Connect with us

entertainment

Nielegalny wjazd: imigracja przez Białoruś: aresztowania w Polsce – Polityka

Published

on

Polscy żołnierze stawiają ogrodzenie z drutu kolczastego wzdłuż granicy z Białorusią. Coraz więcej migrantów z obszarów kryzysowych napływa nielegalnie do Polski przez Białoruś. Zdjęcie: Attila Husejnow/SOPA Obrazy za pośrednictwem ZUMA Press Wire/dpa Zdjęcie: dpa


Ustępujący rząd federalny chce uniknąć wrażenia, że ​​nic nie stoi na przeszkodzie wzmożonej imigracji przez Białoruś i Polskę. Jednak nie odniosła jeszcze większych sukcesów.

BERLIN/WARSZAWA/BRUKSELA – Kiedy ludzie są przemycani do Unii Europejskiej przez Białoruś, trasy się zmieniają – ale według niemieckiego rządu liczba nieautoryzowanych przekroczeń granicznych do Niemiec pozostaje niezmiennie wysoka.Rzecznik MSZ w Berlinie powiedział, że rozmowy z urzędnikami rządowymi w Iraku mogły przynieść skutek, ale bardzo ostrożnie zauważa się, że „obecnie wybierane są alternatywne drogi”. Na przykład wzrasta liczba bezpośrednich lotów z Bejrutu, Damaszku i Ammanu na Białoruś, a także lotów przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Turcję.

W deklaracji złożonej na szczycie UE w Brukseli Komisja Europejska została poproszona o zaproponowanie ewentualnych zmian we wspólnych ramach prawnych, a także konkretnych środków, aby mogła szybko i właściwie reagować. Muszą one być zgodne z prawem UE i prawami podstawowymi. „Rada Europejska nie zaakceptuje żadnych prób ze strony państw trzecich wykorzystywania migrantów do celów politycznych” – dodała.

Do czwartku policja federalna poinformowała, że ​​odnotowała w bieżącym miesiącu 3751 nieautoryzowanych wpisów związanych z Białorusią. W bieżącym roku Policja Federalna wykryła łącznie 6162 przypadki nielegalnego wjazdu na Białoruś. Punktem centralnym jest granica polsko-niemiecka. Wielu migrantów i uchodźców, którzy tam przybywają, pochodzi z Iraku, Syrii, Iranu, Afganistanu i Pakistanu.

Polscy pogranicznicy w ciągu 24 godzin zatrzymali 14 domniemanych pomocników ucieczkowych. Mówi się, że pomogli migrantom przekroczyć granicę z Białorusią. Rzeczniczka Straży Granicznej powiedziała Palestyńskiej Agencji Prasowej, że wśród nich było dwóch Niemców, którzy przewozili 34 Irakijczyków ciężarówką. Pozostali więźniowie podobno pochodzą z Polski, Syrii, Uzbekistanu, Włoch, Rumunii, Gruzji i Iranu. Wszyscy są przesłuchiwani za pomoc i podżeganie do organizacji nielegalnego przekroczenia granicy.

READ  Znowu singiel „Let's Dance”: Lola Weippert zerwała ze swoim chłopakiem
Rzecznik MSW Steve Alter powiedział, że liczba osób ubiegających się o azyl, które w tym roku wróciły do ​​Polski z Niemiec w ramach tzw. procedury dublińskiej, jest niska i „średnio dwucyfrowa”. Wynika to „z faktu, że w wielu przypadkach nie można dochodzić jurysdykcji polskiej”. Warunkiem dopuszczenia przez odpowiedzialne państwo do Unii Europejskiej, w której zamieszkiwała osoba najpierw ubiegająca się o ochronę, jest m.in. zarejestrowanie cudzoziemca w tym państwie.

Rządy Niemiec i Polski oskarżają gubernatora Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o uporządkowane przenoszenie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Łukaszenko pod koniec maja ogłosił, że nie chce już uniemożliwiać migrantom dalszego podróżowania do Unii Europejskiej – w odpowiedzi na surowe sankcje Zachodu wobec byłej republiki radzieckiej.

Według polskich straży granicznych od początku października doszło do ponad 12 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. W przygranicznym regionie Podlaci aresztowano ponad 160 podejrzanych o przemyt, którzy podróżowali z uchodźcami.

Niemiecki rząd chce, aby linie lotnicze i touroperatorzy poza Białorusią podlegali karze za przemyt. Rzecznik MSZ powiedział, że odpowiednie propozycje są w Brukseli, starając się jak najszybciej podjąć decyzje. Na przykład w północnym Iraku „pakiety podróżne” bez biletu powrotnego są sprzedawane specjalnie tym, którzy chcą wyemigrować.

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) zaproponował w tym tygodniu wspólne polsko-niemieckie patrole graniczne – zwłaszcza po stronie polskiej – swojemu polskiemu odpowiednikowi, Mariuszowi Kamińskiemu. Jednak odpowiedź z Warszawy pozostała niejednoznaczna.

© dpa-infocom, dpa: 211022-99-694481 / 4


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Tydzień po urodzeniu dziecka: Aaron Carter zerwał ze swoją narzeczoną – chłopakami

Published

on

Gdy dziecko jest na miejscu, miłość się kończy. jeszcze raz …

Amerykański piosenkarz Aaron Carter („I Want Candy”) rozstał się z Melanie Martin tydzień po urodzeniu swojego pierwszego dziecka. 33-latek napisał na Twitterze: „Z powodów osobistych” idą własnymi drogami.

Carter i Martin publicznie ogłosili swój związek w styczniu 2020 roku. Były zarówno wzloty, jak i upadki, para była razem zaledwie kilka miesięcy, kiedy Melanie oznajmiła swojemu chłopakowi, że jest w ciąży. Aaron nie chciał w to uwierzyć i wybuchła kłótnia o przemoc domową. Amerykańska policja aresztowała modelkę na Instagramie za bicie i drapanie Aarona.

Rozstanie nastąpiło, niedługo potem nagle zaręczyny, tydzień temu wspólne dziecko, a teraz znowu rozstanie.

Głównymi zarzutami była jego rodzina. W kilku listach młodszy brat piosenkarza „Backstreet Boys”, 41-letniego Nicka Cartera, skarżył się na rzekome kłamstwa i ingerencję jego rodziny. Oskarżył swoją byłą narzeczoną o potajemne utrzymywanie kontaktu ze swoją siostrą bliźniaczką Angel.

Carter napisał, że został zdradzony i zdradzony przez rodzinę. Próbowałem umieścić go pod opieką. Teraz jego najważniejszym zadaniem jako samotnego ojca jest pełna opieka nad swoim synem, księciem.

Prince urodził się 22 listopada. „Cene cesarskie cięcie w trybie nagłym 13 godzin porodu, ale moja narzeczona jest w doskonałym zdrowiu” – napisał w zeszłym tygodniu na Instagramie Papa Aaron.

Spór między rodzeństwem często trafiał na pierwsze strony gazet. Brat Nick i siostra bliźniaczka Angel złożyli zakaz komunikacji w 2019 roku po tym, jak Aaron groził. Muzyk wcześniej kilkakrotnie wypowiadał się publicznie o swojej historii nadużywania substancji i zaburzeń psychicznych.

READ  Znowu singiel „Let's Dance”: Lola Weippert zerwała ze swoim chłopakiem
Continue Reading

entertainment

Netflix w grudniu: nie możemy się doczekać tych filmów i seriali

Published

on

Drobna, niewrażliwa i szalenie denerwująca: tak wielu widzów myślało o pierwszym sezonie tej modowej komedii w miejscu pracy. Jednak niektórzy krytycy wydają się być w stanie wygrać coś w rodzaju niezdarnej Emily (Lily Collins), samozwańczej ekspertki od mediów społecznościowych, ponieważ serial był nominowany do nagrody Złotego Globu dla najlepszej komedii. W drugim sezonie wprawny Amerykanin z niewielką znajomością francuskiego podróżuje między innymi z Paryża do St Tropez – przynajmniej praca sprzętu i aparatu powinna znów być przekonująca.

Zatoczka Sheetz; 1-6 pracowników

Dostępne od: 22.12.

Po Sky i Amazon Prime Video, Netflix ma teraz w swoim programie także ten nagradzany amerykański sitcom: Niezwykle zamożna rodzina Rose z dnia na dzień traci fortunę na skutek przypadkowych oszustw podatkowych. W małym miasteczku Chet Creek, które kilka lat temu dali swojemu synowi urodzinowego żartu, starsza para musi zacząć od nowa ze swoimi dziećmi. Pod tą całą absurdalną fabułą kryje się wiele serca i mądrości – dlatego sitcom otrzymał bardzo szczególny zaszczyt: jako jeden z zaledwie czterech seriali, jakie kiedykolwiek powstały, „Sheets Creek” zdołał zdobyć Emmy dla każdego z głównych aktorów. (Ponadto: ta seria Netflix bije teraz światowe rekordy – co nas wcale nie dziwi)

Kobra Kai; sezon 4

Dostępne od: 31.12.

Byli wrogowie Daniel Larseau (Ralph Macchio) i Johnny Lawrence (William Zabka) spotykają się ponownie w czwartym sezonie dramatu — i stworzyli dojo, Miyagi Do i Eagle Fang. Wspólny antagonista: główny złoczyńca John Kress (grany przez Martina Cove) i jego drużyna bojowa Cobra Kai Dojo. Dramatycznym wydarzeniem sezonu będą najprawdopodobniej Mistrzostwa w All-Valley, zawody, w których Daniel i Johnny stoczyli niesławną rozgrywkę w „Karate Kid” z 1984 r. (Więcej na ten temat: Cobra Kai: To sprawia, że ​​serial jest największą atrakcją Netflixa. )

Ain Qwer; Sezon 6

Dostępne od: 31.12.

Nie ma tak konserwatywnego stanu w USA jak Teksas. Właśnie dlatego Fab Five postanowiła zburzyć niektóre mury w sezonie 6. Ekscentryczny program LGBTQ+ o szefie kuchni Anthonym Borowskim, dekoratorze wnętrz Bobbym Burke, ekspertu od fryzur i makijażu Jonathanie Van Nessie, trenerze Karamo Brown i stylistce Tan France to jedna z najbardziej wpływowych produkcji Netflixa, która co sezon pokazuje mu na nowo, co zmienia słuchanie i akceptację. sprowadza osobę.

READ  Supernova, Bollywood, zabij i opuść to miasto, Der Masseur und Sweat
Continue Reading

entertainment

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Published

on

11,881

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Ze względu na mutację Omikron, Namibia jest również regionem zmiennym dla wirusa. Świąteczne plany podróży Anny Heiser są do góry nogami!

Namibia – Nowy mutant omicron trzyma świat w napięciu. Nowy wariant koronawirusa mocno uderza teraz w 31-letnią Annę Heizer i jej młodą rodzinę. Wrzosy nie są dotknięte, ale ich rodzima Namibia jest inaczej dotknięta.

Anna Heizer (31 l.) w poście na Instagramie. © Instagram / Zrzut ekranu / anna_m._heiser

Ponieważ znajduje się na granicy RPA, rzekomego miejsca pochodzenia boomu Omikron. Z tego powodu Republika Federalna Niemiec wyznaczyła Namibię jako region zmieniający się dla wirusa wraz z RPA, Zimbabwe, Botswaną, Mozambikiem, Eswatini, Malawi i Lesotho.

Plany urodzinowe Anny, 36-letniego Geralda i syna Leona zostały początkowo udaremnione, jak ujawniła w weekend polska mama na swoim Instagramie.

Para planowała spędzić w Niemczech tylko dwa dni przed wyjazdem do Polski. Ale na razie wszystko jest do góry nogami. Rodzina jest bezradna. Z drugiej strony, niektórzy fani wydają się dokładnie wiedzieć, co jest najlepsze dla Heisers: powinni zostać w Namibii na święta!

Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick
Theresia Bernd Fisher
Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick

Anna w ogóle tego nie lubi. W swojej historii na Instagramie odpowiedziała na tę sugestię i jest również bardzo zdenerwowana, że ​​niektórzy z jej obserwatorów oskarżyli ją o „samolubność”.

Poza tym ze strony fanów istnieją inne uprzedzenia, że ​​Anna narazi swojego syna na niebezpieczeństwo i „oczywiście wciągnie Omikrona”.

Uczestnik „Namibia sucht Frau” odpowiedział kilkoma argumentami: „Namibia to nie Republika Południowej Afryki. Obecnie mamy wskaźnik zapadalności na poziomie 2,3. Nie dlatego, że nie ma tu testów, ale po prostu dlatego, że jest lato i prawie nikt nie choruje”. , Namibia jest trzy razy większa od Niemiec , gdzie rodzina nie chce jechać, ale Polska.

A więc jasne: Heisers przyjadą do Polski na Boże Narodzenie, jeśli będzie to prawnie możliwe.

READ  Supernova, Bollywood, zabij i opuść to miasto, Der Masseur und Sweat
Continue Reading

Trending