Connect with us

Economy

Niedobór wykwalifikowanej siły roboczej: niemiecki rynek pracy grozi załamaniem gospodarki

Published

on

– Pięć milionów bezrobotnych, setki tysięcy ukrywających się w kwalifikacjach i dokształcaniu – 15 lat temu niemiecki rynek pracy miał tylko jeden cel: tworzyć miejsca pracy tam, gdzie to możliwe.


Ale nawet wtedy oczekiwano od nauki, jaka jest dzisiejsza ponura rzeczywistość. Długoterminowym problemem nie są miejsca pracy, ale siła robocza. Na niemieckim rynku pracy brakuje ludzi, a problem prawdopodobnie się pogorszy w ciągu najbliższych kilku lat. Bezrobocie spadło już o połowę pomimo Corony.

„Głównym tematem będą pracownicy wykwalifikowani”, mówi prezes Federalnej Agencji Zatrudnienia, Detlev Schell. Za decydujący czynnik rozwoju gospodarki w Niemczech uważa brak odpowiednich kadr. Skąd jednak będą pochodzić eksperci, którzy w nadchodzących dziesięcioleciach utrzymają reputację „Made in Germany”, będą budować obrabiarki i samochody, wytwarzać produkty chemiczne i promować cyfryzację?

Więcej edukacji

„Mamy wrażenie, że czeka nas dekada dodatkowego szkolenia i kwalifikacji”, mówi Schell. Realizacja jest równie prosta, co przerażająca. Twierdzi: „Każdy, kto nas zwolni, otrzyma wysoką zapłatę, jeśli spróbujemy znaleźć kogoś innego: go tam nie ma”.

Jedyną krajową rezerwą jest milion długotrwale bezrobotnych. Rehabilitacja i przywrócenie do pracy jest trudne, ale nie niemożliwe. Dłuższe okresy szkolenia i standardowe szkolenia będą dla Scheele opcjami, które utorują drogę osobom, które nie mogą ukończyć szkolenia za jednym razem. Hartz-IV również musi zmienić obraz. Urzędy pracy nie są już postrzegane jako „raje nękania”.

Schell prosi nowy rząd federalny o rozszerzenie zakresu ustawy o uczestnictwie, która zapewnia możliwości finansowania zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych. Jest to drogie – blisko miliarda euro rocznie – ale ma sens. Badanie IAB pokazuje, jak twarda jest gleba orki BA: zgodnie z tym, połowa długotrwale bezrobotnych ma prawdopodobieństwo zatrudnienia mniejsze niż 20 procent.

READ  Wiedza techniczna o Hatten dla Tresfjord

Innym celem jest przeniesienie większej liczby osób z małych miejsc pracy do pracy o wyższej jakości, podlegającej składkom na ubezpieczenie społeczne. Drobne prace są realną opcją dla studentów lub emerytów, jeśli chodzi o zarabianie dodatkowych pieniędzy. Ale dla osób o drugich dochodach powinny być lepsze możliwości, mówi Kristina Rump z Federacji Stowarzyszeń Pracodawców Niemieckich (BDA).


Edukacja

Szef Norymberskiego Instytutu Badań nad Zatrudnieniem (IAB), Bernd Fitzenberger, ma tylko jeden opis sytuacji na rynku szkoleniowym: „Rozczarowanie!” 40 procent stanowisk szkoleniowych, które gospodarka chciałaby obsadzić, było nadal dostępnych we wrześniu. Szczególnie uderza sytuacja w budownictwie i małych przedsiębiorstwach. Naturalny czynnik napędzający zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników – Twojego potomstwa – dramatycznie się jąka.

Wynika to również z kryzysu koronowego, ale może nie tylko. Według badania IAB firmy skarżą się na brak kandydatów, zwłaszcza tych właściwych. Fitzenberger odpowiada: Firmy powinny być bardziej skłonne do kompromisów. „Naprawdę nie możemy sobie pozwolić na niezatrudnianie młodych ludzi, którzy się zgłaszają”.

Po stronie pracowników zapewnienie szkoleń rządowych jest niezbędnym środkiem, sugeruje członek zarządu DGB, Anja Bell. Z drugiej strony, ekspert Bank Delta Asia, Rump, postrzega regionalną lukę między podażą a popytem jako krytyczny problem. „Nie rozwiążemy tego za pomocą gwarancji szkolenia”.

Przepływ z zewnątrz

Emigracja pracowników z Unii Europejskiej i krajów trzecich praktycznie zatrzymała się z powodu kryzysu koronowego. Ale jest to bardzo potrzebne, aby wspierać potencjał wykwalifikowanych pracowników – a także nie zagrażać niemieckiemu ubezpieczeniu społecznemu na dłuższą metę. Pracownicy UE odwracają się od pracy, ponieważ zarobki w ich krajach ojczystych, takich jak Polska, zwłaszcza w niższych kategoriach płac, są obecnie praktycznie takie same. Federalna Agencja Zatrudnienia stara się przyciągnąć ludzi z krajów trzecich szeregiem projektów – przykładem są Meksyk, Indonezja i Filipiny.

READ  Polski handel rośnie: rekord eksportu dzięki niemieckim klientom

Członek zarządu BA, Daniel Terzenbach, mówi, że język niemiecki jest przeszkodą, a uznawanie zagranicznych kwalifikacji nadal jest trudne w Niemczech. Ale Niemcy mają też do zaoferowania znaczne korzyści w konkurencji o pracowników, na przykład pod względem warunków pracy. Kiedy prezentacje za granicą sugerują, że w przypadku choroby przypada 30 dni urlopu i nadal wypłacane jest wynagrodzenie, zainteresowani nie mogą w to uwierzyć.

demografia

Napływ z krajów trzecich stanowi niewielką część zatrudniania wykwalifikowanych pracowników – ale jest to część niezbędna. Wyżu demograficznego wkrótce przejdą na emeryturę. Terzenbach wylicza, że ​​jeśli dźwig nie będzie eksploatowany ani w kraju, ani za granicą, do 2035 r. zabraknie siedmiu milionów pracowników. Dlatego należy podjąć środki zaradcze: przy modelach długowieczności, z większą liczbą godzin tygodniowo dla kobiet, z Kwalifikacjami osób długotrwale bezrobotnych oraz z imigracją.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Cła ciężarowe częściowo naruszały prawo UE w 2010 i 2011 r. – Gospodarka

Published

on

Dwóch spedytorów z Polski pozwało Republikę Federalną Niemiec o naliczanie opłat od samochodów ciężarowych. Teraz orzeczenie wydał Naczelny Sąd Administracyjny Nadrenii Północnej-Westfalii.

Continue Reading

Economy

Wiadomość DHL „Nie mogliśmy dostarczyć paczki” może kosztować 700 euro

Published

on

Klienci, którzy aktualnie otrzymują SMS o spóźnionej paczce, powinni być ostrożni. za tym oszustwem. Ofiary zgłaszają straty w zakresie trzycyfrowym.

Dortmund – Czarny piątek dobiegł końca, a świąteczne interesy są tuż za rogiem: dla DHL, Hermes, DPD & Co. oznacza to, że biznes wysyłkowy jest w pełnym rozkwicie. Dla klientów, którzy właśnie coś zamówili i oczekują paczki, ważne jest, aby zachować ostrożność, ponieważ obecnie istnieje szczególnie utrudniony krążący oszustwo.

Firma wysyłkowa i odbiorcza DHL International GmbH
Główne biuro bon
część Grupa Deutsche Post DHL
Znaczenie DHL Skrót od inicjałów nazwisk założycieli firmy Adriana Dalseya, Larry’ego Hillbloma i Roberta Lynna

Ostrzeżenie o wiadomości DHL za spóźnioną paczkę: to oszustwo!

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym wielu klientów, którzy na przykład zamówili prezenty przez Internet, chce oczywiście wiedzieć, czy paczka dotrze na czas. wiadomość typu „Nie mogliśmy dziś dostarczyć paczki. Proszę odwiedź…” lub „Twoja przesyłka została opóźniona. Teraz potwierdzasz dostawę…”, zachęca do kliknięcia.

Ale takie kliknięcie może być drogie. Ponieważ oszuści skorzystali również z boomu paczkowego spowodowanego Czarnym Piątkiem i Bożym Narodzeniem i wprowadzili tę tandetną wiadomość do obiegu. Jednak stojące za nimi fałszerstwo ma tragiczne konsekwencje.

ten Centrum doradztwa konsumenckiego w Hamburgu Zgłosiłem już kilka ofiar, które otrzymały informację o dostarczeniu SMS-em i ostatecznie otrzymały trzycyfrowy rachunek. Klienci, którzy obecnie zamawiają coś za pośrednictwem DHL lub innej firmy kurierskiej, powinni zachować ostrożność (Więcej Ostrzeżenia w RUHR24).

Pakiet SMS od DHL and Co.: klienci tracą 700 euro

Ponieważ, jak twierdzą rzecznicy konsumentów, oszustwa DHL SMS służą jedynie do kradzieży danych osobowych i przejęcia telefonu. Jeśli klienci oczekujący pakietu klikną wiadomość, dzieje się co następuje: Na smartfonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które następnie co sekundę wysyła wiadomości SMS.

READ  Oferty Amazon Early Black Friday: oszczędzaj do 18 listopada!

Duże badanie czytelników w RUHR24

RUHR24 chce wiedzieć. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii. Lepiej, jeśli weźmiesz udział w ankiecie bezpośrednio, a na koniec zapewnisz sobie szansę na wygraną.

Ostatecznie koszt SMS-a poniesie ofiara. Jeśli nie masz stałej stawki za SMS, na koniec miesiąca możesz spodziewać się rachunku za telefon komórkowy w wysokości kilkuset euro. Niektóre ofiary, które schroniły się w poradni konsumenckiej, zgłosiły po tym oszustwie rachunki przekraczające 700 euro.

Oszuści często wykorzystują wiadomości od DHL, aby uzyskać dostęp do danych i pieniędzy klientów (awatar).

© Ole Spata, Oliver Berg / dpa; Kolaż: RUHR24

Jeśli klient szybko zauważy oszustwo, możliwe, że jest już za późno. Ponieważ, jak wskazuje Centrum Doradztwa Konsumenckiego, usługodawcy w porę blokują dotknięte nią karty SIM. Musisz jednak uiścić opłatę za wszystkie SMS-y, które zostały wysłane do tego momentu. Ponieważ ładowanie trwa kilka sekund, nadal może być drogie.

DHL SMS to oszustwo: tak powinny zrobić ofiary

Kiedy wiosną i latem 2021 r. krążył potok oszukańczych wiadomości SMS, Krajowy Urząd Kryminalny Dolnej Saksonii zalecił ofiarom następującą sztuczkę pierwszej pomocy: Jeśli przypadkowo klikniesz łącze i zainstalujesz złośliwe oprogramowanie na smartfonie, tryb samolotowy należy natychmiast aktywować. Pomoże to uniknąć dalszych uszkodzeń.

Aby pozbyć się złośliwego oprogramowania, klienci mogą również wykonać następujące czynności:

 • Uruchom ponownie smartfon w trybie awaryjnym. Dzięki temu możliwe jest wyszukiwanie nowo zainstalowanego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie można następnie znaleźć i usunąć.
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa należy zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Ale bądź ostrożny: ryzykujesz utratę wszystkich danych.

Kliknięcie w niewłaściwy pakiet SMS-ów może kosztować nawet 700 euro – nie akceptuj oszustwa

Jednak ofiary tych ataków spamowych nie muszą ponosić kosztów oszustwa. „Każdy, kto otrzyma wysoki rachunek od swojego dostawcy usług mobilnych w wyniku ataku phishingowego, powinien nie tylko go zapłacić, ale także się bronić” — radzi Julia Rehberg z Consumer Center Hamburg.

READ  Sobotnie wiedźmy na Wall Street: tydzień na giełdzie kończy się negatywnie

Na przykład klienci, którzy padli ofiarą oszustwa związanego z pakietami, muszą poprosić swojego dostawcę o szczegółową fakturę. Należy również zbierać zrzuty ekranu, aby udowodnić oszustwo. Dzięki temu możesz udowodnić, że SMS-y są wysyłane automatycznie co sekundę.

Centrum Doradztwa Konsumenckiego oferuje bezpłatne centrum formularz wiadomości Aby móc wnieść sprzeciw. Poszkodowani klienci mogą wykorzystać zebrane dowody, aby złożyć skargę na policję.

SMS Parcel Fraud wchodzi do kolejnej rundy: DHL i Centrum Konsumenckie udzielają porad

Ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy DHL był zaangażowany w oszukańcze plany, dział kurierski opublikował również wskazówki, jak wypowiedzieć wojnę takim oszukańczym atakom. Klienci pakietów powinni być lepiej chronieni przed kradzieżą. Konduktor doradza:

 • Przede wszystkim należy zawsze zadać sobie pytanie, czy w ogóle oczekujesz paczki i aktywowałeś powiadomienie SMS. Jeśli tak, sprawdź, czy dany sprzedawca wysłał potwierdzenie wysyłki.
 • Sprawdź dokładnie nadawcę. Często okazuje się, że nie pochodzi z dhl.de. Prawdziwym nadawcą jest: DHL Paket. Prawidłowe linki prowadzą do http://mailing.dhl.de/… lub https://nolp.dhl.de/… lub https://www.paket.de/pkp/…
 • Jeśli chcesz mieć pewność, że śledzenie przesyłek jest bezpieczne, możesz po prostu ręcznie wprowadzić swój numer przesyłki do DHL pod adresem: http://www.dhl.de.

Jak stwierdził DHL i inni dostawcy usług kurierskich, oszuści wykorzystują nie tylko SMS-y do pozyskiwania danych i pieniędzy swoich klientów, ale także e-maile. Zła rzecz w fałszywych wiadomościach e-mail: fałszywe wiadomości e-mail wyglądają zwodniczo na prawdziwe. Cyberprzestępcy tak precyzyjnie dostosowują projekt wiadomości spamowych do ich pochodzenia, że ​​trudno je odróżnić od tych, które dostarczają usługi kurierskie.

To samo dotyczy tutaj: klienci powinni zawsze spojrzeć na nadawcę lub sprawdzić, dokąd prowadzi link. Jeśli wygląda to na podejrzaną stronę internetową lub adres e-mail, radzimy zachować ostrożność i najlepiej nie klikać w link.

READ  Naruszenie umowy?: Akcje Tesli przedwcześnie tracą: JPMorgan pozywa Teslę - Musk sprzedaje kolejny pakiet akcji | biuletyn

Lista ocen: © Sebastian Gollnow / dpa, DHL, kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Whisky, Wine & Gin: najlepsza oferta na napoje w Cyberponiedziałku

Published

on

Najnowsze oferty na alkohole
Whisky, wino i gin wciąż na wystawie w Cyberponiedziałek

Jeśli chcesz zapełnić swój pasek domowy przed świętami pod koniec roku, nadal możesz zaoszczędzić w Cyberponiedziałek w Amazon & Co. Najnowsze oferty są dostępne dla whisky, ginu, szampana i innych wysokiej wydajności. Najlepsze oferty w skrócie.

Boże Narodzenie i Sylwester to tradycyjnie czas odpoczynku. Jeśli szukasz ofert na wino, whisky, szampana itp. i chcesz przygotować się na święta, na Amazon znajdziesz świetne oferty od Czarnego Piątku do Cyberponiedziałku.

Dalwhinnie za Cyberponiedziałkową cenę na Amazon

15-letni Dalwhinnie to pachnący góralski szkocki słód. W Czarny Piątek możesz zaoszczędzić blisko 20 proc.

Reklamy

Dalwhinnie 15 Years Highland Scotch Single Malt Whisky, 700 ml

34,99 euro (49,99 euro / litr) 42,99 euro (61,41 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferta na whisky: Cragganmore bei Amazon

Oszczędności skorzystały 11 proc. z Cyberponiedziałkowej umowy Amazona na zakup dwunastoletniej whisky Cragganmore ze Szkocji.

Reklamy

Kraganmore 12 Jahr Speyside whisky (1 x 0,7 litra)

32,99 € (4713 € / litr) 36,99 euro (52,84 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Więcej ofert na whisky w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Talisker 10 Years Islay Single Malt Scotch Whisky – w pudełku prezentowym, 700 ml

27,90 euro (39,86 euro / litr) 37,99 euro (54,27 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Talisker Storm Islay Single Malt Scotch Whisky – w opakowaniu Geschenkbox (1 x 0,7 l)

31,99 € (45,70 € / litr) 39,99 euro (5713 euro / litr)

pokazać w amazon.de

suche ptaki gin

Ręcznie robiony gin „Made in Germany” pojawił się również w Cyberponiedziałek w Amazon. The Birds Dry Gin łączy nuty bazylii, cytrusów i imbiru.

 • suchy dżin z niemiec
 • Zawartość alkoholu: 42% obj.
 • 0,5 litra

Reklamy

BIRDS Dry Gin – Świeży niemiecki ręcznie robiony gin z bazylią, cytrusami i imbirem – ręcznie robiony z 15 składnikami z 5 kontynentów (0,5 l)

38,99 euro (77,98 euro / litr) 44,99 euro (89,98 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Te geny wciąż są wycinane w Cyberponiedziałek:

Roku Gin łączy w sobie smak sześciu japońskich roślin botanicznych: m.in. sakury, herbaty sencha i yuzu. Na Amazon ma ogólną ocenę 4,8 na 5 gwiazdek.

The Illusionist to niewielka dawka ginu z Monachium. Ze względu na kwiatowe rośliny spirytus ma fioletowy kolor, co gwarantuje wyjątkowy napój.

Szwedzka Wódka Absolutna

Najwyższa cena w historii wódki premium: Absolut Swedish Vodka kosztuje około 10 euro za litrową butelkę w Czarny piątek.

 • Wódka Apollo
 • Zawartość alkoholu: 40% obj.
 • 1 litr

Tanqueray „Kwiat Sewilli” gin

W tygodniu Czarnego Piątku na Amazon możesz kupić Tanqueray o słodkim zapachu gorzkiej pomarańczy w szczególnie przystępnej cenie.

Zaoszczędź 5 euro na Gude Nacht

Lekko słodki orzech laskowy „Gude Nacht” jest równie odpowiedni jako prezent, jak w Twoim domowym barze. W ostatnim dniu tygodnia sprzedaży tropiki spadły o ponad 20 procent przy 29 procentach objętości.

Kalendarz adwentowy z amazon

Cóż, w nowym kalendarzu adwentowym Amazona są solidne dowody. Firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową online przygotowała 24 małe niespodzianki dla przyjaciół Gin & Whiskey & Co, którzy mogą zaoszczędzić na noc lub dwie towarzyskie przed świętami Bożego Narodzenia.

Zrób własny gin: zestaw upominkowy w ofercie na Cyberponiedziałek

Specjalny zestaw do ginu DIY na wystawie w sam raz na Święta Bożego Narodzenia. Na Amazon jest zestaw alkoholi bazowych, osiem przypraw i wszystkie niezbędne akcesoria w ofercie błyskawicznej za około 36 euro. Uczciwa cena, która zachwyci miłośników ginu w te święta.

Więcej ofert win i alkoholi w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Double Step Primitivo Apulien, Rotwein Italien (6 x 0,75l)

4229 euro (9,40 euro / litr) 4494 euro (9,99 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Plantation Barbados Extra Alt 20th Anniversary Rum, 700ml

39,90 € (57,00 € / litr) 45,90 € (6557 € / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Kapitan Morgan Original Spiced Gold Rum Freshnet, 700 ml

9,25 euro (13,21 euro / litr) 11,99 euro (17,13 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferty „Poniedziałek Internetowy”: jakie oferty są warte zachodu?

Nie tylko alkohole, w których nadal można uzyskać dobre oferty w Cyber ​​Poniedziałek, wiele sklepów używa również czerwonego ołówka, jeśli chodzi o wino, słodycze lub inną żywność i towary luksusowe. Ważne: Bardzo ważne jest porównanie cen w Czarny Piątek i Poniedziałek Internetowy. Często warto spojrzeć poza dobrze znanych gigantów zakupowych, takich jak Amazon i tym podobne. Wskazówka: często zdarzają się zamówienia z bezpłatną wysyłką o minimalnej wielkości sprzedaży.

READ  Przepis na ciasto truskawkowo-truskawkowe | cieszyć się
Continue Reading

Trending