Connect with us

sport

Niemiecki Związek Piłki Nożnej przyjmuje nową deklarację praw człowieka – i prowadzi negocjacje z Qatar Airways

Published

on

  • doTobiasz Ötz

    Blisko

Mistrzostwa Świata mają odbyć się w Katarze w 2022 roku. Od lat jest krytykowany. Wygląda na to, że DFB jest przyczyną kolejnego skandalu.

Aktualizacja z niedzieli 11 lipca 2021 o godzinie 7:00: Jak dotąd Niemiecki Związek Piłki Nożnej nie odpowiedział na publikacje dotyczące negocjacji z Qatar Airways. Najwyraźniej istnieją ku temu powody wewnętrzne.

Thomas Kestner, jeden z dziennikarzy SZ, który ogłosił sprawę, jest podejrzliwy wobec kalkulacji finansowych: „Fakt, że Niemiecki Związek Piłki Nożnej zajmuje się nawet tematem wybuchowym społecznie i politycznie, takim jak powiązanie gospodarcze z państwową firmą z Katar pokazuje wyraźnie, że moim zdaniem ogólna sytuacja finansowa prawdopodobnie będzie dotyczyła Federacji Niemieckiej.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej negocjuje z Qatar Airways

Według Keenera dopiero okaże się, jak będzie wyglądał bilans roczny związku: „Ciekawe będzie zobaczyć, czy numery bilansowe są czerwone i jak będą w końcu. W trybie mieszanym może to osiągnąć każda słomka. Oczywiście, jeśli umowa zostanie zawarta z liniami Qatar Airways, do skarbca wpłynie dużo pieniędzy.

Samolot Qatar Airways wystartuje: czy wkrótce na pokładzie pojawi się niemiecka drużyna narodowa?

© Odd Andersen / AFP

Większość krytyki negocjacji z Qatar Airways dotyczy aspektów etycznych, ponieważ Katar stracił wiarygodność z powodu lekceważenia praw człowieka. Stowarzyszenie miało tylko jedno w kwietniu Nowa Deklaracja Praw Człowieka przyjęty. Była to oczywiście tylko polityka symboliczna.

Pierwsza relacja w sobotę 10 lipca 2021 o godzinie 7:00: FRANKFURT – Niemiecki Związek Piłki Nożnej wydaje się negocjować partnerstwo z Qatar Airways. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych, ale i najważniejszych firm w Katarze, która będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w przyszłym roku. Süddeutsche Zeitung relacjonuje – i odwołuje się do informacji z kręgów politycznych i gospodarczych. W związku z tym negocjacje między Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej a linią lotniczą przeszły już długą drogę.

READ  French Open: Roger Federer walczy z Dominikiem Kupferem w ekscytującej bitwie rozstrzygającej remis

Potencjalne partnerstwo jest bardzo wybuchowe. Katar od lat jest krytykowany: państwo jest oskarżane o ignorowanie praw człowieka. Organizacje praw człowieka ubolewają, że chociaż sytuacja pracowników na budowach podczas mistrzostw świata uległa częściowej poprawie od 2017 r., stanowią oni jedynie 2% populacji pracującej. Raport brytyjskiego dziennika Guardian ujawnił niedawno, że od czasu przyznania Katarowi Pucharu Świata w trakcie prac budowlanych zginęło tam łącznie 6500 osób. Dotyczy to zwłaszcza imigrantów z Nepalu, Pakistanu, Indii i Bangladeszu. Rząd Kataru zadowala: Śmiertelność wśród pracowników emigrantów: w oczekiwanym zakresie, a raport Guardiana jest mylący.

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze: Niemiecki Związek Piłki Nożnej grozi problemami związanymi z partnerstwem z liniami lotniczymi

Oprócz krytykowania sytuacji praw człowieka w Katarze, istnieje podejrzenie o korupcję w związku ze skierowaniem na Mistrzostwa Świata. Władze wymieniają przekupstwo byłych urzędników, konspiracyjne e-maile i płatności za pośrednictwem firm słomkowych na Karaibach. W Stanach Zjednoczonych trwają śledztwa przeciwko FIFA i Katarze.

Te i inne żale nie wydają się stać na przeszkodzie partnerstwu Niemieckiego Związku Piłki Nożnej z Qatar Airways. Stowarzyszenie nie skomentowało tego do SZ, ani nie skomentowało dyskusji z partnerami. Dla Niemieckiego Związku Piłki Nożnej partnerstwo z linią lotniczą byłoby katastrofą PR. Zwłaszcza w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze Niemiecki Związek Piłki Nożnej starał się zająć jasne stanowisko w sprawie praw człowieka. Na przykład przed meczem z Islandią jedenastu zawodników nosiło koszulki z nadrukowanymi literami, które jako ogólny obraz tworzyły frazę „prawa człowieka”.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej przed eliminacjami do MŚ przeciwko Islandii.

© Tobias Schwartz / D

Wywiad z szefem bezpieczeństwa FIFA Spahnem: „Zdrowie jest najważniejsze”

Helmut Spahn, szef bezpieczeństwa FIFA, opowiada o Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze i lekcjach z mistrzostw klubowych.

Toni Kroos, który po W 2021 Zrezygnował z reprezentacji Niemiec, a ostatnio skrytykował sytuację w Katarze. W podcaście stwierdził, że przyznanie Pucharu Świata Katarze było „błędem”. Oprócz warunków pracy, jego krytyka dotyczyła homofobii panującej w kraju. „Jedną rzeczą są warunki pracy, ale jest też taki czy inny punkt, powiem, że nadal jest na przykład fakt, że homoseksualizm jest przestępstwem w Katarze i jest również ścigany” – powiedział Kroos. Wzorem do naśladowania był także reprezentant Leon Goretzka, który przeciw homofobii w Mistrzostwach Europy.

Myślę, że rezygnacja z tego turnieju byłaby błędem. Katar nie jest krajem piłkarskim w tym sensie, że będą Mistrzostwa Świata

Toni Kroos w podkaście „Simply Lupin”

Zapytany o możliwy bojkot mundialu w Katarze Kroos potwierdził: „To pytanie jest dyskutowane zbyt późno.” Bojkot nie jest już skuteczny. Zamiast tego trzeba „zwrócić baczną uwagę na problemy”.

READ  Sofia Goggia doznała poważnej kontuzji kolana po upadku w Cortinie d'Ampezzo - Igrzyska w niebezpieczeństwie

Do udziału DFB w Pucharze Świata apeluje od jakiegoś czasu – na przykład sojusz „zawodowych kibiców”. Oświadczenie brzmiało: „Wzywamy Niemiecki Związek Piłki Nożnej do odwołania swojego udziału w mundialu w Katarze. Ekstrawagancki festiwal piłki nożnej na grobach tysięcy pracowników migrujących – udział w nim byłby końcem moralności i godności. z przerażeniem. Piłka nożna to coś więcej niż tylko gra”. (do)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Spadkobiercy Coliny opowiadają o rzeczywistości 30-procentowej kary

Published

on

„Kolinas Erben” analizuje Freiburg vs Stuttgart: W tym meczu sędzia decyduje o rzucie karnym dla Stuttgartu, ale cofa decyzję po ponownym rozpatrzeniu domniemanego faulu. Ta recenzja jest sama w sobie, co jest niezwykłe. Jest on przejrzysty tylko przez innego sędziego.

Po ostatnim gwizdku meczu pomiędzy SC Freiburg i VfB Stuttgart (2:0), analiza meczu skupiła się na scenie z 34. minuty. Gdy nie padły żadne gole, Alexis Tibede ze Stuttgartu z piłką u jego stopy po kilku kolejnych krokach przeciwko Lukasowi Koblerowi wszedł w pole karne gospodarzy i chciał minąć przeciwnika we Freiburgu lewą stroną. Ale uderzył w prawą stopę Koblera i upadł na ziemię. Sędzia bez wahania Tobias Stiller przyznał VFP rzut karny.

Na tym jednak nie powinno się kończyć. Bo po porozumieniu z asystentem wideo Sven Jablonski Stiller pobiegł na skraj pola i spojrzał na scenę na ekranie. Nie minęło dużo czasu, zanim sędzia wrócił na boisko i zrewidował swoją decyzję. Piłka zamiast rzutu karnego dla gości nadal rządziła. To bardzo zdenerwowało mieszkańców Stuttgartu. „To niewiarygodne, jak przywrócić go z powrotem i absolutnie szalone” – powiedział dyrektor sportowy Sven Mislintat. W końcu nie było oczywistej złej decyzji.

Argumenty przeciwko karze są cięższe…

Trener VFB Pellegrino Materazzo widział to w podobny sposób. Podkreślił, że nie powiedziałby „niczego”, gdyby w pierwszej kolejności nie zabrzmiał gwizdek karny. Przecież jego zdaniem była to „tylko 30 do 35 procent kary” – ale to wystarczyło, aby nie uznać decyzji za wyraźnie błędną i trzeba ją zmienić. To było sedno rozumowania Stuttgartu: być może kontakt stóp między Koblerem a Tepidey nie powinien był zostać uznany za karalny – tak absurdalny, że VAR powinien interweniować, ale gwizdek karny nie był, jak stwierdzili Szwabii.

READ  Dziewięć miesięcy po straszliwym rozpadzie: Woods „nie jest już pełnoetatowym zawodowym golfistą”

W rzeczywistości można argumentować z decyzją. Kobler już postawił stopę przed kontaktem, nie wyciągnął nogi i nie zaatakował Tepide. Nie było klasycznego upadku. Z drugiej strony, facet z Freiburga odciął nieco drogę do Tibede i nie zagrał piłki. To, czy uważasz, że to wystarczy, aby pociągnąć Koblera do odpowiedzialności za kontakt stóp, który spowodował upadek piłkarza ze Stuttgartu, jest ostatecznie kwestią osądu. Ogólnie rzecz biorąc, argumenty przeciwko karze mają większą wagę, ponieważ Kobler nie doprowadził aktywnie do upadku Tepide.

…ale gwizdek karny nie był wyraźnie błędny

Lepszą więc decyzją było nie wymierzenie kary; Szacowanie prawa do kary od 30 do 35 procent, tak jak zrobił to Materazzo, jest właściwe. W grze na poziomie UEFA ingerencja w VAR nie byłaby w tym przypadku opcją, ponieważ, mówiąc w uproszczeniu, warunek ma tam zastosowanie: tylko wtedy, gdy nie ma kontaktu lub piłka jest wyraźnie grana, ingerencja ma miejsce; W przeciwnym razie nie ma jasnego i wyraźnego błędu ze strony sędziego. Z kolei w Bundeslidze asystenci wideo są zobowiązani do zajmowania się takimi decyzjami w mniej zaplanowany sposób.

Ale ponieważ VAR nie jest po to, aby pomóc sędziemu w podjęciu dwóch najlepszych możliwych decyzji w Niemczech, zrozumiałe jest, że zespół Stuttgart Quarters skarżył się na przegląd na miejscu, który doprowadził do wycofania kary. Zwłaszcza, że ​​istnieje dyrektywa wydziału sportowego dla sędziów VAR, aby utrzymać wysoki próg interwencji. Gdy pojawia się oczywisty błąd, często jest on z konieczności subiektywny, jeśli chodzi o pojedynki i decyzje dotyczące piłki ręcznej. Jeśli jednak świadomie podjęta decyzja jest chociażby uzasadniona bólem brzucha, czyli nie ma zupełnego błędu percepcji, to nie powinna nastąpić interwencja.

Wyjątkowo recenzja pochodzi od samego sędziego

Przez analogię limit interwencji podczas meczu we Freiburgu był raczej niski – jeśli recenzja w terenie pochodziła od asystenta wideo. Ale sprawy wyglądały inaczej, wyjaśnił w niedzielę w talk show „Sky90” sędzia Deniz Aitken. Stwierdził, że jego kolega Tobias Stiller powiedział mu przez telefon, że sam rozpoczął przegląd, ponieważ wątpliwości wkradły się do niego po ogłoszeniu kary. Po wymianie z VAR Svenem Jablonskim Stiller sam pobiegł do spottera.

READ  French Open: Roger Federer walczy z Dominikiem Kupferem w ekscytującej bitwie rozstrzygającej remis

Protokół VAR wyraźnie dopuszcza taką procedurę. Sędzia może samodzielnie przeprowadzić przegląd pola w sytuacjach, które wymagają przeglądu – na przykład jeśli chodzi o bramkę, karę, czerwoną kartkę lub błędną identyfikację – na przykład jeśli podejrzewa, że ​​coś ważnego dla niego zostało przeoczone lub źle zrozumiane. Jednak rzadko się to zdarza. Jak zapowiedziała dyrekcja sportowa sędziów Bundesligi na warsztatach medialnych w październiku 2021 roku, w ubiegłym sezonie sam sędzia rozpoczął tylko około pięciu procent recenzji na boisku.

Przejrzystość może powstrzymać złość

W około 95% przypadków to VAR zalecił rewizję orzeczenia. Ten wysoce nierówny rozkład ma sens, ponieważ sędziowie podejmują decyzje istotne dla gry – wliczając w to rzut karny – tylko wtedy, gdy są absolutnie pewni. Jeśli neutralny funkcjonariusz ma wyjątkowe wątpliwości po tej decyzji, może poprosić asystenta wideo, aby z własnej inicjatywy pokazał mu scenę. Na ekranie sędzia ponownie je ocenia, zmieniając pierwotną decyzję tylko wtedy, gdy jest przekonany, że się mylił.

To właśnie zrobił Tobias Stieler, zastępując decyzję, która była pod wieloma względami wątpliwa, ale nadal akceptowalna, lepszą. Biorąc pod uwagę nieco nietypowe podejście w tym przypadku, sensowne może być uczynienie procesu przejrzystym w jakiś sposób, przynajmniej po meczu. Być może zmiana decyzji ze strony Stuttgartu zwiększyła akceptację. Ogranicz gniew.

Alex Feuerradt

Continue Reading

sport

Erling Haaland: Tajemnica kontuzji gwiazdy BVB – więcej dochodzeń w najbliższych dniach

Published

on

Erling Haaland jest imponująco muskularny i ma uda jak kolumny z marmuru – ale narażenie na kontuzję wywołaną siłą natury z Norwegii sprawia, że ​​tworzenie Borussii Dortmund jest coraz trudniejsze. W ostatnią sobotę musiał zostać zmieniony w 63. minucie zremisowanego 3:2 meczu z TSG Hoffenheim.

Po poniedziałku nie było jasne, jak poważna jest kontuzja napastnika i jak długo może być wyłączony. A jeśli Haaland przez kilka meczów nie będzie w czarnych i żółtych barwach, będzie to poważnym niepowodzeniem w wyścigu o tytuł z liderem Bayernem Monachium, który ma sześć punktów przewagi nad Borussią.

„Haaland został szczegółowo zbadany w niedzielę i poniedziałek. Według biuletynu medycznego Haaland ma problemy z mięśniami, które jednak będą wymagały leczenia i dalszych badań w nadchodzących dniach” – podał w poniedziałek BVB. Nie ma dokładnej diagnozy ani okresu rekonwalescencji.

Premier League

Świetna robota: Klopp prezentuje fanom po wygranej

21 minut temu

Dwutygodniowa przerwa w lidze daje Haalandowi przewagę, ale dłuższa nieobecność nie wydaje się być wykluczona. Mógł więc przegapić ważne mecze z Bayerem Leverkusen i Union Berlin, a być może także rundę 16 meczów play-off Ligi Europy przeciwko Glasgow Rangers (17 i 24 lutego).

Haaland przenosi się w poniedziałek

W każdym razie klub nie wie, jak długo jeszcze może cieszyć się swoją gwiazdą, zanim bardzo duży rywal oderwie go od Hulka. 21-latek, który strzelił 16 z 52 bramek Dortmundu w tym sezonie w Bundeslidze, upadł na ziemię w Sinsheim z bólem twarzy.

Po „teście schodkowym”, który zwykle przeprowadza się w celu wykrycia poważnych kontuzji więzadła kolanowego, początkowo był w stanie kontynuować grę bez żadnych problemów. Ale po dobrej godzinie zszedł kulejąc po złapaniu za udo.

Do niedzieli rano nie ruszał się w biurze w białym dresie.

Haaland opuści mecze z powodu problemów z udami

Haaland opuścił już kilka meczów w październiku i listopadzie z powodu problemów z biodrami, cztery mecze ligowe, dwa Ligi Mistrzów i jeden puchar. Dortmund przyznał się do porażki z Ajaxem Amsterdam i Sportingiem Lizbona (wszystkie 1:3) w pierwszej lidze, która była decydująca pod koniec fazy grupowej bez Haalanda. Niedawno odbyły się trzy mecze rywalizacyjne z powodu dolegliwości mięśniowych.

READ  Sport vs. BVB: Liga Mistrzów UEFA już trwa

Czasami wydaje się, że typowy sportowiec Haaland jest przytłoczony swoją siłą fizyczną, ponieważ robią to tylko przeciwnicy. Od czasu przejścia do Borussii Dortmund doznał ośmiu kontuzji lub siniaków i opuścił 22 mecze – często z BVB grającymi słabiej lub znacznie łatwiejszymi w kalkulacji.

Zimą 2020/21 Haaland był sparaliżowany przez naderwanie włókna mięśniowego przez pięć tygodni, a Borussia wygrała tylko jedno z czterech meczów Bundesligi, które opuścił. Tym razem przegrałem co najmniej 1:2 w RB Lipsk.

Co więcej, uwaga mediów Borussii Dortmund skupia się w dużej mierze na Haaland, któremu pozwolono opuścić klub latem w zamian za klauzulę wyjścia w wysokości 75 milionów euro – i być może tak zrobi. Kiedy Haaland może ponownie wziąć udział w walce o tytuł, jest to coś, czego nie możesz zgadnąć.

– Mamy nadzieję, że Erling jak najszybciej uwolni się od objawów i będzie mógł robić to, co kocha najbardziej: strzelać gole dla BVB – dodała Borussia w oświadczeniu.

Nadzieja jest ostatnią rzeczą, która umrze…

Możesz być zainteresowanym także tym: Strategia Bayernu Monachium: taktyczna dywersyfikacja zamiast zimowych transferów

(SID)

Rose z powodu kontuzji Haalanda: „Złamanie nie jest niewygodne”

Bundesliga

Kryzys LIGAsthenic – Gladbach: czy wina Maxa Eberla?

5 godzin temu

Bundesliga

Strategia Bayernu Monachium: taktyczna dywersyfikacja zamiast zimowych transferów

6 godzin temu

Continue Reading

sport

„Satysfakcjonująca gra!” – Głosy na scenie Werder Brema w Paderborn!

Published

on

PADERBENNE – W burzliwym meczu drugiej ligi SV Werder Brema wygrał 4:3 na wyjeździe z Paderborn 07 po porażce 1:3 w międzyczasie. Sędzia wideo musiał interweniować kilka razy. Komentarz do meczu trenera Werder Uli Wernera, najlepszego strzelca Marvina Dachscha & Co.

Uli Werner (trener SV Werder Brema).: „To była szalona gra. To, co dla nas ważne – i nie musimy tutaj mówić o piłce nożnej ani o drobniejszych szczegółach taktycznych – to fakt, że wróciliśmy po remisie 1:3 w bardzo konkurencyjnym meczu z bardzo silną drużyną Paderborn. To pokazuje morale zespołu, że wierzysz w siebie i trzymasz się omawianych spraw. Ten dzień został nagrodzony i jako zespół możesz się z niego wiele nauczyć”.

Uli Werner o Interwencje wideo sędziego: „To test nerwowy, ale właśnie usłyszałem, że prawdopodobnie wszystkie decyzje będą podejmowane w ten sposób. W związku z tym bardzo dobrze, że dzisiaj odbywało się sędziowanie wideo. Nawet jeśli trzeba się do tego przyzwyczaić, jeśli fan przyjdzie za późno lub wcześnie się rozweselisz – poczujesz się trochę głupio, gdy urządzenie zostanie ponownie włączone. Był dzisiaj taki niesamowity, a temat filmu znów staje się wyjątkowym dramatem”.

Werder Brema wygrywa 4:3 z SC Paderborn – komentarz trenera Ole Wernera and Co.

Kaczor o interwencjach VAR: „Jeśli sędzia wideo poprawi wszystko, musisz go pochwalić. Po to tu jest.”

Ömer Toprak (kapitan SV Werder Brema): „Pięć meczów, pięć zwycięstw, myślę, że to przemawia za trenerem. Jesteśmy dobrym zespołem, ale byliśmy już w pierwszej połowie sezonu. chaosu, także z powodu wszystkich transferów. Jednak zawsze staliśmy razem, nawet jeśli raz po raz mieliśmy niepowodzenia. Teraz mamy wszystkich na pokładzie i oczywiście chcemy wcisnąć gaz. Po 17 meczach w pierwszych pół sezonu wiemy co nadchodzi i wiemy jakie to trudne Widzieliśmy to dzisiaj znowu Skupiamy się na sobie – to najlepsza taktyka Chcemy się doskonalić, wygrywać mecze, wygrywać mecze, wygrywać mecze. do końca zobaczymy, co się stanie.”

READ  French Open: Roger Federer walczy z Dominikiem Kupferem w ekscytującej bitwie rozstrzygającej remis

Komentarze na temat wygranej Werder Brema: Trener Paderborn „cieszył się chorym meczem”

Lukas Kwaśniuk (trener Paderborn)): „Podobał mi się chory mecz przez 90 minut. Ale kiedy przegrywasz taki mecz w plecy, to bardzo boli. Ale sposób, w jaki graliśmy, był naprawdę świetny! Były naprawdę świetne gole z obu stron, ale trochę szczęścia udał się do Bremy”.

* Z materiałami z nieba

Continue Reading

Trending