Connect with us

Top News

Obciążenie handlu światowego: statki towarowe blokują południowe Chiny

Published

on

Stan: 21.06.2021 8:59

Kontenerowce znajdują się w czwartym co do wielkości porcie na świecie. Przyczyną była erupcja koronowa w Shenzhen-Yandian. Międzynarodowy przepływ towarów osłabł – być może do końca roku.

Od Stephena Wursalla,
Studio ARD

Zatłoczenie kontenerowców z południowych Chin jest jeszcze większe Oblężenie Kanału Sueskiego w marcuVincent Clark, kierownik duńskiej firmy spedycyjnej Merskin, podsumował to na konferencji prasowej w połowie czerwca. W pewnym momencie około 130 kontenerowców z całego świata zakotwiczyło w porcie Shenzhen-Yantian, podała agencja Bloomberg News Agency.

Trwające tygodnie skutki dla handlu światowego

Przyczyną korka była erupcja nowej – choć niewielkiej – korony w południowo chińskiej części Guangdong, gdzie znajduje się Shenzhen. Statki nie mogły być dokowane i rzucane, ponieważ lokalne władze nakazały częściowe zamknięcie portu w Shenzhen z powodu korony. Sieci dystrybucji na całym świecie nie są stopniowe.

Niemieckie firmy w regionie Guangdong również zgłaszają, że domy towarowe są czasami przepełnione. Tymczasem Nick Morrow, analityk handlu światowego w Economic Intelligence Unit (EIU) w Hongkongu, szacuje, że sytuacja w Guangdong jest normalna, ale całkowite zniszczenie reakcji zajmie kilka tygodni. Tak więc backlink poprzez globalne sieci dystrybucyjne będzie trwał tygodniami.

Korki w czwartym co do wielkości porcie na świecie

Shenzhen-Yandian to czwarty co do wielkości port kontenerowy na świecie; W ubiegłym roku przeładowano tam ponad 27 milionów standardowych kontenerów (TEU). Dla porównania: Hamburg miał do 2020 roku mniej niż dziewięć milionów kontenerów, czyli jedną trzecią z nich.

Opóźnienia logistyczne są problemem zwłaszcza dla branży technologicznej i elektronicznej: 90 procent całego eksportu elektroniki z Chin przechodzi przez port Shenzhen-Yandian. Z globalnymi otwarciami po szczycie epidemii Govit-19, badacz Nick Marrow spodziewa się, że sytuacja będzie napięta.

READ  Polska wbrew unijnemu prawu: tak upadnie Europa - polityka

Relaks jest prawdopodobnie dopiero pod koniec roku

„Nic nie wskazuje na globalny popyt konsumentów na towary i produkty. W wielu krajach zachodnich zapasy są zwykle uzupełniane w trzecim kwartale roku, co zapewnia stale wyższą aktywność handlową”, mówi Maro. „Sugeruje to, że napięcia w globalnej logistyce i portach nie zmniejszą się do czwartego kwartału roku”.

W Chinach prawie nie opublikowano doniesień o przeciążeniu kontenerów z portu Shenzhen-Yandyjczyków.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Giełda w Kopenhadze: ORSTED
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Corona: Wjazd do Polski - trzeba to wiedzieć | NDR.de - Aktualności

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Corona News Ticker: Otwarte odkryte baseny w Hamburgu | NDR.de - Nowości
Continue Reading

Trending