Connect with us

science

Oczekiwany impuls do badań nad szczepionkami

Published

on

Zatwierdzenie szczepionki zwykle trwa do 20 lat – a potem przyszedł Covid-19. Szczepionka została opracowana i zatwierdzona w ciągu roku.

Podstawy w skrócie

  • Eksperci oczekują, że badania nad szczepionkami nabiorą tempa.
  • Powodem tego jest doświadczenie pandemii korony.
  • Najszybsze zatwierdzenie szczepionki przed Covid-19 to cztery lata.

Ospa została zwalczona dzięki szczepieniom, a choroby takie jak polio i błonica zostały prawie całkowicie wyeliminowane. Od tego czasu było tylko kilka innych poważnych hacków. Potem przyszło Korona. Już za rok Szczepionka przeciwko COVID-19 Opracowany i zatwierdzony – Zarejestruj się.

Eksperci są pewni, że to doświadczenie epidemii będzie ogólnie stymulować kosztowne i ryzykowne badania nad szczepionkami. „Rozwój szczepionek przeżywa renesans w ciągu ostatniego roku, znacznie wyprzedzając rozprzestrzenianie się Covid”, mówi Alexander Noyken, ekspert ds. nauk przyrodniczych i transakcji z firmy konsultingowej EY.

Z drugiej strony, dzięki nowym technologiom, takim jak informacyjne RNA (mRNA), rozwój jest znacznie szybszy i tańszy niż dotychczas. Z drugiej strony pilność jest coraz większa, ponieważ choroby nadal rozprzestrzeniają się z powodu zmian klimatycznych.

Sukces nie jest gwarantowany

Rozwój szczepionek jest kosztowny, a sukces w żadnym wypadku nie jest gwarantowany. Przed Korona Według niemieckiego stowarzyszenia producentów farmaceutycznych opartych na badaniach naukowych (VFA), dziesięć do dwudziestu lat uważa się za zwykły czas do pierwszego zatwierdzenia. Rekord prędkości został wcześniej ustanowiony przez szczepionkę przeciwko śwince firmy Merck & Co. w wieku czterech lat pod koniec lat 60. XX wieku.

Rzecznik VFA Research Rolf Homke mówi, że projekty mające na celu ulepszenie szczepionek – około cztery razy więcej niż potrójne zastrzyki na grypę – często kończą się sukcesem. Z drugiej strony projekty mające na celu opracowanie pierwszej, wysoce skutecznej szczepionki przeciwko określonej chorobie mają bardzo niski wskaźnik powodzenia. Mimo wielu prób nadal nie ma szczepionki przeciwko ludzki wirus niedoboru odpornościWirusowe zapalenie wątroby typu C lub malaria.

Szereg możliwych do opanowania sukcesów w ostatnich latach obejmuje zatwierdzenie szczepionki przeciwko HPV w 2006 r., pierwszej szczepionki na dengę w 2018 r. i pierwszej EbolaSzczepionka 2019.

Praca za miliard dolarów

Dla czterech największych światowych producentów szczepionek, GlaxoSmithKline i Merck & Co., Pfizer Sanofi sprawia, że ​​szczepionki są warte wiele miliardów dolarów. Szczepionka przeciw pneumokokom Prevnar firmy Pfizer, Przed Korona Ta najlepiej sprzedająca się na świecie szczepionka, grupa z USA wygenerowała sprzedaż w wysokości 5,9 miliarda tylko w zeszłym roku dolar Jeden – więcej niż jakikolwiek inny ich produkt.

Ekspert EY Nuyken spodziewa się, że wraz z sukcesem Biontech czy Moderna rozwój szczepionek stanie się bardziej atrakcyjny. Ich szczepionki przeciwko Covid-19 opierają się na nowym podejściu do informacyjnego RNA (mRNA), który dostarcza ludzkim komórkom informacji potrzebnych do zwalczania patogenów.

Szczepionki oparte na mRNA są bardziej skuteczne

Szczepionka Biontech Był to pierwszy zatwierdzony produkt leczniczy oparty na mRNA. W przeciwieństwie do konwencjonalnych szczepionek, wytwarzanie osłabionych lub zabitych patogenów w kulturach komórkowych lub jajach kurzych często nie jest już konieczne. Dlatego szczepionka oparta na mRNA może być wyprodukowana szybciej niż konwencjonalne szczepionki i może być stosunkowo szybko dostosowana, jeśli zajdzie taka potrzeba, ponieważ należy wyprodukować tylko plan, a nie sam antygen.

Szybkość adaptacji, która charakteryzuje tę technologię, powinna sprawić, że będzie ona motorem dalszego rozwoju, mówi René Gallo-Daniel, prezes Austriackiego Stowarzyszenia Producentów Szczepionek i koordynator krajowych grup interesu w organizacji parasolowej Vaccines Europe: „Możemy uczyć się od nowych technologii, w przyszłości pojawi się więcej nowych szczepionek.”

Ale inne technologie, takie jak szczepionki DNA, będą prawdopodobnie częściej używane w przyszłości, jeśli teraz okaże się, że są bezpieczne i skuteczne w przypadku szczepionek Covid.

Zmiana klimatu, globalizacja i mobilność powodują rozprzestrzenianie się wirusów

WHO Już o tym ostrzegałem Korona To nie będzie ostatnia epidemia. „W tej chwili patogeny mają przewagę, zdarzają się często i często po cichu na niezrównoważonej planecie” – mówi. Kim jest– Dyrektor Notfall Mike Ryan.

Oprócz globalizacji i zwiększonej mobilności, Zmiana klimatu w. “Przez Zmiana klimatu Przychodzą do nas również choroby takie jak gorączka Zachodniego Nilu. „Są to problemy, które będą nas coraz bardziej zajmować w ciągu najbliższych kilku lat” – mówi Sebastian Olbert, szef działu szczepionek i modeli infekcji w Instytucie Terapii Komórkowej i Immunologii im. Fraunhofera. W 2019 r. w Niemczech pojawiły się pierwsze przypadki gorączki Zachodniego Nilu przenoszonej przez komary. Według strony internetowej BAG, w Szwajcarii nie wykryto jeszcze żadnych transmisji. Nie ma szczepień przeciwko wirusowi.

To, czy w przyszłości pojawi się więcej nowych szczepionek przeciwko takim chorobom, zależy w dużej mierze od badań i ich finansowania, podkreśla Olbert. „To głównie dzięki organizacjom, takim jak Fundacja Billa i Melindy Gatesów, zaniedbanie infekcji stało się w ogóle przedmiotem zainteresowania”. Ponieważ przemysł szczepionkowy ogólnie utrzymuje większość swojej działalności. „To nie przypadek, że nie ma szczepionek przeciwko niektórym chorobom”.

Więcej na ten temat:

Zmiana klimatu Koronawirus Pfizer Dollar Ebola WHO HIV


READ  Główny lekarz Bad Birker zaleca szczepienie zdrowego ramienia po udarze | Weimar
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  RKI odnotowuje 808 nowych przypadków korony – wartość infekcji 5,2

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.