Connect with us

science

Obecna korona: wyborcy RKI otrzymują groźby śmierci – Polityka

Published

on

Obecna korona: wyborcy RKI otrzymują groźby śmierci – Polityka

Lothar Wheeler, prezes Instytutu Roberta Kocha, uważa się za wystawionego na groźne zagrożenia. „Mam nadzieję, że jest to wygodniejsze, ale wciąż otrzymuję groźby” – powiedział Wheeler gazetom Funk Media Group (piątek).

Na przykład, jeśli publicznie twierdzi się, że jest odpowiedzialny za zamykanie szkół, lub jeśli ktoś twierdzi, że chce zamknięcia, a nie wolności, „zagrożenia, w tym groźby śmierci, rosną wykładniczo”. Ale to nie przeszkadza mu w wykonywaniu swojej pracy. „Ale niebezpieczeństwo nie przeszkadza mi w wypełnianiu moich obowiązków” – powiedział Wheeler. „Dopóki jestem odpowiedzialny w tym kraju, będę mu służył odpowiedzialnie”.

Szef RKI po raz kolejny bronił swojego instytutu przed krytyką niepełnych danych o szczepieniach. Raport RKI, który wskazuje, że więcej osób jest szczepionych wśród dorosłych niż wskazują oficjalne dane, wywołał w zeszłym tygodniu poruszenie. Podzielał gniew z powodu zgłaszania problemów, ale RKI nie było winne.15.10.2021)

Do nowoczesnych szczepień zaleca się stosowanie boostera

Po zatwierdzeniu szczepionek przypominających Corona dla osób starszych i zagrożonych grup finansowanych przez Biontech/Pfizer, panel ekspertów z amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków również opowiedział się za takimi szczepionkami ufundowanymi przez Modernę. Osoby zaszczepione Moderną powyżej 65. roku życia, a także osoby młodsze z grupy zwiększonego ryzyka z powodu przebytych chorób lub zatrudnienia, powinny otrzymać szczepienie przypominające z połową dawki leku co najmniej sześć miesięcy po poprzedniej drugiej dawce szczepienia, zgodnie z do komisji. Jej zalecenia nie są wiążące, ale Agencja ds. Żywności i Leków zazwyczaj ich przestrzega.

W piątek panel ekspertów chce omówić potencjalne szczepienia przypominające dla osób, które zostały zaszczepione lekiem firmy Johnson & Johnson. Około 170 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych jest zaszczepionych lekami Biontech/Pfizer lub Moderna, a około 15 milionów Johnson & Johnson’s. (14.10.2021)

Czasami ponad 500 przypadków u dzieci i młodzieży

Instytut Roberta Kocha (RKI) odnotowuje dużą liczbę zakażeń koronowych wśród dzieci i młodzieży w poszczególnych regionach Niemiec. W ośmiu regionach siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie ponad 500 przypadków w wieku od 10 do 19 lat, RKI napisała na Twitterze w czwartek wieczorem w celu oceny w nowym raporcie tygodniowym Corona.

Według raportu, w skali kraju siedmiodniowy wskaźnik infekcji w zeszłym tygodniu w grupach wiekowych poniżej 20 lat nieznacznie spadł w porównaniu z poprzednim tygodniem. Natomiast nieznacznie wzrosły wartości osób powyżej 20 roku życia. RKI wspomniał również o 636 ucieczkach szkolnych przeniesionych w ciągu ostatnich czterech tygodni – ze względu na możliwe późne zapisy, jednak ostatnie dwa tygodnie nie mogą być szczególnie oceniane.

READ  Zmiany klimatu i zdrowie: „Pyłki stają się coraz bardziej agresywne”

Wirus jest regularnie testowany w żłobkach i szkołach, ale wskaźnik szczepień dzieci w wieku 12-17 lat jest znacznie niższy niż dorosłych. Dzieci i nastolatki rzadziej poważnie zachorują na Covid-19 niż osoby starsze, ale wciąż pozostają pytania dotyczące długoterminowych konsekwencji. (14.10.2021)

WHO: Większość przypadków w Afryce pozostaje niezauważona

Światowa Organizacja Zdrowia zakłada, że ​​prawie 86 procent wszystkich zakażeń koronawirusem w Afryce pozostaje niezauważonych. Liczbę wszystkich infekcji na kontynencie szacuje się na 59 milionów – siedmiokrotnie więcej niż ponad osiem milionów zgłoszonych przypadków.

Dużą liczbę niezgłoszonych przypadków można wytłumaczyć faktem, że placówki opieki zdrowotnej do tej pory koncentrowały się na badaniu osób wykazujących objawy choroby, co według Światowej Organizacji Zdrowia doprowadziło do znacznego zaniżenia liczby zgłoszeń. „Przy ograniczonych testach wciąż latamy na ślepo w wielu społecznościach w Afryce. To, co widzimy, może być tylko wierzchołkiem góry lodowej” – powiedział Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO na Afrykę.

Do tej pory na kontynencie zgłoszono tylko 70 milionów testów COVID-19 z 1,3 miliardem ludzi, podała Światowa Organizacja Zdrowia. Dla porównania, Stany Zjednoczone przeprowadziły ponad 550 milionów testów na około jednej trzeciej populacji, podczas gdy Wielka Brytania przeprowadziła ponad 280 milionów testów na mniej niż dziesięciu procentach populacji Afryki. W sumie w Afryce zarejestrowano ponad 8,4 miliona przypadków korony, w tym 214 000 zgonów. (14.10.2021)

Tajlandia zezwala zaszczepionym Niemcom na wjazd bez kwarantanny

Niemcy, którzy zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, wkrótce będą mogli ponownie podróżować do Tajlandii bez konieczności poddawania się tam kwarantannie. Władze kraju potwierdziły plan otwarcia turystyki premiera Prayuta Chan-o-chy. Według rzecznika Centrum ds. Kryzysu Covid (CCSA), wjazd bez kwarantanny będzie obowiązywał od 1 listopada dla w pełni zaszczepionych osób z pięciu krajów. Oprócz Niemiec są to Wielka Brytania, USA, Singapur i Chiny.

Tylko goście wakacyjni z tych stanów potrzebują negatywnego testu PCR, aby wejść. Kwarantanna nie jest już potrzebna. Nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów dotyczących dokładnych zasad. Jednak od listopada kolejne prowincje będą otwarte dla turystów, w tym stolica Bangkok i Krabi, które słynie z wysp i białych plaż. Gazeta poinformowała, że ​​dokładna lista jest opracowywana poczta w Bangkoku.

Prayuth ogłosił planowane otwarcie w telewizji w poniedziałek wieczorem i polecił CCSA i Ministerstwu Zdrowia dokonanie przeglądu planu do końca tygodnia. W czwartek powtórzył, że Tajlandia będzie gotowa do otwarcia w ciągu dwóch tygodni. „Wiele krajów chce, aby ich obywatele odwiedzili Tajlandię” – powiedział. „To będzie mały początek, aby ludzie mogli znowu zarabiać na życie”.

READ  Galaktyka wyrzuca supermasywną czarną dziurę

Jednocześnie władze zapowiedziały dalsze złagodzenie środków, które nadal obowiązują w wielu częściach kraju. Od soboty ograniczenia dotyczące ruchu nocnego zostaną skrócone: zamiast od 22:00 do 4:00 będą obowiązywać od 23:00 do 3:00. Dzięki temu restauracje i centra handlowe mogą ponownie otwierać się na dłużej.

Sektor turystyczny, który jest bardzo ważny dla 70-milionowego kraju, działa prawie od półtora roku. Wiele osób od tego czasu nie ma żadnych dochodów. W ubiegłym roku Tajlandia nadal była postrzegana jako przykładowy kraj w walce z epidemią – ale od kwietnia w tym kraju obserwuje się najgorszą jak dotąd falę. Liczba infekcji powoli spada. W czwartek zgłoszono 11 200 nowych infekcji i 112 zgonów związanych z Covid-19. (14.10.2021)

RKI: trafienie 67

W Niemczech od siedmiu dni kontuzja jest nieco dynamiczna. Instytut Roberta Kocha (RKI) podał wartość nowych infekcji na 100 000 mieszkańców i za tydzień w czwartek rano 67,0. Dla porównania: dzień wcześniej wartość wynosiła 65,4, tydzień temu 62,6 (w poprzednim miesiącu 81,1). Organy służby zdrowia w Niemczech zgłosiły RKI 12 382 nowych przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia. Tydzień temu wartość wynosiła 11 644 trafienia.

Według nowych informacji w ciągu 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 72 zgony. Tydzień temu było 68 zgonów. RKI wyliczył 4342640 wykrytych infekcji Sars-CoV-2 od początku epidemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest wykrywanych. (14.10.2021)

Youtube ponownie blokuje dwa filmy #allesaufdentisch

Platforma wideo Youtube usunęła jeszcze dwa filmy z kontrowersyjnej kampanii #allesaufdentisch. Potwierdził to rzecznik YouTube w niemieckiej agencji prasowej. Jako powód podano naruszenie wytycznych firmy dotyczących błędnych informacji o epidemii Corona. Oznacza to, że obecnie usuwane są łącznie cztery filmy z kampanii. YouTube niedawno usunął trzy klipy, ale ponownie przesłał jeden po ponownym sprawdzeniu.

Internetowa kampania wideo #allesaufdentisch, w której uczestniczyli m.in. aktorzy Volker Bruch i Wattan Wilk-Moring, rozpoczęła się pod koniec września. W wielu filmach zamieszczanych w Internecie krytykowane są między innymi działania Corony i doniesienia medialne na jej temat. Krytycy zarzucają twórcom wykorzystywanie ideologicznych powieści fabularnych.

W trybie pilnym Sąd Okręgowy w Kolonii orzekł, że dwa klipy #allesaufdentisch, które zostały usunięte z YouTube, nie powinny być usuwane. Uzasadniał to fakt, że YouTube nie przekazał operatorom kanałów kampanii wystarczająco szczegółowych informacji na temat klipów, które w ich opinii naruszały jakikolwiek wymóg ich wytycznych. Decyzja wejdzie w życie dopiero po przesłaniu jej do YouTube, a firma może również wnieść sprzeciw w trybie pilnym. Jak dotąd YouTube nie skomentował kwestii prawnych, gdy został o to poproszony. (14.10.2021)

READ  Ocet jabłkowy może pomóc Ci schudnąć

Stany Zjednoczone chcą otworzyć granice lądowe z Kanadą i Meksykiem, aby szczepić ludzi

Rząd USA chce znieść ograniczenia wjazdowe na granicach lądowych z Kanadą i Meksykiem dla osób zaszczepionych przeciwko Coronie. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego powiedział, że złagodzenie powinno wejść w życie w listopadzie i dotyczyć również przepraw promowych. Każdy, kto jest w stanie wykazać, że został w pełni zaszczepiony przeciwko koronawirusowi, może go użyć do podróży do Stanów Zjednoczonych w mniej istotnych celach, takich jak odwiedziny u znajomych i rodziny lub turystyka.

W kolejnym kroku rozporządzenie zostanie również rozszerzone na podstawowe loty od początku stycznia 2022 r.; Również w tych przypadkach przy wjeździe wymagana jest pełna ochrona przed szczepieniem. Do tego czasu osoby dotknięte chorobą, takie jak kierowcy ciężarówek, studenci i pracownicy służby zdrowia, będą mieli czas na szczepienie. Stany Zjednoczone już w zeszłym miesiącu ogłosiły, że zniosą miesięczne ograniczenia wjazdu na międzynarodowy ruch lotniczy dla zaszczepionych osób m.in. z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i innych krajów. (13.10.2021)

Tylko niewielka liczba zaszczepionych pacjentów bez wcześniejszych chorób znajduje się na oddziałach intensywnej terapii

Według lekarzy na oddziałach intensywnej terapii koronowej w Niemczech prawie nie ma pacjentów zaszczepionych przeciwko Covid-19 bez wcześniejszej choroby. „Większość z nich nie jest w ogóle zaszczepiona lub nie jest w pełni zaszczepiona” – powiedział Gernot Marx, prezes Niemieckiego Interdyscyplinarnego Towarzystwa Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (Divi), sieci redakcyjnej w Niemczech. Mniejszość, która została zaszczepiona, składała się w dużej mierze ze starszych pacjentów, którzy dawno temu otrzymali drugie szczepienie. „Z reguły ci ludzie mają również poważne choroby przewlekłe”.

Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia około dziesięciu pacjentów leczonych z powodu korony na oddziałach intensywnej terapii w sierpniu i wrześniu zostało w pełni zaszczepionych. Wynika to z odpowiedzi resortu na prośbę lewicowej posłanki do Bundestagu Sahry Wagenknecht.

Szef Divi określił ilość wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii jako obecnie stosunkowo stabilną. „W tej chwili jesteśmy w fazie stabilizacji, mamy stagnację u około 1300 pacjentów na oddziale intensywnej terapii z powodu Covid. Sytuacja jest pod kontrolą” – powiedział Marks. „Teraz jesteśmy w stanie działać i mamy średnio dwa łóżka OIOM za darmo w jednym miejscu”. (13.10.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Jest to największy czynnik ryzyka chorób nerwów

Published

on

Jest to największy czynnik ryzyka chorób nerwów
 1. 24vita
 2. Choroby

Naciska

Szacuje się, że w 2050 roku liczba osób cierpiących na demencję wzrośnie do 2,8 miliona. © Zoonar.com/Yuri Arcurspeopleimages.com/IMAGO

Różne czynniki sprzyjają demencji. Jednak według badania jeden z tych czynników jest nadal uważany za największy czynnik ryzyka.

Coraz więcej osób w Niemczech cierpi na demencję. Obecnie na choroby neurologiczne cierpi 1,8 mln osób, a według szacunków w przyszłości może być ich więcej. Oczekuje się, że do 2050 r. liczba osób dotkniętych chorobą wzrośnie do 2,8 miliona. Chociaż badacze chcą w przyszłości zatrzymać chorobę Alzheimera dzięki nowemu podejściu terapeutycznemu, jak dotąd może to jedynie spowolnić postęp choroby. Czynniki ryzyka demencji są również przedmiotem ciągłych badań.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w bezpłatnym biuletynie 24vita, na który możesz zapisać się tutaj

Zapobieganie demencji: pięć ważnych czynników ryzyka, które powinieneś znać

Naukowcy z University College London przeprowadzili analizę w poszukiwaniu największego czynnika ryzyka demencji. W tym celu przeanalizowali dane z 27 różnych publikacji na temat pacjentów z demencją na przestrzeni 68 lat (od 1947 do 2015). Ich wyniki Zostań Został on opublikowany w czasopiśmie specjalistycznym Lancet Zdrowie Publiczne opublikowany. Oprócz czynnika genetycznego zespołowi badawczemu udało się początkowo zidentyfikować pięć ważnych czynników zwiększających ryzyko rozwoju choroby neurodegeneracyjnej:

 • Cukrzyca
 • otyłość
 • wysokie ciśnienie krwi
 • palenie
 • poziom edukacji

Choroby neurologiczne:

Według informacji ekspertów, Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Choroba neurodegeneracyjna, w której dochodzi do utraty komórek nerwowych i ich funkcji, a uszkodzenia są tak poważne, że mózg nie jest w stanie ich już kompensować. Do najczęstszych chorób neurodegeneracyjnych zalicza się demencję i chorobę Parkinsona.

Demencja: Naukowcy odkryli główny czynnik ryzyka

Nawet jeśli istnieje wiele czynników ryzyka, które mogą sprzyjać demencji, naukowcom udało się zidentyfikować jeden główny czynnik ryzyka w 27 badaniach, który utrzymuje się przez cały okres do dziś: wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), więc nadal jest uważane za największy. Czynnik ryzyka demencji. .

READ  Zmiany klimatu i zdrowie: „Pyłki stają się coraz bardziej agresywne”

Patologicznie wysokie wartości ciśnienia krwi uznawane są za jedną z tzw. chorób układu krążenia. Ta kategoria dotyczy serca i naczyń krwionośnych. Zdaniem lekarza Nahida Moghadama, psychiatry i głównego autora badania, te czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego wymagają bardziej ukierunkowanych interwencji w przyszłych wysiłkach na rzecz zapobiegania demencji.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

52 000 lat w wiecznej zmarzlinie: skamieniałe chromosomy ujawniają, dlaczego mamuty nie są słoniami

Published

on

52 000 lat w wiecznej zmarzlinie: skamieniałe chromosomy ujawniają, dlaczego mamuty nie są słoniami

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Aby przeglądać treści osadzone, konieczne jest uzyskanie przez Ciebie odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

PiątyNiewiele mamutów przetrwało w wiecznej zmarzlinie Syberii. Kiedy międzynarodowy zespół badawczy odnalazł szczątki we wrześniu 2018 r., około 52 000 lat po śmierci starożytnego stworzenia, nie znaleziono ani ciała, ani czaszki. Tylko kilka kawałków skóry z głowy. Prawdopodobnie zwierzę zostało zabite przez kłusowników, a następnie szybko rozczłonkowane.

Musiało się to zdarzyć w tak mroźną pogodę, że obrana skóra wręcz zamarzła z szoku. Wydaje się, że proces ten doskonale przygotował tkankę do długiego przechowywania na zimno. Valery Plotnikov i Dan Fisher jako pierwsi zbadali znalezisko, szybko pobrali próbki, a następnie zbadali znalezisko Obecnie okazuje się, że jest to prawdziwy prehistoryczny skarb: naukowcy odkryli w nim „chromosomy kopalne”, które działają jak biologiczne kapsuły czasu.

Mogą teraz uzyskać szczegółowe informacje na temat kudłatej trąby, ponieważ genom zachował się w stanie przypominającym szkło. Ale to tylko część historii, którą multidyscyplinarny zespół opisuje obecnie w specjalistycznym czasopiśmie Cell. wspomniany.

Przeczytaj także

Fakt, że wołowinę maltretowano młotkiem, rozstrzeliwano, podgrzewano w kuchence mikrofalowej, a nawet byłego gracza baseballowego proszono o nią, by ją skosztował, to kolejny fascynujący rozdział w tej historii. „Co za szkoda, że ​​wpadłem na pomysł, że próbki mogą być wystawione na działanie huraganu dopiero dziś rano” – ubolewa Erez Lieberman-Aiden, matematyk, biofizyk i profesor genetyki molekularnej w Baylor College of Medicine w Houston To.

Kiedy to powiedział, huragan Beryl właśnie przeszedł nad Teksasem, jego instytut był nadal zamknięty, a badania musiały zrobić sobie przerwę: czas porozmawiać przez Zoom. Eden śmieje się, ale jego sugestia jest całkiem poważna. On i jego koledzy, z których dwóch przyłączyło się do rozmowy, znaleźli wyjaśnienie, dlaczego skład genetyczny skóry mamuta może przekształcić się w szklane kapsuły czasu. Teraz testują jego trwałość na wszelkie możliwe sposoby – na liofilizowanej „wołowinie”. Dlaczego więc nie w przypadku klęski żywiołowej?

Metody biologii molekularnej od dawna umożliwiają ekstrakcję materiału genetycznego z kości i zębów nawet po tysiącach lat. Najczęściej istnieją tylko niewielkie fragmenty, ale nawet one mogą dostarczyć informacji o tym, jak gatunki zwierząt zmieniły się w trakcie ewolucji. Na przykład mamut włochaty Mammuthus primigenius należy do rodziny słoni – gatunku, który wymarł około 4000 lat temu.

Mniej lub bardziej dobrze zachowane okazy nadal pojawiają się na Syberii i gdzie indziej. Czasami jest to całe zwierzę, czasami tylko pojedyncze kości lub części ciała. Tymczasem to zrobisz Drzewa genealogiczne Powstały na podstawie okazów sprzed 700 000 lat i dokumentują ewolucję mamutów w porównaniu ze słoniami.

Odkrycie skóry mamuta

We wrześniu 2018 roku międzynarodowy zespół badawczy znalazł skórę z głowy mamuta w Jakucji, niedaleko miasta Biała Góra. Późniejsze badania wykazały, że samica, a tkanka dobrze zachowała się w wiecznej zmarzlinie przez ponad 52 000 lat

Ma około 52 000 lat, a nie jest to wiek charakterystyczny dla odkrycia z 2018 r. Sprawy stają się naprawdę interesujące, gdy przyjrzymy się materiałowi genetycznemu: to, co zostało wówczas zamrożone w jaskini lub wyjęte z zamrażarki, nie tylko dostarcza dłuższych fragmentów genetycznych, ale także konstrukcje 3D. Dzięki temu po raz pierwszy możliwe jest zrekonstruowanie struktury jądra komórki mamuta i określenie, które geny były aktywne w skórze.

READ  Erding: Wystąpienie korony w 33,3: W Erding nie ma żadnych zobowiązań testowych

Dla ponad 50 naukowców zajmujących się badaniem „komórki” odkrycie „chromosomów kopalnych” mamutów to dopiero początek. Niektórzy wolą mówić o „witrażu”: materiał genetyczny nie jest tak naprawdę skamieniały ani zmineralizowany, ale przekształcił się w stan przypominający szkło, a zatem mocny. Splot chromosomów, który był aktywny za życia, pozostawał w swoim kształcie przez tysiące lat, aż do małych pętli, nawet gdy DNA rozpadł się i częściowo zniknął. Zdjęcie zrobione szkłem.

„Bardzo szybkie suszenie ma kluczowe znaczenie dla tego rodzaju konserwacji” – mówi Olga Dudchenko, jedna z głównych autorek obecnego badania. Specjalista inżynierii genomu prowadzący badania w Houston porównuje naturalny proces do liofilizacji. Technolodzy żywności wiedzą również, że świeża wołowina „glazuruje się” w temperaturze minus 13 stopni; Jeśli jednocześnie usunie się wodę z mięsa, może to nastąpić w bardziej umiarkowanych temperaturach. „W wysuszonej tkance architektura jądra komórkowego może przetrwać bardzo długo” – wyjaśnia Dudczenko.

Przeczytaj także

kombo The Stumpff Lock, w którym zsekwencjonowano cały genom Beethovena, z ryciną poprzedniego właściciela Patricka Stirlinga (Źródło zdjęcia: Kevin Brown). Beethovena

Dudchenko i jej współpracownicy z Baylor College of Medicine opracowali specjalne metody analizy, które można wykorzystać do mapowania genomów 3D. Używają tak zwanej metody Hi-C do rejestrowania sieciowania w jądrze komórkowym i określania, które pętle DNA były zbyt blisko, a które sekcje wchodzą w interakcję. Jest to biofizyka stosowana, oparta na prawdopodobieństwie statystycznym i została pierwotnie zaprojektowana dla świeżych próbek.

Houston ma doskonałą wiedzę na temat ludzkiego genomu i jego struktury 3D. Jednak dziedzina „starożytnego DNA”, w której paleogenetyka zajmuje się dziedzictwem neandertalczyka, jest nową dziedziną dla genomistów. Jednak przy odrobinie cierpliwości i „kilku nieudanych eksperymentach” udoskonalono protokoły laboratoryjne, dzięki czemu można teraz wydobywać informacje ze starożytnych próbek.

Zaczęło się od kości obiadowych i zwierząt potrąconych na drodze. Pomimo wielu nieudanych prób zespół, który współpracował z naukowcami z Bostonu, Barcelony, Kopenhagi, Sztokholmu, Nowosybirska i innych, nie poddał się. „Przetestowaliśmy wszelkiego rodzaju okazy z obiektów muzealnych, w tym pszczoły, gady, nasiona roślin i całą kolekcję czaszek niedźwiedzi polarnych” – wspomina Cynthia Perez Estrada. Znalezienie odpowiedniego okazu zajęło pięć lat, aż w końcu udało się uzyskać kawałek skóry mamuta. Minęły kolejne cztery lata, zanim pojawiły się wyniki kompleksowych analiz obecnej publikacji.

READ  Potworna czarna dziura zawiera ponad 30 miliardów mas Słońca

Skuteczny w ochronie przed zimnem

Aby uzyskać możliwie najdokładniejszą mapę genomu, zespół połączył dane z analizy Hi-C z danymi dotyczącymi sekwencji DNA. W ten sposób genom mamuta można uporządkować i przekształcić do formatu 3D, wykorzystując jako szablon istniejące genomy słoni. „To wspaniała technologia, która otwiera okno na historię” – mówi Erez Lieberman-Aiden i choć jej celem nie jest przywrócenie wiedzy, jaką można wyciągnąć z „chromosomów kopalnych”, takie projekty mogą przynieść korzyści”. .

Kolekcja Mamutów – Długość Chromosomu Trójwymiarowa mapa mamuta włochatego przedstawiająca 28 kwadratów po przekątnej, co stanowi wyraźny znak, że mamut ma 28 chromosomów. W badaniu komórkowym zebrano genom mamuta włochatego liczącego 52 000 lat. (Zdjęcie: Marcela Sandoval Velasco, Olga Dudchenko, Juan Rodriguez, Cynthia Pérez Estrada, Marc Marti Renom, Tom Gelber i Erez Aydin.)

Na podstawie tych przedstawień badacze mogą stwierdzić, że mamut miał 28 chromosomów

Źródło: DOI 10.1016/j.cell.2024.06.002

Na przykład informacja genetyczna mamutów, takich jak dzisiejsze słonie, jest rozłożona na 28 chromosomach, co powinno ułatwić przyszłe próby klonowania. Lokalizacja w synapsie chromosomowej pokazuje również, jak aktywne są określone geny. Porównując różne wzorce w zależności od gatunku, naukowcy mogą teraz odkryć więcej tajemnic na temat rzekomych ssaków skórnych.

Ujawniło to 820 genów, z czego 425 było aktywnych w skórze mamuta, ale nie w komórkach skóry słonia azjatyckiego; W 395 przypadkach było dokładnie odwrotnie. Różnice te mogą dostarczyć informacji o tym, jak mamuty włochate stawiły czoła epoce lodowcowej: jakie geny pomogły chronić przed zimnem, umożliwiając im zarost gęstej, kudłatej sierści lub sprzyjając gojeniu się ran.

Zidentyfikowano już kilku kandydatów odpowiedzialnych za to zjawisko, w tym gen, który również wydaje się odgrywać ważną rolę w przypadku grupy rdzennych mieszkańców Arktyki. Ale zespół odkrył więcej. Naukowcy zbadali, w jaki sposób struktura genomu może przetrwać 52 tysiące lat. Tutaj z pomocą przychodzą wspomniane na początku eksperymenty z wołowiną: w stanie wysuszonym próbki przechowywane przez rok w temperaturze pokojowej okazały się bardzo wytrzymałe.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Badacze zaatakowali liofilizowane kawałki kwasem i wysoką temperaturą, a następnie poddali je uszkodzeniom mechanicznym: „Zastrzeliliśmy je, po czym przejechał je samochód. Gdy uformuje się «szkło chromowe», trudno je zniszczyć” – powiedziała Olga Dudczenko . Jej koleżanka Erez Aydin obiecała, że ​​zabierze do domu próbkę laboratoryjną, gdy tylko pojawi się zagrożenie kolejnym huraganem: „Myślę, że tego lata będziemy mieli okazję częściej przeprowadzać testy burzowe”.

Zespół był w stanie potwierdzić, że metoda analizy sprawdza się przede wszystkim w przypadku starożytnego materiału genetycznego, wykorzystując próbkę drugiego mamuta liczącego 39 000 lat. Naukowcy przypuszczają, że w pewnych warunkach „szkło chromowe” może przetrwać miliony lat. Są przekonani, że takich biologicznych kapsuł czasu można odkryć mnóstwo, nawet w próbkach ze starożytnego Egiptu: „Teraz wiemy, czego szukać” – mówi.

Continue Reading

science

Rak jelita grubego u młodych ludzi – trzy główne objawy nowotworu

Published

on

Rak jelita grubego u młodych ludzi – trzy główne objawy nowotworu
 1. Gazeta Fulda
 2. doradca

Coraz więcej młodych ludzi choruje na raka jelita grubego. Ponieważ osoby chore nie myślą od razu o raku, gdy doświadczają objawów, często jest on rozpoznawany późno.

Fulda/Frankfurt – Rak jelita grubego (rak jelita grubego) to jeden z najczęstszych rodzajów nowotworów w Niemczech. Według informacji otrzymanych od Niemieckie Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) Drugie i trzecie najczęstsze wśród mężczyzn Rak. Rak jelita grubego występuje głównie po 50. roku życia. Jednak na ten typ nowotworu coraz częściej chorują młodzi ludzie. Według badań niezdrowa dieta… Spożywanie jednego z popularnych napojów powoduje wzrost zachorowań na raka jelita grubego Bądź z młodzieżą. U młodszych pacjentów guz staje się zauważalny dzięki pewnym objawom.

Rak jelita grubego u młodych ludzi: trzy objawy, które mogą być sygnałami ostrzegawczymi

Pomimo rosnącej liczby wielu młodszych pacjentów i ich lekarzy rodzinnych w przypadku niektórych dolegliwości nie myśli się od razu o raku jelita grubego. Oznacza to jednak, że guz jest często wykrywany późno, On pisze fr.de. To z kolei może prowadzić do zmniejszenia skuteczności leczenia. Zespół badawczy kierowany przez dr. Joshua Demp, gastroenterolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, zbadał jeden taki przypadek ZostańObjawy pojawiają się szczególnie u pacjentów z rakiem jelita grubego w wieku poniżej 50 lat. Podczas oceny naukowcom udało się zidentyfikować następujące trzy główne objawy:

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości u młodych ludzi, u których rozwija się rak jelita grubego. © Bond5 Obrazy/Imago
 • Krwawy stolec (45 procent)
 • Ból brzucha (40 procent)
 • Zmiany w rytmie wypróżnień (27 procent)

Rak jelita grubego u młodych ludzi: Guz objawia się różnymi objawami

Oprócz zidentyfikowanych głównych objawów uczestnicy badania zgłaszali inne dolegliwości, chociaż były one wymieniane rzadziej. Należą do nich na przykład utrata masy ciała (17 proc.), brak apetytu (15 proc.), trzymać (14%), uczucie napięcia w jamie brzusznej (14%) i biegunka (12%). Średnio pacjenci otrzymywali prawidłową diagnozę w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Jednak w przypadku niektórych przypadków wykrycie i zdiagnozowanie raka jelita grubego zajmuje więcej niż rok.

READ  Wcześnie rozpoznaj oznaki choroby

W swoim badaniu naukowcy porównali dane z 81 badań z informacjami uzyskanymi od około 25 milionów pacjentów z rakiem jelita grubego. W chwili postawienia diagnozy osoby dotknięte chorobą miały mniej niż 50 lat. (Wielka Brytania)

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

Trending