Connect with us

science

Obecna Corona: 286 milionów infekcji na całym świecie

Published

on

Przy 112 000 szczepieniach w ostatnim dniu 2021 r. Niemcy stanowią 71,2 procent populacji z podstawowymi szczepieniami. W tym celu – w zależności od szczepionki – potrzebne są dwie dawki szczepionki. Według Instytutu Roberta Kocha 38,7% populacji otrzymało już szczepienie przypominające (stan na sobotę o 9:01). Jednak 25,8 proc. nie zostało jeszcze zaszczepionych – czyli co czwarty obywatel, czyli 21,5 mln osób. Dotyczy to jednak również około czterech milionów dzieci w wieku czterech lat lub młodszych, dla których szczepionka nie została jeszcze zatwierdzona.

RKI zauważa również, że kwoty szczepień należy rozumieć jako minimalną kwotę szczepień, „ponieważ 100% pokrycia nie można osiągnąć za pomocą systemu raportowania”. Z reguły istnieje również szereg opóźnionych rejestracji. Naukowcy stawiają hipotezę, że rzeczywisty wskaźnik szczepień może być nawet o pięć punktów procentowych wyższy.

Do tej pory w Niemczech dostarczono łącznie 164,3 mln dawek szczepionek. 72 procent z tego pochodzi ze szczepionki „Comirnaty”, którą Biontech z Mainz produkuje we współpracy z amerykańskim gigantem farmaceutycznym Pfizer. Comirnaty została po raz pierwszy zatwierdzona dla krajów UE 21 grudnia 2020 r. Następnie pojawiły się szczepionki firmy Moderna („Spikevax”), Astrazeneca („Vaxzevria”), Janssen (znana jako firma macierzysta Johnson & Johnson), a ostatnio 20 grudnia, 2021 jako Czwarta szczepionka „Nuvaxovid” firmy Novavax.

Do tej pory 286 milionów infekcji na całym świecie

Według ankiety przeprowadzonej przez agencję informacyjną Reuters ponad 286,63 milionów ludzi na całym świecie zostało zarażonych wirusem Corona. 5,78 miliona zmarło z powodu wirusa lub z powodu wirusa. W samych Stanach Zjednoczonych do tej pory odnotowano 54,13 miliona infekcji i około 827 000 zgonów.

Instytut Roberta Kocha (RKI) rozpoczyna nowy rok z aktualnymi danymi dotyczącymi infekcji – jednak ze względu na święta eksperci zakładają mniej testów, a tym samym mniej zgłoszonych przypadków niż faktycznych infekcji. W ciągu 24 godzin zgłoszono 26 392 nowych przypadków korony. To o 4178 więcej przypadków niż w sobotę tydzień temu (22 214 pozytywnych testów).

Siedmiodniowy wskaźnik infekcji w całym kraju wzrósł do 220,3 z 214,9 dzień wcześniej. Wartość wskazuje, ile osób na 100 000 mieszkańców zachorowało na koronawirusa w ciągu ostatnich siedmiu dni. 184 osoby zmarły z powodu wirusa. Zwiększa to liczbę zgonów zgłoszonych w ciągu jednego dnia do 112 109. W sumie w Niemczech jak dotąd ponad 7,17 miliona testów koronacyjnych było pozytywnych. (1.1.2022)

Macron: 2022 może być końcem epidemii

W orędziu sylwestrowym prezydent Francji Emmanuel Macron zaprzysiągł swoim rodakom więcej trudów pandemii korony, ale jednocześnie podniósł optymistyczne tony. „Nadchodzące tygodnie będą trudne, wszyscy o tym wiemy” – powiedział Macron w przemówieniu wyemitowanym w piątek wieczorem. „Wirus się rozprzestrzenia i będzie się dalej rozprzestrzeniał”.

READ  Trochę więcej relaksu: przypadek lat pięćdziesiątych w Monachium

Wiele czynności w życiu codziennym zostanie ponownie anulowanych ze względu na zmienną Omikron i ponownie oczekuje się cięć ekonomicznych w różnych branżach. „Ale w przeciwieństwie do tego samego okresu w zeszłym roku, kiedy ograniczenia były bardziej rygorystyczne, mamy teraz broń do szczepień” – powiedział Macron. Jest „zdecydowanie optymistycznie” patrząc w przyszłość. 2022 może być rokiem zakończenia pandemii: „Chcę w to uwierzyć razem z tobą”. Ponownie zaapelował do osób, które nie szczepią się w kraju, aby mimo wszystko się zaszczepili.

We Francji zgłoszono 232 200 nowych infekcji – kolejny rekord i trzeci dzień z rzędu z ponad 200 000 nowych przypadków dziennie. (31.12.2021)

Rosja odnotowała najbardziej śmiertelny miesiąc od początku epidemii

Według najnowszych danych Narodowej Agencji Statystycznej w listopadzie doszło do: Rosja 87 527 zgonów związanych z chorobą Covid, co stanowi wzrost o 16 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Od początku epidemii 625 000 Rosjan zmarło lub zostało zarażonych koroną.

Chociaż lokalne szczepionki, takie jak Sputnik, są dostarczane mieszkańcom bezpłatnie, odsetek osób w pełni zaszczepionych jest bardzo niski i wynosi 46%. Tymczasem w listopadzie w kraju odnotowano jak dotąd największą liczbę zachorowań na koronawirusa od początku pandemii. Liczba nowych infekcji ponownie spadła od początku listopada, ale wariant Omikron nie dotarł jeszcze w pełni do Rosji. Liczby zgonów pochodzą również z okresu przed pojawieniem się wariantu Omikron. Dane są często publikowane z dużym opóźnieniem.

Pandemia koronawirusa wywarła już znaczący wpływ na średnią długość życia Rosjan. Demograf Vera Karpova z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego szacuje, że średnia długość życia wynosi obecnie mniej niż 70 lat, co oznacza spadek o trzy lata. „Ostatnim razem oczekiwana długość życia wynosiła 70 lat w 2012 roku” – powiedział Karpova Bloomberg.

Prezydent Władimir Putin poruszył także problemy demograficzne na swojej dorocznej konferencji prasowej. Putin powiedział, że malejąca średnia długość życia jest zagrożeniem dla geopolitycznej i gospodarczej wagi Rosji.

Portugalia Tego dnia zgłosił 30 829 nowych infekcji, co stanowi rekord. Władze powiedziały, że około 83 procent można przypisać firmie Omicron. Odnotowano kolejne 18 zgonów. Portugalia ma obecnie jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie, około 87 procent.

także Włochy i Wielka Brytania Odnotowano odpowiednio 144243 i 189 846 przypadków z liczby odnotowanych nowych infekcji. (31.12.2021)

READ  19- Czy kobieta w ciąży powinna być zaszczepiona przeciwko wirusowi Corona?

Lauterbach wzywa do ostrożności z autoironią

Karl Lauterbach był już znany jako ostrzeżenie przed pandemią, zanim niedawno został ministrem zdrowia. Na przełomie roku polityk SPD wydawał się potrafić śmiać się z samego siebie. „Nie przesadzaj. Do zobaczenia. Pozdrawiam, twój Carl” – czytamy w memie: Który udostępnił na Twitterze. Zdjęcie pokazuje, jak potajemnie wygląda przez okno z zewnątrz.

Zmieniony obraz nie był całkowicie błędny, napisał minister i życzył mu „miłego wieczoru w 2021 roku”. „Apeluje do wszystkich, po raz ostatni, aby być ostrożnym” https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/. Objawy” – pisał dalej. (31.12.2021)

Republika Południowej Afryki łagodzi środki związane z koronawirusem

Dane z południowoafrykańskich organów ds. zdrowia wskazują, że kraj ten przezwyciężył już czwartą falę korony. Rząd ogłosił to i złagodził środki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szczególnie zakaźnego wariantu Omicron. Ze skutkiem natychmiastowym w afrykańskim kraju nie obowiązuje już godzina policyjna, a alkohol można też ponownie sprzedawać. Jednak 20 procent wszystkich testów na koronawirusa w RPA jest nadal pozytywnych. Noszenie masek w miejscach publicznych jest nadal obowiązkowe.

„Prędkość, z jaką fala omikronowa została zbudowana, osiągnęła szczyt, a następnie opadła, była niesamowita” – powiedział Farid Abdullah z South African Medical Research Council. New York Times. „To była bardziej wiosenna fala niż fala”. Liczba zgonów wzrosła tylko nieznacznie.

Niektórzy badacze spodziewają się podobnych wzorców w innych krajach. Jednak inni twierdzą, że trudno jest dokonywać prognoz ze względu na różne struktury wiekowe, styl życia i poprzednią historię epidemii. (31.12.2021)

Protesty koronacyjne wznowione i ataki na funkcjonariuszy policji w Saksonii

Niektóre miejsca w Saksonii były świadkami protestów i nielegalnych zgromadzeń krytyków środków państwa przeciwko koronie ponownie w czwartek wieczorem. W tym czasie protestujący ponownie zaatakowali oddziały. W Chemnitz policja naliczyła aż 800 osób, które grupowo przeszły przez centrum miasta. Próby urzędników, by zatrzymać windy, grupy początkowo omijały zmieniając kierunek.

Policja w Chemnitz poinformowała, że ​​winda powoli wybuchła około godziny 20:00. Zidentyfikowano dane osobowe pozostałych 23 demonstrantów, co zostało ogłoszone we współpracy z miejskimi służbami bezpieczeństwa. Podobno 40-letnia kobieta uderzyła oficera w szyję. Rozpoczęły się procedury napaści na nich. Policja poinformowała, że ​​ma na miejscu 41 służb ratunkowych. Było też ośmiu pracowników miejskiej służby bezpieczeństwa.

W Hoyerswerda policja naliczyła w czwartek wieczorem do 200 uczestników, którzy przeszli przez stare miasto. Zostały później odgrodzone przez służby ratunkowe. Według policji w Görlitz, 98 osób zostało zidentyfikowanych i zgłoszonych jako wykroczenia administracyjne za naruszenie ustawy Corona Emergency. 55-letni mężczyzna zaatakował oficera. Mężczyzna jest badany pod kątem napaści. (31.12.2021)

READ  Czy zimne wirusy chronią przed koronawirusem?

Wirusolodzy są ostrożni i optymistycznie nastawieni do dalszego rozwoju Corona

Czołowi wirusolodzy widzą powody do ostrożnego optymizmu co do dalszego rozwoju pandemii koronawirusa w Niemczech. Wirusolog z Berlina Christian Drosten wskazuje na dane z RPA, gdzie początkowo rozprzestrzenił się szczególnie zakaźny typ wirusa Omikron: „W pewien sposób może nas uspokoić. RPA jest zdecydowanie spojrzeniem w przyszłość, w obecnie endemiczną sytuację odbywających się tam”, powiedział Drosten wieczorem w czwartek w ZDF – „Heught Magazine” https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/ „Niestety, wciąż jesteśmy daleko”. Rozwój w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do Omicron jest również zachęcający” – powiedział Drosten. Ponieważ liczba poważnych chorób wydaje się być mniejsza”.

Przejście od pandemicznego do endemicznego oznacza, że ​​wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał, ale jest mniej niebezpieczny — w porównaniu z typowymi wirusami przeziębienia, które obejmują również inne koronawirusy.

„Niemcy mają szczęście, że wyprzedzają nas inne kraje. Możemy zobaczyć, co się tam dzieje i przygotować się na to” – powiedział wirusolog z Bonn Hendrik Strick w RTL Direct. Ponadto polityka w tym kraju podjęła bardzo zdecydowane kroki. „Daje nadzieję, że dostaniemy łagodniejszą falę”.

Obaj naukowcy są członkami nowej rady ekspertów rządu federalnego. Większość ekspertów, a także minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) przewiduje, że szczyt fali omikronowej w Niemczech dopiero nadejdzie. Drosten widzi, że politycy wciąż są gotowi na wyzwanie „może do Wielkanocy”. Eksperci przewidują, że szczyt fali Omicron w Niemczech dopiero nadejdzie. (30.12.2021)

Amerykańska agencja podkreśla znaczenie szczepień dla nieletnich

Centrum Kontroli Chorób Amerykańskiego Urzędu Zdrowia podkreśla znaczenie szczepień przeciwko Covid-19 u dzieci i młodzieży w dwóch nowych badaniach. Jeden raport mówi, że poważne reakcje na szczepionkę były rzadko zgłaszane po prawie ośmiu milionach dawek, które podano osobom w wieku od 5 do 11 lat od października.

W innym badaniu w sześciu szpitalach amerykańscy naukowcy odkryli, że zdecydowana większość wszystkich nieletnich leczonych z powodu Covid-19 nie była w pełni zaszczepiona – tylko 0,4% wykonało serię zastrzyków dwukrotnie. Dwie trzecie pacjentów z Covid w wieku od 12 do 17 lat było otyłych. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wezwało do szczepień, aby chronić nieletnich przed Covid-19 – zwłaszcza tych, którzy mają nadwagę lub cierpią na wcześniejsze choroby. (30.12.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Jakie jest ryzyko przedwczesnej śmierci? Studiuj z niesamowitymi wynikami

Published

on

 • Oczy jako wskaźnik choroby: Siatkówka oka zdradza wiele na temat zagrożeń dla zdrowia
 • Zaskakujące różne badania: Demencja, cukrzyca i niewydolność serca I nie tylko – to wszystko można wyczytać z oka
 • Obecne badanie ujawnia: to też niebezpieczeństwo śmierci można obliczyć z oka
 • Tak mówią naukowcy wczesna śmierć osiągnięcie: „Luka wieku w siatkówce” ma kluczowe znaczenie

Warto zajrzeć głęboko w oczy – również ze względów medycznych. Teraz naukowcy z Eye Research Center w Australii właśnie to odkryli. Badania wykazały, że oko – a dokładniej siatkówka – dostarcza informacji o stanie zdrowia danej osoby, łącznie z ryzykiem śmierci. ten Siatkówka oka Daje ważne informacje na temat Stan zdrowia człowieka – To było znane od dawna. Ryzyko wystąpienia u osoby określonego obrazu klinicznego w przyszłości widać w oczach wielu chorób. posiadać to Różne badania już powstał w przeszłości.

Rozpoznawanie choroby Alzheimera i demencji u studentów – badania dostarczają ważnych wyników

w Badanie opublikowane w Journal of Neurobiology of Aging Opublikowany zespół badawczy zwrócił uwagę nie tylko na czynniki chorobotwórcze, ale także na nową metodę wspomagającą wczesne wykrywanie: ruch uczniów Odnośnie testów poznawczych, czyli zadań umysłowych.

według Studia na Uniwersytecie San Diego w KaliforniiWejście dozwolone Zwiększone ryzyko genetyczne choroby Alzheimera Przez Ruchy ucznia Na długo przed pojawieniem się objawów. Ponieważ mózg chorego zmienia się na długo przed pojawieniem się pierwszych objawów – zmiana ta znajduje odzwierciedlenie również w ruchach źrenicy. Dokładniej: interakcje między źrenicami człowieka są kontrolowane przez część mózgu zwaną niebieskim locus (grupa neuronów w pniu mózgu). Ta część mózgu odpowiada za stymulację i regulację funkcji poznawczych.

Dzięki tym pomysłom można: Wczesne wykrycie choroby Być komfortowym. Osoby dotknięte chorobą mogą wcześnie rozpocząć leczenie, a tym samym zyskać cenny czas.

READ  Aerozol do nosa zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji - praktyka lecznicza

Choroby nerek, niewydolność serca, oznaki starzenia – oczy wiele mówią o naszym zdrowiu

Inne badania wykazały już, że nasze oczy Informacje o wielu innych chorobach i ryzyko infekcji. Spojrzenie w oczy może ujawnić, jak wysoko jesteśmy Istnieje ryzyko niewydolności serca.

Wskazówka książkowa: Wiadomość dla oczu – Co oznacza krótkowzroczność, astygmatyzm lub mrużenie oczu?

W siatkówce znajdują się ważne naczynia krwionośne i nerwy. W ten sposób może dostarczyć ważnych informacji na temat Zdrowie naczyń i mózgu Poddanie się ludzi. Pomóc mogą komórki z tyłu ludzkiego oka Choroba nerek i Inne oznaki starzenia prorokować.

Naukowcy tak to nazywają ludzkie oko Tak więc jako „okno” do Choroby neurologiczne.

Wystarczy spojrzeć w oczy: kalkulacja wieku biologicznego i ryzyka śmierci

Zgodnie z postem Badanie australijskie Siatkówka podaje informacje o tym wiek biologiczny a nawet to ryzyko śmierci. Do tej pory lekarze wykorzystywali próbki krwi lub naczyń krwionośnych do określania wieku biologicznego danej osoby. Teraz wystarczy spojrzeć w oczy: jest to możliwe dzięki tak zwanemu „algorytmowi głębokiego uczenia” komputera, który jest Badanie z University of Melbourne we współpracy z Eye Research Center w Australii został przetestowany.

Na potrzeby badania naukowcy mieli dostęp do: Dane od 46 969 osób Manal Długoterminowe badanie brytyjskiego Biobanku. Program Deep Learning powinien określać „lukę wieku siatkówki” na podstawie obrazów siatkówki uczestników. Ta luka odnosi się do różnicy między faktycznym wiekiem osoby a wiekiem biologicznym. Wynik był niesamowity: procedura wykazała A Niezwykle wysoka dokładność w określaniu wieku biologicznego.

W kolejnym kroku naukowcy chcieli wiedzieć, czy tak też jest Ryzyko śmierci związane z chorobą może być zdeterminowany. Aby to zbadać, naukowcy przeanalizowali dane dotyczące śmiertelności z BioBank w Wielkiej Brytanii. Dane te były dostępne dla 35 917 z 46 969 uczestników badania. Zginęło 1871 osób. Porównanie wieku biologicznego określonego przez siatkówkę z Dane dotyczące śmiertelności ujawnił, że sam Dane o rzeczywistym ryzyku śmierci Zróbmy. Na przykład osoby, których wiek biologiczny był o rok starszy niż ich rzeczywisty wiek, były o 2% bardziej narażone na śmierć. Przy „większej różnicy wieku siatkówki” również miało to wpływ. Osoby, których wiek biologiczny był o trzy do dziesięciu lat starszy niż ich rzeczywisty wiek, miały jeden rok 49 do 67 procent zwiększone ryzyko umrzeć wcześnie.

READ  19- Czy kobieta w ciąży powinna być zaszczepiona przeciwko wirusowi Corona?

Możesz być zainteresowanym także tym: Oczy wypuszczone: badania nad demencją przynoszą zaskakujące wyniki.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

* Uwaga: w redakcji zawsze szukamy przydatnych produktów dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz zakupu za jego pośrednictwem, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

science

Ryciny, mapy i rysunki dla Niemiec i świata

Published

on

Tutaj codziennie informujemy o aktualnych liczbach przypadków, wskaźnikach szczepień i zgonów ze wszystkich krajów oraz rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Niemczech.

Niemcy: Ile osób jest codziennie zarażonych wirusem Corona?

 • niebieska krzywa pliku sprawy Powyższa grafika przedstawia nowe przypadki Covid-19 zgłaszane codziennie według Instytutu Roberta Kocha (RKI). Linia wyświetla średnią z ostatnich siedmiu dni.
 • jedno kliknięcie Gęsty Pokazuje krzywą z liczbą osób z koroną leczonych na oddziale intensywnej terapii zgodnie z Niemieckim Interdyscyplinarnym Towarzystwem Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI).
 • jedno kliknięcie Ciąża Pokazuje czerwoną krzywą z liczbą zgonów związanych z Covid-19.
 • Kliknij PowiększenieAby uzyskać lepszy wgląd w aktualny rozwój.

Gdzie większość ludzi zaraża się w Niemczech?

 • Krytycznym czynnikiem dla polityki jest liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 na 100 000 populacji w ciągu ostatnich siedmiu dni (zakażenie siedmiodniowe). Obszary, które zostały poważnie dotknięte, są w Mapa Wyróżnia się imionami.
 • Wybierać Tabela Wyświetla hrabstwa i obszary metropolitalne posortowane według występowania i nowych przypadków. Możesz tam również wyszukać obszar.
 • jedno kliknięcie Ścieżka Siedmiodniowy postęp infekcji przedstawiono we wszystkich prowincjach i obszarach metropolitalnych.

Wideo

Szczepienia przeciwko Coronie: Immunolodzy przeciwko „wzmacniaczom” po czterech tygodniach

Immunolodzy krytycznie odnoszą się do planów politycznych, zgodnie z którymi szczepienia przypominające powinny być możliwe po czterech tygodniach. © dpa

Covid-19: Jak infekcja różni się w zależności od grupy wiekowej

 • Powyższy wykres przedstawia liczbę zakażeń SARS-CoV-2 na 100 000 populacji w różnych grupach wiekowych.
 • wybierz w Rozwijane menu Tydzień kalendarzowy na rozpatrzenie wydarzeń w tym czasie. dotknij przycisk StartAby odtworzyć ruchomy postęp.
 • Wartości pochodzą z Instytutu Roberta Kocha i są aktualizowane co tydzień.

Jaki jest zmienny stosunek omikronów?

 • Grafika pokazuje postęp pliku Zaangażowany Jeden z niepokojących wariantów wirusa w próbkach badanych w Niemczech od początku 2021 roku.
 • Kliknij wprowadzenieAby poznać proporcje zmiennych w próbkach ekstrapolowanych z całkowitej liczby nowych infekcji wykrytych w tygodniu.
 • Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha i są aktualizowane co tydzień.

Infekcja: Jak postępuje liczba reprodukcyjna R?

 • Średnio jednym numerem narządów płciowych zaraża inną osobę. Jeśli wartość jest wyższa, zwiększa się również liczba wystąpień. Jeśli spadnie poniżej jednego, liczba zarażonych jest zbyt mała, aby wyzdrowieć lub umrzeć.
 • Ponadto Instytut Roberta Kocha definiuje szacowany przedział, w którym R mieści się z prawdopodobieństwem 95 proc.
 • W przeciwieństwie do zgłaszanych nowych infekcji, liczba reprodukcji nie jest obliczana codziennie, ale z kilkudniowym opóźnieniem. Wartości R dla dni nieparzystych również mogą się później zmienić.
 • Odznacz pole PowiększenieZapoznanie się z historią spisu reprodukcyjnego od początku epidemii.

Testy koronowe: Jak często przeprowadzane są testy w Niemczech?

 • Powyższa grafika pokazuje liczbę testów koronowych na tydzień oraz procent pozytywnych wyników testów.
 • Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha (RKI) i są aktualizowane co tydzień.
 • Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha (RKI) i są aktualizowane co tydzień.

Covid-19: Jak wysokie są hospitalizacje w krajach związkowych?

 • ten Mapa Powyżej przedstawiono liczbę pacjentów na 100 000 populacji, którzy byli hospitalizowani w związku z Covid-19 w ciągu ostatnich 7 dni (wystąpienie hospitalizacji). Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha i są aktualizowane co tydzień.
 • ten Ścieżka Pokazuje, ile osób uzyskało pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 tygodniowo i tych, którzy byli hospitalizowani z Covid-19.

Pandemia koronacyjna: A co z systemem opieki zdrowotnej?

 • ten Mapa Powyższe pokazuje, jaka pojemność jest obecnie dostępna w swoich szpitalach w Niemczech i na obszarach miejskich. Im ciemniejsza czerwień, tym mniejszy udział bezpłatnych łóżek intensywnej opieki. Rozmiar kółek pokazuje liczbę pacjentów z COVID-19 przebywających na łóżku intensywnej terapii.
 • Kliknij TabelaAby zobaczyć obłożenie OIOM są wymienione według regionu. W początkowym przypadku stół jest sortowany według procentu wolnych łóżek. Możesz także posortować według liczby pacjentów OIOM Covid-19 i wyszukać konkretny obszar.
 • ten Ścieżka Pokazuje ewolucję liczby pacjentów oddziału intensywnej terapii Covid-19 łącznie z respiratorami. Odznacz pole PowiększenieAby wyświetlić większy okres czasu. pole wyboru wszyscy pacjenciAby poznać całkowitą liczbę pacjentów intensywnej terapii i wolnych łóżek.
 • Mapa jest oparta na informacjach Niemieckiego Interdyscyplinarnego Towarzystwa Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI), które codziennie aktualizuje dane.

SARS-CoV-2: Ile osób jest zaszczepionych w Niemczech?

 • Punkt widzenia karmić Pokazuje procent całej populacji zaszczepionej przynajmniej jednym wstrzyknięciem. Kliknij W pełni zaszczepioneAby zobaczyć procent osób, które otrzymały drugą dawkę. W przypadku szczepionki Johnson & Johnson pojedyncza dawka wystarcza na całe szczepienie.
 • widok Ścieżka Pokazuje ewolucję liczby osób zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych na 100 mieszkańców we wszystkich krajach o populacji powyżej 5 milionów. Źródłem jest lokalizacja naszego świata w danych. Wartości Niemiec pochodzą z Instytutu Roberta Kocha.
 • karta dla Niemcy Pokazuje liczbę osób zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych na 100 mieszkańców kraju związkowego.
 • Punkt widzenia Globalizm Pokazuje liczbę zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych osób na 100 ludności w krajach o największym zasięgu szczepień i zasięgu na całym świecie. W rankingu uwzględniono tylko kraje o populacji powyżej 5 milionów.

COVID-19: Ile szczepień podaje się dziennie?

 • Powyższy wykres przedstawia liczbę szczepień podawanych dziennie w Niemczech.
 • widok zastrzyk Pokazana jest liczba pierwszych, drugich i trzecich szczepień. Czerwona linia pokazuje średnią całkowitą dawkę podaną w ciągu ostatnich 7 dni, niebieska krzywa odpowiada wartości drugiego szczepienia, zielona krzywa wartość pierwszego szczepienia, a żółta krzywa wartość trzeciego szczepienia. widok Szczepionki Pokazuje liczbę szczepień podanych przez różnych producentów szczepionek.
 • widok na całym świecie Pokazuje średnią liczbę dawek szczepionki podanych w ciągu ostatnich 7 dni dziennie na milion ludności w krajach.
 • Dane dla Niemiec pochodzą z Federalnego Ministerstwa Zdrowia. Dane międzynarodowe pochodzą z serwisu Our World in Data.

COVID-19: Ile osób przeszło śmiertelny kurs?

 • Powyższy wykres przedstawia ewolucję liczby wykrytych nowych infekcji (lewa skala) oraz liczby zgonów związanych z Covid-19 (prawa skala).
 • Wybierz inny kraj w Rozwijane menuAby przyjrzeć się relacji między nowymi infekcjami a zgonami. Kliknij PowiększenieAby zobaczyć najnowsze wydarzenia.

Wskaźnik zgonów: jaki procent zgonów jest związany z Covid-19?

 • Górna czerwona krzywa na powyższym wykresie pokazuje ewolucję całkowitej liczby zgonów na tydzień w Niemczech. Dolna czerwona krzywa pokazuje liczbę zgonów związanych z Covid-19, która jest również uwzględniona w górnej krzywej. W tle przedstawiono krzywe dla lat 2016-2019. Linia przerywana pokazuje średnią z tych lat.
 • Wybierz jeden federalny stan Aby przyjrzeć się ewolucji liczby zgonów tam co tydzień w ciągu roku. Kliknij Bawić się, aby z czasem aktualizować grafikę.
 • Dane pochodzą z Federalnego Urzędu Statystycznego i są aktualizowane co tydzień.

Corona na całym świecie: wypadki w każdym kraju

 • ten Tabela Powyżej pokazano wszystkie kraje z populacją większą niż pięć milionów w kolejności liczby osób, u których wynik testu na SARS-CoV-2 był pozytywny w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 000 ludności (zapadalność siedmiodniowa). Wartość ta zależy głównie od zakresu testów w danym kraju. Druga kolumna zawiera całkowitą liczbę nowych spraw w ciągu siedmiu dni. Kliknij lub naciśnij nagłówek kolumny, aby posortować tabelę według wartości w kolejności rosnącej lub malejącej. Wprowadź kraj w wyszukiwaniu, aby wyświetlić odpowiednie wartości.
 • Kliknij ŚcieżkaAby poznać rozwój infekcji przez siedem dni w każdym kraju.
 • ten Mapa Pokazuje liczbę nowych infekcji wykrytych w ciągu ostatnich siedmiu dni (wielkość okręgu) i taką samą wartość na 100 000 ludności, tj. siedmiodniowy wskaźnik infekcji (kolor kraju).
 • Dane międzynarodowe z Johns Hopkins University. Wartości Niemiec pochodzą z Instytutu Roberta Kocha. Obie instytucje codziennie aktualizują swoje dane.

Wirus koronowy: Które kraje i regiony władze klasyfikują jako obszary ryzyka?

 • Powyższa mapa pokazuje plik StanyKtóre według Instytutu Roberta Kocha są uważane za obszary niebezpieczne. Klasyfikacja jest przeprowadzana po wspólnej analizie i decyzji Federalnego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Rozróżnia się regiony wysokiego ryzyka i regiony zmienne wirusa.
 • Kliknij RegionyAby poznać ranking regionów europejskich. Kraje można uznać za strefy niebezpieczne tylko częściowo.
 • wybierać kontynent Aby poznać sytuację na każdym kontynencie.

COVID-19: Gdzie jest najwięcej zgonów?

 • Powyższa grafika jest pokazana na wyświetlaczu siedem dni Średnia liczba zgonów na milion osób zgłaszanych dziennie w każdym kraju na całym świecie w ciągu ostatniego tygodnia. widok Od początku epidemii Pokazuje całkowitą liczbę zgonów od wiosny 2020 r. na milion mieszkańców.
 • Oś czasu pokazuje powyższe dwie wartości dla każdego dnia od początku pandemii. Kliknij Zaczyna siędo autorozwoju.
 • Lista obejmuje tylko 25 krajów z ponad pięcioma milionami mieszkańców i najwyższymi wskaźnikami śmiertelności. Pod grafiką możesz wybrać wszystkie stany, w tym plik małe kraje Szukałem. Ograniczenie w 25 krajach można również usunąć, klikając Pokaż wszystkie kraje.
 • Dane międzynarodowe pochodzą z Johns Hopkins University, a dane dla Niemiec z Instytutu Roberta Kocha. Oba są aktualizowane codziennie.

Wirus koronowy: które kontynenty umierają najbardziej?

 • Wykres przedstawia ewolucję średniej liczby osób, które zmarły na całym świecie w ciągu ostatnich siedmiu dni dziennie i z Covid-19, w podziale na kontynenty. Dane pochodzą z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa i są codziennie aktualizowane.
 • Kliknij na rysunku procentAby poznać proporcje kontynentów w czasie.

Ten artykuł będzie stale aktualizowany. Wszystkie dane są bez gwarancji.

READ  19- Czy kobieta w ciąży powinna być zaszczepiona przeciwko wirusowi Corona?

Continue Reading

science

Stan przedcukrzycowy jest bardziej niebezpieczny niż wcześniej sądzono — praktyka leczenia

Published

on

Stan przedcukrzycowy to coś więcej niż ultimatum

W ostatnich dziesięcioleciach cukrzyca typu 2 stała się powszechną chorobą. Stan przedcukrzycowy jest początkowym etapem choroby metabolicznej i do tej pory był rozumiany przez ekspertów i osoby cierpiące jako swego rodzaju „ostatnie ostrzeżenie”. Jednak ostatnie badania pokazują, że wczesne stadia cukrzycy mają poważniejsze skutki zdrowotne, niż wcześniej sądzono.

Naukowcy z Niemieckiego Centrum Diabetologicznego (DDZ) wskazują, że według aktualnego i kompleksowego przeglądu stan przedcukrzycowy jest bardziej szkodliwy niż wcześniej sądzono. Cukrzyca faktycznie zwiększa ryzyko poważnych powikłań. Wyniki badań zostały niedawno opublikowane w Journal of Diabetes.cukrzycaWysłano.

Dotychczas nie doceniano znaczenia stanu przedcukrzycowego

Kilka badań wykazało już, że cukrzyca zwiększa ryzyko poważnych chorób i wtórnych powikłań. Z drugiej strony stosunkowo mało uwagi poświęcono przedcukrzycowi, czyli początkowemu stadium cukrzycy – błąd, jak wykazali w przeglądzie badacze z Niemieckiego Centrum Diabetologicznego. Ponieważ stan przedcukrzycowy sam w sobie wydaje się być czynnikiem ryzyka poważnych chorób wtórnych.

Ryzyko wystąpienia stanu przedcukrzycowego nie zostało odpowiednio zbadane

Jak wyjaśnia grupa robocza, stan przedcukrzycowy to początkowy etap cukrzycy typu 2, w którym metabolizm cukrów jest już zaburzony. Przypadek sugeruje, że nie ma konkretnej choroby, ale jak wyjaśniają teraz naukowcy, początkowy etap należy już rozumieć jako chorobę obciążoną ryzykiem. Zagrożenia te zostały teraz dokładniej ocenione przez Niemieckie Centrum Diabetologiczne.

wyjaśnia profesor dr. Michael Roden, dyrektor naukowy i członek zarządu DDZ. „Takie recenzje podsumowują dane z metaanaliz, które z kolei agregują wszystkie indywidualne badania na dany temat” – kontynuuje ekspert.

Ryzyko cukrzycy

Według profesora Rhodena wyniki pokazują, że stan przedcukrzycowy wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań, takich jak choroba sercowo-naczyniowa, udar, przewlekła choroba nerek, demencja, nowotwory i ogólnie wyższa śmiertelność. Dlatego stany przedcukrzycowe są poważniejsze niż zakładano i wymagają większej uwagi nie tylko nauki, ale także praktyki klinicznej.

READ  Aerozol do nosa zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji - praktyka lecznicza

Wzrasta stan przedcukrzycowy

Odkrycia są szczególnie istotne w świetle rosnącej liczby przypadków stanu przedcukrzycowego na całym świecie. Według szacunków Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) na stan przedcukrzycowy cierpi już 10,6 procent dorosłej populacji na całym świecie, czyli ponad 540 milionów ludzi. Jeśli wzrost będzie kontynuowany, odsetek dotkniętych chorobą wzrośnie do 11,4 procent do 2045 r., co odpowiada około 730 milionom ludzi.

Stan przedcukrzycowy jako szansa

Jednocześnie początkowy etap daje możliwość uniknięcia wyraźnej cukrzycy. Należy zająć się czynnikami ryzyka, na które często można wpływać, takimi jak otyłość, niezdrowe odżywianie i brak ruchu, aby zapobiec lub przynajmniej opóźnić rozwój cukrzycy typu 2 i jej powikłań.

Kierownik badania, dr. Sabrina Schlesinger z DDZ.

Pilnie potrzebne są dalsze badania

„W świetle luk badawczych zidentyfikowanych w tym obszarze, konieczne są dalsze badania nad powiązaniami między stanem przedcukrzycowym a różnymi konsekwencjami zdrowotnymi, aby móc ocenić potencjalne i związane z kosztami korzyści kliniczne dobrze uzasadnionych środków interwencyjnych”, podsumowuje Schlesinger. . (FP)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny ze specyfikacjami literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi i aktualnymi badaniami oraz został zweryfikowany przez lekarzy.

autor:

Redaktor dyplomowy (FH) Volker Plasik

Zasoby:

 • Niemieckie Centrum Diabetologiczne: Stan przedcukrzycowy jest poważniejszy niż przypuszczano (data publikacji: 01.01.2022), ddz.de
 • Schlesinger S, Neuenschwander M, Barbaresko J, Lang A, Maalmi H, Rathmann W, Roden M, Herder C. Stan przedcukrzycowy i ryzyko zgonu, powikłania związane z cukrzycą i choroby współistniejące: kompleksowy przegląd metaanaliz badań prospektywnych. cukrzyca; 2022 luty; 65 (2): 275–285. doi: 10.1007/s00125-021-05592-3. , link.wiosna.com

ważna uwaga:
Ten artykuł zawiera tylko ogólne porady i nie powinien być wykorzystywany do samodzielnej diagnozy lub leczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading

Trending