Connect with us

Top News

Nowi gracze z Polski i Hiszpanii

Published

on

VC Wiesbaden Spielbetriebs GmbH

Dokument

VCW powołało nową parę graczy. Drużyna pod wodzą trenera Benedicta Franka rozpoczyna nowy sezon 1. siatkówkowej Bundesligi kobiet rozpoczynający się pod koniec października 2022 roku, z polskimi i hiszpańskimi zawodniczkami na stanowisku.

Planowanie zespołu VCW postępuje. Więcej informacji można znaleźć w poniższym biuletynie. Na końcu e-maila znajdziesz link do pobrania zdjęcia do wydrukowania.

Gratulujemy gry w Wisden

?

Nowi gracze z Polski i Hiszpanii

VCW podpisało nowy duet graczy. Drużyna pod wodzą trenera Benedicta Franka rozpoczyna nowy sezon 1. siatkówkowej Bundesligi kobiet rozpoczynający się pod koniec października 2022 roku, z polskimi i hiszpańskimi zawodniczkami na stanowisku.

Natalia Kajewska: 27-letni Polak był już w zeszłym sezonie rozważany jako opcja dla VCW, a następnie podpisał roczny kontrakt z Enerca MKS Kallis w krajowej ekstraklasie. Doświadczony sportowiec wnosi także trening wyczynowy z Volley Soverato z włoskiej Serie A2. Doceń doświadczonego gracza Benedykt Frank Zwłaszcza ich „inteligencja”, ale także ich doświadczenie. „Wie, co robi, chce grać w środku i jest silna w obronie”. „Natalia dobrze pasuje do naszego symetrycznego zespołu”, wyjaśnia dyrektor zarządzający VCW. Krzysztof Fetting.

„Chcę znów zrobić prawdziwy cios za granicą” – zapewnia gdańszczan. „Słyszałem wiele pozytywnych rzeczy o mieście, VCW i lidze. Wiem, że gra tutaj jest szybka i nie mogę się jej doczekać. Ostatecznie to trener zrobił różnicę.

Ariadna Bryande: 20-letnia Hiszpanka to młoda zawodniczka równa Natalii Gazevskovej, która ma doświadczenie na scenie rozgrywającej. Talent z CV Gran Canaria Urbaser, który został mistrzem Hiszpanii w klubie w 2021 roku, jest drugim rozgrywającym w reprezentacji swojego kraju. „Cieszę się, że odważyłeś się przenieść do Niemiec z Wysp Kanaryjskich.

Wicekrólestwo nie jest dla Ariadny Bryant całkowicie nieznanym terytorium. Grał już w hiszpańskiej drużynie U16 w stolicy Hesji. „Nasz trener Pene już nie może się doczekać nadchodzącego sezonu. Jesteśmy konkurencyjni i mamy stanowcze, realistyczne cele. Ponadto VCW bardzo dba o swoich zawodników, dzięki czemu czuję się dobrze jako młody zawodnik” wysoki Hiszpan podkreślił.

Seter Květa Grabovská (Czechy, obecnie Dresdner SC), Erica Handley (USA, obecnie trener w USA), która doznała kontuzji na początku sezonu 2021/2022, oraz Jameson Dierra Lee (USA, bez kontraktu) pominięty przez VCW) Na tej pozycji mamy bardzo interesujących graczy i dobrze dopasowane deble ”- powiedział kierownik zespołu VCW. Simona Vetrodi (z domu Kóšová) wyjaśnił.

Profil: Natalia Gazevska

Pozycja: Przełęcz

Urodzony: 24.05.1994 w Gdańsku

Wysokość: 178 cm

Stacje:

2010 do 2013 – Katania Gdańsk (U18, U20; Polska)

2013 – KS Murovana Goślina (Polska)

2013-2014 – Trifle Sopot (Polska)

2014 do 2016 – LTS Legionovia Legionowo (Polska)

2016 do 2017 – Trefoil Sopot (Polska)

2017 do 2018 – KS Developers Bella Tolina Rsosov

2017 do 2018 – Valley Soverado (Włochy)

2018 do 2020 – Wally Wrocław (Polska)

2020 do 2021 – BKS Bostik Bielsko-Biała (Polska)

2021 do 2022 – Enerka MKS Kallis (Polska)

2022 do 2023 – VC Vicepaden

Cecha szczególna:

Najlepszy Seter Mistrzostwa Polski U18 (2010/2011)

Profil: Ariadna Bryante

Pozycja: Przełęcz

Urodzony: 20 kwietnia 2002 w Barcelonie (Hiszpania)

Wysokość: 180 cm

Stacje:

2016 do 2018 – Zdobądź Bloom Femini (Hiszpania)

2018 do 2020 – CAEP Soria (Hiszpania)

2020 do 2022 – CV Grand Canary Upasar (Hiszpania)

2022 do 2023 – VC Vicepaden

Cecha szczególna:

Najlepszy Seter Puchar Hiszpanii 2 (2021/22)

Tytuł Mistrza Hiszpanii z CV Gran Canaria (2020/2021)

Reprezentacja seniorów Hiszpania

Der 1. Volleyball-Club Wiesbaden e.V. wurde 1977 gegründet und ist spezialisiert auf Frauen- und Mädchenvolleyball. Die professionelle Damen-Mannschaft ist seit 2004 ohne Unterbrechung in der 1. Volleyball Bundesliga Frauen vertreten und spielt ihre Heimspiele in der Sporthalle am Platz der Deutschen Einheit, im Herzen der hessischen Landeshauptstadt. 
Die bislang größten sportlichen Erfolge des VC Wiesbaden sind der Einzug in das DVV-Pokalfinale in der Saison 2012/2013 und 2017/2018 sowie die Deutsche Vizemeisterschaft in der Saison 2009/2010. Auch die erfolgreiche Nachwuchsarbeit ist Teil des VCW. Aktuell bestehen über 30 Nachwuchs-Teams, die in den vergangenen Jahren zahlreiche Titel bei überregionalen Volleyball-Meisterschaften sowie im Beachvolleyball erkämpften. Als Auszeichnung dafür erhielt der VC Wiesbaden im Jahr 2016 das „Grüne Band“ des Deutschen Olympischen Sportbundes (DOSB). 
Der VC Wiesbaden ist Lizenzgeber der unabhängigen VC Wiesbaden Spielbetriebs GmbH, die die Erstliga-Mannschaft stellt. Der Verein ist zudem Mitglied der Volleyball Bundesliga ( www.volleyball-bundesliga.de) sowie des Hessischen Volleyballverbands ( www.hessen-volley.de). Das Erstliga-Team wird präsentiert von den Platin-Lilienpartnern ESWE Versorgung ( www.eswe.com) und OFB Projektentwicklung ( www.ofb.de).

Materiały tekstowe i graficzne są dostępne bezpłatnie – zdjęcia są bezpłatne tylko pod warunkiem podania nazwiska fotografa. Więcej aktualności i informacji tutaj:
www.vc-wiesbaden.de

Weiteres Material zum Download

Dokument:  VCW_PM _2022-041-Zus~elduo-komplett.docx

READ  Marcus Soder uwielbia szczepionki w supermarketach, szkołach i aptekach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Blegger eksploduje z kołnierzem „na wolę”: Lauterbach Petrobelt

Published

on

Zaktualizowano 04.07.2022 06:52

Minister zdrowia SPD, Karl Lauterbach, wykluczył kolejną blokadę jesienią „na życzenie” w niedzielny wieczór. Pielęgniarka skierowała swoje gniewne przemówienie bezpośrednio do ministra. A dziennikarz skrytykował raport panelu ekspertów na temat skuteczności środków koronowych jako „niewyraźny” i „cienki”.

Co zrobi? Czy Corona przyniesie jesień, kiedy zachorowalność jest już bardzo wysoka? w”Anna Wola„Goście kłócili się o postępowanie, zwłaszcza pęknięcie kołnierza jednej pielęgniarki.

To jest tytuł

Coraz więcej przypadków 7-dniowych, wzrastająca liczba przypadków korona na oddziałach intensywnej terapii: jesteśmy w trzecim roku koronacji Niemcy Pierwszy raz na letniej fali. Dzieje się tak w sytuacji, gdy środki bezpieczeństwa, takie jak testowanie lub obowiązek noszenia masek, zostały już drastycznie zmniejszone. Anne Will rozmawiała ze swoimi gośćmi o ocenie przez panel ekspertów środków koronacyjnych, potrzebie szczepień związanych z wiekiem i odwołaniu bezpłatnych testów obywatelskich.

goście

Carl Lauterbach: Minister zdrowia SPD jest pod coraz większą presją podczas imprezy z powodu rosnącej liczby. Wykluczył kolejną blokadę, oświadczając, że zamknięcie szkół było „bardzo, bardzo mało prawdopodobne” i chciał kontynuować testy obywatelskie, ale Niemcy „nie mogą już sobie pozwolić na wydawanie około miliarda euro dziennie”. Recepta Latterbacka na koronę jesienną: dane w czasie rzeczywistym, takie jak nowa kampania szczepień, monitorowanie ścieków i lepsza ochrona placówek opieki.

Christine Asenberg-Dugness: Polityk FDP ds. zdrowia z powodzeniem sprzedał wnioski panelu ekspertów na temat skuteczności środków koronacyjnych. Raport dał impuls do przeformułowania debaty – wyjaśnił. Zdecydowanie odrzuciła zamknięcie szkół, mówiąc, że narzędzia sprzed dwóch lat nie powinny być wycofywane. „Dzieci i młodzież”, powiedziała kobieta z FDP, „są przegranymi epidemii”.

Ricardo Lange: Pielęgniarka intensywnej opieki jest zła, że ​​pielęgniarki zostały wysłane do pracy w krótkich godzinach w okresie koronacji i wzbudziły wiele skarg. Jeśli mówisz o tym źle, nie poprawisz opieki, powiedział Lauterbach. „Nie poprawiamy opieki, jeśli robimy rzeczy lepiej” – sprzeciwił się Lange.

READ  „W przeciwnym razie zamówimy z zagranicy”: Klingbeal ostrzega firmy zbrojeniowe przed drogimi dodatkami

Krystyna Bernd: Redaktor naukowy „Süddeutsche Zeitung” ostro skrytykował raport panelu ekspertów. Był „niejasny”, zwłaszcza wypowiedzi o ocenie działań „chudych”. „Nie przynosi żadnych korzyści w zakresie wiedzy”. Bernd skrytykował tradycyjną kulturę niedostatecznego gromadzenia danych w Niemczech. będzie z Korona – Zobacz Monitoring Ścieków – Całkowicie nieszkodliwy z punktu widzenia prawa o ochronie danych.

To był wieczór

Jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia, ostrożny Karl Lauterbach wypowiedział się tego wieczoru wyraźnie: „Czwarta szczepionka ma sens”, zaapelował do obywateli. Może to znacznie zmniejszyć śmiertelność wśród najbardziej narażonych grup ludności.

To była rozmowa wieczoru

Kiedy pielęgniarka Ricardo Lange mówiła o gniewie, Lauterbach usiadł na krześle, lekko zdezorientowany. „Za każdym razem, gdy wchodzimy w tę jesienną falę nieprzygotowani”, narzekał Lange. „Na co czekasz?”. Lange szczególnie krytycznie odnosił się do niedoboru personelu pielęgniarskiego, o którym nikt nie chciał rozmawiać latem. „Jesteśmy teraz w trzecim roku epidemii, panie Lauterbach!”

Adresat początkowo chwalił się ustawą o opiece długoterminowej, której kluczowe punkty powinny pojawić się przed latem, ale Lange miał rację co do zasadniczych. I poczucie, że nie jesteś sam ze swoją krytyką.

Ale Lange, którego kolor powoli zmieniał się na czerwony, uważał, że nie wystarczy poprawić warunki utrzymania, jak deklarował 20 minister w ciągu ostatnich dziesięciu lat. „Nie ma personelu. Wszystkie kliniki oszukują. Tylko na papierze stwierdza się, że jest wystarczająco dużo personelu” – powiedział. Uwzględnia się pracowników, którzy nie leżą w łóżku.”

Lauterbach coraz częściej atakował Lange „z całym szacunkiem”. „Od dziesięciu lat nic się nie wydarzyło. Teraz mówią, że nie nastąpi to przed letnimi wakacjami” był zdenerwowany, widząc, że jego kurs został skrytykowany. Walka zakończyła się remisem.

To właśnie zrobiła Anne Will

Gospodarz został zakwestionowany na kilku frontach w Talk Sunday. „Jest FDP Czy celowo pozwalasz, by minęło dużo czasu? – zapytała Lauterbacha. Minister doskonale zdawał sobie sprawę, że liberałowie krytykowali spowolnienie działań antykoronawirusowych. Ale Lauterbach nie dał się wyciągnąć z jego obecności. przejęzyczenia i przytoczył dobrą współpracę w koalicji, jednak jako „ostrzegający dla narodu” Znając różnice między ostrzeżeniami Latterbacka a jego polityką jako ministra, jest to strzał w dziesiątkę.

READ  Wojna na Ukrainie: ukraińscy uchodźcy w Polsce: gotowość do pomocy powoli rośnie w cenie

Punkt krytyczny: Pod koniec programu, zapytany o to, jak przygotować się do „najstraszniejszego wariantu Corony”, prowadzący wydawał się nieco ostrożny. Podtyp BA.5 firmy Omicron, obecnie dominujący w Niemczech, nie powoduje jeszcze cięższej choroby.

To jest sedno

Karl Lauterbach chce dać krajom wiele możliwości przygotowania się na wszystkie możliwe scenariusze w przyszłości – bezpieczne i niebezpieczne warianty wirusa. Nie chciał jednak publicznie spekulować na temat innych posunięć. Dla Aschenberg-Dugnus z FDP jedno jest pewne: „Musi być zgodne z konstytucją”. Odrzucił przymusowe szczepienia od 60 roku życia, ponieważ w tej grupie nie było wystarczającej liczby ofiar.

Pielęgniarka Ricardo Lange nie jest wielkim fanem wymagań dotyczących szczepień związanych z placówką, jak sugeruje. Do tej pory naruszenia nigdy nie były karane przez władze. Mimo dobrego występu Lange w końcu poczuł się trochę zrezygnowany. Można powiedzieć, że słyszał wiele kwiecistych przemówień ministerialnych na temat poprawy warunków opieki.

Ogólnie rzecz biorąc, nastrój zespołu w związku z sezonem jesiennym Corony był zaskakująco spokojny. Nawet Karl Lauterbach – przypuszczalnie było to dla niego zbyt trudne – nie posunął się do stwierdzenia, jak katastrofalne było to wszystko. W trzecim roku epidemii nie można zaprzeczyć pewnemu efektowi habituacji. Większość obywateli jest przyzwyczajona do Korony i towarzyszących jej sytuacji. Znalazło to również odzwierciedlenie w komentarzach ekspertów tego wieczoru.

Gospodarz Anne Will brzmiał na bardziej zaniepokojonego swoim „bardzo przerażającym wariantem”. Ale nie mogła wyprowadzić gości zza pieca w nudny wieczór.

Podstawa prawna środków ochrony przed koroną wygasa we wrześniu. Sygnalizacja świetlna chce szybko poczynić przygotowania. Jednak Prezydent i Minister Sprawiedliwości odrzucają niektóre środki. Źródło obrazu: imago-images

Continue Reading

Top News

Wielki pokaz Schrödera: drużyna DBB ze zwycięstwem nad Polską w przerwie | Sport z całego świata

Published

on

BREMEN – Zwycięzca meczu Dennis Schröder przez kilka minut rozdawał autografy krzyczącym kibicom. Niemieccy koszykarze skupieni wokół zapalonego specjalisty NBA mogą pożegnać krótkie letnie wakacje z dobrymi uczuciami i większymi szansami na udział w mundialu w 2023 roku.

Reprezentacja Niemiec trenera Gordona Herberta pokonała Polskę 93:83 (40:36) i tym samym ustanowiła piąty z rzędu rekord kwalifikacji. Schroder zdobył 38 punktów i był najlepszym człowiekiem na parkiecie przed 6539 kibicami w Bremie. Przed meczem Schröder miał na koncie 50 występów w reprezentacji – nigdy wcześniej nie zdobył tylu punktów w narodowej koszulce. „W końcu chcę wygrać mecz. Nie ma znaczenia, czy strzelę teraz 30 czy 40 punktów. Na szczęście w końcu wygraliśmy mecz” – powiedział Schröder w MagentaSport.

Niemcy prowadzą w kwalifikacjach klasy D

Z pięcioma zwycięstwami i jedną porażką Niemcy są zdecydowanymi zwycięzcami eliminacji grupy D. Wraz z kontynuacją SuperCup i drugiego etapu rund eliminacyjnych w Japonii, Indonezji i na Filipinach, Schröder i spółka. Weź głęboki oddech Najważniejszym wydarzeniem roku są Mistrzostwa Europy w Kolonii i Berlinie od 1 do 18 września.

W gorące koszykarskie lato odbędą się co najmniej dwie walki z mistrzem Europy Słowenią i gwiazdą NBA Luką Donciciem. Zgodnie z harmonogramem organizacji światowej FIFA, eliminacje do Mistrzostw Świata na żywo odbędą się w Monachium 28 sierpnia – z dwoma współfaworytami spotkania na Mistrzostwach Europy ponownie w Kolonii z dużą mocą NBA.

Schroeder „ma wyjątkowy talent”

Podobnie jak w pierwszym meczu, drużyna Herberta zmagała się z Polakami. 28-letni Schröder wcześnie chybił kilka rzutów za trzy i odnalazł swój zwykły rytm dopiero w drugiej kwarcie. „Ma wyjątkowy talent, wiemy o tym. Ma dobre nastawienie i prowadzi poza boiskiem. Jest bez wątpienia dobry dla naszej drużyny” – powiedział Herbert przed meczem w Magentasport. W przerwie było już 18 punktów. koniec, profesjonalista udowodnił swoją niezwykłą klasę.

READ  Marcus Soder uwielbia szczepionki w supermarketach, szkołach i aptekach

Drużyna odczuła dotychczasowy chaos podróży, w którym koszykarze musieli przesiadać się z samolotu na pociąg do autobusu. – Mieliśmy tylko jedną praktykę – powiedział Herbert. Niemcy stwarzały więcej okazji do strzelania, ale nie zawsze były skupione. Żadna z drużyn nie mogła uciec aż do przerwy i to się powtarzało.

Pozostało tak samo nawet po zmianie. W przeciwieństwie do zdecydowanego zwycięstwa w Estonii trzy dni temu faworyzowani gospodarze nie zdobyli realnej kontroli nad grą. W ostatniej kwarcie Schröder kilkakrotnie trafił do kosza, aby uratować zwycięstwo niemieckiej drużyny. Trzy gole Johannesa Voigtmanna w ostatniej minucie przypieczętowały porozumienie.

© dpa-infocom, dpa:220703-99-896104/4

Continue Reading

Top News

Wymiana prawa jazdy: dla wielu termin upływa w lipcu

Published

on

  1. Strona główna
  2. Konsumenci

Stworzone przez:

włącznie z: Stella Heinrich

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE prawa jazdy muszą być sfałszowane w całej Europie. Stare kopie należy wymienić. Termin ten upływa w lipcu dla niektórych roczników.

Monachium – To w zasadzie formalność – własna wymiana Prawo jazdy. Większość jest różowa, starsze są szare karty. Najnowsze modele wykonane są z białego plastiku. Ale kto by pomyślał, że trzeba będzie odnowić ponad 40 milionów praw jazdy? Wielki akt administracji miejskiej, co będzie ciągnąć się latami. Dlatego transfer odbywa się etapami w zależności od roku urodzenia kierowcy i daty wydania prawa jazdy.

Po pierwsze: wymiana jest obowiązkowa. Obywatele niemieccy urodzeni w latach 1953-1958, posiadający prawo jazdy wydane przed 1999 r., muszą je teraz zastąpić. Odpowiedzialne za to jest biuro praw jazdy miejsca zamieszkania. W zależności od miejsca zamieszkania może to być również Urząd Stanu Cywilnego. W niektórych gminach wniosek o przeniesienie można również złożyć online.

Te okresy przeniesienia dotyczą obywateli tego kraju w przypadku nowych praw jazdy. © Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu Unii

Prawo jazdy: przy zmianie nie zapomnij swojego dowodu tożsamości, zdjęcia biometrycznego i starego prawa jazdy

Każdy, kto ubiega się o nową tkaninę UE, musi posiadać ważny dowód osobisty, stary certyfikat i Biometryczne zdjęcie paszportowe Przynieść ze sobą. Dobra wiadomość: nie przeprowadza się testów na prawo jazdy i zdrowia. Funkcjonariusze mogą jednak mieć obawy co do zdolności do kierowania pojazdami w indywidualnych przypadkach, na przykład w przypadku oczywistych ograniczeń fizycznych, takich jak chodzik czy kule. t-online.de.

Zgodnie z listą kar, każdy, kto nie dopełni obowiązku przekazania, podlega karze ostrzegawczej w wysokości dziesięciu euro. Jeśli podróżujesz za granicę z wygasłą licencją, możesz również mieć problemy. Wymiana kosztuje 25,50 euro.

Przegląd tego, co ma teraz zastosowanie podczas przenoszenia:

  • Jeśli prawo jazdy Na dzień 31 grudnia 1998 r. Wydane, decyduje rok urodzenia posiadacza prawa jazdy
  • Jeśli masz prawo jazdy Od 1 stycznia 1999 O ile decydujący jest rok wydania certyfikatu
  • kierowca Urodzony w latach 1953-1958 być skończonym 19 lipca 2022 r Zmień prawo jazdy. Wszyscy inni mają trochę więcej czasu
  • Prawa jazdy, The Oferowane do 18 stycznia 2013 r. Do przekształcenia do 19 stycznia 2033 r.
  • Wszystkie prawa jazdy kategorii B Od 19 stycznia 2013 zostały dostarczone Ważny przez 15 lat I od teraz będzie aktualizować
  • Źródło: Chip.de

Przeniesienie prawa jazdy: jakie ramy czasowe obowiązują teraz iw przyszłości?

Decyzja o przekazaniu z dnia 19 stycznia 2033 r. przez rząd centralny. Do tego czasu trzeba będzie wymienić około 40 milionów banknotów. Jako termin przeniesienia należy wziąć pod uwagę rok urodzenia kierowcy i datę wydania prawa jazdy.

READ  Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de - Nowości

W przypadku praw jazdy wydanych przed 31 grudnia 1998 r. rok urodzenia posiadacza określa termin.

rok urodzenia Termin przeniesienia
Przed 1953 19.01.2033
1953 – 1958 19.07.2022
1959 – 1964 19.01.2023
1965 – 1970 19.01.2024
Od 1971 19.01.2025

W przypadku praw jazdy od 1 stycznia 1999 r. rok wydania określa termin wymiany.

Rok publikacji Termin przeniesienia
1999 – 2001 19.01.2026
2002 – 2004 19.01.2027
2005 – 2007 19.01.2028
2008 19.01.2029
2009 19.01.2030
2010 01.10.2031
2011 19.01.2032
2012 – 18.01.2013 19.01.2033

Ten termin dotyczy tylko Niemiec. Jeśli spędzasz dużo czasu w innym kraju UE, Klub Transportu radzi, abyś zapoznał się z obowiązującymi w danym kraju przepisami dotyczącymi zmiany prawa jazdy. ADAC. To Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu Dokonał praktycznych ustaleń dotyczących wymiany niemieckich praw jazdy z Federalnym Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Jednak wszyscy obywatele UE muszą zachować swoje stare prawo jazdy do 19 stycznia 2033 r. Wymień w każdym przypadku. tam Wiele miast już przewiduje atakZaleca się, aby w odpowiednim czasie zmienić notatkę na format karty kredytowej odporny na fałszowanie.

Z naszym zupełnie nowym Biuletyn konsumencki Bądź na bieżąco z informacjami dla konsumentów i wycofywaniem produktów.

Continue Reading

Trending