Connect with us

Economy

Obawa bankructwa Evergrande: fałszywy początek dla DAX 40

Published

on


Raport rynkowy

Stan na: 20.09.2021 18:49

Czarny dzień na giełdach: Zbliżający się upadek chińskiego giganta nieruchomości Evergrande sprawił, że światowe ceny spadły dzisiaj. Start nowego DAX40 również całkowicie się nie powiódł.

Z pewnością nie w taki sposób nowi członkowie rozszerzonego DAXu wyobrażali sobie swój start w czołowym niemieckim indeksie. Zamiast świątecznego nastroju na parkiecie we Frankfurcie czasami pojawiała się panika. Tymczasem indeks DAX 40 spadł do 15029 punktów. Następnie nieco ogranicz straty. Zamknął się o 2,3 proc., osiągając 15,132 pkt. Średniej wielkości giełda MDax, której rating został obniżony z 60 do 50, wycofała się z handlu ze spadkiem o 1,4 procent.

Boisz się kryzysu na rynku nieruchomości

Na giełdach szykuje się gwałtowna burza z piorunami. Inwestorzy obawiają się, że kryzys na rynku nieruchomości w Chinach może mocno uderzyć w gospodarkę Państwa Środka. Ponieważ z udziałem około jednej czwartej PKB sektor nieruchomości jest ważną gałęzią gospodarki w Chinach. Eksperci, tacy jak gwiazdorski inwestor George Soros, ostrzegali przed kryzysem gospodarczym w Państwie Środka już w sierpniu.

Przyczyną możliwego kryzysu na rynku nieruchomości jest rychły upadek chińskiego giganta nieruchomości Evergrande. Inwestorzy oczekują, że w tym tygodniu grupa nie będzie już w stanie spłacać odsetek od miliardowego długu. Drugi co do wielkości deweloper w Chinach ma zadłużenie przekraczające 260 miliardów euro. Rosnący strach przed niewypłacalnością spowodował, że akcje Evergrande w Hongkongu spadły o prawie 19 procent. Rząd w Pekinie nie podjął jeszcze żadnego kroku, by przechwycić Evergrande.

Czy Lyman się powtarza?

Obudziły się wspomnienia bankructwa amerykańskiego banku Lehman Brothers w 2008 r. Podobnie jak ówczesny rząd USA, rząd Chin mógł obalić wielką korporację i zburzyć całą gospodarkę w przepaść. Kryzys na rynku nieruchomości może więc mieć poważne konsekwencje dla całej chińskiej gospodarki. W przeciwieństwie do Lehmana, Grupa Evergrande jest tak dobra, jak nie jest powiązana z globalnymi rynkami finansowymi. Pożyczał głównie z lokalnych banków.

Obawiając się efektu domina, jaki wywołałoby chińskie bankructwo Evergrande, inwestorzy na całym świecie uciekli od akcji. Giełdy europejskie zamknęły się w głębokiej czerwieni. Upadła również Wall Street. Dow Jones spadł o 1,6 procent w ciągu pierwszych dwóch godzin handlu. Nawet Nasdaq stracił ponad 2%.

Modyfikacje języka DAX zwykle kończą się stratami

W świetle ogromnych strat cenowych niemiecka giełda chciała sprawdzić, czy te, które miały miejsce dzisiaj Historyczna ekspansja DAX z 30 do 40 członków Nie ma prawdziwej radości. Pod tym względem statystyki i tak nie są po stronie byków DAX. W historii niemieckich akcji benchmarkowych przeciętnym korektom indeksów zawsze towarzyszyły spadki cen. Analitycy techniczni HSBC Trinkaus & Burkhardt potwierdzają, że w kolejnych dniach DAX tracił średnio 2,3 proc.

Czy Fed wkrótce zdławi zakupy obligacji?

Zbliżające się posiedzenie Rezerwy Federalnej USA wywołało dodatkową niepewność. Fed może wtedy ogłosić cięcie zakupów aktywów. Ponadto w Waszyngtonie zbliżają się problemy z płatnościami. Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​​​rządowi USA zabraknie pieniędzy na spłatę rachunków w październiku, jeśli limit zadłużenia nie zostanie podniesiony, i nie ostrzegła nikogo. „katastrofa gospodarcza”Jeśli prawodawcy nie podejmą niezbędnych kroków. Zagrożenia dla Chin i zbliżający się spadek amerykańskiej Rezerwy Federalnej doprowadziły do ​​toksycznej mieszanki na rynkach akcji.

Rosnąca awersja do ryzyka na rynkach finansowych skłania inwestorów do „bezpiecznej przystani” dolara amerykańskiego. Z drugiej strony euro nadal spada. Wspólna europejska waluta chwilowo spadła do 1,1699 USD, najniższego poziomu od miesiąca.

READ  Odżywianie - Warren (Moritz) - Przetwórca ryb zamyka fabrykę średniego napięcia na początku 2022 r. - Gospodarka

Wzrost cen w dolarach jest uważany za negatywny czynnik dla ceny złota, ponieważ cenny żółty metal jest sprzedawany w dolarach. Wzrost cen w dolarach powoduje, że złoto drożeje w regionie innym niż dolar, a tym samym osłabia popyt.

Jednak cena złota była w stanie osiągnąć dodatnią pozycję w godzinach porannych, ponieważ wzrosły obawy inwestorów. Po południu uncja złota kosztuje 1757 dolarów, czyli o 0,2 procent więcej niż dzień wcześniej.

W nowym DAX 40 skupiono się teraz na nowicjuszach. Dziesięć nowych firm na liście: producent samolotów Airbus, dealer chemiczny Brenntag, dostawca pojemników do gotowania Hellofresh, spółka holdingowa Porsche, producent artykułów sportowych Puma, firma biotechnologiczna i diagnostyczna Qiagen, dostawca farmaceutyczny i laboratoryjny Sartorius, grupa technologii medycznych Siemens Healthineers, producent aromatów i zapachów Symrise, Moda online sklep Zalando.

Według doniesień medialnych koncern energetyczny RWE dobrze zarabia na wyższych cenach dwutlenku węgla. Jak wynika z raportu Handelsblatt, w przeciwieństwie do innych firm, RWE ubezpieczył się długoterminowo od ryzyka do 2030 roku. RWE rozpoczęło długoterminowe składowanie już w 2017 roku. W tamtym czasie koszt certyfikatu CO2 uprawniającego do emisji jednej tony gazów cieplarnianych wynosił kilka euro. Obecnie wynosi 60 euro.

Wśród starych rąk w DAX nacisk kładziony jest na akcje VW. Dzisiaj oczekiwano, że były przewodniczący Rady Biznesu, Bernd Osterloh, będzie zeznawał w sprawie zdrady wobec kierownictwa Volkswagena. Sąd Okręgowy w Brunszwiku zajmuje się domniemanymi nadmiernymi wydatkami i premiami dla najlepszych agencji pracy Volkswagena. To zmniejszyłoby część dywidendy i płatności podatków – opłata byłaby defraudacją.

BMW odrzuca żądanie Deutsche Umwelthilfe, aby od 2030 r. samochody z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi nie były sprzedawane nigdzie na świecie. Stowarzyszenie zażądało od BMW zaprzestania działalności najpóźniej do poniedziałku i zagroziło złożeniem pozwu. Producent samochodów z Monachium pisze w swojej odpowiedzi, że demokratycznie uprawnione parlamenty zdecydowały, jak osiągnąć cele klimatyczne.

Na słabym ogólnym rynku pod presją w całej Europie znajdują się w szczególności akcje towarowe. W MDAX udział Thyssenkrupp jest jednym z największych przegranych z ujemnym sześcioprocentowym udziałem. „Ceny metali są obciążone wagą dolara amerykańskiego”, powiedział Daniel Pressman, ekspert ds. surowców w Commerzbanku. Za negatywny czynnik uważa też kryzys chińskiej grupy nieruchomości Evergrande i ewentualną ekspansję innych branż.

Tuż przed wyborami Lufthansa wyznacza drogę spłaty niemieckiej pomocy państwa. W tym celu MDAX chce wyemitować nowe akcje o łącznej wartości 2,14 mld euro – poinformował w niedzielę wieczorem we Frankfurcie. Pieniądze popłyną na spłatę dwóch cichych składek, które państwo niemieckie uratowało grupę linii lotniczych przed załamaniem gospodarczym w wyniku kryzysu koronowego w zeszłym roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Analiza: Samochody elektryczne mają wyższe koszty utrzymania niż silniki spalinowe

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Grupa ALPLA przejmuje producenta materiałów opakowaniowych Wolf Plastics
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Grupa ALPLA przejmuje producenta materiałów opakowaniowych Wolf Plastics
Continue Reading

Trending