Connect with us

Top News

Niepokój w Niemczech: Polska planuje elektrownie jądrowe w pobliżu Bałtyku

Published

on

Koncern w Niemczech
Polska planuje elektrownie jądrowe w pobliżu Bałtyku

Polska chce wyjść z węgla – w tym celu kraj chce teraz w dużym stopniu polegać na energetyce jądrowej. W najbliższych latach mają powstać dwie elektrownie jądrowe niedaleko Bałtyku. Te projekty powodują w Niemczech duży komfort. Ponieważ wypadek może mieć poważne konsekwencje dla krajów sąsiednich.

Znak na brązowej żelaznej bramie ostrzega: „Plac budowy. Wejście jest zabronione”. Ale na drodze dojazdowej za nią od dawna rośnie las wysokich sosen – od dawna nie było tu żadnej budowy. Pierwsza w Polsce elektrownia atomowa została zbudowana w okresie komunizmu w regionie Żarnowik, kilka kilometrów od wybrzeża Bałtyku. Dziś największe spustoszenie wydaje się być oznaką nieudanej epoki: z betonowych bloków atmosferycznych wyłaniają się zardzewiałe stalowe kraty, a na platformie metalowego słupa zwisają reflektory. Rozpoczętą w latach 80. budowę projektu Prestige zarzucono w latach 90. XX wieku. Po katastrofie w Czarnobylu w 1986 r. w Polsce nasilił się również sprzeciw wobec energetyki jądrowej.

Dziś jednak polski konserwatywny rząd PiS planuje masowe wejście w energetykę jądrową – politykę, która jest prowadzona w Niemczech. Dwie preferowane lokalizacje znajdują się w pobliżu Morza Bałtyckiego: ponownie Zharnovic i Lubiatovo-Gopalino, 70 km od Gdańska i 450 km od Berlina. Budowa pierwszego modułu reaktora, który ruszy online w 2033 r., rozpocznie się w 2026 r., wynika z wydanej w lutym „Polityki energetycznej Polski”. Pięć kolejnych modułów reaktorów ma nastąpić do 2043 roku. Elektrownie jądrowe pomogą w ewakuacji polskiego węgla – obecnie 80 proc. energii do kraju pozyskuje z węgla kamiennego i brunatnego.

„Przykłady najbardziej uprzemysłowionych i wysoko rozwiniętych krajów oraz prowincji Francji, Szwecji i kanadyjskiej prowincji Ontario pokazują, że energia jądrowa przyczynia się do efektywnej, szybkiej i głębokiej dekarbonizacji” jej polityki jądrowej. Elektrownie jądrowe mogą „zapewnić tanie źródło energii, biorąc pod uwagę całkowitą rezerwę kosztów i czas eksploatacji” oraz „bezpieczeństwo energetyczne kraju”. W październiku 2020 r. Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi umowę o współpracy jądrowej. Amerykańska firma Westinghouse ma zaangażować się w studia modelowe.

Zieloni: Projekty „wstecz”

Według niedawnego sondażu 45 proc. Polaków odrzuca budowę elektrowni jądrowych, a 39 proc. ją popiera. Niemniej jednak zielony polski parlamentarzysta Thomas Anisco mówi, że w regionie wokół Gdańska nie ma organizacji, która mobilizowałaby się przeciwko projektom elektrowni jądrowych. Ale w Niemczech narastają niepokoje. Sylvia Kotting-ul, rzeczniczka Zielonej Parlamentarnej Komisji Polityki Nuklearnej, mówi, że polskie plany są „zacofane”. „Polska decyzja nie jest rozsądna ekonomicznie i dziś wiąże się z ryzykiem, które jest całkowicie zbędne”.

Ekspertyza sporządzona na początku roku zleciła Waszemu zespołowi pięciu wybitnych ekspertów ds. środowiska i energii jądrowej, w tym Uniwersytet Genewski: w razie wypadku w polskiej elektrowni jądrowej Niemcy rozważają 20 proc. całego możliwego wiatru i szanse pogodowe. „W najgorszym przypadku 1,8 miliona Niemców zostanie narażonych na promieniowanie, co doprowadzi do wydalenia” – mówi Coating-ul.

Rząd federalny wysyła pytania do Polski

Rząd federalny również podjął działania odwetowe. Pod koniec marca wysłał raport do rządu w Warszawie z szeregiem pytań bez odpowiedzi dotyczących polskiego planu energetycznego 2040. Berlin wezwał do włączenia elektrowni jądrowej do projektu, ponieważ nie można kontrolować znaczących negatywnych transgranicznych oddziaływań na środowisko w Niemczech. Mówi, że na zewnątrz. Ocena oddziaływania na środowisko lokalizacji elektrowni jądrowych została wydana w 2010 r. i jest nieaktualna. Nierozstrzygnięte pytania z perspektywy niemieckiej dotyczą polskiego nadzoru jądrowego oraz tworzenia magazynów tymczasowego i końcowego składowania wypalonych elementów paliwowych.

Federalne Ministerstwo Gospodarki jest na przycisku w sprawie dalszego przebiegu rozmowy z sąsiadem. „Co do współpracy dwustronnej” – powiedział rzecznik, że nie chce zdradzać żadnych szczegółów dotyczących jego kontaktów z polskim rządem. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska w Warszawie na początku maja odpowiadali na pytania rządu niemieckiego i odnotowali stosowne decyzje rządu polskiego.

READ  Polska "Bociania Wieś" ywkowo | M.D.R.T.E.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Pod presją Unii Europejskiej – Polska znosi „LGBT – Wolną Strefę”

Published

on

Podobno najpierw wywarła presję finansową ze strony UE!

Teraz Sejmik Województwa Świętokryskiego zniósł status tzw. „strefy bez ideologii LGBT”. Na specjalnej sesji w środę parlament regionu południowej Polski przegłosował uchylenie kontrowersyjnej deklaracji przyjętej w 2019 r. w sprawie „sprzeciwu wobec ideologii LGBT”.

G g W końcu pieniądze UE są ważniejsze niż potworność homoseksualistów i lesbijek. To nie znaczy, że duch na końcu nie będzie taki sam.

Tło: Dwa lata temu ponad sto miast i regionów w Polsce – zwłaszcza tradycyjnie ściśle katolickie południe i południowy wschód kraju – ogłosiło się strefą „bez ideologii LGBT”.

Kilka dni temu polityczna gazeta powiązana z rządem rozprowadziła tysiące naklejek z tym wyrazem i tęczową flagą z krzyżem.


W lipcu 2019 r. Tygodnik „Gazeta Polska” nakleił te antyhomo nalepki. Krzyż z tęczową flagą widnieje na naklejkach „Strefa bez ideologii LGBT”. Dzięki nim czytelnicy mogli „pokazać swoje kolory”, jak wyjaśniali ówcześni autorzy. Były dostępne w tysiącach we wszystkich kioskachZdjęcie: AFP

W rezolucjach niektóre społeczności zobowiązują się do podjęcia działań przeciwko „propagandzie homoseksualnej” i edukacji seksualnej w szkołach.

Komisja Europejska (UE) zawiesiła rozmowy o finansach regionalnych z kilkoma polskimi regionami.

„Komisja UE nalega na naruszenie sekcji 2 konwencji europejskich (TUE), jeśli obszary, miejsca pracy lub usługi są określane jako „wolne od LGBT” – powiedział Andrzej Petkovsky, szef administracji regionalnej Svodkrysky.

Mimo to: On już to wie!

Artykuł 2 stanowi, że TUE został zmieniony traktatem lizbońskim: Wartości ustanowione przez Unię obejmują godność człowieka, wolność, demokrację, równość, praworządność i poszanowanie praw człowieka, w tym praw mniejszości.

Ostra krytyka ze strony UE

Pod koniec lipca 2020 r. Skrytykował komisarz UE ds. równości płci Helena Dolly Dofinansowanie partnerstw miast już „w strefach bez ideologii LGBT” w Polsce. Komisja Europejska w Brukseli odrzuciła sześć kolejnych wniosków o dofinansowanie partnerstwa miast.

We wrześniu 2020 Przewodniczący Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen Parlament Europejski w Brukseli jednoznacznie zadeklarował: „Tak zwane regiony bez ideologii LGBT to regiony, które straciły szacunek dla swoich bliźnich. Nie ma dla nich miejsca w naszej Unii”.

Kilka dni temu region krakowski odebrał sobie status strefy „bez ideologii LGBT”.

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła posunięcie Województwa Svodokrisky. „Widzimy ruch we właściwym kierunku i oczekujemy, że inne obszary pójdą w ten sam sposób” – powiedział Christian Vikant, rzecznik komisji w agencji prasowej PAP. Sytuacja będzie stale monitorowana.

Jest więcej wiadomości LGBTQ Facebook I powyżej Instagram – Teraz podążaj za budową chóru.

READ  Afganistan: Talibowie nie będą już pozwalać lokalnym pracownikom na lotnisku w Kabulu! - Polityka za granicą
Continue Reading

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Kristina Dimonovska w Polsce: „Cieszę się, że jestem bezpieczna” - Polityka za granicą
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Przeciwko temu są polscy i działacze klimatyczni

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Trending