Connect with us

science

Niski wskaźnik szczepień: szczególnie zła zima grozi w tych gorących miejscach

Published

on

W czwartej fali koronowej, coraz więcej gorących punktów pękło z częstością 1000. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), wszystkie 10 hrabstw o ​​najwyższym wskaźniku infekcji obecnie przekracza ten poziom (stan na 17 listopada).

W rankingu przodują w szczególności prowincje z krajów związkowych Saksonii i Bawarii, ale pod względem hot spotów zaangażowane są Turyngia, a teraz także Brandenburgia.

Hotspoty Corona

 1. LK Miśnia (Saksonia) 1304.6
 2. LK Rottal-Inn (Bawaria) 1298.0.2007
 3. LK Freyung-Grafenau (Bawaria) 1276,2
 4. Szwajcaria Saksońska – Rudawy Wschodnie (Saksonia) 1260,6
 5. LK Sonneberg (Turyngia) 1150.0.2007
 6. LK Mühldorf A. Hostel (Bawaria) 1067,1
 7. LK Berchtesgadener Land (Bawaria) 1043,9
 8. LK Lipsk (Saksonia) 1036.0.2007
 9. LK Dingolfing-Landau (Bayern) 1010,9
 10. LK Elbe Elster (Brandenburgia) 994,2

Teraz chroń swoją kartę szczepień bezpiecznie za pomocą pokrowca

Przezroczysta okładka: składana, przezroczysta i lekko misterna

W landach z gorącymi punktami wskaźnik szczepień jest niski

Wskaźniki szczepień w stanach hotspotów wskazują, dlaczego te obszary są obecnie tak poważnie dotknięte epidemią. Wiele z ich hrabstw i obszarów metropolitalnych znajduje się znacznie poniżej średniej krajowej, a liczba osób, które są w pełni chronione przed szczepieniami, jest stosunkowo niewielka.

FOCUS Online podsumował w skrócie najgorętsze regiony krajów związkowych, w których odsetek osób w pełni zaszczepionych jest najniższy – więc największe ryzyko eskalacji korony zagraża nadchodzącej zimy. Aby poprawić porównanie, na końcu rankingu znalazł się również stanowy „lider zapylaczy”.

Dla porównania: ogólnopolski wskaźnik szczepień wynosi obecnie 67,7 proc.

Saksonia: powszechny wskaźnik szczepień 57,6 procent

 1. Powiat Erzgebirgs 44,4%
 2. LK Budziszyn 46,5 procent
 3. LK Saska Szwajcaria-Wschodnie Rudawy 52.1.2 Aktualizacja
 4. LK Zwickau 52.1.1
 5. LK Miśnia 53,7%
 6. SK Drezno 56,0%
 7. LK Środkowa Saksonia 59,9 procent
 8. Północna Saksonia 60,4 procent
 9. SK Lipsk 60,5 procent
 10. LK Lipsk 63,9%

13. Powiat Vogtland 70,3 procent

READ  Akcje Johnson & Johnson: Dlaczego nie teraz!

Wskazówka dotycząca przeglądania: wszystkie wiadomości dotyczące pandemii korony można znaleźć w pasku wiadomości w FOCUS Online

Bawaria: 65,7 procent

Gorący stan Bawaria nie podaje liczby szczepień, które zostały podjęte w 71 prowincjach i 25 aglomeracjach. Wynika to również z faktu, że niektóre województwa nie odnotowują zaszczepionych dawek. Nie jest więc łatwo określić, jak wysoki jest wskaźnik wyszczepień w poszczególnych województwach i miastach.

Jednak według RKI odsetek w pełni zaszczepionych osób w Wolnym Państwie wynosi 65,7 procent, a więc nieco poniżej średniej krajowej wynoszącej 67,7 procent.

Turyngia: 61,6 procent

 1. LK Hildburghausen 47,3 procent
 2. Region LK Saale-Orla 50,9 proc.
 3. Powiat LK Kyffhäuser 54,6%
 4. LK Sonneberg 54,8 procent
 5. LK Sömmerda 55,1 procent
 6. LK Ilm powierzchnia 55,5 procent
 7. LK Weimarer Land 55,9 procent
 8. LK Saalfeld-Rudolstadt 56,3%
 9. Powiat LK Wartburg 56,5 procent
 10. LK Gotha 57,2 procent

….

22. SK Erfurt 71,9 procent

Brandenburgia: 61,4 procent

Brandenburgia znalazła się również ostatnio wśród 10 największych hotspotów wirusowych w całym kraju. Podobnie jak Bawaria, wschodni kraj związkowy nie uwzględnia wskaźników szczepień w swoich okręgach i obszarach metropolitalnych – przynajmniej nie regularnie.

Jak dotąd jedyny Ocena regionalnych danych dotyczących szczepień Departament Zdrowia Brandenburgii opublikował 9 września. W tym czasie najniższy wskaźnik wyszczepień był w Hrabstwa Oberhavel, Barnim, Märkisch-Oderland, Teltow-Fläming, Dahhme-Spreewald, Oberspreewald-Lausitz, Spree-Neisse i Elbe-Elster wynosiły od 40 do 50 procent. W niezależnych miastach Brandenburg an der Havel oraz w In FrankfurtZ drugiej strony wskaźnik ten był najwyższy i wahał się od 60 do 70 procent.

Tymczasem wartości te powinny wskazywać na trend, gdyż wskaźniki szczepień w Brandenburgii są bardzo niskie. W ogólnoniemieckim rankingu w pełni zaszczepionych kraj ten zajmuje drugie miejsce, przed Saksonią z 61,4 proc.

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Pogoda w Niemczech z prognozą Eddy! Nieuchronna fala upałów - ale nastąpi kolejny punkt krytyczny

Continue Reading

Trending