Connect with us

sport

Nowy kolor Ferrari z Barcelony?

Published

on

12:15

Formuła 1 bez Monako…

… Swoją drogą już było – wiele razy! W 73 sezonach Formuły 1 wyścig był „tylko” 68 razy w kalendarzu. Od 1951 do 1954, a ostatnio w 2020 roku jej brakowało. Co wydarzyło się przez te pięć lat?

Wyjaśnimy to tutaj!


12:03

Czy Monako wymaga modernizacji?

Skoro o tym mowa: Christian Horner uważa Formułę 1 bez Monako za „nie do pomyślenia”, ale zapewnia również: „Wszystko ewoluuje z czasem”. W księstwie też nie powinno się zasypiać.

Monako nie może spocząć na laurach. „Stanie w miejscu oznacza cofanie się” – wspomina. Podobnie widzi to Gunther Steiner, stwierdzając: „Nie możemy żyć przeszłością”.

Monako jest „bardzo ważne” dla Formuły 1 i powinno pozostać w harmonogramie w przyszłości – ale „w odpowiednich okolicznościach”, powiedział szef zespołu Haas. Oznacza to, że nie ma darmowego biletu.

Jeśli Formuła 1 czuje, że w Monako kończy się czas, Grand Prix powinno ustąpić miejsca innym wyścigom.


11:45

Verstappen: Monako nie można zastąpić

Rzadko kiedy było tak wiele supergwiazd na ringu w Miami. Jednak Verstappen nie uważa, że ​​​​wyścigi mogą pokonać prawdziwego klasyka w kalendarzu. „Nie sądzę, że możesz zastąpić Monako”, wyjaśnia.

„Monako ma taką historię i zbudowanie czegoś takiego wymaga czasu” – wyjaśnia. Ponadto ogólna atmosfera w Miami jest „inna” niż w Monako. Według mistrza świata w kalendarzu jest jednak miejsce na oba wydarzenia.

W końcu musisz znaleźć „środek” między wyścigami takimi jak Miami, Monako i tory stałe.11:04

Andretti: Dlaczego nawet 200 milionów nie przekonuje innych

Matematyka jest właściwie prosta: jeśli nowy zespół chce wejść do Formuły 1, najpierw musi wyłożyć na stół 200 milionów dolarów. Andretti chce to zrobić, ale wciąż napotyka zaciekły opór.

Co jest z tobą nie tak? Dlaczego tak wiele zespołów nie chce mieć jedenastego zespołu wyścigowego w pierwszej lidze? Nasza analiza jest tutaj!


10:55

Kara Alonso: Alpy chcą przemyśleć

Wczoraj informowaliśmy, że Albin nie jest zadowolony z niczego poza rzutem karnym Alonso w Miami. Szef zespołu Otmar Szafnauer potwierdza: „Często zdarza się, że kierowcy popełniają błąd w szykanie”.

Na przykład w Monako ma to miejsce regularnie. „Nie robią tego celowo. Po prostu mocno naciskasz. To koniec wyścigu, kiedy opony i hamulce się zużywają” – wyjaśnia.

– Nawet dwukrotny mistrz świata, taki jak Fernando, może popełnić błąd – powiedział Szafnauer. Wtedy Hiszpan oddał zdobyty czas – i nadal jest karany.

„Myślę, że to jest złe”, wyjaśnia. Chcą omówić sprawę w Barcelonie z FIA.10:15

32 lata temu dzisiaj…

…Riccardo Patrice wygrał San Marino Prix w Imoli w 1990 roku. Cecha szczególna: to pierwsze zwycięstwo Patrice’a od czasu Grand Prix Republiki Południowej Afryki w 1983 roku! Z ponad sześcioletnim okresem oczekiwania z łatwością dotarł do pierwszego miejsca w naszej serii zdjęć:9:40

Mówiąc o Russellu…

Oprócz lidera mistrzostw świata Leclerca, Brytyjczyk jest jedynym kierowcą, który w tym roku przejechał 285 okrążeń w poprzednich pięciu wyścigach. Jest także jedynym kierowcą, który ukończył wszystkie wyścigi w pierwszej piątce.

W zespołach Mercedes nadal prowadzi z 569 z możliwych 570 okrążeń. Brakuje tylko jednego okrążenia Hamiltonowi na Imoli, ponieważ utknął z tyłu stawki i potoczył się.


9:21 rano

Hamilton szuka wymówek.

Ekspert Tim Coronel nie był pod wrażeniem mistrza świata Lewisa Hamiltona w tym roku. Do naszych holenderskich kolegów z Motorsport.com Mówi, że kierowca Mercedesa szuka w tym roku „wymówek”.

„Hamilton jest bardzo zajęty kolczykami, biżuterią i innymi bzdurami”, mówi, odnosząc się do kontrowersji związanych z zakazem biżuterii. Tymczasem kolega z drużyny Russell pozwolił mówić o swoich występach na torze.

Pomimo swojego podziwu dla nowicjusza Mercedesa, Hamilton powinien skupić się na „prawdziwych wyścigach”, a nie problemach poza torem, według holenderskiego mistrza Citroen AX Cup z 1994 roku.


09:03 rano

Więcej teorii spiskowych…

…zgromadziliśmy je dla Ciebie w tej serii zdjęć! Ponieważ numer Maldonado nie jest nawet najbardziej szalony…


Galeria zdjęć: największe teorie spiskowe Formuły 1


8:49 rano

Dziesięć lat temu dzisiaj…

… Pastor Maldonado świętował całkowicie zaskakujące zwycięstwo podczas Grand Prix Hiszpanii 2012. Jedyne zwycięstwo Maldonado w Formule 1 i jak dotąd ostatnie zwycięstwo Williamsa w Formule 1.

Niektórzy obserwatorzy są jednak zdania, że ​​zwycięstwo w Barcelonie nadal wygląda na hiszpańskie – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ponieważ Maldonado zdobył punkty tylko pięć razy w 20 wyścigach w tym sezonie.

Oprócz zwycięstwa z Hiszpanią, w całej swojej karierze w Formule 1 nigdy nie ukończył wyścigu lepiej niż na piątym miejscu. Ponadto Maldonado był już w kwalifikacjach o ponad 1,5 sekundy szybszy od swojego kolegi z drużyny Bruno Senny.

Założenie: Zwycięstwo było „darem” od Berniego Ecclestone’a dla Franka Williamsa w jego 70. urodziny. Tajemniczy pożar pudełka po wyścigu wywołał plotki.

Nie będzie jasne, czy w tamtym czasie Maldonado miał naprawdę „specjalne opony”…


08:30

Mówiąc o Ferrari…

Wzdłuż tych samych linii Informacje od naszych włoskich kolegów: Ferrari organizuje dziś tak zwany Dzień Filmu na Monzy. Leclerc ma wystartować na torze F1-75 między 9:00 a 13:00.

Największym placem budowy Ferrari w tej chwili jest Top Speed. Należy to poprawić wraz z aktualizacją Barcelony. Może chcesz wykorzystać Movie Day, aby zebrać tutaj trochę danych.

Jednak możliwości tego dnia są do opanowania: na specjalnych oponach testowych Pirelli dozwolone jest tylko 100 kilometrów.


8:03 rano

W takim razie jest piątek…

Witam w nowej edycji naszej transmisji na żywo F1. Zanim sezon europejski naprawdę rozpocznie się od wyścigów w Barcelonie i Monako, rozdział 1 robi kolejną przerwę w weekend. Oczywiście wciąż jesteśmy na początku z taśmą dla Was dzisiaj!

Robin Zimmermann Towarzyszy ci w ciągu dnia w tej fazie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, sugestie lub skargi, możesz skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Możesz nas również znaleźć na FacebookI ŚwiergotI Instagram I youtubeA jeśli masz jakieś pytania, użyj hashtagu na Twitterze #FragMST.

Tutaj możesz ponownie przeczytać naszą taśmę na żywo z czwartku!

READ  Feier im „Vogelnest”-Stadion: Olympische Spiele w Pekinie eröffnet
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sport

Taśma na żywo F1 na Aston Martin: „To byłaby zbrodnia”

Published

on

18:24

Horner: FIA zbliżyła się do Red Bulla

Ekscytujące komentarze szefa zespołu Red Bulla po raz kolejny na temat Astona Martina i „Red Bull Green”. Ujawnia „Sky”, że FIA ​​zbliżyło się do Red Bulla w zeszłym tygodniu.

Światowe Zgromadzenie stwierdziło, że istnieje samochód bardzo podobny do RB18. Dlatego w Red Bullu biją „dzwonki alarmowe”. Sednem sprawy jest zmiana personelu z Red Bulla na Astona Martina.

Horner podkreśla, że ​​oczywiście nie jest zabronione przenoszenie wiedzy w głowie do innego zespołu. Jednocześnie zabrania się oczywiście zabierania ze sobą danych lub podobnych rzeczy.

„To byłoby przestępstwo” – wyjaśnia szef zespołu Red Bulla, jednocześnie dając jasno do zrozumienia, że ​​Red Bull wszczął „wewnętrzne śledztwo”. Więc to jeszcze nie koniec…

20:36

Pirelli zakłada dwie stacje

Według pierwszej analizy Włosi spodziewają się dwóch postojów w niedzielę. „Najczęściej używana jest przednia lewa opona”, wyjaśnia Mario Isola, który postrzega to jako „czynnik ograniczający” dla kierowców.

Zakłada się więc, że wyścig ma dwa przystanki. „Wielkie pytanie” brzmi teraz, jakie opony będą używane. Zwłaszcza, że ​​różnica między trzema mieszankami jest „nieco większa niż oczekiwano”.

Różnica między miękkim i średnim papierem wynosi 1,1 sekundy, a między miękkim a twardym 2,4.


19:57

Transmisja na żywo

Nie zapomnij: Kevin Schoren i Christian Nimmervall będą w bezpośrednim kontakcie za nieco ponad 30 minut Na kanale YouTube Formel1.de Z wielką analizą w piątek w Barcelonie. Oczywiście nacisk kładzie się na „Green Red Bulla”. Planowane są następujące tematy:

Podsumowanie piątkowego treningu w Barcelonie
Aston Martin: Czy Vettel okradł Red Bulla?
– „Pokaż i opowiedz”: to są aktualizacje zespołu dla Barcelony
– Alonso krytykuje Whitisha, dyrektora wyścigu i komisarzy
– Dyskusja „Między”: Alonso zaprzecza Sainz
Vettel okrzykuje obecne silniki F1 „gazem spalinowym”
Analiza długoterminowa z Kevinem Hermannem
– Bilety DTM Norisring: loterie dla członków kanału


19:53

Schumacher optymistyczny: jest trzecie pytanie

Haas jest absolutnie jedynym zespołem, który w ten weekend nie ma aktualizacji. Schumacher podkreśla jednak: „Mamy nadzieję, że plan ruszy w trzecim kwartale. I myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby to zrobić”.

Zakończył dzień na 10. miejscu, z kolegą z drużyny Magnussenem na 12. miejscu. W każdym razie, według Schumachera, była to „właściwa decyzja”, aby na razie zrezygnować z ważnej aktualizacji w Barcelonie i zaoszczędzić pieniądze.

Duża paczka powinna trafić do Francji.


19:47

McLaren: Uszkodzenia Norrisa można naprawić

Wzdycha do McLarena: „Możemy to naprawić z dnia na dzień”, mówi Andrea Stella o uszkodzeniu Norrisa podczas przejeżdżania przez krawężnik. W rezultacie był w stanie przejechać tylko sześć okrążeń w FT2.

„To był dla mnie ciężki dzień” – przyznaje Norris, który ma nadzieję, że jutro zmieni sytuację. Zakończył dzień P14 w połączonych harmonogramach, kolega z drużyny Ricciardo tylko P16 – bez aktualizacji.

„Próbowaliśmy kilku różnych ustawień w obu sesjach”, powiedział, przyznając: „Najwyraźniej nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być na osi czasu”. Ale pierwsza dziesiątka będzie tam jutro. Zobaczmy.


19:40

Aston Martin z hamulcem ręcznym

Przynajmniej to właśnie Lance Stroll, który mówi o „pozytywnym pierwszym dniu” i wyjaśnia: „Dzisiaj podeszliśmy do tego trochę ostrożniej, co zrozumiałe, brakuje części zamiennych”.

Aktualizacja była zdecydowanie „krokiem we właściwym kierunku”. „Samochód był dobry przez jedno okrążenie” – mówi. Jeśli chodzi o równowagę, zdecydowanie można pójść o krok dalej.

Z P8 i P13 w łącznym harmonogramie, sprawy nie potoczyły się dzisiaj zbyt źle dla Astona Martina. Zobaczmy jutro, czy Q3 będzie możliwy dla obu kierowców.


19:32

zdjęcia nowoczesnych technologii

Nasi fotografowie byli zajęci i zgodnie z obietnicą po raz kolejny wypełniliśmy naszą serię zdjęć technicznych nowymi zdjęciami. Kliknij, warto!


Galeria zdjęć: Formuła 1: Technologia Szczegółowe zdjęcia Grand Prix Hiszpanii 2022


19:18

Nie pasuje jeszcze do AlphaTauri

P11 i P15 w połączonych liniach czasowych Gasly i Tsunoda. „Dzisiaj nie był nasz najlepszy piątek. To było bardzo trudne. Wydaje się, że nie możemy dostać samochodu tam, gdzie chcemy” – mówi Francuz.

„Warunki też nie pomagają”, wzrusza ramionami i wyjaśnia, „To nie będzie łatwy wyścig dla nikogo. Samochód nigdy nie lubił tak wysokich temperatur”. Przynajmniej nie jesteś „bardzo daleko” od pierwszej dziesiątki.

Jej kolega z zespołu, Tsunoda, również nie jest jak dotąd zadowolony z samochodu. „Jutro mamy dużo pracy przed nami, jeśli chcemy celować w trzecią kwartę kwalifikacji” – powiedział Japończyk. „Ale myślę, że to możliwe”, mówi dżihadystycznie.


19:08

Hamilton „bardzo zadowolony” z P3

Nigdy nie widzieliśmy rekordowego mistrza tak usatysfakcjonowanego przez cały sezon! Ocenia piątek „pozytywnie” i stwierdza, że ​​jest „bardzo zadowolony z postępów”, jakie poczynił Mercedes.

„Nie jesteśmy jeszcze najszybsi” – wyjaśnił. Ale jesteś na dobrej drodze. To był pierwszy raz, kiedy Mercedes prawie nie przeskoczył przez cieśninę.

„Jest znacznie lepiej”, mówi, wyjaśniając, że przy odrobinie dostrojenia możesz być szybszy jutro. Jesteśmy podekscytowani!


19:00

Mercedes na czele? Wilk też jest sceptyczny

„Byliśmy również silni w Miami w piątek i myślę, że jeśli poziom przyczepności wzrośnie, możemy wrócić do naszej starej słabości” – powiedział szef zespołu Mercedesa, spowalniając oczekiwania na „Sky” po P2 i P3.

Odbicie może wrócić – tak jak ostatnio w Miami. „Ale jest mocny w piątek”, podsumowuje, dodając: „Myślę, że mogliśmy mieć trochę więcej silnika niż Ferrari i Red Bull”.

„Ale przynajmniej nie jesteśmy tak daleko, jak kiedyś” – powiedział Wolf.


18:53

Bottas potwierdza: mogła to być awaria silnika

„Widziałem i czułem zapach dymu”, powiedział po swojej wadzie FT2, dodając: „Wcześniej usłyszałem dźwięk, który nie brzmiał zbyt dobrze. Nadal nie odzyskaliśmy samochodu, więc nie wiemy ”.

Ale zakłada, że ​​coś się zepsuło w silniku. W końcu: „Jestem pewien, że możemy się oprzeć”, mówi optymistycznie. Bo samochód dzisiaj wyglądał „bardzo dobrze”.

„Przynajmniej Zhou miał kilka długich biegów. Myślę, że nadal możemy mieć mocny weekend” – powiedział Bottas, który wcześniej ukończył FT1 na P17. Ale zebrałeś tylko dane i nie określiłeś szybkiego czasu.


18:46

Vettel: „Na pewno się nie wycofamy”

Kierowca Astona Martina jest ostrożnym optymistą i wyjaśnia w sprawie aktualizacji w „Sky”: „W tej chwili nadal trudno jest porównywać, ponieważ warunki nie są całkowicie przejrzyste. Ale z pewnością nie jest to krok wstecz”.

„Myślę, że pierwszego dnia jesteśmy dobrzy […] Potrafi być całkiem zadowolony”, podsumowuje i wyjaśnia: „To był dla nas dobry dzień, ponieważ samochód jest praktycznie nowy, a przy tak wielu nowych częściach ważne było, aby przejechać dużo okrążeń. „

Jeśli chodzi o podobieństwa do Red Bulla, wyjaśnia: „Zawsze są podobieństwa między samochodami”. Od samego początku opcja przejścia na inną koncepcję pozostała otwarta.

Zrobiłem to teraz. „Trzymaliśmy otwarte drzwi, ponieważ nie byliśmy całkowicie pewni” – powiedział Vettel.


18:40

Verstappen po P5 nie zainteresowany

Kierowcy Ferrari i Mercedesa byli dziś szybsi. Jednak mistrz świata jest stosunkowo zrelaksowany po P5. „Trochę trudno było znaleźć odpowiednią równowagę w upale” – powiedział.

Tak więc jest „oczywiste”, że nadal masz trochę pracy do wykonania szybko. „Przynajmniej długie dystanse wyglądały dobrze. Jestem z tego zadowolony. Chodzi tylko o znalezienie punktu pośredniego”, wyjaśnia.

Nie wydaje się zbyt zaniepokojony.


18:32

Najważniejsza rzecz w piątek…

…oczywiście podsumowaliśmy to ponownie dzisiaj w naszej serii zdjęć. Spójrz, kiedy będziesz miał okazję. Najszybszy sposób na aktualizację!


18:17

Horner nie był zaskoczony

„Przez cały rok mówiłem, że to tylko kwestia czasu” – powiedział szef zespołu Red Bulla w dobrym wyniku „Sky of Mercedes”. W rzeczywistości Horner nigdy nie skreślił srebrnej akcji w Mistrzostwach Świata.

Oczekuje bardzo bliskiej walki między trzema dużymi zespołami jutro. Jednak nie wiadomo, kto właściwie wyłożył dzisiaj wszystkie karty na stół. Powinno być jasne, że każdy wciąż ma coś w zanadrzu, aby się zakwalifikować.

Ale pytanie brzmi, ile to będzie…


18:13

Russell nie ufa jeszcze grillowi

„Szczerze nie wiem” – odpowiedział na pytanie, czy jest dzisiaj zadowolony. Przypomina nam też Miami, kiedy w sobotę całkowicie rozbił się po P1 w piątek.

Odrzut nie jest jeszcze w pełni kontrolowany, a czasami nadal tak jest – także na zakrętach. W niedzielę kolejną ważną rolę odegra zużycie opon.

Obecnie zakłada „przynajmniej” dwie stacje.


READ  Talent Altinordo Burak Ines przed zmianą Bundesligi – egzekucja po jego 18. urodzinach
Continue Reading

sport

Eintracht Frankfurt: Burmistrz wprawia się w zakłopotanie witając Romera – Bundesliga

Published

on

co to było?!

Burmistrz Frankfurtu, Lord Peter Feldmann (63/SPD) wywołał śmiech i potrząsnął głowami swoim pojawieniem się na przyjęciu Eintrachtu w Römer.

Lubić Mistrzowie Europy Przybywając do ratusza w czwartek, tuż po godzinie 21:00, kilka godzin po przejeździe przez miasto, Feldman po raz pierwszy porwał kapitana. Sebastian Rudd (31) i trener Oliver Glasner (47). Oboje spojrzeli na siebie ze zdumieniem, wymieniając zdziwione spojrzenia.


Zdjęcie: WITTERS

Komentator Florian Nass był również zaskoczony, gdy powiedział w telewizji: „Stawka burmistrza Petera Feldmana nie była tak duża, że ​​musiał od razu przejąć puchar… Zaskoczony Sebastian Rudd”.

Kiedy Feldman zaczął mówić jako następny, został bezlitośnie syknął przez fanów w Römerbergu.

Burmistrz wymienił następnie każdego gracza, który grał w finale w Sewilli przeciwko Glasgow Rangers. Feldman miał problemy z mową prawie u każdego specjalisty Eintrachtu. Próbka: Makoto Hasebe został przyjęty jako Makoto Hasabi.

Mistrzowie Euro Eintrachtu nie mogli powstrzymać się od śmiechu.

Potem trwał pokaz upadku. Feldman: „Chciałbym powitać zarząd razem z wami: Axelem Hellmannem jako dyrektorem sportowym Oliverem Frankenbachem”.

Frankenbach jest dyrektorem finansowym Eintrachtu. W końcu szybko odpowiedział: „I oczywiście Marcus Croce!”

Burmistrz Peter Feldman w piątek do Bild: „Przede wszystkim bardzo przepraszam! Wczoraj byłem bardziej fanem Eintrachtu niż burmistrzem”.

Przy okazji: w marcu 2022 r. prokuratura we Frankfurcie postawiła Peterowi Feldmannowi zarzuty o przyjęcie przewagi. Feldman chce pozostać na stanowisku do 2024 roku, a potem nie kandydować ponownie na burmistrza.

READ  Raporty: Newcastle United zwolni Bruce - czy przyjdą Rangnick czy Favre?
Continue Reading

sport

Boris Becker: Ciasna komórka powoduje niepokój

Published

on

  1. tz
  2. Sporty
  3. Więcej sportów

kreatura:

do: Patrick Friwahi

W marcu Boris Becker wciąż był na wolności – ikona tenisa prawdopodobnie już wie, czego się spodziewać. © IMAGO / Adam Davy

Czy Boris Becker myli wyrok pozbawienia wolności z zakwaterowaniem w hotelu? Wydaje się, że niemiecka legenda tenisa ma duży problem.

LONDYN – Borisowi Beckerowi nie jest łatwo. Po zwycięstwach na korcie tenisowym stał się ulubionym sportem w Niemczech, po czym (również) wyrobił sobie markę swoim życiem miłosnym i był mile widzianym gościem w różnych formatach telewizyjnych. Osłabł talent do zarabiania pieniędzy – upadła ikona tenisa musi trafić do londyńskiego więzienia z powodu opóźnionego bankructwa odbywa karę pozbawienia wolności.

Chociaż 54-latek musi wieść nieco odosobnione życie w więzieniu Wandsworth, zrobił to. zdjęcie Podobno udało mu się zdobyć szczegóły dotyczące swojego codziennego życia. W związku z tym Becker cierpi na klaustrofobię w swojej celi, gdy drzwi są zamknięte. Nie zawsze tak jest, ale wydaje się rozsądne w przypadku „wyroku więzienia”. Niektórzy strażnicy zakwaterowaliby go i pozostawili otwarte drzwi, inni nie. W każdym razie drzwi są zamykane na noc – a nagrania Dungeon w Wandsworth rzeczywiście pokazują ciasne pokoje z niewielką swobodą poruszania się.

Boris Becker w więzieniu: ciasna cela martwi się ikoną tenisa

Pracownik więzienia powiedział Gate’owi: „Po tym, jak Baker nadal trzymał głowę bez prawdziwej sytuacji awaryjnej, został ostrzeżony, że zmiana nie dotyczy obsługi hotelowej”. Co również dodało klaustrofobii: Niedawno sześciokrotny mistrz Wielkiego Szlema dostał współlokatora, z którym dzieli więzienną celę. Z powodu złej pogody zwiedzanie dziedzińca zostało odwołane.

Poza tym podobno Becker przebywał z niektórymi współwięźniami spadł z łaski Bądź – między innymi dlatego, że możesz brać prysznic tylko dwa razy w tygodniu:

Uwolnić ponownie Borisa Beckera po 15 miesiącach? Aresztowanie, ale brak zakazu słodyczy

Wydaje się Borys Becker Jednak w czasie jego pobytu w więzieniu (zgodnie z wyrokiem dwa i pół roku i pół na warunkowym) zdarzają się też pozytywne momenty: niemiecka gwiazda sportu powinna przynajmniej móc cieszyć się słodyczami i napojami, jeśli może zamówić je z budki. Może jednak zrobić to na głos zdjęcie Nie podniósł go sam, ale wyglądało na to, że został dostarczony do lochu. (PF)

READ  Talent Altinordo Burak Ines przed zmianą Bundesligi – egzekucja po jego 18. urodzinach
Continue Reading

Trending