Connect with us

science

Obniżanie ciśnienia krwi bez leków w pięciu krokach – praktyka uzdrawiania

Published

on

Obniżanie ciśnienia krwi bez leków w pięciu krokach – praktyka uzdrawiania

Naturalnie obniża ciśnienie krwi

Przy wysokim ciśnieniu krwi wielu pacjentów ucieka się do leków przeciwnadciśnieniowych. Jednak zdrowy styl życia jest równie skuteczny jak leki przeciwnadciśnieniowe. Jednak odrobina dyscypliny jest podstawowym wymogiem. Z okazji Tygodnia Serca 2021 ekspert z Niemieckiej Fundacji Serca wyjaśnia, jak obniżenie ciśnienia krwi może działać bez leków.

Nadciśnienie jest najczęstszą chorobą układu krążenia w Niemczech. Ponad 30 procent wszystkich ludzi w tym kraju cierpi na nadciśnienie. Zwiększa to ryzyko uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego, a tym samym zawałów serca, udarów i niewydolności serca. Osoby cierpiące na nadciśnienie często sięgają po leki przeciwnadciśnieniowe, aby kontrolować nadciśnienie; Według Niemieckiej Fundacji Serca równie skuteczne są naturalne metody.

Zdrowy styl życia jako alternatywa dla leków hipotensyjnych

Kardiolog prof. dr hab. środkowy. Bernhard Schwab z Rady Naukowej Niemieckiej Fundacji Serca. Zdrowy styl życia połączony z ćwiczeniami, relaksem i zdrową dietą jest podstawą terapii hiperbarycznej, a styl życia może znacząco wpływać na ilość i dawkowanie leków.

Aktywność fizyczna ma najwyższy priorytet jako czynnik zapobiegający nadciśnieniu. „Regularne ćwiczenia skutecznie łączą ulgę w stresie, zmniejszenie głodu papierosów i zwiększony wydatek energetyczny” – dodaje profesor Schwab, który jest również naczelnym lekarzem w Klinice Korschmann w Timmendorfer Strand. Specjalista od serca wyjaśnia w Pięciu Krokach, co powinny zrobić osoby z wysokim ciśnieniem krwi lub osoby zagrożone, gdy zdecydują się na naturalne obniżenie ciśnienia krwi.

Pięcioetapowy plan naturalnego obniżenia ciśnienia krwi

Według prof. dr. środkowy. Bernard Schwab Osoby z wysokim ciśnieniem krwi, grupy ryzyka, a także osoby zdrowe, które chcą chronić się przed nadciśnieniem, mogą osiągnąć naturalne obniżenie ciśnienia krwi.

1. Poruszaj się więcej, siedź mniej

Regularne ćwiczenia mają wiele zalet sercowo-naczyniowych. Aktywność fizyczna chroni np. przed nadciśnieniem i miażdżycą, a jednocześnie pozytywnie wpływa na aktywność mózgu i metabolizm. Profesor Schwab twierdzi, że „regularna aktywność fizyczna obniża skurczowe (górne) ciśnienie krwi nawet o 10 mmHg – podobnie jak leki”.

Jednak nie trzeba być sportowcem, żeby skorzystać z efektów, jak mówi kardiolog: „Po długiej przerwie należy zacząć od przyjemnej lub znanej wcześniej aktywności fizycznej, która jest również odpowiednia od lekarza. punktu widzenia lekarza, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi”.

READ  Wskazanie koloru oczu o sobie

Ile ćwiczeń zaleca się na tydzień?

Według eksperta cardio, 30 minut ćwiczeń wytrzymałościowych pięć dni w tygodniu z umiarkowaną wytrzymałością jest idealne. Dobrze nadają się do tego zajęcia takie jak bieganie, szybki spacer, jazda na rowerze, wędrówki piesze, pływanie lub taniec.

Ale nawet krótsze jednostki sportowe, trwające od 10 do 15 minut, mają działanie hipotensyjne. „Ważne jest, aby móc wykonywać aktywność fizyczną bez duszności, bez bólu w klatce piersiowej i stawach” – wyjaśnia Schwab. Kardiolog radzi tym, którzy większość pracy wykonują w pozycji siedzącej, czasami wprowadzając małe jednostki ruchu. Schwab podkreśla, że ​​„pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi z wtórnymi schorzeniami, takimi jak dysfunkcja serca i nerek po zawale serca lub udarze, powinni omówić swoją odporność z lekarzem”. Dotyczy to również zdrowych osób, które zrobiły sobie długą przerwę od ćwiczeń.

2. Rzuć palenie

Według Niemieckiej Fundacji Serca palenie jest jednym z głównych czynników ryzyka wszystkich chorób sercowo-naczyniowych i dużej liczby nowotworów. Dotyczy to również biernego palenia. „Każdy, kto rzuci palenie, może przytyć od trzech do sześciu kilogramów w ciągu pierwszych trzech miesięcy”, ostrzega profesor Schwab. Radzi, abyś najpierw zaakceptował ten przyrost masy ciała, a następnie ponownie zredukował wagę poprzez łagodne programy ćwiczeń i zmiany diety.

„Zastąpienie papierosów tak zwanymi systemami waporyzacji (papierosy elektroniczne) nie może już być klasyfikowane jako nieszkodliwe z obecnego naukowego punktu widzenia” – ocenia German Heart Foundation. Generalnie motto brzmi: „Przestań albo nigdy nie zaczynaj jest zawsze korzystne!” Wskazówki dotyczące rzucenia palenia znajdziesz w artykule ”Rzuć palenie„lub na Strona Niemieckiej Fundacji Serca.

3. Jedz zdrową dietę z mniejszą ilością soli i cukru

Profesor dr. środkowy. Bernhard Schwaab i wielu innych kardiologów radzą brać przykład z tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej. „Dieta śródziemnomorska opiera się na owocach, warzywach, sałatkach i roślinach strączkowych, mniej mięsa, ale więcej ryb, a także na oliwkach, oleju rzepakowym i ziołach zamiast soli” – podsumowuje kardiolog. Jak wyjaśnia ekspert, sól wiąże organizm z wodą, co może prowadzić do nadciśnienia.

W szczególności odpowiednie dzienne spożycie warzyw i błonnika pokarmowego może przyczynić się do uniknięcia otyłości ze względu na stosunkowo niską zawartość energii. Otyłość jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka wysokiego ciśnienia krwi (patrz: Wysokie ciśnienie krwi: główne przyczyny i metody zapobiegania).

READ  – Taki kamień, jaki mieliśmy nadzieję znaleźć.

Podstawową zasadą zdrowej dla serca diety jest zastąpienie soli kuchennej ziołami, unikanie dodawania soli i cukru oraz jak największe usunięcie słodzonych napojów z listy zakupów. Należy również uważać na dania gotowe i produkty wysoko przetworzone. Wiele z tych produktów zawiera duże ilości cukru i soli – nawet w produktach, o których mogłeś się nie domyślić, takich jak jogurt, sosy do sałatek, keczup i kiełbaski. „Spojrzenie na opis składników pomaga uniknąć cukru i soli” – radzi Schwab.

4. Zmniejsz tłuszcz z brzucha i nadwagę

Ćwiczenia i zdrowa dieta zwykle prowadzą do zdrowej, normalnej wagi na dłuższą metę. Obejmuje to również ograniczenie spożycia alkoholu, ponieważ alkohol jest wysokokaloryczny i przy regularnym przyjmowaniu może prowadzić do przybierania na wadze, co pośrednio podnosi ciśnienie krwi.

Według Niemieckiej Fundacji Serca, wskaźnik masy ciała (BMI) 20-25 kg/m² powinien być dla osób poniżej 60 roku życia. Osoby starsze powyżej 60 roku życia powinny mieć nieco większą wagę, ale nie należy przekraczać BMI 30 kg/m2.

Utrata wagi jest tego warta

Zmniejszenie masy ciała o około pięć kilogramów obniża skurczowe ciśnienie krwi średnio o 5 mmHg, a rozkurczowe o 3-4 mmHg. „Są to wartości, które z pewnością są porównywalne do działania leków” – wyjaśnia Schwab. Kolejną ważną wartością jest obwód w talii, który powinien być poniżej 102 cm dla mężczyzn i poniżej 88 cm dla kobiet.

Tłuszcz brzuszny to szczególny problem

Złogi tłuszczu w jamie brzusznej, określane medycznie jako „otyłość trzewna”, są szczególnie problematyczne, ponieważ tłuszcz brzuszny wytwarza hormony i nośniki stanu zapalnego. Między innymi ma to bezpośredni wpływ na ciśnienie krwi. „Każdy kilogram i każdy centymetr mniej ma pozytywny wpływ na wysokie ciśnienie krwi i cukrzycę” – wyjaśnia Schwab.

5. Zapewnij relaks

Dla wielu osób codzienne życie jest stresujące, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Przewlekły stres zapewnia stałe uwalnianie hormonów stresu, które podnoszą poziom cukru we krwi i ciśnienie, zwiększają wydzielanie insuliny i przyspieszają bicie serca. Ale to nie tylko stres powoduje, że jesteś chory, ale brak relaksu.

READ  Chiny chcą polecieć na Neptuna sondą nuklearną

Stres bardzo dobrze wzmacnia organizm w ostrych sytuacjach problemowych. Jednak organizm potrzebuje również okresów odpoczynku, aby organizm nie był narażony na ciągły stres. Jeśli relaksacja nie zostanie osiągnięta, istnieje ryzyko reakcji zapalnych, które zwiększają ryzyko wielu chorób, w tym cukrzycy, udaru, zawału serca i wysokiego ciśnienia krwi.

„Dlatego zwracaj uwagę na równowagę między stresem a relaksem: najlepiej poprzez zajęcia, które pozwalają zapomnieć o stresie, takie jak granie muzyki, czytanie, rysowanie, taniec, gotowanie z przyjaciółmi, zabawa z dziećmi, wstąpienie do klubu czy chodzenie na imprezy i razem uprawiać sport – zaleca German Heart Foundation. W relaksacji pomocne są również ukierunkowane techniki relaksacyjne, takie jak progresywna relaksacja mięśni, ćwiczenia oddechowe, joga, qigong lub tai chi.

Słabsze ja jako stały towarzysz

Kardiolog zwraca uwagę, że słynne „słabsze ja” jest dla wielu osób stałym towarzyszem. Aby nie stracić motywacji do zmiany stylu życia, warto pozbyć się starych nawyków. „Często pomocne jest ustalenie stałych punktów przywiązania w środowisku życia danej osoby: regularne bieganie lub grupa cardio w klubie, gotowanie z rodziną lub przyjaciółmi w domu, a dla palaczy burza mózgów z byłymi palaczami w grupie samopomocy” – radzi profesor Schwab. (FP)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

autor:

Redaktor dyplomowy (FH) Volker Plasic

Zasoby:

  • German Heart Foundation: Obniżenie ciśnienia krwi w naturalny sposób: w pięciu krokach (data publikacji: 20 października 2021), herzstiftung.de
  • Niemieckie Stowarzyszenie Nadciśnienia eV: Skuteczne zwalczanie nadciśnienia (dostęp 21 października 2021 r.), hochdruckliga.de

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Nowy rekord w eksperymencie z energią termojądrową

Published

on

Nowy rekord w eksperymencie z energią termojądrową

początek Fuzja Rialty Ustanawia nowy rekord. wraz z Uniwersytet Wisconsin Najsilniejsze stabilne pole magnetyczne uzyskano w eksperymencie plazmowym.

Zrobiono to w tym celu UderzyćObiekt eksperymentalny uniwersytetu służy do badań nad energią termojądrową. Powstała w nim plazma potrafi wytrzymać silne pole magnetyczne 17 Tesli Trzymać. Istnieją już eksperymentalne elektromagnesy posiadające siłę pola 18 i 20 Tesli Urzeczywistnienie tego – jednak nie przechwycono jeszcze żadnej plazmy o tej mocy.

Tak niezwykle silne magnesy są niezbędne do: Reaktory tokamakowe. W tych reaktorach termojądrowych plazma powstaje w wyniku stopienia jąder atomowych Ponad 100 milionów stopni Celsjusza Robi się gorąco. Bez pola magnetycznego doszłoby do destabilizacji i przepalenia ścian reaktora.

➤ Przeczytaj więcej: Chiny osiągają przełom w dziedzinie „sztucznego słońca”

Placówka testowa WHAM

Lustro magnetyczne: wąskie gardło w polu magnetycznym

Aktualny rekord został ustanowiony przy użyciu magnesów wykonanych z nadprzewodników wysokotemperaturowych (HTML) paragon. Nazwa jest tu myląca: wysoka temperatura odnosi się do temperatury krytycznej zwykłych nadprzewodników, które mają wysoką przewodność bliską właściwościom Zero absolutne (-273,15°C). Zakres temperatur dla HTSL wynosi obecnie od -196,2°C do -135°C.

Magnesy HTSL przeznaczone są do Lustro magnetyczne użytkownik. Pole magnetyczne jest silniejsze na krawędziach niż w środku. Możesz sobie wyobrazić ścieżkę linii pola magnetycznego jak wąskie gardło. Stąd też wzięła się technologia Butelka magnetyczna O imieniu.

➤ Przeczytaj więcej: Fuzja jądrowa z paliwem ciekłym może rozwiązać duży problem

Ze względu na zwiększoną siłę pola magnetycznego na wąskich krawędziach cząstki w polu są spowalniane i zawracane w kierunku środka. Tutaj mówimy o jednym Efekt lustra – Stąd nazwa lustro magnetyczne.

Lustro magnetyczne wypróbowano już w latach 80. XX wieku do kontrolowania plazmy. Ale technologia została zapomniana. Jednak zdaniem Realty postęp w technologiach HTSL zapewnił, że lustro magnetyczne stanie się realną technologią umożliwiającą uzyskanie energii termojądrowej.

READ  Hormony zapobiegają utracie masy kostnej i osteoporozie

Krok w stronę gęstszej plazmy

Silne pole magnetyczne utrzymywało się przez mniej niż sekundę, co jest normalne przy obecnym stanie badań naukowych nad energią termojądrową. Obecny rekord to pierwszy krok Więcej rekordów będzie pociągać. Potężne pole magnetyczne zostanie połączone z innymi innowacjami, takimi jak wysokowydajne grzejniki plazmowe i zaawansowane systemy kontroli plazmy. Oczekuje się, że pozwoli to na przechowywanie dzienników WHAM Gęstość plazmy To ma miejsce.

Im gęstsza plazma w reaktorach termojądrowych, tym intensywniejsze są reakcje termojądrowe. To oznacza więcej produkcja energii. Obecna praktyczna zasada jest następująca: każde podwojenie natężenia pola magnetycznego powoduje zwiększenie mocy reaktora 16-krotnie. To z kolei stanowi ważny krok w kierunku doprowadzenia energii termojądrowej do dojrzałości komercyjnej.

➤ Przeczytaj więcej: Kiedy w końcu otrzymamy prąd z syntezy jądrowej?

Nawet wtedy wiele problemów pozostaje do rozwiązania i taka sama liczba rozwiązań musi zostać zintegrowana z systemami funkcjonalnymi. Niektóre firmy starają się być pomiędzy 2030 i 2035 Podłączenie prototypów elektrowni termojądrowych do sieci elektroenergetycznej. Eksperci spodziewają się jednak, że tak będzie przynajmniej do tego czasu 2050 Minie trochę czasu, zanim reaktory termojądrowe rzeczywiście staną się wydajne, tj. wyprodukują więcej energii, niż jest to konieczne do zapalenia plazmy i utrzymania jej w polu magnetycznym.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do newslettera

Continue Reading

science

Z szansy skorzystało 2500 osób – Sudtirol News

Published

on

Z szansy skorzystało 2500 osób – Sudtirol News

Od: Łukasz

Bolzano – Szybkie i łatwe zaszczepienie jak największej liczby osób przeciwko KZM było mottem dni otwartych organizowanych przez Południowe Tyrolskie Przedsiębiorstwo Medyczne. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców, gdyż z możliwości zaszczepienia się na kleszcze skorzystało około 2500 osób.

Firma Medyczna Południowego Tyrolu zaprosiła w sobotę 20 lipca 2024 r. na bezpłatne szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Wszyscy zainteresowani obywatele mogli skorzystać ze szczepienia w godzinach od 8:30 do 15:00 w Bolzano, Meran, Szpitale Brixen i Bruneck bez wcześniejszej rejestracji.

Zainteresowanie szczepieniami na kleszcze było zachęcająco duże – ogółem 2458 osób skorzystało z zaproszenia. W Okręgu Zdrowia w Bolzano granicę tysiąca przekroczono 1038 dawek szczepionki, w Merano było ich łącznie 550, w Bruncu 522, a w Brixen co najmniej 348 osób skorzystało z wezwania do szczepienia.

Dyrektor generalny Christian Koffler jest bardzo zadowolony z powodzenia dnia szczepień: „Mieszkańcy Południowego Tyrolu bardzo potrzebują ochrony przed kleszczowym zapaleniem mózgu. Ze względu na duże zapotrzebowanie przygotowaliśmy w tym roku specjalną ofertę szczepień kilka dni Chciałbym bardzo podziękować pracownikom regionów Czterem pracownikom służby zdrowia, których wielkie zaangażowanie przyczyniło się do osiągnięcia tak przyjemnego sukcesu dni otwartych.

„Większość osób, które skorzystały z dnia otwartego, po raz pierwszy zaszczepiła się na kleszcze” – powiedziała Silvia Spertini, wiceprezes firmy ds. higieny i zdrowia publicznego. „Zaszczepiliśmy głównie osoby dorosłe, ale także część dzieci. Osoby, które dzisiaj zostały zaszczepione po raz pierwszy, mogą otrzymać drugą dawkę przypominającą podczas kolejnego dnia otwartego we wrześniu.

O tym, jak ważna jest skuteczna ochrona, świadczy fakt, że tylko w zeszłym roku w Południowym Tyrolu zgłoszono siedem przypadków kleszczowego zapalenia mózgu. Jest to ostra choroba wirusowa, która atakuje centralny układ nerwowy i może być śmiertelna.

READ  „Jego obecność przemawia z mocą”.

21 września br. Towarzystwo Medyczne Południowego Tyrolu organizuje kolejny dzień otwarty szczepień na kleszcze. Następnie ponownie będzie można bezpłatnie i bez wcześniejszej rejestracji wykonać pierwsze szczepienie na kleszcze lub zaktualizować ochronę szczepieniową.

Continue Reading

science

Ziemska atmosfera okazała się najlepszą tarczą ochronną przed pobliskimi supernowymi

Published

on

Ziemska atmosfera okazała się najlepszą tarczą ochronną przed pobliskimi supernowymi
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Teoretycznie supernowa może stanowić poważne zagrożenie dla życia na Ziemi. Jednak naukowcy wykazali teraz, że masowe wymieranie prawdopodobnie nie będzie rezultatem.

FRANKFURT – Kiedy masywna, masywna gwiazda dobiega końca swojego cyklu życia, żegna się z eksplozją – tak zwaną supernową. Teoretycznie ilość emitowanego promieniowania gamma i promieni kosmicznych może znacząco zagrozić życiu na Ziemi. Jednak nowe badania pokazują, że ziemska atmosfera stanowi skuteczną tarczę ochronną przed niebezpiecznym promieniowaniem z kosmosu.

Chociaż supernowa może stanowić zagrożenie dla życia na Ziemi, eksplozja pobliskiej gwiazdy prawdopodobnie nie doprowadzi do masowego wymierania. (Ilustracja) © IMAGO/imageBROKER/Doukdouk

Ziemska atmosfera jest najlepszą ochroną przed supernową bliską Ziemi

Jedno z nich zostało opublikowane w czerwcu w czasopiśmie Nature Communications Earth and Environment Zostań Opublikowano symulacje wpływu pobliskiej supernowej na ziemską atmosferę i klimat. Są one niezwykle rzadkie w naszym bezpośrednim otoczeniu. Geologiczny Dochodzenia Zwracamy jednak uwagę, że w ciągu ostatnich 10 milionów lat wiele z tych masywnych eksplozji gwiazd miało miejsce blisko Ziemi, w odległości do 300 lat świetlnych. Supernowa „Requiem”, która ma nastąpić w 2037 r., znajdowała się w znacznie większej odległości od Ziemi.

W skład zespołu badawczego weszli Theodoros Christoudias z Instytutu Cypryjskiego i Dominik Stolzenberg z Politechniki. WiedeńJego praca zakłada stukrotny wzrost ekspozycji na promieniowanie z pobliskiej eksplozji gwiazdowej. Wykorzystali złożony model układu ziemskiego (ESM) do zbadania wpływu supernowej na naszą planetę.

Doszli do wniosku, że „atmosfera i pole geomagnetyczne planety skutecznie chronią biosferę przed skutkami supernowych” – powiedział Stolzenberg austriackiej agencji prasowej. Abba. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pomógł niedawno odkryć tajemnicę legendarnej supernowej.

Ochrona przed promieniami UV: Warstwa ozonowa może być bardziej odporna niż oczekiwano

W szczególności ziemskie pole magnetyczne chroni przed promieniowaniem kosmicznym, a warstwa ozonowa odgrywa kluczową rolę w ochronie Ziemi przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Pochłania większość niebezpiecznych promieni ultrafioletowych i zapobiega ich przedostawaniu się do powierzchni Ziemi. Jowisz, największa planeta Układu Słonecznego, ma również działanie ochronne na Ziemię.

READ  Stłuszczenie wątroby pomimo zdrowej diety? Naukowcy dokonali zaskakującego odkrycia

Jeśli supernowa pojawi się w odległości do 300 lat świetlnych, oprócz możliwego ochłodzenia w wyniku zwiększonego tworzenia się aerozolu, zwiększone narażenie na promieniowanie supernowej może również prowadzić do zubożenia warstwy ozonowej w stratosferze. Prowadziłoby to do zwiększonego narażenia powierzchni Ziemi na promieniowanie ultrafioletowe.

Graficzny wpływ pobliskiej supernowej na ziemską atmosferę i organizmy żywe na planecie
Grafika przygotowana przez badaczy kosmosu pokazuje potencjalny wpływ pobliskiej supernowej na atmosferę i klimat. © Christodias i in./Komunikacja dotycząca Ziemi i Środowiska

Jednak obecne badanie pokazuje, że warstwa ozonowa jest bardziej odporna na pobliskie supernowe, niż wcześniej sądzono. Maksymalne średnie zubożenie warstwy ozonowej w stratosferze wyniosłoby około dziesięciu procent. Według portalu wiedzy odpowiada to mniej więcej globalnemu spadkowi, który jest również spowodowany zanieczyszczeniem atmosfery spowodowanym przez człowieka Wszechświat dzisiaj trzyma się.

Intensywne promieniowanie supernowej może spowodować gwałtowny spadek temperatury na Ziemi

Stolzenburg wskazuje na Abba Zaznaczył, że wzrost ilości aerozoli w atmosferze będzie także skutkiem intensywnego promieniowania. Prowadziłoby to do zwiększonego tworzenia się chmur, a tym samym niższej temperatury powierzchni. Ale tylko na skalę obecnego kryzysu klimatycznego i – jak podkreśla naukowiec – „z przeciwnymi znakami”.

Możliwe jest również, że spotkanie naszego Układu Słonecznego z obłokiem międzygwiazdowym doprowadziło do epoki lodowcowej na Ziemi setki milionów lat temu. I nawet to Możliwe, że Mars ma wpływ na klimat Ziemi.

Autorzy badania podkreślają jednak: „Nasze badanie nie uwzględnia bezpośrednich zagrożeń dla zdrowia ludzi i zwierząt wynikających z narażenia na zwiększone promieniowanie jonizujące”. Jednak oba czynniki mogą mieć wpływ na życie na Ziemi. Poszczególne organizmy mogą być narażone na ryzyko dla zdrowia w wyniku zwiększonego promieniowania.

Masowe wymieranie jest „mało prawdopodobne” pomimo jego negatywnego wpływu na życie na Ziemi

Jednak badacze uważają masowe wymieranie za „mało prawdopodobne”. „Pobliska supernowa [hätte] Rzeczywiście konsekwencje dla życia na Ziemi i jednostek [würden] „Możemy paść ofiarą wysokiego poziomu promieniowania, ale być może nie całe życie na Ziemi zostanie zniszczone” – powiedział Stolzenberg. Abba.

„Atmosfera i pole geomagnetyczne naszej planety skutecznie chronią biosferę przed uderzeniami pobliskich supernowych, umożliwiając ewolucję życia na Ziemi w ciągu ostatnich setek milionów lat” – podsumowali naukowcy. Supernowa na początku swojej historii. (G)

Continue Reading

Trending