Connect with us

entertainment

„Nigdy więcej nie-Żydów nie powinno mi mówić, co jest antysemickie”

Published

on

W grudniu komisarz ds. antysemityzmu w Berlinie Samuel Salisborn plik (dokument PDF), w którym wymieniono 290 nazw ulic z antysemickimi odniesieniami. Została wykonana przez historyka na zlecenie Salisborna, który sugeruje zmianę nazw około 100 imion. Należy pominąć np. nazwisko Marcina Lutra, a także nazwisko kompozytora Ryszarda Wagnera. Barry Kosky, dyrektor artystyczny Uber Komich w Berlinie, jest Żydem. Co mówi o debacie?

Kim jest dla ciebie Richard Wagner?

Richard Wagner jest jednym z najważniejszych artystów wszech czasów, nie ma co do tego wątpliwości. Jest nie mniej ważny niż Bach. Zrewolucjonizował muzykę. Jednocześnie facet jest nie do zniesienia, a jego cięcie jest bardzo złożone i sprzeczne. To właśnie sprawia, że ​​jest tak fajnie. Ciągnie mnie do Wagnera jak motyla do światła.

Był także antysemitą. Czy te postawy wpłynęły na jego muzykę?

Tak, nawet jeśli ktoś mówi, że jego opera się broni. Mówią, że c-moll nie może być antysemickie. Mówię: C-moll może być antysemickie. A Wagner pisał nie tylko muzykę, ale także teatr muzyczny. Oznacza to, że jest tekst i słowa. Te słowa mają kontekst. Trzeba całkowicie zaprzeczyć rzeczywistości, jeśli nie chce się widzieć w Operze elementów i tendencji antysemickich.

Jednak w 2017 roku wyreżyserowała „Meistersinger” Bayreutha, jako pierwsza żydowska reżyserka.

Nie mówię, że tę operę należy odrzucić, bo Wagner był antysemitą. Oczywiście nie! Ale moją pierwszą odpowiedzią dla Kathariny Wagner było „nie”. Potem dała mi pół roku. A kiedy czuję zapach krwi Wagnera, bardzo trudno mi tego nie robić. Jedyną możliwością było zagłębienie się w ten utwór, przyjrzenie mu się krytycznie, ale też celebrowanie go z humorem, ironią i kilkoma prowokacyjnymi momentami, w których soli się ranę. Nie mogę pozwolić publiczności siedzieć tam przez sześć godzin i cały czas im pokazywać, jak okropny jest Richard Wagner.

W raporcie na temat nazw ulic z antysemickim napisem, sporządzonym na zlecenie berlińskiego komisarza ds. antysemityzmu Samuela Salzborna, zaleca się usunięcie nazwiska Richarda Wagnera z placów i ulic. Jaka jest Twoja opinia?

Myślę, że to głupie. Moją pierwszą reakcją był naprawdę intensywny śmiech. Brzmi to dla mnie jak film Mela Brooksa o tym, jak Niemcy radzą sobie z Richardem Wagnerem i antysemityzmem w XXI wieku. Moją drugą reakcją była złość.

READ  Były prezenter sportowy ARD Gerhard Dilling znalazł nową miłość

Istnieje cała lista nazwisk do usunięcia z widoku ulicy, około 100 nazwisk.

Myślę, że to szokujące, że ktoś robił listy w Niemczech w XXI wieku. W XX wieku widzieliśmy wystarczająco dużo niemieckich bułek. Nie tylko w epoce nazistowskiej, ale także w NRD. W Niemczech w XXI wieku powinien obowiązywać zakaz jadłospisów. Listy są niebezpieczne. Technicznie, politycznie i społecznie. A ta lista nie jest tak naprawdę naukowa, jest to amatorska prowokacja.

Berliner Zeitung / Paulus Bonizak

dla kogoś

Barry Kossky Urodzony w 1967 w Melbourne w Australii, wnuk polskich imigrantów żydowskich i węgierskich Żydów. Studiował grę na fortepianie i historię muzyki na Uniwersytecie w Melbourne, a następnie przerzucił się na reżyserię. Kosky początkowo wystawiał w Australii, w 1996 został dyrektorem artystycznym Adelaide Festival, a od 2001 do 2005 był współdyrektorem Wiener Schauspielhaus.

Od sezonu W sezonie 2012/13 Kosky był dyrektorem technicznym Uber Komich w Berlinie. Tu m.in. zwrócił na siebie uwagę, odkrywając na nowo operetki z Republiki Weimarskiej. Po sezonie 2021/2022 przekaże kierownictwo dyrektorowi generalnemu Susan Moser i dyrektorowi opery Philipowi Brookingowi. Kosky pozostanie dyrektorem wewnętrznym z dwiema produkcjami rocznie do 2027 roku.

Wykonane przez historyka na zlecenie Salisbourne.

Tak oczywiście. I nie mam na myśli, że jest amatorem jako historyk. Myślę, że jego serce jest we właściwym miejscu. Ale ta lista jest dla amatorów. Nie mówią: to jest lista, a teraz porozmawiajmy. Dyskusja musi być pierwsza, a potem widać, co z niej wyjdzie. Ta lista nie rozróżnia polityka, artysty czy autora. Nie ma szarej strefy. Wydaje mi się, że ta lista została oparta na wyszukiwaniu w Wikipedii i Google, aby znaleźć te nazwy. Jeśli myślisz o wątpliwym podejściu Samuela Salisborna do końca, powinieneś zamknąć wszystkie kościoły.

czemu?

Wagner powodował znacznie mniej problemów dla Żydów w Niemczech niż kościoły katolickie i protestanckie przez 2000 lat. Kościoły są splamione żydowską krwią, więcej niż co 300 osób na liście łącznie. Nie znam pana Salisborna, ale nie chcę znowu słyszeć od nie-Żyda, co jest antysemickie. Myślę, że wielu Żydów w Niemczech jest tym zmęczonych. Żydzi niemieccy, Żydzi z Izraela. Wystarczy!

READ  „Beat the Superstar” XXXXL: Robert Jess tworzy wstyd dla innych - „Jak możesz być niesympatyczny?”

Wracając do Richarda Wagnera. Co cie denerwuje?

Ten facet mówi, że Richard Wagner Platz musi odejść. Nawet jeśli pisał antysemickie rzeczy – przechodzisz przez drzwi, przez które nie możesz wrócić.

Co powinieneś zrobić zamiast tego?

Karl Bohm Hall znajduje się w Salzburgu. Na początku było zamieszanie, że sala została nazwana na cześć nazistowskiej przeszłości Karla Bohma. Dlatego obok jego wizytówki znajduje się teraz druga metka z kontekstem historycznym. Podobnie można podać kontekst w Richard-Wagner-Platz. Samo wymazanie nazwiska nikomu nie pomaga i nie ratuje ani jednego żydowskiego życia. Wyobraźmy sobie, że pan Salzborn odniósł sukces: usunięto Richarda Wagnera i przybył tam Giacomo Meyerbeer. Nie ma już dyskusji ani debaty na temat Wagnera. Uważam, że to ogromny problem.

Zmieniono również nazwy innych ulic w Berlinie. Weźmy na przykład Mohrenstrasse.

To zupełnie inna sprawa. Wiem, że są ludzie, którzy sprzeciwiają się zmianie nazwy Mohern Street, którzy twierdzą, że nazwa ta nie ma nic wspólnego z rasizmem i wskazują tylko, że kiedyś mieszkali tu czarni. Ale nazwa była ostrzeżeniem: uważaj, tu nie mieszka żaden Niemiec. Dokładnie jak Judengassen w niemieckich miastach. Nie są przyzwyczajeni do celebrowania kultury żydowskiej. To było ostrzeżenie, że mieszkają tu brudni, brudni Żydzi. Mówienie o kolorze skóry, niewolnictwie i kolonializmie różni się od mówienia o artyście lub pisarzu. Zupełnie inny. I o wiele ważniejsze! I jeszcze jedno: czy powinien być Plac Goebbelsa? numer! Czy powinien być plac Góringa? numer! Politycy to znowu coś zupełnie innego.

W którą stronę?

Polityk, który zrobił lub powiedział straszne rzeczy, ma zupełnie inny wpływ i zupełnie inną odpowiedzialność niż Ryszard Wagner. I uważam, że to naprawdę zabawne i prawie dziwne, wygłaszać płomienne przemówienie w celu zachowania Richarda Wagner Platz. Teraz stoję na podium i krzyczę: Ratuj Richard-Wagner Platz.

READ  Wiedeński Festiwal Filmów Żydowskich - pod hasłem „Mimo to”

Warto zwrócić uwagę na ten absurd.

To całkowicie absurdalne. Doskonale zdaję sobie sprawę, że pozycja oficera antysemityzmu jest trudna. Ten facet ma swoją pracę, więc zrobił listę 300 nazwisk i wszyscy o nim mówią. To nie jest poważna dyskusja, to marketing. W każdym razie nie traktuję tego poważnie. I myślę, że spora część populacji też przewraca oczami. Ale oczywiście jest coś do omówienia.

O czym?

Na przykład za pośrednictwem Forum Humboldta. Taka katastrofa! Przechodzić! Rytownictwo! Co to znaczy? Musi być prawdziwy dialog i rozwiązanie pomieszania kwestii historycznych i kulturowych. Dla mnie Forum Humboldta jest metaforą dziwnego dyskursu na te tematy w Niemczech. Nie mówię też, że wszystkie nazwiska na liście nie są problematyczne. nigdy. Ale zróbmy to poprzez edukację i dialog. Nie mówiąc: wszystko zniknęło. Dyskusja, a nie zaprzeczanie!

Salisborn nazwał listę jako podstawę do dyskusji.

Tak, ale to publikowanie listy faktycznie określa procedurę. Musimy odpowiedzieć na listę i nie możemy nawiązać otwartego dialogu. Ludzie tacy jak Samuel Salisborn i Felix Klein prowadzą tę rozmowę w sposób, który osłabia dyskusję o naprawdę ważnych sprawach i sprawia, że ​​wszystko jest czarno-białe. Nie dopuszczają nawet możliwości posiadania różnych opinii. To bardzo niebezpieczne. Żaden niemiecki polityk, ani żadna niemiecka instytucja nie może nic politycznie powiedzieć przeciwko Izraelowi. Znajdujemy się w absurdalnej sytuacji, w której Samuel Salisborn i Felix Klein (komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu, przyp. red.) krytykują Żydów niemieckich i izraelskich, gdy robią lub mówią coś, co nie pasuje do ich programu politycznego. Ale musisz oddzielić judaizm i Izrael. Potrafi i powinien umieć scharakteryzować izraelskie decyzje polityczne jako problematyczne. Krytyka polityki Izraela nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. Ale w oczach Salisborna i Felixa Kleina tak.

Czy myślisz też o decyzji Bundestagu o bojkocie BDS?

Zgadzam się. Mówię: uważaj, Niemcy! Oczywiście państwo ponosi szczególną odpowiedzialność wobec kultury żydowskiej, Żydów i Izraela. Wszystko to ma ze sobą bardzo złożone relacje. Ale wśród dobrych przyjaciół trzeba umieć powiedzieć, kiedy coś idzie nie tak. Przy dwóch milionach ludzi uwięzionych w Gazie trzeba mieć odwagę, by powiedzieć, że nie da się tego zrobić! Bez etykietki antysemity. Rozwiązanie problemu izraelsko-palestyńskiego jest o wiele ważniejsze niż stwierdzenie, że podwórko Ryszarda Wagnera musi odejść.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Przegapiłeś środę „Tatort” w MDR?: „State of Honesty”, ponieważ powraca w Internecie i w telewizji

Published

on

„Tatort” został pokazany w środę (19 stycznia 2022) w telewizji. Nie oglądałeś filmu? Wszystkie informacje na temat powtórki „Ein Fall für Ehrlicher” można przeczytać w Internecie, Internecie i telewizji tutaj na news.de.

Miejsce zbrodni w MDR
Zdjęcie: MDR, transmitowane przez magazyny FUNKE

W środę (19.1.2022) film „Miejsce zbrodniW telewizji. Nie możesz oglądać „Ein Fall für Ehrlicher” Hansa Wernera Honerta w telewizji o 22:10, ale nadal chcesz obejrzeć „Tatort”? Spójrz na MDRBiblioteka mediów. Tutaj znajdziesz niezliczone programy telewizyjne, które możesz przesyłać strumieniowo online po emisji jako VOD. Program można zwykle znaleźć w bibliotece multimediów po jego emisji w telewizorze. Niestety nie dotyczy to wszystkich programów. Niestety w tej chwili nie będzie iteracji MDR w klasycznej telewizji.

Uzyskaj dostęp do usług przesyłania strumieniowego za pomocą tego 50-calowego telewizora LG Smart TV za jedyne 500 EUR

„Tatort” w telewizji: to temat przewodni „A Case for Honest”

Zaginiony przypadek Katyi nie pasuje do serii przestępstw seksualnych, nad którymi pracuje Erlicher. Warunki są bardzo sprzeczne. Daniel Toskewicz, polski robotnik budowlany i przyszły ojczym Katji, stał się celem śledczych. Podejrzenia, które stały się znane po zamknięciu w saksońskim mieście, doprowadziły do ​​serii wykroczeń wśród ludzi. (Źródło: MDR, cytowane przez magazyny FUNKE)

Dietmar Barr i Gotze Georg poszli szukać przestępców, podobnie jak Til Schweiger i Christian Ullmann

Kiedy w 1970 roku na ekranach pojawiła się pierwsza „miejsce zbrodni” Taxi nach Leipzig, nikt nie spodziewał się, że stanie się to najpopularniejszym serialem kryminalnym w Niemczech. Do tej pory w całych Niemczech rozmieszczono około 80 zespołów śledczych, a lista inspektorów jest długa i dobrze znana: Ulrich Volkert, Dietmar Barr, Jan Josef Levers, Manfred Krogh i Gotze Georg szukali przestępców, podobnie jak Til Schweiger i Christiana Ullmanna. Każdy detektyw wyróżnia się własną osobliwością i osobistym przeznaczeniem. Prawie 10 milionów lub więcej Niemców regularnie wiwatuje przed ekranami – więc nie widać końca historii sukcesu Taatorta.

READ  Wiedeński Festiwal Filmów Żydowskich - pod hasłem „Mimo to”

Rzut oka na wszystkie informacje i aktorów „Tatort”

w: MDR

Z: Hans Werner Hunert

z: Peter Soudan, Justel Berhammer, Bernd Michael Lied, Rita Feldmayer, Alexander Trubchinsky, Claudia Stanislau, Detlev Hinze, Monica Petsch, Bert Franzke i Axel Reinshagen

aparat fotograficzny: Jürgen Heimlich

Muzyka Christian Steyr

Rodzaj: przestępstwo

rok produkcji: 1992

FSK: Zatwierdzony dla dzieci w wieku 12 lat i starszych

tytuł oryginalny: „Miejsce zbrodni”

Podtytuł: Tak

opis dźwięku: Tak

Śledź News.de już na Portal społecznościowy Facebook i youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy, wspaniałe konkursy i bezpośrednią linię do redakcji.
Ten tekst został utworzony na podstawie danych z Funke Group. Wszelkie uwagi lub uwagi można przesłać do nas na adres [email protected]*

ROJ / news.de

Continue Reading

entertainment

Niemcy – Polska piłka ręczna na żywo dzisiaj: transmisje na żywo i bezpłatna telewizja – tutaj możesz obejrzeć mecz DHB podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2022

Published

on


Niemcy Spotyka się dzisiaj, wtorek, 18 stycznia 2022 w Piłka ręczna – EM zatrudnienie Polska. Gra grupa d Zaczyna się o 18:00.

Po zwycięstwie nad Austrią mecz jest teraz przeciwko Polska zatrudnienie. oboje Zespół DHB Jak również reprezentacja Polski już w rundzie zasadniczej w To już nie jedno z dwóch pierwszych miejsc na świecie grupa d stłumić. Jednak gra polega na wygraniu kombinacji i liczbie punktów zaangażowanych w wybór DHB w runda główna Trwa. Reprezentacja Niemiec przewidziała jednak mecz z Pandemia korony przytłoczony. W niemieckim zespole zidentyfikowano już dziewięć przypadków. wszystko dla przemiana Z meczu Niemcy vs Polska Na żywo w telewizji i transmisji Znajdziesz go tutaj.

 • Gdzie jest pojedynek? Niemcy vs Polska Przeniesiony w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022?
 • Czy istnieje konwersja w? Bezpłatna telewizja i wolne Transmisja na żywo?
 • Wszystkie informacje o Niemcy vs Polska Kiedy Piłka ręczna – EM 2022 chodź tu.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 – Niemcy vs Polska Transmisja: start, czas, miejsce

Mecz o mistrzostwo Europy pomiędzy Niemcami a Polską odbędzie się we wtorek 18.01.2022, zamiast. Gra zostanie rozegrana za Bratysława na Słowacji.

Wszystkie informacje o Mecz Mistrzostw Europy Niemcy vs Polska znaleźli:

 • Gra: Niemcy vs Polska
 • Konkurencja: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 faza grupowa
 • Kolekcja: dr
 • Data i godzina: 18.01.2022, 18:00
 • Miejsce: Bratysława, Słowacja

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 transmitowane w telewizji: ZDF TV pokazuje Niemcy vs Polska na żywo w bezpłatnej telewizji

Mecz grupy C pomiędzy Niemcami a Polską odbędzie się we wtorek żyj w zdf żeby było jasne. Transmisja rozpoczyna się z Bratysławy w 17:45. ten umiar York Paulus, który z ekspert Wsparcie Sörena Christophersena. komentator Christoph Hamm wraz z ekspertem ZDF Marcusem Bauerem. ten wywiady Lars Rothmann jeździ na miejscu.

READ  „Beat the Superstar” XXXXL: Robert Jess tworzy wstyd dla innych - „Jak możesz być niesympatyczny?”

Piłka ręczna EM 2022: Niemcy vs. Polska online – wszystkie informacje o transmisjach na żywo

Oprócz bezpłatnych audycji telewizyjnych nadawca publiczny ZDF oferuje audycje w Internecie. w Media ZDF Mecz Niemcy – Polska będzie w całości transmitowany w bezpłatnej transmisji na żywo.

Sportdeutschland.tv Oferuje również transmisję na żywo. Wszystkie gry można obejrzeć tutaj za opłatą.

Wszystkie informacje o Przemieszczony między Niemcami a Polską w dniu 18.01.2022 r. W skrócie:

Piłka ręczna EM 2022: Tutaj mecze w Niemczech są rozgrywane na żywo w transmisji na żywo i w telewizji

EM występy z Niemiec Będzie transmitowany na żywo w telewizji klasycznej ARD i ZDF żeby było jasne. Ponadto dostawca Internetu przesyła sportdeutschland.tv Wszystkie mecze rundy finałowej, w tym mecze drużynowe DHB.

Bezpłatna telewizja i transmisja na żywo w ARD, ZDF, Eurosport i DAZN: Który kanał pokazuje dzisiaj Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej?

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 – wszystkie mecze 18 stycznia 2022

We wtorek 18 stycznia 2022 r. w programie odbędą się kolejne mecze Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2022. Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o transmitowaniu meczów bez udziału Niemiec:

Grupa D, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2022 na żywo: dotychczasowe wyniki

Obok Polska Austria i Białoruś to dwaj niemieccy pretendenci do rundy eliminacyjnej grupa d. Dwóch pierwszych dociera do rundy głównej. Jak poszły poprzednie gry?

piątek 14 stycznia 2022

 • Niemcy – Białoruś 33:29
 • Austria – Polska 31:36

Niedziela 16 stycznia 2022:

 • Niemcy vs Austria 34:29
 • Polska vs Białoruś 29:20

wtorek 18 stycznia 2022

 • Niemcy vs Polska o 18:00
 • Austria – Białoruś o 20:30

Grupa D – Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2022: Tabela przed meczem z Polską

Wszystkie drużyny rozegrały już dwa mecze drużynowe, a dzisiaj nastąpiły ostatnie. Niemcy i Polska już to wybrały runda główna Zakwalifikowany do Mistrzostw Europy, dziś chodzi o wygranie grupy. Ale jak dokładnie widzisz? Tabela Poza?

 • 1. Polska: 4 punkty, 65:41 goli
 • 2. Niemcy: 4 punkty, 67:58 goli
 • 3 – Austria: 0 punktów, 60:70 goli
 • 4 – Białoruś: 0 punktów, 49:62 goli
READ  Mina Gamble w Berlinie – Galilea

Dziewięć przypadków korony w niemieckiej drużynie piłki ręcznej – dotyczy to tych graczy

Przed meczem z Polską szczypiorniści niemieckich szczypiornistów testowali pozytywnie Korona został przetestowany. W tym artykule możesz przeczytać o graczach, których to dotyczy, anulowanych i kto został nominowany.

Niemcy zaostrzają środki bezpieczeństwa przeciwko Coronie na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej

po wybuch epidemii koronawirusowej W dziewięciu przypadkach niemieccy piłkarze ręczni mają Środki ostrożności Zaostrzony ponownie w Mistrzostwach Europy. W ramach natychmiastowego działania kierownictwo zespołu zdecydowało o nałożeniu bardziej rygorystycznych ograniczeń na komunikację w siedzibie zespołu DHB w Bratysławie.

„Wszyscy musimy bardziej agresywnie naciskać na siebie na miejscu i ograniczyć kontakt ze sobą do minimum. Do odwołania wszyscy delegaci pozostaną w swoich pokojach” – powiedział SID dyrektor sportowy DHB Axel Kroemer: „Istnieje określony harmonogram kiedy Ktoś może zjeść z naszego własnego zespołu w formie bufetu.Wszystko to nie jest przyjemne, ale jest konieczne.”

Continue Reading

entertainment

„Geissens”: Shania rozbija się z Carmen – „Mama mnie zabija”

Published

on

Zaktualizowano 19.01.2022 08:27

 • Shania Geiss dosłownie pozwala sobie na łzy w bieżącym odcinku „The Geissen – A Terribly Charming Family”.
 • Jeździ bez prawa jazdy i powoduje wypadek – i to również z samochodem jej matki.
 • Jej jedyna nadzieja: „Moja mama nie wie, jak wygląda jej samochód”.

Więcej wiadomości o telewizji i transmisji strumieniowej znajdziesz tutaj

W rzeczywistości „Gissens” (podwójne odcinki w poniedziałek o 20:15 w RTL2) bardzo lubią swój przybrany dom Monako szczęśliwy. Ale lista wad w jej świeżo wyremontowanym mieszkaniu jest coraz dłuższa. Na szczęście zapisał się projektant wnętrz Kurt i jego zespół.

Jednak Robert był nagle zaskoczony jego telefonami: Kurt zgłosił zalanie jachtu „Indigo Star”, jachtu Jessensa. To mocno uderzyło w prywatne kino. Robert Harsh: „To źle. Niestety, 'The Indigo Star’ nie nadaje się do zamieszkania.” Na szczęście sprzedawcy szybko znajdują przyczynę wnikania wody: rura w łazience jest uszkodzona i wymaga wymiany.

Robert i Carmen Gess wracają do Monako.

© RTLTWEI

Dziękuję za jego pracę, ich zespół Geissens zaprosił swojego architekta Kurta, a także tunera samochodowego Andreasa na wycieczkę do Dubaju. W programie: rozpatrzenie nieruchomości i samochodów. Carmen woli robić paznokcie, ale z zaskoczeniem odkrywa szybki samochód w ekskluzywnym salonie samochodowym, którego reflektory zawierają prawdziwe diamenty.

Zwrot „świecić w świetle reflektorów” jest wreszcie prawdziwy! Fani samochodów Roberta i Andreasa wybierają się na jazdę próbną drogim sportowym autem Lycan: „To robi to od 0 do 100 w 2,5 sekundy”, ekscytuje się Robert. Oczy Andreasa również się rozjaśniają.

„Geissens”: Nagle w garażu rozległ się głośny huk

Mówiąc o samochodach, Carmen pamięta, że ​​Twizy potrzebuje ładowania w Monako. Zadzwoniłem do Daviny, żeby się nią zaopiekowała. Ale Shania woli przejąć to zadanie. Nie wolno jej nawet prowadzić, bo nie ma prawa jazdy – to nie ma znaczenia! Jej starsza siostra chce ją od tego odwieść, ale Shania jest już w aucie elektrycznym. „Gaz ma rację, prawda?”, pytasz. Davina: „O mój Boże, to może się tylko pogorszyć!”

18-latek musi mieć rację. Podczas próby odstawienia samochodu do garażu wydaje głośny dźwięk. Shania poprowadziła prosto do ściany. Davina traci panowanie nad sobą: „Rozwaliłeś cały samochód! Wynoś się!” Krzyczy na Shanię.

Geissens, Robert Geiss, Carmen, Geiss, Shania Geiss, Davina Geiss, Milionerzy, RTLZWEI
W Monako Shania Geiss prowadzi Carmen do ściany w garażu.

© RTLTWEI

Shania Jess robi wypadek, mówiąc: „Davina, mama mnie zabija!”

Ale 17-latka gra to ładnie: „Wygląda szykownie i trochę zużyta”, mówi, zanim jeszcze zorientuje się, co zrobiła. Bladość koloru Shani: „Davina, mamo, zabijasz mnie!”

Najpierw siostry starają się zakryć taśmą maskującą wyraźnie widoczne rysy na powłoce. Amal Shania: „Moja mama nie wie, jak wygląda jej samochód. Przyklej go po obu stronach, a wtedy nie zauważy”.

Przeczytaj także:

Davina ma inny pomysł. Najgorsze chcesz wyczyścić pastą do zębów. Jedno jest pewne: w potrzebie obie siostry trzymają się razem. „Nic nie mówimy, mając nadzieję, że moja mama nie zauważy”. Nadal sexy dla Geissen.
© 1 i 1 Poczta i media / teleschau

Nie z powodu polowania na okazje: wyprawa na zakupy do outletu projektantów w Nowym Jorku kończy się katastrofą dla Shani Jess. Podczas gdy potomstwo jest uparte, Papa Robert spokojnie go zabiera, nic dziwnego: w końcu milioner siedział w eleganckiej restauracji. © ProSiebenSat.1

READ  Wiedeński Festiwal Filmów Żydowskich - pod hasłem „Mimo to”
Continue Reading

Trending