w połączeniu z ultraszybką wydajnością i najszybszym ładowaniem w smartfonie OnePlus, zapewnia najlepiej wyposażony smartfon do tej pory”.

Aparat Hasselblad do drugiej generacji smartfonów

Kamera Hasselblad do smartfonów OnePlus 10 Pro drugiej generacji obsługuje rozwiązanie OnePlus Billion Color, za pomocą którego można zastosować naturalną kalibrację Hasselblad do ponad miliarda kolorów. Każdy z trzech tylnych aparatów OnePlus 10 Pro – główny, teleobiektyw i ultraszerokokątny – jest w stanie uchwycić pełny 10-bitowy kolor. W rezultacie urządzenie rejestruje obrazy o 25% większym pokryciu przestrzeni kolorów DCI-P3 i przetwarza 64 razy więcej kolorów niż smartfony nagrywające w 8-bitowych kolorach.

Tryb Hasselblad Pro obsługuje 12-bitowe nagrywanie RAW na wszystkich trzech tylnych kamerach przy użyciu naturalnego rozwiązania kolorów Hasselblada. Tryb Hasselblad Pro w OnePlus 10 Pro oferuje również nowy i potężny tryb RAW o nazwie RAW +, który umożliwia użytkownikom przechwytywanie obrazów w 12-bitowym formacie RAW przy zachowaniu wszystkich elementów fotografowania obliczeniowego OnePlus. Robienie zdjęć w trybie RAW+ daje fotografom prawdziwą swobodę twórczą w manipulowaniu zdjęciami dzięki większej ilości informacji RAW, szerszemu zakresowi dynamicznemu i mniejszym szumom podczas fotografowania obliczeniowego OnePlus 10 Pro.

READ  Lenovo ThinkSmart One: głośnik do komputera z kamerą internetową z procesorem Intel do telewizorów

OnePlus 10 Pro to pierwszy smartfon OnePlus z trybem filmowym do nagrywania wideo, w którym przed i w trakcie nagrywania można regulować czułość ISO, czas otwarcia migawki i balans bieli. Tryb wideo obsługuje również nagrywanie w formacie LOG bez wstępnie ustawionego profilu obrazu, dzięki czemu filmowcy mają do dyspozycji ekran, który można wypełnić w celu edycji.

OnePlus współpracował z dwoma zwycięzcami Hasselblad Masters i ambasadorem Hasselblad, aby opracować flagowy model dla OnePlus 10 Pro. Styl mistrzowski składa się z trzech stylów kolorystycznych – Serenity, Radiance i Emerald – każdy skalibrowany przez ambasadorkę Hasselblad Yin Chao i zwycięzców Hasselblad Masters, Bena Thomasa i Davida Piskinsa. Serenity uosabia wygląd popularnej fotografii modowej Yin Chaos i najlepiej nadaje się do portretów, podczas gdy styl Radiance Ben Thomas opiera się na ultrarealizmie i skutkuje stylizowanymi ujęciami. Szmaragd jest wynikiem współpracy z Davidem Peskensem, znanym z fotografii dzikiej przyrody i doskonale nadaje się do rejestrowania oszałamiających krajobrazów.

System aparatów OnePlus 10 Pro ma również ultraszerokokątny aparat z polem widzenia 150 stopni – do czterech razy większy niż ultraszerokokątne aparaty w innych smartfonach. Ultraszerokokątny aparat OnePlus 10 Pro obsługuje również nowy tryb rybiego oka, który pozwala użytkownikom robić zdjęcia z zupełnie nowej perspektywy.

Domyślnie ultraszerokokątny aparat OnePlus 10 Pro robi zdjęcia z polem widzenia 110 stopni, wraz z korekcją zniekształceń AI. Dostęp do 150 stopni i trybu rybiego oka w OnePlus 10 Pro można uzyskać za pośrednictwem oddzielnej zakładki w aplikacji Aparat.

Płynne i szybkie działanie

OnePlus 10 Pro zapewnia najszybszą i najpłynniejszą wydajność w smartfonie OnePlus. Jest to możliwe dzięki platformie mobilnej Snapdragon 8 Gen 1 z silnikiem AI Qualcomm® 7. generacji, który jest czterokrotnie szybszy niż jego poprzednik, oraz nowo opracowanemu procesorowi graficznemu Qualcomm Adreno, który jest o 25% bardziej wydajny. Platforma mobilna Snapdragon 8 Gen 1 jest również wyposażona w procesor Snapdragon X65 czwartej generacji — pierwsze na świecie rozwiązanie RF modemu 10Gb 5G — które obsługuje więcej sieci, częstotliwości i przepustowości niż kiedykolwiek wcześniej. Platformie mobilnej Snapdragon 8 Gen 1 towarzyszy do 12 GB pamięci RAM LPDDR5 i do 256 GB dwuliniowej pamięci masowej UFS 3.1, co zapewnia szybszą i bardziej wydajną wydajność.

READ  Przedstawiamy pierwszy smartwatch od Google, Pixel 6a i 7 oraz tablet

Pokazać

OnePlus kontynuuje rozwój technologii wyświetlania dzięki 6,7-calowemu panelowi QHD + OnePlus 10 Pro i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wyświetlacz OnePlus 10 Pro jest wyposażony w technologię LTPO drugiej generacji, która umożliwia urządzeniu ustawianie częstotliwości odświeżania od 1 Hz do 120 Hz szybciej niż seria OnePlus 9, w zależności od rodzaju używanej treści. W rezultacie wyświetlacz OnePlus 10 Pro zużywa mniej energii niż wyświetlacze 120 Hz i 90 Hz w innych smartfonach.

Wyświetlacz OnePlus 10 Pro to także pierwszy w branży smartfon z podwójną kalibracją kolorów. Oznacza to, że ekran jest skalibrowany, aby zapewnić dokładne i naturalne kolory na dwóch różnych poziomach jasności – wysokim i niskim. Kalibracja dwóch kolorów zapewnia, że ​​wyświetlacz OnePlus 10 Pro konsekwentnie odtwarza dokładne i naturalne kolory.

Programowanie

W Chinach OnePlus 10 Pro jest preinstalowany z ColorOS 12.1, opartym na systemie Android 12. Gdy OnePlus 10 Pro trafi na rynek w Indiach, Europie i Ameryce Północnej, zostanie preinstalowany OxygenOS 12, oparty na systemie Android 12.

SuperVOOC

OnePlus 10 Pro obsługuje najszybsze jak dotąd ładowanie smartfona OnePlus – 80 W SuperVOOC Flash Charge – które może naładować baterię 5000 mAh z 1-100 procent w zaledwie 32 minuty. OnePlus 10 Pro obsługuje również 50W AirVOOC Wireless Flash Charge, który ładuje urządzenie od 1 do 100 procent w 47 minut. Ładowarka 80 W i odpowiedni kabel USB-C są zawarte w zakresie dostawy OnePlus 10 Pro.

Projekt

OnePlus 10 Pro ma nowo zaprojektowany system kamer, który płynnie integruje aluminiową ramkę smartfona ze szklanym tyłem. Rozłożenie ciężaru urządzenia również zostało scentralizowane, dzięki czemu urządzenie czuje się dobrze wyważone w dłoni.

OnePlus 10 Pro jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – Volcanic Black i Emerald Forest.

Ceny i dostępność

OnePlus 10 Pro trafi do sprzedaży w Chinach 13 stycznia. Urządzenie pojawi się na całym świecie pod koniec 2022 roku. Ceny w Chinach kształtują się następująco:

  • 8 + 128 GB – 4699 CNY
  • 8 + 256 GB – 4999 CNY
  • 12 + 255 GB – 5299 CNY

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Nowy Jork z klasą: Heise gra „Spider-Man Remastered” na żywo od godziny 17:00.

Published

on

Raytracting, DLSS, wiele ekranów, ultraszybkie wsparcie i oczywiście podniesione limity liczby klatek na sekundę: port Sony „Spider-Man” pochlebia serca graczy na PC. Na papierze nic nie zostało zapomniane. Wszystko poddamy praktycznemu testowi.

„Spider-Man Remastered” zostanie odtworzony przez dziennikarza wideo Michaela Wiechurka w rozdzielczości 7760 x 1440 pikseli od godziny 17:00. Ray tracing musi jeszcze zostać aktywowany, aby wszystko było odpowiednio odzwierciedlone w wysokich budynkach cyfrowego Nowego Jorku. DLSS Nvidii pomaga utrzymać stabilną liczbę klatek na sekundę — przynajmniej w teorii. Sami jesteśmy ciekawi, jak gładko zobaczymy to wyrafinowane doświadczenie.

Komputer, na którym będziemy streamować grę, to Ryzen 9 3900X z kartą Geforce RTX 3080 i 32 GB pamięci RAM DDR4. Windows 11 jest zainstalowany, a karta graficzna korzysta ze sterowników Nvidii wydanych dzisiaj.

Konsekwentnie przewyższa konsolową wersję 2018 na Playstation 4. Nawet konsola Sony Playstation 5 jest natywnie obsługiwana, o ile jest podłączona do komputera. Dlatego Michael przedstawi również informacje zwrotne na temat dotyku i wyjaśni, jakie to uczucie w porównaniu do sterowania myszą i klawiaturą.

„Spider-Man Remastered” ukaże się na Steam dzisiaj 12 sierpnia 2022 r. i zostanie otwarty o godzinie 19:00. Dlatego nasza transmisja sprzed dwóch godzin może być przydatna każdemu, kto zastanawia się, czy tytuł jest wart 60 euro, o które proszą.

Transmisja na żywo rozpoczyna się o godzinie 17:00 i jest dostępna za pośrednictwem umieszczonego powyżej filmu na Youtube lub przez drgnięcie do wyświetlenia.

„heise plays” to format transmisji na żywo dla gier komputerowych i wideo w heise online. Michał Wichorek (Umieść tweeta) w celu uzyskania najnowszych wydań lub ważnych aktualizacji ważnych gier lub starych klasyków, które możesz obchodzić z okazji urodzin.

READ  Przedstawiamy pierwszy smartwatch od Google, Pixel 6a i 7 oraz tablet

o tym link z zaproszeniem Trafia na serwer discordowy heise online. Omawiane są tam bieżące wydarzenia ze świata IT i podejmowane są decyzje dotyczące nadchodzących gier i streamów „gameplay”.


(Jak)

do strony głównej

Continue Reading

Tech

Renderowanie Unity w czasie rzeczywistym działa w 4K i 30 klatkach na sekundę na PS5

Published

on

Unity Software Inc. Wczoraj wrzuciłem demo w czasie rzeczywistym o nazwie „Lion”. W ten sposób firma programistyczna przedstawia krótki przegląd przyszłości.

Leo powinien pokazać Ci, co jest graficznie możliwe w przyszłości. Jest to krótkie demo czasu rzeczywistego opracowane przez Unity Software Inc. Za pomocą własnych narzędzi technicznych.

Obejrzyj teraz wideo:

W ten sposób firma programistyczna pokazuje, w jaki sposób pomaga artystom tworzyć „wizualne granice” poprzez ciągłą ewolucję technologii. Wykorzystano następujące narzędzia: Ziva, Wētā Digital, SyncSketch, SpeedTree i Unity Editor. Wiele narzędzi jest już dostępnych publicznie i jest używanych na całym świecie.

„Chcemy mieć pewność, że nasze narzędzia będą ze sobą współpracować i zapewnić programistom doskonały przepływ pracy przy tworzeniu postaci i stworzeń. Dlatego celem stworzenia tego demo było sprawdzenie poprawności narzędzi Unity Art w środowisku produkcyjnym, rozwiązywanie rzeczywistych potrzeb produkcyjnych, które artyści regularnie spotykać i ulepszać nasze narzędzia i przepływy pracy”. .

ciekawe: To demo techniczne będzie działać na PlayStation 5. Rozdzielczość to 4K, a częstotliwość odświeżania to 30 klatek na sekundę.

Deweloperzy odpowiedzialni za stworzenie rozprzestrzenili się na wiele krajów. Aby móc efektywnie współpracować zdalnie, użyj narzędzia do współpracy wizualnej SyncSketch.

Widzowie są zaintrygowani

W komentarzach widzowie byli podekscytowani. Chwalono między innymi niesamowicie szczegółową symulację włosów. Jeden z nich pisze: „Prawdopodobnie po raz pierwszy widzę animatroniczne zwierzę CG poruszające się prawie jak prawdziwe zwierzę”.

Więcej wiadomości na temat LewA samotność.

Omów tę wiadomość na PlayStation Forum

Zazwyczaj linki do Amazon, Media Markt, Saturn i niektórych innych sprzedawców są linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu, otrzymujemy niewielką prowizję, którą możemy wykorzystać do sfinansowania darmowej witryny. Nie masz wad.

Continue Reading

Tech

Samsung Galaxy Unpacked: Te urządzenia zostały wprowadzone

Published

on

  • 10 sierpnia 2022 r. Samsung zorganizował kolejne wydarzenie Galaxy Unpacked.
  • Wprowadzono tam Samsunga Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4.
  • Południowokoreański producent wprowadził także nowy smartwatch oraz nowe Galaxy Buds.

zastrzeżenie: Jeśli dokonasz zakupu z linku oznaczonego gwiazdką, otrzymamy niewielką prowizję. Ucz się więcej


10 sierpnia 2022 odbyło się najnowsze wydarzenie Galaxy Unpacked. W poprzednim okresie pojawiły się wskazania urządzeń, które miały zostać wprowadzone. Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o nowych produktach.

Nowe smartfony na imprezie Unpacked firmy Samsung

Zaproszenie na wydarzenie pokazało już, co warto zobaczyć (między innymi): zupełnie nowego Galaxy Z Flip 4. Ale to nie było wszystko! Podczas imprezy zaprezentowany został również nowy model z drugiej serii składanych telefonów komórkowych: Galaxy Z Fold 4.

Czy będzie też nowy Galaxy Watch i nowe Galaxy Buds?

Na wydarzeniu Galaxy Unpacked pokazano nie tylko nowe smartfony, ale także Galaxy Watch i Galaxy Buds. Wcześniejsze plotki opierały się na kampanii przedsprzedażowej na amerykańskiej stronie Samsunga. Tam firma ogłosiła, że ​​zainteresowani, którzy kupią kilka produktów prezentowanych na wydarzeniu, mogą otrzymać rabat w wysokości do 200,00 USD. Oprócz smartfonów mówiło się też o nowym Galaxy Watch i nowych Galaxy Buds.

Samsung Galaxy Unpacked: Całe wydarzenie

Jeśli chcesz sam ponownie obejrzeć wydarzenie Unpacked, możesz to zrobić u Administratora Kanał Samsunga na YouTube akt. Oto bezpośredni link do filmu:

Urządzenia te zostały zaprezentowane na imprezie Unpacked

Jeśli chodzi o składane smartfony, liderem jest Samsung. Wraz z nową czwartą generacją firma pokonała początkowe trudności tego rodzaju. Samsung wprowadził teraz cztery nowe urządzenia: Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Watch5 i Galaxy Buds2 Pro. Oto najważniejsze informacje o cechach technicznych:

Samsung Galaxy Z Fold4

W przeszłości Samsung miał kilka problemów ze składanymi smartfonami – ale w międzyczasie podobno zostały one przezwyciężone. Nowy Galaxy Z Fold4 z pewnością na pierwszy rzut oka wygląda imponująco! Dzięki wytrzymałej aluminiowej ramie i wytrzymałemu szkłu Gorilla Glass smartfon spełnia wszystkie wymagania codziennego życia. Po otwarciu Galaxy Z Fold4 z ekranem o przekątnej 7,6 cala prawie podwaja obszar wyświetlania, do którego przywykłeś ze smartfonów. To sprawia, że ​​jest to potencjalna alternatywa dla tabletu. Urządzenie ma też cztery różne kamery i jest zasilane procesorem Snapdragon 8+ Gen 1. Szczególnie ciekawa jest „dolna kamera” na głównym ekranie, którą można całkowicie ukryć w wyświetlaczu.

Możesz zamówić Galaxy Z Fold4 z 1 TB pamięci i/lub w kolorze bordowym wyłącznie w sklepie internetowym Samsung. Ceny smartfona wahają się od 1799,00 € do 2159,00 € i możesz wybierać spośród kolorów szarego, zielonego, widmowej czerni, beżu i burgunda.

Jeśli zamówisz w przedsprzedaży nowe składane urządzenie firmy Samsung, możesz jednocześnie wymienić stary telefon. Oprócz odpowiedniej wartości zakupu otrzymasz dodatkowo 200,00 €. Otrzymujesz także roczny abonament Samsung Care+ za darmo.

Samsung Galaxy Z Flip4

Galaxy Z Flip4 to w zasadzie przeciwieństwo Fold4: tutaj możesz złożyć zwykły ekran o przekątnej 6,7 cala, aby smartfon był szczególnie przydatny. Jak podaje producent, urządzenie jest skierowane w szczególności do osób, które często korzystają z Instagrama. Ponieważ tryb FlexCam powinien być jak najłatwiejszy do tworzenia grupowych filmów lub selfie. Samsung współpracował również z Meta nad ulepszeniem nowego smartfona dla aplikacji Instagram, WhatsApp i Facebook. Aby uatrakcyjnić Galaxy Z Flip4 dla grupy docelowej młodzieży, masz wiele możliwości personalizacji smartfona, jeśli chodzi o design i wyposażenie.

Abyś nie musiał cały czas mieć odblokowanego smartfona, możesz użyć ekranu na okładce, aby na przykład dzwonić lub odbierać SMS-y. Poza tym Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 jest również zainstalowany w Flip4, a bateria 3700 mAh przekonuje. Ponadto, zgodnie z IPX8, urządzenie jest wodoodporne do głębokości jednego metra przez pół godziny.

Samsung oferuje możliwość dostosowania projektu telefonu komórkowego według własnych pomysłów. W Bespoke Studio masz do wyboru kolory soczewek i opcje oprawek w 75 różnych kombinacjach.

Ale ten model też nie jest tani. W zwykłych wersjach ceny Galaxy Z Flip4 wahają się od 1099,00 do 1279,00 euro. Edycja na zamówienie zaczyna się od 1 199,00 €. Tutaj również możesz wymienić swój stary telefon komórkowy na Samsunga i otrzymać dodatkowe 150,00 euro za odpowiednią wartość zakupu. Otrzymujesz także roczny abonament Samsung Care+ za darmo.

Zegarek Samsung Galaxy5

Entuzjaści smartwatchów również docenią swoją wartość dzięki Samsungowi: dzięki Galaxy Watch5 i nowemu topowemu modelowi, Galaxy Watch 5 Pro. W smartwatchach zastosowano czujnik BioActive firmy Samsung, który zapewnia odczyty tętna, poziomu tlenu we krwi i poziomu stresu. Urządzenia mogą również mierzyć ciśnienie krwi i tworzyć EKG — ale tylko w krajach, w których aktywowano te funkcje medyczne.

Ponadto powiększono powierzchnię styku czujnika na nadgarstku, aby zapewnić dokładniejsze wyniki pomiarów. Galaxy Watch 5 Pro ma wyższą jakość niż model podstawowy i dlatego lepiej nadaje się dla sportowców na świeżym powietrzu. Galaxy Watch5 jest dostępny w dwóch wersjach: o średnicy 40 i 44 mm. Galaxy Watch 5 Pro jest wyposażony w 45-milimetrową kopertę i nieco bardziej wygięty pierścień do zegarka.

W zależności od wyposażenia Galaxy Watch5 kosztuje od 299,00 do 379,00 euro, model Pro można zablokować w cenie od 469,00 do 519,00 euro.

przy okazji: Jeśli zamówisz smartwatch u uczestniczącego sprzedawcy do 25 sierpnia 2022 r., otrzymasz premię za zamówienie w przedsprzedaży. Są to kredyty Samsung Pay w wysokości 150,00 EUR. Nie otrzymasz go jednak automatycznie, musisz się o niego ubiegać.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Wreszcie, Samsung wprowadził kolejną generację popularnych słuchawek Galaxy: Galaxy Buds2 Pro. Są bardziej kompaktowe niż ich poprzednicy i dlatego powinny lepiej pasować do ucha.

Słuchawki Bluetooth nadają się również dla sportowców i na kanapę. Bo dzięki automatycznemu przełączaniu Buds mogą bez problemu odtwarzać dźwięk z telewizorów Samsunga i tym samym chronić nerwy współlokatorów. Jednak ta funkcja działa tylko z najnowszą generacją telewizorów.

READ  Elden Ring: Kolejna rozgrywka towarzyszy kolejnej transformacji
Continue Reading

Trending