Connect with us

sport

Nürburgring 2022 taśma na żywo: czwartkowa oś czasu

Published

on

23:53

1 w dół, 3 w drogę

To był pierwszy dzień 50. edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring! Jutro znów spotykamy się prosto z ringu. Do tego czasu dobranoc!


24-godzinny tor Nürburgring 2022: Najważniejsze punkty treningu nocnego

Najlepsze sceny z drugiej sesji kwalifikacyjnej 50. edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring


23:43

Nauka jest kapryśna!

Sesje zakończone, wciąż najlepsza pora dnia z Rowe-BMW #98 (Catsburg/Edwards/S. van der Linde/Wittmann). Najważniejszą wiadomością jest to, że w dniu otwarcia nie było żadnych poważnych wypadków. Zespoły będą teraz przygotowywać pojazdy na piątek.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć raport z treningu nocnego.

1. Rowe-BMW #98 (Catsburg / Edwards / S.van der Linde / Wittmann) – 8: 14,771
2. Walkenhorst-BMW #101 (Krognes / Soucek / Trogen / J. Müller) +1.165
3. HRT Mercedes #12 (Marciello / Ellis / Stolz) +1,405
4. Audi Car Group #22 (Haase / N. Müller / Niederhauser / Rast) +3.108
5. Schubert-BMW #20 (Krohn/Sims/Klingmann/Krütten) +3.121


23:31

ostatnie minuty

Chociaż na szczycie osi czasu niewiele się dzieje, nadal istnieje odosobniony dramat. Phoenix-Audi #5 (V. Kolb / Stippler / Feller / K. van der Linde) minął start/metę z dołkiem, w tym samym czasie Black-Falcon-Porsche #11 (Harkema / T. Müller / Nagelsdiek / Scheerbarth ), trzecie miejsce w klasie Cup2, w dywizji Hohe Acht po awarii technicznej.


23:15

czy jest coś jeszcze?

Czasy na szczycie wydają się wypalone. W większości kierowcy obowiązkowe kursy odbywają się w ciemności. Jednak wciąż są pewne ulepszenia. Christopher Mies w Audi Group Car #24 (P. Kolb / Drudi / Mies / Niederhauser) właśnie ukończył P15 i ustanowił najlepszy czas w siódmym sektorze. Lub, jak lubią mawiać komentatorzy transmisji na żywo: fioletowy.22:44

Kara przeciwko Walkenhurst

Walkenhorst-BMW #102 (J. Müller / M. von Bohlen / Tuck / Schmidt-Staade) będzie musiał wystartować do wyścigu od końca pierwszego seta. Ale to nie jest kara za wcześniejszy wypadek z Huberem Porsche #25 (Thyssen/Rader/N. Menzel/Kern). Naruszenie przekroczyło maksymalną prędkość zgodnie z Kodeksem 60, która wynosi pięć kilometrów na godzinę.

BMW M4 GT3 było już jednym z samochodów wstępnie zakwalifikowanych do TQ2. Zobaczymy, czy kiedykolwiek zostanie rozwiązany problem. Oto wcześniejsza kolizja.


22:22

Wykrzyknik KTM

KTM X-Bow GT2 po raz kolejny zasługuje na swoją reputację jako samochód grozy GT3. Numer 116 (Kofler / Siljehaug / Hofer / Heinemann) 4.614 sekundy za liderem na dziesiątym miejscu.


22:13

Krytyka Octane126 i co jest w środku

W komunikacie prasowym przed wyścigiem szwajcarski zespół Ferrari Octane126 skarżył się między innymi na nieuczciwą ocenę bilansu osiągów (BoP). Rozmawialiśmy z zespołem i przyjrzeliśmy się ocenom Ferrari 488 GT3 w ciągu ostatnich dwóch lat. Analizę Heiko Stritzke można znaleźć tutaj. Artykuł zawiera również ciekawe informacje ogólne na temat przebudowy pojazdu.


21:51

Kod 60 pozostaje w Wippermann

Poprawa czasu nie jest obecnie możliwa, ponieważ w Wippermann nadal trwa odzyskiwanie przypadkowo zadanego Porsche #25 Huber Porsche. Więc jest tam faza Code 60.


21:43

BMW jest zadowolone, ale…

„Jak dotąd wszystko wygląda dobrze dla BMW” – mówi Sheldon van der Linde z flagowego modelu Rowe-BMW #98. „Ale myślę, że karty pojawią się dopiero jutro. M4 dobrze się czuje i jest prawdopodobnie najlepszym samochodem, jakim kiedykolwiek jeździłem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni poczyniliśmy pewne postępy. Atmosfera na Twilight jest świetna W Brünnchen można poczuć zapach grilli i zobaczyć wentylatory – co jest czymś Cudownym.”


21:33

Wiadomość o odejściu Hyundaia Elantra TCR

Mark Basing wyjaśnia, dlaczego jego kolega z zespołu, Manuel Lauk, opuścił tor na początku treningu w Hyundaiu Elantra TCR #830 na torze Grand Prix: „Lewe przednie zawieszenie pękło w szykanie NGK. ”.


21:28

Awaria w Weberman

Huber-Porsche #25 (Thyssen/Rader/N. Menzel/Kern) zderzył się z Walkenhorst-BMW #102 (J. Müller/M. von Bohlen/Tuck/Schmidt-Staade) w Wippermann, zawrócił i uderzył w przegrodę na . Jazda Porsche się skończyła i Ben Tack może kontynuować jazdę BMW. To było klasyczne nieporozumienie. Tak chciał wejść, Ryder zamknął drzwi.


21:19

BMW trio pęka dumnie

Luca Stolz wysadza trio BMW z przodu i zajmuje trzecie miejsce z numerem 12 HRT-Mercedes (Marciello/Ellis/Stolz).


21:15

Trening jest teraz w toku

Po burzliwej fazie początkowej sytuacja się uspokoiła i zespoły pracują nad swoim programem. Czasy sektorów nadal migają na różowo na ekranie czasu, ale trio BMW nr 98 Rowe, 101 Walkenhorst i 20 Schubert jest na prowadzeniu. Pierwszym ścigającym jest Porsche Dynamic #28 (Englehart/Cairoli/Lidogar/Braining).


20:59

Teraz trzy BMW są z przodu

Jednak czwarte miejsce Astona Martina nie trwało długo, ponieważ Jesse Krohn poprawił się na trzecie na kole Schubert-BMW #20 (Krohn/Sims/Klingmann/Krütten). Na szczycie jest teraz trio BMW.


20:57

Aston Martin w P4

Popraw za pierwszym razem w górnym polu. Maxim Martin umieścił TF Sport Aston Martin #90 (Sörensen / Thiim / Pittard / Martin) na czwartym miejscu. Jego najlepsza przerwa czasowa dla Rowe-BMW nr 98 (Katsburg/Edwards/S. Van der Linde/Wittmann) wynosi 4,144 sekundy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sport

Cristiano Ronaldo do Bayernu? Taka jest obecna sytuacja

Published

on

Cristiano Ronaldo latem chce opuścić Manchester United. Nie wiadomo, dokąd pójdzie 37-letnia gwiazda. Według konsekwentnych doniesień medialnych Portugalczycy są również problemem w Bayern Monachium. Podjazd nie jest w tej chwili zbyt gorący. Może się to jednak zmienić, jeśli z rekordowych mistrzów odejdzie Robert Lewandowski.

Jak podało w sobotę kilka zagranicznych mediów (m.in. The Times, The Athletic i RMC Sport), Bayern jest jednym z trzech klubów, obok Chelsea i Napoli, które rozważają podpisanie kontraktu z Cristiano Ronaldo. Pięciokrotny piłkarz świata jest wymieniany jako możliwy następca Roberta Lewandowskiego na Izarze.

Czy Bayern poważnie traktuje Ronaldo?

Według eksperta ds. transferów Fabrizio Romano, Bayern był w kontakcie z doradcą Ronaldo Jorge Mendesem niecały tydzień temu. W związku z tym aktywnie oferował sponsorowanie niemieckich mistrzów rekordów i innych dużych klubów.

Według informacji Bilda, mieszkańcy Monachium z radością odmówili. Powód: Ronaldo jest za stary i za drogi dla szefów Bayernu Monachium. Plotka głosi, że 37-latek zarabia obecnie prawie 30 mln euro w Manchesterze United. Dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic również zaprzeczył spekulacjom na temat Ronaldo i Bayernu.

Jednak, jak twierdzi Romano, Ronaldo nadal jest opcją dla Bayernu, gdyby Robert Lewandowski opuścił Bayern latem: „Coś może się zmienić. Zobaczmy, co się stanie, gdy Lewandowski wyjedzie do Barcelony”. Więc Ronaldo nie osiągnął jeszcze porozumienia z klubem.

Jak chce wiedzieć hiszpański „Sport”, Bayern Monachium jest pierwszym wyborem Ronaldo. Zarówno Bundesliga, jak i wyzwanie zastąpienia Lewandowskiego na Sabiner Strasse przemawiają do portugalskiego piłkarza. Ponadto regularnie ufa niemieckim mistrzom rekordów, że w nadchodzących latach zagrają o tytuł Ligi Mistrzów.


READ  Nick Kyrgios daje pierwszorzędny występ przeciwko Liamowi Broady'emu — i wyjaśnia nieporozumienia
Continue Reading

sport

Wimbledon, kobiety: T Maria vs. J. Ostapenko – taśma na żywo – 1/8 finału – 2022 r.

Published

on

14:55

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:7, 0:2

Chip i wysyłka! Tatjana Maria atakuje bezpośrednio długim wślizgiem, ale potem niedbale wbija piłkę do siatki. 34-latka trochę zmaga się ze sobą.

14:54

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:7, 0:2

Dwie piłki do przebicia dla Łotwy! Niedbale wybacza pierwszemu forhendem z połowy pola. Dobrze zagrała piłkę za linią bazową, ale potem złapała przerwę potężnym forhendem.

14:52

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:7, 0:1

Po raz kolejny Ostapenko strzelił w drugim meczu po tym, jak Maria II posłała długi dośrodkowanie w pole. Niemiec z trudem reaguje tak szybko. Trafiłem piłkę w siatkę i była 0:30.

14:51

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:7, 0:1

Jelena Ostapenko wygrywa pierwszy mecz w drugim secie. Jest lepszym graczem, ponieważ może rozwinąć więcej mocy od linii bazowej i obecnie dominuje na zgromadzeniach.

14:50

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:7, 0:0

To jest możliwe! Teraz Niemcy wywierają na mnie presję. Atakuje drugi serwis przeciwnika, a następnie gra ładnymi forhendami na boisku. Tylko wtedy Ostapenko mógł się tym zająć. 30:30.

14:49

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:7, 0:0

25-letni łotewski zawodnik jest teraz w pełni zaangażowany w grę! Faworyt wygrywa też dłuższe wyścigi rajdowe, w których Maria dobrze się porusza i gra w piłki z długimi poślizgami.

14:48

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 5:7

Mimo dobrego występu Tatiana Maria przegrała pierwszego seta. Jej przeciwniczka początkowo zmagała się z jej niekonwencjonalną grą i popełniała wiele łatwych błędów. Ale potem Ostapenko grał coraz lepiej i głównie atakował drugą zagrywkę Niemców. Maria wygrała tylko 40 procent rajdów, w których otworzyła swój drugi serwis. Serwowanie może również stać się punktem spornym w dogrywce.

14:46

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 5:7

Grałem ciężko! Ostapenko zarezerwował drugą bramkę Marii w dużej długości, a następnie zagrał długi forhend na korcie. Pierwsze zdanie w języku łotewskim!

14:45

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 5:6

I kolejny udany atak sieciowy Łotwy! Posyła przeciwnika w głąb tylnego narożnika, podnosi się i podcina piłkę strzałem z forhendu.

14:43

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 5:6

Teraz może być ciasno. Po podwójnym błędzie Niemiec zagrał bardzo nieszkodliwy drugi serwis 15:15. Ostapenko atakuje bezpośrednio i zdobywa punkt długim forhendem. 15:30.

14:40

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 5:6

Pełne ryzyko! Przy stanie 40:0 Tatjana Maria nabrała otuchy i wykonała rzut bekhendowy w rewanż. Piłka uderza w długą linię od tyłu. Ale wtedy Ostapenko wyszedł na prowadzenie 6:5.

14:38

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 5:5

Bardzo dobra gra serwisowa Niemców! Numer 103 na świecie służy ciału przeciwnika, który nie uderza czysto piłkę i gra bokiem.

14:37

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 4: 5

Dobra obsługa przez środek! 34-latek gładko trafia w środek, a powrót Ostapenko płynie za linię bazową. 30:15.

14:36

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 4: 5

Pomimo impotencji, Tatiana Maria świetnie pasuje. Z 70 procentami ma dobrą stawkę pierwszego podania i radzi sobie naprawdę dobrze. Wraz ze zmianą prędkości od czasu do czasu utrudnia życie przeciwnikowi.

14:35

Tatiana Maria – Elena Ostapenko 4: 5

Ostapenko dostaje mecz 5:4 i wywiera presję na rywalkę. Teraz ma znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa w swoich strzałach niż na początku gry. Po powrocie Marii Ostapenko uderzył piłkę bekhendem tuż przed linią bazową. Maria może tylko wbić do siatki piłkę uderzoną bezpośrednio przed jej stopami.

14:34

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 4: 4

To jest bardzo mocne. Jelena Ostapenko szeroko otwiera pole, wykonując serwis, a następnie zdobywa bramkę długim bekhendem. 40:15.

14:32

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 4: 4

Co za druga usługa! Tatjana Maria podnosi stawkę w drugiej służbie, ponieważ wie, że w przeciwnym razie Ostapenko od razu znalazłby się pod zbyt dużą presją. Łotysz może tylko zareagować, uderza piłkę w kadr i piłka wylatuje bokiem poza boisko. Wygraj ważny mecz dla doświadczonego Niemca!

14:31

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 4

Pierwszy rząd łotewski! 25-latek krótko zagrywa piłkę z połowy boiska na pole T przeciwnika. Świetny kąt!

14:29

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 4

Ostapenko przejmuje prowadzenie! Po raz kolejny Mariah atakuje długim cięciem w powrocie, ale jej przeciwniczka odgrywa dużą rolę. Niemiec nadal może odegrać piłkę, ale Ostapenko następnie wykonuje dośrodkowanie z długiej połowy boiska na boisko, aby wygrać mecz.

14:26

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 3

Co za przystanek! 34-letni Niemiec bez problemu gra imponująco długą passę za siatką. Ostapenko nawet nie zaczął iść, tylko krótko mu pogratulował.

14:25

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 3

Ostapenko odpoczywa! Tatjana Maria swoim pierwszym serwisem nie mogła zapewnić sobie dobrej pozycji w rajdzie i bardzo szybko znalazła się pod dużą presją. Twój przeciwnik wydaje się być teraz w stanie lepiej wejść do gry.

14:24

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 2

O 0:30, siedemnaste miejsce na świecie popełniło drobny faul z bekhendu z połowy pola. Piłka ląduje w siatce i wynik to 15:30.

14:23

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 2

Liczby mówią same za siebie. Dwa możliwe do uniknięcia błędy i czterech zwycięzców po stronie niemieckiej. Ostapenko ma 10 niepotrzebnych błędów i 5 zwycięzców. Statystyki podkreślają różne podejście do graczy.

14:21

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 2

Łotwa odważnie broni obu przerw, a potem ma przewagę dzięki mocnemu serwisowi ze środka. Wygrała mecz potężnym kopnięciem z bekhendu.

14:20

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 1

Po raz kolejny dwie piłki do rozbicia Niemca! Nienawidzi przeciwnika kolejnym żetonem, a Ostapenko próbuje się zatrzymać. Piłka utknęła na krawędzi siatki i było 15:40.

14:19

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 1

Jelena Ostapenko nie znalazła jeszcze swojego rytmu. Cierpi na grę Marii i popełnia wiele błędów. Nawet na solidnym bekhendu Łotysz wciąż nie jest pewien.

14:18

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 3: 1

Kolejna mocna wiadomość od Marii! Przy stanie 40:30 34-latka trafiła na linię, a jej przeciwniczka wrzuciła piłkę do siatki.

14:16

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 2:1

Silny sługa! Maria trafia prosto w środek piłki, a Ostapenko może tylko na chwilę wrócić z forhendem. Niemiecka długa seria uderza piłkę z połowy boiska jako zwycięzca rzutu rożnego. 15:15.

14:15

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 2:1

Oto pierwsza przerwa dla mamy dwójki dzieci! Przy stanie 15:40 używała tylko ciętych piłek, a w końcu Ostapenko trafiła piłkę długą nitką bekhendem w siatkę. Łotewski ma już sześć niezamierzonych błędów. Do tej pory plan doświadczonych Niemców działał doskonale.

14:11

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 1:1

To było szybkie. 34-letnia Niemka również udoskonaliła swoją grę serwisową i zremisowała 1:1.

14:11

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 0:1

Trzy mocne ciosy zmuszają Łotysza do popełnienia trzech błędów w powrocie. Dobrze zaczyna się od pierwszej niemieckiej gry serwisowej.

14:09

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 0:1

Po dwukrotnym faulu przy stanie 40:0 Tatjana Maria zaraz po rewanżu próbowała zaatakować siatkę. Ale Ostapenko minął go z bekhendu.

14:08

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 0:0

Ostapenko z ofensywną piłką posyła przeciwnika w głąb tylnego narożnika, przesuwając się w górę i nieustannie wpychając dośrodkowaną piłkę na kort. 30:0.

14:06

Tatiana Maria – Jelena Ostapenko 0:0

oto jesteśmy! Jelena Ostapenko otwiera mecz.

14:02

Gracze uderzają się nawzajem

Obaj gracze po prostu weszli na boisko i uderzyli się nawzajem. Niedługo może się zacząć.

13:46

Maria z niekonwencjonalnym sposobem grania

Obaj gracze nigdy wcześniej się nie spotkali. Ciekawie będzie zobaczyć, jak Ostapenko radzi sobie z niekonwencjonalnym stylem gry Marii. Niemiecka wielokrotnie nokautowała przeciwników ciężkim bekhendem. Często używa również suwaka na swojej przedniej dłoni. Sprawdzony i przetestowany zabieg przeciwko wielu graczom, zwłaszcza na trawie.

13:39

Ostapenko z niewielkim wysiłkiem

Dzisiejszy przeciwnik z Łotwy miał niewiele problemów w pierwszych trzech rundach. Po dwóch dość gładkich zwycięstwach nad Dodinem i Wickmayerem miała początkowe trudności w trzeciej rundzie przeciwko Begu, ale potem z łatwością wygrała sety 2 i 3. 3:6, 6:1, 6:1 to ostatni wynik trenera Mariona Bartoli.

13:33

Czy Maria wyjdzie jako następna kandydatka?

Co to za bohaterstwo dla matki dwojga Tatiany Marii?! 34-letni Niemiec grał do tej pory bardzo dobrze, a dwóch z tej dwójki jest w wyraźnie lepszej formie w ostatnich dwóch rundach. A Maria wygrała trzy sety z rumuńską Soraną Cerestią. W trzeciej rundzie potrzebowała tylko dwóch setów przeciwko światowej piątce Marii Scarry z wynikiem 6:3, 7:5.Do dziś 103 miejsce w rankingu WTA znów jest outsiderem i chce być następną trzepnięcie.

13:20

Witamy w Londynie

Witam w Londynie na trzecią rundę Wimbledonu i mecz Tatiany Marii z Jeleną Ostapenko. Mecz zaplanowano o godzinie 14:00 na stadionie nr. 1 zaplanowane.

Continue Reading

sport

World Cup 2022 w Katarze: Tak to działa z alkoholem na mundialu w Katarze – puszka piwa za 100 euro! – piłka nożna

Published

on

Pustynny Puchar Świata i kwestia alkoholu – w Katarze jeszcze nic nie jest jasne!

FIFA i lokalni organizatorzy Pucharu Świata nadal negocjują dostawy napojów alkoholowych podczas turnieju (21 listopada do 18 grudnia). Obecny trend: praca w wydzielonych obszarach na stadionach. Mówi się też, że są tam małe stragany z napojami alkoholowymi.

Jeśli chcesz teraz napić się w Katarze, musisz udać się do hotelowego baru. lub do Qatar Distribution Company (QDC) – jedynego sklepu, który może sprzedawać alkohol. Należy do krajowych linii lotniczych.

Jednak nie każdy może tam robić zakupy, tylko osoby posiadające pozwolenie. Jak go zdobyć w sześciostronicowym przewodniku dostępnym dla BamS.

O wniosek mogą ubiegać się wyłącznie obcokrajowcy mieszkający na stałe w Katarze, którzy ukończyli 21. rok życia. Pracodawca musi ujawnić pensję, ponieważ to determinuje ilość alkoholu, jaką można kupić. Ma to na celu zapobieganie czarnemu rynkowi, który się utrzymuje. Według informacji BamS na rynku dominują gangi z Libanu.

Kupowanie alkoholu w Katarze nie jest więc darmowe. Kosztuje około 40 euro w pierwszym roku i około 100 w czwartym roku.

Po wyrażeniu zgody obowiązują zasady: alkohol można pić tylko w domu osoby, która go kupiła. Kupujący może przewozić butelki wyłącznie swoim samochodem. Butelki nie powinny być widoczne podczas transportu.

Zabronione jest przyprowadzanie do QDC przyjaciół lub krewnych, którzy nie mają pozwolenia. Sklep sprzedaje też wieprzowinę, ale tylko dla nie-muzułmanów.

Alkohol w Katarze to kosztowna przyjemność. BamS posiada cennik QDC. Uderzające: Obok faktycznej ceny znowu jest ta sama cena – tak zwany „podatek od grzechu”, który sprawia, że ​​wszystkie towary niezgodne z muzułmańskim stylem życia są o 100 procent droższe.

W efekcie pudełko niemieckiego piwa pszenicznego kosztowało ostatnio równowartość około 115 euro (!). Po protestach obcokrajowców i hoteli, którzy również musieli kupować swoje napoje alkoholowe przez QDC, ceny nieco spadły. Fundusz kosztuje obecnie prawie 100 euro. 24 butelki Budweisera, sponsora Pucharu Świata, (0,33 litra) dostępne za około 80 euro.

READ  Olimpia 2021: Richard Karapaz wygrywa złoto w wyścigu szosowym - szachowe pudła

Nie było jasne, ile alkoholu będzie kosztować w turnieju w listopadzie i grudniu. Jeśli w ogóle wolno ją podawać…

Continue Reading

Trending