Connect with us

Top News

Odmowa przyjęcia szczepionki może nawet grozić cofnięciem prawa jazdy

Published

on

RTL>

01 grudnia 2021 – 10:19 Zegar

Większość na przymusowe szczepienia

Sprawy stają się coraz trudniejsze dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni. Presja rośnie z każdym dniem! Ponieważ wskaźnik szczepień w Niemczech jest wciąż stosunkowo niski, wszystkie partie wzywają teraz do obowiązkowych szczepień: przy wsparciu lekarzy, polityków i stowarzyszeń pracodawców. W przeciwnym razie nie możesz odrzucić piątej lub szóstej fali korony. Aktualne badania pokazują, że zdecydowana większość ludzi popiera. Eksperci prawni nie widzą żadnych problemów prawnych. Wręcz przeciwnie: osoby, które muszą zostać zaszczepione, ale nie zostały zaszczepione, mogą ponieść subtelne konsekwencje – w tym zwolnienie i cofnięcie prawa jazdy.

+++ Wszystkie aktualne informacje o wirusie Corona znajdziesz w naszym live tickerze na RTL.de +++

Państwo ma obowiązek chronić osoby dotknięte koroną

W wielu krajach związkowych osoby, które nie są szczepione, są już marginalizowane: Chodzenie do restauracji, chodzenie na jarmark bożonarodzeniowy lub inne wydarzenia – wszystko możliwe tylko z 2G lub 2G +. Niestety ci, którzy nie są zaszczepieni, muszą pozostać na zewnątrz. Bo to jeszcze nie wystarczy Zmniejszenie zachorowalności i odciążenie oddziałów intensywnej terapii, toczy się obecnie dyskusja na temat obowiązkowych szczepień w całym kraju. Teraz Bundeswehra pędzi do przodu i chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla swoich pracowników. Pytanie nie jest bez powodu: czy to w ogóle możliwe?

„Obowiązkowa szczepionka jest pogwałceniem integralności fizycznej tych, którzy powinni zostać zaszczepieni, nawet jeśli nie chcą. Musi to być uzasadnione. Rząd jest odpowiedzialny nie tylko za tych, którzy sprzeciwiają się szczepieniu, ale za wszystkich ludzi.

W uproszczeniu oznacza to: prawodawca musi ważyć. Z jednej strony ci, którzy sprzeciwiają się szczepieniu i ci, którzy obstają przy swojej integralności fizycznej, mają prawo. Z drugiej strony, jak dotąd liczba zgonów spowodowanych infekcją koronową jest bardzo wysoka. „W rezultacie, moim zdaniem, obowiązek wobec chorych lub umierających jest jasny” – wyjaśnia NTV rzecznik konstytucji Wayland.

READ  Pomoc w nagłych wypadkach: „Śmiertelny cios dla wielu firm”

Kary za odmowę szczepienia

Jeśli ustawodawca zdecyduje się na obowiązkowe szczepienia, może to mieć reperkusje dla osób, które nie zostały zaszczepione. Od dzisiaj niezaszczepieni pracownicy są zobowiązani do przedstawiania zaktualizowanego testu każdego dnia, gdy chcą wejść do swojego miejsca pracy.. Jak wyjaśnia w filmie prawniczka Nicole Mutschke, ci, którzy odmówią, muszą liczyć się z obniżeniem pensji.

Ale dla tych, którzy odmawiają szczepienia, możliwe są zupełnie inne bariery. „Rząd może zacząć od pożyczek studenckich, zasiłków domowych i innych, i zapłacić w zależności od statusu szczepionki. Może cofnąć prawo jazdy komuś, kto odmawia szczepienia”, mówi Joachim Wyland. Adwokat uważa takie sankcje za wysoce prawdopodobne. Wskazuje, że kilka tysięcy osób zostało już zatrzymanych za niepłacenie mandatów.

A państwo będzie miało większość ludności po swojej stronie. Ponieważ według niedawnego badania większość ludzi w Niemczech opowiada się teraz za wspólną obowiązkową szczepionką przeciwko koronawirusowi. W badaniu przeprowadzonym przez firmę badawczą Jukow 69 procent badanych opowiedziało się za obowiązkowym szczepieniem przeciwko groźnemu wirusowi. 23 procent odrzuca to. W barometrze trendów RTL większość ankietowanych opowiada się za drastycznymi środkami w walce z koronawirusem.

Dwa tygodnie temu (11 listopada) w ankiecie YouGov tylko 44 procent pytanych opowiedziało się za powszechnym wymogiem szczepień. 27 procent odrzuca to. Ogólnie rzecz biorąc, nastrój zmienił się od czasu wprowadzenia szczepionki koronowej w Niemczech prawie rok temu. Kilka dni po pierwszym szczepieniu 26 grudnia zeszłego roku 56 procent było przeciwnych ogólnym wymaganiom szczepień, a tylko 33 procent było za, według sondażu Jukowa. Byłby to gorący początek dla nowego rządu sygnalizacji świetlnej: powinni wprowadzić obowiązkowe szczepienia. (As)

Niesamowite filmy dokumentalne o Coronie w RTL +

Wielki biznes z epidemiami: W czasach, gdy wszyscy martwią się o swoje zdrowie, oszuści zawsze znajdują nowe sposoby nielegalnego zarabiania pieniędzy. Niezależnie od tego, czy są to fałszywe karty szczepionek, negatywne testy, czy oszustwa w centrach testowych – zgrywanie czai się wszędzie. Nawet czołowi politycy są podejrzewani o napełnienie własnych kieszeni w erze korony. Nasi korespondenci przeprowadzili badania w całej Europie – pełny dokument na temat RTL+.

READ  Uniknięto złego startu: niemieccy koszykarze wygrywają w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Policja twierdzi, że do tej pory w Berlinie odbywały się spokojne obchody Nowego Roku
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Policja twierdzi, że do tej pory w Berlinie odbywały się spokojne obchody Nowego Roku
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Blokowanie: Rząd decyduje się na włączenie hamulca bezpieczeństwa do wszystkich Niemiec

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending