Connect with us

science

Niezwykle wysokie wartości u dzieci: Turyngia jest teraz gorącym miejscem numer 1 dla korony

Published

on

Niezwykle wysokie wartości u dzieci: Turyngia jest teraz gorącym miejscem numer 1 dla korony

Bardzo wysokie wartości u dzieci
Turyngia jest teraz epicentrum Korony nr 1

Klaus Wedekind

Podczas gdy liczba przypadków koronawirusa spada lub spada w zachodnich krajach związkowych, na wschodzie nadal rośnie. Tendencja wzrostowa jest szczególnie silna w Turyngii, która obecnie ma najwyższy wskaźnik w Niemczech. Wynika to głównie z wyjątkowo wysokich wartości​​u niektórych dzieci i młodzieży.

Rok temu wskaźnik infekcji w Niemczech przez 7 dni wynosił 33,4 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców. Pomimo szczepień wynosi obecnie 65,4, czyli prawie dwukrotnie więcej. Jednak duża różnica polega na tym, że krzywa poruszała się w bok od około dwóch tygodni i nie wzrosła tak gwałtownie, jak dwanaście miesięcy temu. Wynika to głównie z zachodnich krajów związkowych, gdzie w niektórych przypadkach liczba spraw znacznie spadła. Z drugiej strony na wschodzie wznoszą się.

Liczba nowych infekcji gwałtownie rośnie, zwłaszcza w Turyngii, która ma obecnie najwyższy wskaźnik w Niemczech. Nie oczekuje się tam odwrócenia, ponieważ od połowy sierpnia liczba zachorowań stale, coraz szybciej i szybciej rośnie. Liczba ich podwoiła się w ciągu trzech tygodni i obecnie liczą około 104 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców tygodniowo.

Szczególnie dotyczy to nie niezniszczalnego

Szczególnie dotknięte są osoby, które nie mają szczepienia. Wolne Państwo obecnie podaje 7-dniową średnią pełną szczepionkę 20,7, wśród nieszczepionych 155. Wartości odnoszą się do 100 000 osób w odpowiednich grupach, co pokazuje, że różnica jest ogromna.

Dzieje się tak częściowo dlatego, że istnieje stosunkowo wysoki odsetek populacji, która nie została jeszcze zaszczepiona i wydaje się, że również nie chce tego robić. Według oficjalnych danych RKI tylko 61,2% populacji Turyngii otrzymało przynajmniej jedną dawkę, a 59,5% jest w pełni chronionych. Po Saksonii (58,3/55,6) są to najgorsze stawki ze wszystkich krajów związkowych. Republika Federalna ma obecnie 68,6 i 65,4.

Szczególnie ważne dla systemu opieki zdrowotnej jest to, że tylko 81,2% osób powyżej 60 roku życia w Turyngii jest zaszczepionych. Po Saksonii-Anhalt (47,9) wolne państwo ma najwyższą średnią długość życia wśród krajów związkowych, która wynosi 47,4 roku. według Internetowy Atlas Struktury Społecznej 738 544 z 2,12 miliona Turyńczyków ma ponad 60 lat. Oznacza to, że w tej szczególnie wrażliwej grupie jest około 139 000 osób bez odpowiedniej ochrony szczepień.

Rośnie presja na oddziały intensywnej terapii

W związku z tym głośno Recenzje Michaela Bohm Zapadalność osób w wieku 60-79 lat w Turyngii wynosi powyżej 45 lat, a wśród osób powyżej 80, a nawet powyżej 50 roku życia. Nic więc dziwnego, że wskaźnik obłożenia oddziału intensywnej terapii Covid-19 gwałtownie wzrósł. 15 sierpnia było głośno DIVI-Intensywna rejestracja Tylko pięć przypadków Corony, trzeciego dnia 16 października, wczoraj, 37 przypadków. Od 1 października odsetek pacjentów z koroną na oddziałach intensywnej terapii w Turyngii wzrósł z 2,5 do 5,6 procent.

dystans Numery Ministerstwa Zdrowia Połowa pacjentów oddziału intensywnej terapii została w pełni zaszczepiona w tygodniu poprzedzającym 3 października. Wszyscy pacjenci byli w wieku powyżej 60 lat, a trzech na czterech pacjentów miało wcześniej istniejące choroby.

W całym kraju 46,6 procent pacjentów oddziału intensywnej terapii Covid 19 ma obecnie mniej niż 60 lat, osoby w wieku od 50 do 59 lat (23,5%) oraz osoby w wieku od 40 do 49 lat (12,9 procent). Wskaźnik infekcji wśród 35-59-latków w Turyngii wynosi obecnie prawie 100, więc oddziały intensywnej terapii mogą wkrótce zapełnić się również dla tej grupy wiekowej.

Głównie poziom ostrzeżenia 1

Obecnie w prawie wszystkich kręgach panuje poziom ostrzegawczy 1 na 3. Trzy dni później ogłoszono częstość występowania 35 do 99,9, 4 do 6,9 hospitalizacji na 100 000 mieszkańców lub odsetek sprawnych łóżek intensywnej opieki zajmowanych przez pacjentów z Covid 19 między 6 a 11,9 procent. Sonnenberg wciąż jest na zielono.

Poziom ostrzegawczy 2 został ogłoszony tylko w dwóch regionach. W Schmalkalden-Meiningen zachorowalność wynosi 128, a odsetek hospitalizacji 10,5. Saalfeld-Rudolstadt odnotowuje tylko 84,2 nowych zakażeń i 5,9 hospitalizacji na 100 000 mieszkańców. Jednak wartości są tylko trzy dni poniżej zakresu poziomu ostrzegawczego 2. Aby zredukować do drugiego stopnia, obwód musi znajdować się co najmniej dwie z trzech wartości EWS poniżej wartości minimalnych przez siedem kolejnych dni.

Najwyższe wskaźniki infekcji u dzieci

Sytuacja, która pozostaje stosunkowo łagodna, wynika głównie z faktu, że wysoki wskaźnik zakażeń w Turyngii wynika głównie z bardzo wysokiego wskaźnika zakażeń wśród młodych ludzi, którzy rzadko poważnie chorują. W Wolnym Państwie częstość występowania dzieci w wieku od 5 do 14 lat wynosi już ponad 300.

Na niektórych obszarach liczba przypadków pediatrycznych jest znacznie wyższa. W Kyffhäuserkreis dzieci w wieku od 0 do 14 lat mają około 883 nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców i tygodniowo, w Hildburghausen są to 383 przypadki.

Wysoka częstość występowania dzieci powinna gorące dyskusje W kraju o środkach ochronnych w szkołach. Ponieważ na poziomie ostrzeżenia 1 obowiązuje Obowiązujące zasady Po wymaganiu tylko jednej maski na terenie szkoły do ​​lekcji bezpośrednich dla wszystkich grup wiekowych. Ponadto egzaminy należy składać tylko dwa razy w tygodniu, ale nie są one obowiązkowe.

Nawet na poziomie ostrzeżenia 2 należy zapewnić tylko testy; Wtedy starsi uczniowie i nauczyciele również są zobowiązani do noszenia masek w klasie. Testy należy przeprowadzać tylko na poziomie ostrzeżenia 3. Poziom ostrzeżenia 3 ma zastosowanie, jeśli infekcja wynosi ponad 200 przez trzy dni, wskaźnik hospitalizacji przekracza 12 lub odsetek pacjentów z Covid 19 przekracza 12%.

Odpowiedzialność dorosłych

Wątpliwe jest jednak, czy szkoły są odpowiedzialne za wysoki wskaźnik infekcji w Turyngii. Przynajmniej nie były to miejsca, w których nieszczepione dzieci były najbardziej narażone na zakażenie. Między innymi liczba wypadków studenckich w Nadrenii Północnej-Westfalii i innych krajach związkowych nie wzrosła, jak się obawiano, po rozpoczęciu zajęć po wakacjach, ale znacznie się zmniejszyła.

Poprzednia wiedza naukowa Wskazuje raczej, że dzieci są zarażane osobami starszymi, zwłaszcza poza szkołą, oraz że instytucje edukacyjne odzwierciedlają proces infekcji w społeczeństwie. Jeśli Turyngia ma chronić szkoły i odwrócić ten trend, więcej osób kwalifikujących się do szczepień będzie musiało zostać zaszczepionych, a wielu dorosłych będzie musiało zmienić swoje zachowanie.

READ  Te produkty zapewniają doskonały początek dnia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Kiedy śnieg topnieje, dni stają się dłuższe

Published

on

Kiedy śnieg topnieje, dni stają się dłuższe

Ponieważ lód topnieje w wyniku zmian klimatycznych, masa na Ziemi rozkłada się inaczej. Spowalnia to proces rowerowy, a dni stają się dłuższe – minimalne, ale mierzalne. Efekt może wkrótce stać się większy niż efekt Księżyca.

Rotacja Ziemi zmienia się. Ponieważ Księżyc przyciąga Ziemię pomimo swojej mniejszej masy – odczuwamy to w postaci pływów – ruch naszej planety nieco zwalnia. Rotacja Ziemi nie jest wielkością stałą. Jest wiele czynników, które mogą to zmienić. Nawet jeśli liście opadną jesienią, wywierają one wpływ. W tym przypadku obrót nieznacznie przyspiesza, ponieważ w krótkim czasie spada duża masa. To jakby kręcić się łyżwiarzem. Jeśli pociągnie ramiona do wewnątrz, przyspieszy. W fizyce nazywa się to zasadą zachowania momentu pędu.

Naukowcy z ETH Zurich przywieźli do domu nowego zawodnika, który trwale zmienia rotację, powodując wyprostowanie ramion ziemskiej łyżwiarki figurowej: zmiany klimatyczne. Powoduje to topnienie lodowców na Grenlandii i Antarktydzie. Woda płynie z regionów polarnych do oceanów świata – zwłaszcza do tropików. „Powoduje to przesunięcie masy, które wpływa na obrót Ziemi” – wyjaśnia Benedikt Soja, profesor geodezji kosmicznej na Wydziale Spraw Obywatelskich i Środowiskowych oraz Geomatyki w ETH Zurich.

Wielkie wahania XX wieku

Obliczenia naukowców wykazały, że związany z klimatem wzrost długości dnia zmieniał się dramatycznie na przestrzeni XX wieku: od 0,31 milisekundy na stulecie (1960–1980) do 1 milisekundy na stulecie (1920–1940). „Wahania te odzwierciedlają zmieniający się udział zmian temperatury powierzchni Ziemi, topnienia lodu, zmian w magazynowaniu wody na lądzie i wzrostu poziomu morza, które miały miejsce w XX wieku” – napisali autorzy.

W ciągu pierwszych dwóch dekad XXI wieku badacze obliczyli, że związany z klimatem średni wzrost długości dnia wynosił 1,33 milisekundy na stulecie — to więcej niż miało to miejsce w całym XX wieku, a zatem statystycznie istotne. Według modeli komputerowych wzrost wartości wynika w dużej mierze z topnienia lodu na Grenlandii i Antarktydzie. Zdaniem zespołu badawczego, jeśli rozwój sytuacji będzie się utrzymywał, zmiany klimatyczne będą miały pod koniec stulecia większy wpływ na rotację Ziemi niż Księżyca.

READ  Ryciny, mapy i rysunki dla Niemiec i świata

Wpływ na podróże kosmiczne

W tym samym czasie w ramach drugiego badania zespół zbadał wpływ na procesy podziemne. Naukowcy odkryli, że zmienia się oś obrotu Ziemi. Oznacza to, że punkty przecięcia osi obrotu z powierzchnią Ziemi ulegają przesunięciu. Są to punkty, które znamy z globusa – w których zapewne masz jeszcze gdzieś kurz – bo przechodzi przez nie zawieszenie piłki.

Są małe, w tempie kilkudziesięciu metrów na sto lat. To jednak pokazuje, że my, ludzie, „mamy większy wpływ na naszą planetę, niż zdajemy sobie sprawę” – podsumowuje ekspert w dziedzinie geodezji Soga. Co to oznacza w praktyce wyjaśnia na przykładzie podróży kosmicznych. „Nawet jeśli obrót Ziemi zmienia się powoli, efekt ten należy wziąć pod uwagę podczas nawigacji w kosmosie — na przykład, jeśli chcesz wylądować sondą kosmiczną na innej planecie” – mówi Soga. Nawet niewielkie odchylenie rzędu jednego centymetra od podłoża może ze względu na ogromne odległości przerodzić się w odchylenie rzędu setek metrów. „W przeciwnym razie ukierunkowane lądowanie w kraterze na Marsie nie byłoby możliwe”.

Linki/badania

Ten temat w programie:Aktualny MDR | 15 lipca 2024 | 22:00

uwagi

Ciąża…

Pokaż wszystkie

Pokaż wszystkie

Pokaż wszystkie

Aktualności

Więcej na ten temat

Continue Reading

science

Otępienie neurodegeneracyjne – to największy czynnik ryzyka

Published

on

Otępienie neurodegeneracyjne – to największy czynnik ryzyka
  1. Strona główna
  2. doradca
  3. zdrowie

Naciska

Szacuje się, że w 2050 r. liczba osób cierpiących na demencję wzrośnie do 2,8 miliona. © Andrew Brooks/Imago

Różne czynniki sprzyjają demencji. Jednak według badania jeden z tych czynników jest nadal uważany za największy czynnik ryzyka.

Coraz więcej osób w Niemczech cierpi na demencję. Obecnie na choroby neurologiczne cierpi 1,8 mln osób, a według szacunków w przyszłości może być ich więcej. Oczekuje się, że do 2050 r. liczba osób dotkniętych tą chorobą wzrośnie do 2,8 miliona. Chociaż byście tego chcieli W przyszłości badacze będą mogli powstrzymać chorobę Alzheimera dzięki nowemu podejściu terapeutycznemuJednak na razie postęp choroby można jedynie spowolnić. Również Czynniki ryzyka demencji są zawsze w centrum badań.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w bezpłatnym biuletynie 24vita, na który możesz zapisać się tutaj

Zapobieganie demencji: pięć ważnych czynników ryzyka, które powinieneś znać

Naukowcy z University College London przeprowadzili analizę w poszukiwaniu największego czynnika ryzyka demencji. W tym celu przeanalizowali dane z 27 różnych publikacji na temat pacjentów z demencją na przestrzeni 68 lat (od 1947 do 2015). Ich wyniki Zostań Został on opublikowany w czasopiśmie specjalistycznym Lancet Zdrowie Publiczne opublikowany. Oprócz czynnika genetycznego zespołowi badawczemu udało się początkowo zidentyfikować pięć ważnych czynników zwiększających ryzyko rozwoju choroby neurodegeneracyjnej:

  • Cukrzyca
  • otyłość
  • wysokie ciśnienie krwi
  • palenie
  • poziom edukacji

Choroby neurologiczne:

Według informacji ekspertów, Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Choroba neurodegeneracyjna, w której dochodzi do utraty komórek nerwowych i ich funkcji, a uszkodzenia są tak poważne, że mózg nie jest w stanie ich już kompensować. Do najczęstszych chorób neurodegeneracyjnych zalicza się demencję i chorobę Parkinsona.

Demencja: Naukowcy odkryli główny czynnik ryzyka

Nawet jeśli istnieje wiele czynników ryzyka, które mogą sprzyjać demencji, naukowcom udało się zidentyfikować jeden główny czynnik ryzyka w 27 badaniach, który utrzymuje się przez cały okres do dziś: wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), więc nadal jest uważane za największy. Czynnik ryzyka demencji. .

READ  Ryciny, mapy i rysunki dla Niemiec i świata

Patologicznie wysokie wartości ciśnienia krwi uznawane są za jedną z tzw. chorób układu krążenia. Ta kategoria dotyczy serca i naczyń krwionośnych. Zdaniem lekarza Nahida Moghadama, psychiatry i głównego autora badania, te czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego wymagają bardziej ukierunkowanych interwencji w przyszłych wysiłkach na rzecz zapobiegania demencji.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

Psycholog ostrzega: YouTube uczy „Pokolenia Alpha” – dlaczego jest to problem?

Published

on

Psycholog ostrzega: YouTube uczy „Pokolenia Alpha” – dlaczego jest to problem?

ostrzega psycholog

YouTube uczy Pokolenia Alfa – dlaczego jest to problem

Wczoraj, 18 lipca 2024 | 20:54


YouTube uczy pokolenia Alpha – dlaczego stanowi to problem

Pokolenie Alfa dopiero dorasta: pierwsze dzieci tego pokolenia urodziły się w 2010 r., a ostatnie w 2024 r. Psycholog Nicole Hanisch przeprowadziła pogłębione badanie psychologiczne, badając współczesne dzieci. W wywiadzie opowiadasz o najważniejszych wynikach.

Jak się mają dzisiejsze dzieci? Z jakimi wartościami i ideałami się wychowali i czym różnią się od poprzednich pokoleń? Firma badawcza InnerSense, we współpracy z Wiesmann Research and Consulting, zbadała Pokolenie Alpha w dogłębnym badaniu psychologicznym i znalazła odpowiedzi na te pytania.

Do pokolenia alfa zalicza się wszystkie osoby urodzone po 2010 r. W badaniach pokoleniowych pokolenie plasuje się bezpośrednio po pokoleniu Z (urodzonym w latach 1995-2009) i przed pokoleniem Beta (od 2025 r.). Na potrzeby niniejszego badania przeprowadzono obszerne wywiady z 48 dziećmi w wieku od 9 do 14 lat. W badaniu wzięło także udział 30 rodziców dzieci w tym samym wieku. Aby uzyskać jak największy rozkład w doborze przedmiotów, do badania wybierano rodziny z całych Niemiec, charakteryzujące się szerokim rozpiętością dochodów rodziny i wykształcenia rodziców.

reklama

„Chcieliśmy dowiedzieć się, co naprawdę napędza to pokolenie, jakie są jego motywacje i jak wygląda ich codzienne życie. Można tego dokonać jedynie poprzez badanie jakościowe” – mówi w wywiadzie internetowym psycholog Nicole Hanisch, która kierowała badaniem. FOCUS. Zatem wyniki byłyby w dużej mierze zgodne z wynikami badań ilościowych dotyczących tego pokolenia.

W wywiadzie online FOCUS psycholog przedstawiła najbardziej ekscytujące wnioski z bieżących badań:

Pani Hanisch, jaki wynik badania najbardziej Panią zaskoczył?

reklama

Nicole Hanisch: Byłem bardzo zaskoczony tym, jak mocno dzieciaki z Pokolenia Alfa żyją bez ograniczeń. Dorastają w świecie nieograniczonych możliwości, w którym prawie nie znają żadnych ograniczeń. Nie mają stałych struktur w codziennym życiu i nie tolerują frustracji. Dlatego wiele dzieci ma trudności z rozwojem samoświadomości.

Jakie wrażenie wywarli na Tobie rodzice tego pokolenia?

Hanish: Rodzice wykształcili w sobie kulturę, w której chcą dać swoim dzieciom jak najwięcej. Starają się, aby ich dzieci były otwarte na wszystkie możliwości i zapewniały im wszystko, co najlepsze – czy to smartfony, tablety, zabawki czy ubrania. Harmonia i empatia należą do najsilniejszych ideałów wychowawczych tego pokolenia rodziców, co oznacza, że ​​niechętnie wchodzą oni z dziećmi w konflikty, rzadko wyznaczają jasne granice i nie zmuszają dzieci do robienia rzeczy, których nie lubią, np. regularnych prac domowych . W miarę możliwości unika się konfliktów i nieporozumień z dziećmi; Celem jest utrzymanie przyjaznych relacji z dziećmi.

To pokolenie rodziców, którzy w pewnym stopniu uczą się na odległość, ponieważ prawdziwa interakcja z dziećmi jest dla nich stresująca i dlatego w pewnym stopniu zlecają ją podmiotom zewnętrznym.

Czy edukacja jest zlecana na zewnątrz?

Hanish: Tak. Z jednej strony zaskakujące jest, jak mocno media są obecnie zintegrowane jako trzeci element relacji między rodzicami a dziećmi. Media takie jak Toni Box, oprogramowanie do animacji lub formaty YouTube są specjalnie wykorzystywane przez rodziców jako pomoce w uspokajaniu, prowadzeniu i odwracaniu uwagi dzieci.

Z drugiej strony, wśród rodziców można dziś zauważyć tendencję do delegowania podstawowych zadań edukacyjnych instytucjom zewnętrznym, takim jak przedszkola czy szkoły.

Jakie konkretne przykłady zauważyłeś zmiany w rodzinach w porównaniu z poprzednimi pokoleniami?

Hanish : Dobrym przykładem są posiłki. Coraz rzadziej zdarza się, że dzieci jedzą to samo, co ich rodzice. Wiąże się to również z faktem, że obecnie dzieciom coraz częściej pozwala się na samodzielne decydowanie o tym, czego chcą. Oznacza to, że w wielu rodzinach każdy może teraz jeść, co mu się podoba i kiedy chce, więc wspólne posiłki stają się coraz rzadsze. Rodzice starają się zrównoważyć wszystkie potrzeby, aby panowała pełna harmonia. Podczas posiłków łatwo zauważyć, jak rodzice starają się unikać konfliktów z dziećmi.

Czy konflikty są ważne dla rozwoju dziecka?

Hanish : Tak, ponieważ podczas konfliktów dzieci mogą mieć doświadczenia graniczne i często stają przed wyzwaniem. Z psychologii rozwojowej wiadomo, że dzieci doświadczają granic, gdy osiągają swoje granice: To jestem ja – a to nie ja. Jeśli dzieci dorastają bez walki, ponieważ po prostu odebrano im opór, mają problemy z rozwojem samoświadomości. Nie da się tak naprawdę siebie poznać. Te dzieci szukają. Szukasz siebie i szukasz ograniczeń. Nie musisz już o nic walczyć. Z tego też powodu na przykład gry walki są tak popularne w grach lub dlatego przy tworzeniu grup, na przykład dziewcząt i chłopców, poszukuje się wyraźnych rozgraniczeń.

Jak dużo wolności mają dzieci z pokolenia alfa? Coraz więcej rodziców zwraca się w stronę inteligentnych zegarków, których można również używać do śledzenia swoich dzieci.

Hanish : Tak, te zegarki są bardzo popularne, ale wielu rodziców kupuje także telefony komórkowe swoim dzieciom już od najmłodszych lat, aby wiedziały, gdzie się znajdują i miały do ​​nich dostęp. Dlatego dzieci czasami zostawiają telefony komórkowe w domu lub próbują wyłączyć funkcję śledzenia. Zawsze są to pierwsze rzeczy, których się uczą, ponieważ czasami dzieci nie chcą, żeby ktoś je obserwował. Możesz także po prostu zapytać dzieci, co robią i dokąd idą. Ale jeśli nie podobają ci się odpowiedzi, pojawi się konflikt – a wielu rodziców chce tego uniknąć. Wolą kontrolować interakcję.

Więcej podstawowych informacji na temat rodzicielstwa


Czy badane dzieci wydawały się Państwu szczęśliwe?

Hanish : Nie wyglądają na naprawdę szczęśliwych. Mimo że zapewnia się im wiele, mają wybór i swobodę w podejmowaniu decyzji, nadal są głodni emocjonalnie. Wracając do przykładu z jedzeniem: dzieciom zapewnia się to, co im się podoba – ale tak naprawdę chcą móc jeść z rodzicami. Tęsknią za kontaktami i rozmowami z rodzicami. Co sprawia, że ​​relacje są zauważalne. Empatia to ideał, za którym podąża wielu rodziców. Jednak w wielu rodzinach nie praktykuje się prawdziwego współczucia.

Co masz na myśli?

Hanish Empatia powstaje w wyniku interakcji. Ucząc dzieci przyjmowania innego punktu widzenia. Ktoś inny chce innych rzeczy niż Ty i znowu wracamy do tematu granic: jeśli ktoś nie wskaże mi swoich granic, tracę to doświadczenie i tę perspektywę. Korzystanie z mediów również odgrywa tutaj rolę. Nawet gdy dzieci są w domu, nie mają już tak częstego kontaktu z rodzicami. Kiedyś czytano to na głos, ale dziś skrzynka Tony’ego jest włączona. Kiedyś ludzie razem gotowali i pieczyli, a dziś dzieci dowiadują się o tym w serwisie Sally’s Baking World na YouTube.

Co z tego wynika?

Hanish : W rezultacie mamy pokolenie, które ma wiele możliwości, ale otrzymuje niewiele wskazówek i wsparcia od swoich rodziców. Dzieci i młodzież mają niewielkie poczucie rzeczywistości i ograniczeń narzucanych innym. Z jednej strony brakuje im samoświadomości, a z drugiej umiejętności radzenia sobie z innymi. Nie nauczyli się, jak dobrze radzić sobie z trudnościami i frustracjami. Są dobrze wyposażeni w technologię i ideały. Ale nie są dobrze przygotowani na to, co nadchodzi.

Czy można powiedzieć coś pozytywnego o Pokoleniu Alfa?

Hanish : To pokolenie bardzo kosmopolityczne i tolerancyjne. Dziś już w dzieciństwie mocno uczy się różnorodności.

READ  Jedenaście objawów wskazuje na chorobę Alzheimera
Continue Reading

Trending