Connect with us

entertainment

Odżywianie: Szparagi – Niemcy – warzywa dla niemieckiego mózgu – rozrywka

Published

on

Wśród miłośników szparagów 62 procent woli je z sosem holenderskim (sos z żółtek jaj, masła klarowanego, soli i pieprzu), a następnie ze zwykłym masłem (22 procent). 9% woli jeść szparagi gotowane bez sosu lub masła. Reszta przyjmuje to inaczej lub nie precyzuje.

zdrowe warzywa

Według Federalnego Urzędu ds. Rolnictwa i Żywności (BLE) konsumpcja na mieszkańca w Niemczech wynosiła w większości około 1,7 kg. 25 lat temu było to około 1,3 kilograma.

Ze względu na dużą zawartość wody szparagi są niskokaloryczne, ale jednocześnie bogate w witaminy i minerały. Dla wielu zapach moczu jest zauważalnie silny po zjedzeniu szparagów. Wynika to z rozkładu kwasu asparaginowego, substancji aromatycznej zawierającej siarkę w szparagach.

Już w starożytności grecki lekarz i nauczyciel Hipokrates opisał roślinę jako środek moczopędny. Medycyna ajurwedyjska i medycyna ajurwedyjska również przypisują szparagom pozytywne właściwości. Rzymianie uczynili szparagi przysmakiem i rośliną uprawną około 2000 lat temu.

Nawet jeśli obecnie dużo szparagów pochodzi z Grecji, Hiszpanii, Polski, Holandii, a nawet z Peru i Chin, szczególnie popularne są szparagi rodzime, często szparagi. Gigantyczne żetony od miesięcy zamieniają pola w plastikowe pustynie. Ekolodzy narzekają, że śmieci i pola zamknięte jako siedliska dla ptaków i pszczół nie są już dostępne. Ponadto uciążliwe warunki pracy tanich pracowników na polach są zawsze problemem i psują trochę zabawy.

Rok standardowy 2020

Rok 2020 był rekordowy dla szparagów, mówi rzeczniczka Południowoniemieckiego Stowarzyszenia Producentów Szparagów w Brukseli. W 2021 było trochę trudniej, ale wcale nie z powodu Corony. „Wiosna 2021 roku była bardzo szara, zimna i mokra. Na początku sezonu było bardzo mało szparagów, więc ceny były bardzo wysokie. I dopiero na przełomie maja i czerwca temperatura wzrosła, więc wielkość zbiorów wzrosła”.

W 2022 roku rolnicy zakładają „dobry rok popytu”, ponieważ pogoda jest w pełnym rozkwicie, a gastronomia wraca do normy. „Ludzie muszą trochę nadrobić zaległości. Obecne warunki – poza inflacją – sprzyjają konsumpcji szparagów”.

READ  Transmisja Szwecja vs Polska: na żywo w telewizji lub na żywo: kto będzie transmitować mecz Euro 2021?

Jedyne, co może naprawdę zepsuć sezon szparagowy dla mas, to szparagi drzewne. Tylko 3 proc. nadal uważa je za „pyszne”, 8 proc. za „jadalne”, a 12 proc. jest obojętnych. 44% uznało drzewiaste szparagi za „niesmaczne”, a 33% za „obrzydliwe”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Polski reżyser jest związany ze szpitalem z Cannes

Published

on

Polski reżyser Jerzy Skolimowski, którego film „EO” rywalizuje na Festiwalu Filmowym w Cannes, rozmawiał z Cannes z przekazem wideo ze szpitala w Warszawie.

Podstawy w skrócie

  • 84-latek powiedział w piątek, że był tak podekscytowany pokazem swojego filmu w Cannes, że nie mógł długo spać.

Z powodu braku snu upadł na ulicę i uderzył głową o chodnik. Z tego powodu musiał jechać do szpitala i nie mógł pojechać na Lazurowe Wybrzeże na premierę swojego filmu.

„EO” opowiada historię osła – z punktu widzenia zwierzęcia. We wzruszającym filmie, moderowanym małymi dialogami, widzowie śledzą różne sceny z życia osła. Zabiera go m.in. do cyrku i bitwy dorożkami.

W swojej wiadomości wideo Skolimowski naśladował odgłosy swojego „osła”, jak to nazwał. Ciągle powtarzał: „Och, och, och, och”. Osioł jest żywym stworzeniem, tak jak my. „Protestuję przeciwko przemysłowemu ubojowi zwierząt i przeciwko przemysłowi futrzarskiemu” – powiedział Skolimovsky.

Więcej na ten temat:

cyrk


READ  2022 Gabriel Clemens World Darts Championship: zapasy, rozmiar i aktywa — informacje o mistrzostwach świata w rzutkach
Continue Reading

entertainment

Organizatorzy ESC: Anomalia w drugim półfinale – Kultura i rozrywka

Published

on

Turyn/Genewa (dpa) – Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji (ESC) stwierdzili nieprawidłowości w głosowaniu po Grand Prix Turynu. Wpłynęło to na drugi półfinał, poinformowała w piątek Europejska Unia Nadawców (EBU).

Z wypowiedzi organizatorów wynika, że ​​trybunały arbitrażowe w niektórych uczestniczących krajach mogły przyznawać sobie punkty.

Continue Reading

entertainment

„Uderzyłem w dno”: Gisele Bundchen otwarcie mówi o zaburzeniach lękowych

Published

on

Zaktualizowano 19.05.2022 22:02

  • Modelka Gisele Bundchen cierpiała w przeszłości na zaburzenia lękowe.
  • W wywiadzie 41-latek szczerze o tym mówił.
  • Wspomniała między innymi, że czasami czuła się tak, jakby znalazła się na dnie.

Dowiedz się więcej wiadomości o celebrytach tutaj

Gisele Bundchen daje szczery wgląd w swoje przeszłe życie. Modelka znana jest z uroczej osobowości i promiennego uśmiechu. Ale Bündchen nie zawsze czuła się naprawdę szczęśliwa, mówi. w jednym Wywiad z brytyjskim „Vogue” Otworzyłem się na temat mojego wyniszczającego zaburzenia lękowego i ataków paniki.

„Na zewnątrz wyglądało na to, że miałem to wszystko, gdy miałem zaledwie 22 lata. Wewnątrz czułem się, jakbym uderzył w dno” – mówi model.

Formularz przeszedł wypłatę

Gdy miała dwadzieścia kilka lat, była nałogowym palaczem i co wieczór piła butelkę wina. „Wyobraź sobie, co to zrobiło z moją głową” — mówi matka dwójki dzieci. Półtora roku później poszedłem na fizjoterapię za radą koleżanki. Szybko nazwał to kompleksową rehabilitacją, podczas której Bündchen przez kilka miesięcy cierpiał na ciężkie migreny.

Ale w tamtym czasie nie miała innego wyjścia. „Pamiętam, jak mówił do mnie: ‚Cóż, chcesz żyć? „To było takie proste” – mówi Bundchen.Do dziś 41-latek budzi się o 5 rano, aby medytować i ćwiczyć.

Szczęśliwe małżeństwo z Tomem Bradym

Modelka Gisele Bundchen Był jednym z najbardziej udanych modeli w branży od późnych lat 90-tych. Przez lata była twarzą marki bieliźnianej Victoria’s Secret. Była w prywatnym związku z Leonardo DiCaprio od 2000 do 2005. Od 2009 jest żoną zawodowego piłkarza Toma Brady. Mają dwoje dzieci, syna Benjamina i córkę Vivian.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Hailey Bieber dzieli się z publicznością przerażającym momentem swojego życia. 10 marca amerykańskie media poinformowały, że modelka jest w szpitalu. Kilka dni później do domu wróciła żona Justina Biebera. Zasugerowała, że ​​powodem jej hospitalizacji był udar mózgu – ale nie wyjaśniła przyczyn. Teraz 25-latka przerwała milczenie. W filmie szczerze mówiła o tym przerażającym incydencie: „To był przerażający moment w moim życiu. Przez głowę przeszło mi tyle myśli. Bałem się, skąd to się bierze? Czy doznam trwałego uszkodzenia z tego powodu? ”

READ  Wojna na Ukrainie: Janes pokonuje 1300 kilometrów do granicy, aby ocalić przyjaciółkę
Continue Reading

Trending