Connect with us

science

Niedobór witaminy D: sztuczne spożycie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia

Published

on

  • ZSophia Luther

    Blisko

Witamina D jest bardzo ważna dla organizmu. Istnieją sposoby zapobiegania niedoborom. Ale bądź ostrożny – zbyt duża podaż może być szkodliwa dla zdrowia.

Frankfurt – Zwłaszcza w ciemnej porze roku, kiedy pogoda jest wilgotna, zimna i niewygodna, tylko kilka osób jedzie na zewnątrz. Praca w domu w czasie pandemii Corona oznacza również, że coraz mniej ludzi przebywa na zewnątrz. Ale to jest szczególny problem zdrowotny. Ludzki organizm potrzebuje między innymi światła słonecznego do produkcji ważnej witaminy: witaminy D. Jest to bardzo ważne dla ludzi, ponieważ reguluje metabolizm fosforanów i wapnia, a tym samym przyczynia się do twardnienia kości. Dodatkowo witamina D wzmacnia układ odpornościowy i wpływa na siłę mięśni.

Dlatego niedobór witaminy D może być szkodliwy dla zdrowia. Jak podsumowuje rztezeitung, lista chorób, które mogą mieć związek z niedoborem, jest coraz dłuższa. Obejmuje choroby takie jak ekspozycja na infekcje, osłabienie mięśni, zawał serca, cukrzyca, reumatyzm, depresja, choroba Alzheimera i stwardnienie rozsiane. Ale kiedy jest niedobór i co należy z tym zrobić?

Zapobieganie niedoborowi witaminy D: zamiast pigułek i tym podobnych – co naprawdę może pomóc

Według Niemieckiego Stowarzyszenia Dietetyków (DGE) niedobór występuje, gdy stężenie markera 25-hydroksywitaminy-D w surowicy jest niższe niż 30 nmol / litr surowicy. Tego typu niedobór nie występuje w przypadku większości mieszkańców Niemiec. Jednak prawie 60 procent Niemców nie osiąga najlepszego możliwego stężenia we krwi wynoszącego 50 nanomoli na litr surowicy – potwierdza społeczność zawodowa. W rezultacie oznacza to, że ponad połowa potencjału witaminy D dla zdrowia nie została w pełni wykorzystana. Jednak zdaniem ekspertów niekoniecznie zaleca się stosowanie tabletek i suplementów dla osób zdrowych. Ponieważ może promować tworzenie witamin poprzez dostosowany styl życia i odpowiednie odżywianie.

Światło słoneczne na skórze może być wystarczające, aby organizm wytworzył niezbędną ilość witaminy D. Jednak faktycznie produkowana ilość tej ważnej witaminy zależy od takich czynników, jak pora roku, pogoda, odzież i rodzaj skóry. Dlatego porady DGE należy rozumieć wyłącznie jako wartości trasowania. Od marca do maja w Niemczech wystarczy 10 do 25 minut opalania, w zależności od rodzaju skóry. Około jedna czwarta powierzchni ciała powinna być wystawiona na działanie promieni słonecznych, np. Część rąk i nóg, a także dłonie i twarz. W przypadku typów skóry 1 i 2 typ skóry wymieniony w tabeli oznacza „odcień skóry od jasnej do bardzo jasnej, włosy jasnorude lub blond i oczy niebieskie lub zielone”. Trzeci rodzaj skóry to „karnacja średnia, ciemne włosy i brązowe oczy”.

Witamina D: Które produkty mają najwyższe stężenie?

Jednak te orientacyjne wartości odnoszą się tylko do okresu od marca do października. Ale jaki jest najlepszy sposób zachowania się w ciemności? Oczywiście, korzystne jest również siedzenie na słońcu w zimie, ale ponieważ kąt padania promieni słonecznych jest tak płaski, niekoniecznie wytwarzane są duże ilości witaminy, informuje „Ęrztezeitung”. Zaletą witaminy D jest to, że można ją przechowywać w organizmie. Jeśli więc gromadzisz zapas witaminy latem, możesz na nią liczyć w chłodniejszych, mniej słonecznych miesiącach.

Ale odpowiednia dieta może również pomóc w podniesieniu poziomu witaminy D. Stężenie tej ważnej witaminy jest największe w tłustych rybach, takich jak śledzie i łosoś. Jajka mają również niezwykłą koncentrację. Poleca się również różne rodzaje grzybów i wątroby. Jednak na przykład Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) utrzymuje, że spożycie witaminy D w diecie odgrywa jedynie drugorzędną rolę. Skupiamy się na wytwarzaniu światła słonecznego przez organizm.

jedzenie Witamina D (μg na 100g)
Hering 7,80-25,00
łosoś 16,00
Żółtko jaja kurzego 5,60
makrela 4,00
Jaja kurze ogółem 2,90
Kurki 2,10
Grzyby 1,90
Wątróbka wołowa 1,70
Goudakäse, 45% F. i. R. 1,30
ghee 1,20
Źródło: BfR na podstawie Souci / Fach / Kraut, 2008

Przedawkowanie witaminy D: zbyt duża ilość witaminy może być szkodliwa dla zdrowia

Nie ma pigułek i balsamów zawierających tylko witaminę D, a niektóre pokarmy są teraz nawet wzbogacone witaminą D. Jednak przyjmowanie takich suplementów nie jest wyraźnie zalecane, chyba że istnieje udowodniony niedobór witaminy D i poprawa poziomu nie może być spowodowana jedzeniem lub ekspozycją na słońce, potwierdza BfR. I jest ku temu prosty powód.

Witamina D jest niezwykle ważna dla organizmu. Pomaga spędzać czas na słońcu.

© Martin Grandpa przez www.imago-images.de

Ponieważ nadmiar witaminy D może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Federalny Instytut ds. Oceny Ryzyka ostrzega: „Przy regularnym dziennym spożyciu ponad 100 mikrogramów witaminy D, co obecnie można osiągnąć jedynie poprzez nadmierne spożycie preparatów witaminy D przy normalnych nawykach żywieniowych, mogą wystąpić niepożądane skutki, takie jak tworzenie się nerek”. lub zwapnienia występują w nerkach. Jednak z powodów medycznych większe ilości witaminy D. można określić medycznie. ”

Niedobór witaminy D: grupy ryzyka – gdy eksperci zalecają pigułkę

Jednak niektóre grupy ludzi należą do grup zagrożonych niedoborem witaminy D. Dotyczy to na przykład osób, które ze względów zdrowotnych lub innych nie mogą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu (na przykład z powodu choroby). Nawet osoby, które ze względów kulturowych lub religijnych wychodzą z domu tylko z całkowicie zakrytym ciałem lub osoby o ciemniejszej karnacji, zgodnie z BfR. Osoby starsze również należą do grupy ryzyka, ponieważ tworzenie się witaminy D w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. Oprócz osób starszych do grupy ryzyka zalicza się także młodzież. Ponieważ niemowlęta otrzymują bardzo mało witaminy z mleka matki, należy w miarę możliwości unikać bezpośredniego światła słonecznego.

Suplementacja witaminy D jest zalecana dla tych grup wysokiego ryzyka. Jednak tylko wtedy, gdy stwierdzi się ich niedobór i lekarz zaleci im poprawę poziomu tej witaminy. (Sophia Luther)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Kołatanie serca lub kołatanie serca: wczesne wykrywanie migotania przedsionków | NDR.de – Przewodnik

Published

on

Stan: 27.05.2022 14:04

Migotanie przedsionków jest jednym z najczęstszych rodzajów arytmii. Objawy takie jak kołatanie serca (tachykardia) lub kołatanie serca nie zawsze występują. Punkty kadencji i smartwatche z funkcją EKG obiecują lepsze wczesne wykrywanie.

Z migotaniem przedsionków 300 000 osób w Niemczech co roku trafia do lekarza lub szpitala. Uszy tylko mrugają i nie poruszają się już prawidłowo. Dzięki temu krew tworzy tam skrzepy i przemieszcza się z krwiobiegiem do mózgu. Następnie pojawia się udar. Aby wyeliminować to ryzyko, ważne jest wczesne wykrycie i leczenie choroby.

Dlaczego migotanie przedsionków często pozostaje niezauważone?

Migotanie przedsionków często pozostaje niezauważone przez długi czas. Dwa główne powody:

  1. Migotanie przedsionków często występuje, zwłaszcza na początku, w atakach trwających kilka minut lub kilka godzin, nawet w nocy. Podczas rutynowego EKG serce znów bije zupełnie normalnie. Jednak, aby móc postawić diagnozę „migotania przedsionków”, należy je udokumentować wysokiej jakości EKG.
  2. Starszym osobom często brakuje typowych objawów kołatania serca lub kołatania serca. Niektóre komórki serca w tak zwanym węźle przedsionkowo-komorowym pracują wewnątrz nich wolniej, dzięki czemu ich serca są mniej niespokojne. Istnieje więcej niespecyficznych objawów, takich jak zawroty głowy lub osłabienie. Ucisk w klatce piersiowej, ucisk w sercu i duszność mogą być objawami migotania przedsionków. Ponieważ jeśli przedsionki po prostu drżą, pojemność minutowa serca spada o 15 procent. Uszkodzone wcześniej serce z miażdżycą naczyń wieńcowych nie może tego zrekompensować i budzi alarm.

Łatki rytmiczne i inteligentne zegarki do wczesnego wykrywania

Tak więc długofalowe zapisy są ważne. Nowa mobilna korekta kadencji może pomóc w przyszłości. Inteligentne zegarki mają również coraz większe znaczenie we wczesnym wykrywaniu. Ponieważ jeśli migotanie przedsionków zostanie wykryte wcześniej, leki przeciwzakrzepowe („rozrzedzacze krwi”) są dobrym sposobem zapobiegania udarom.

READ  Objawy korony u osób zaszczepionych: tym różnią się od tych, których doświadczają osoby niezaszczepione

Długoterminowy rejestrator EKG i zdarzeń w przypadku arytmii

Do tej pory najczęściej używano klasycznego, długoterminowego EKG. Urządzenie rejestruje rytm w okresie 24 godzin lub siedmiu dni. Elektrody są przymocowane do skóry w celu pomiaru. Jednak nie zawsze możliwe jest wykrycie arytmii w tak krótkim czasie. Istnieje również rejestrator zdarzeń. Urządzenie, które pacjenci mogą zabrać ze sobą do domu na trzy miesiące. Gdy wystąpi arytmia, możesz trzymać to urządzenie na górnej części skóry nagiego ciała, nacisnąć przycisk i rejestrować EKG przez 30 sekund.

Istnieją również wszczepialne rejestratory pętli (ILR), które umieszcza się pod skórą, aby stale monitorować pracę serca i wykrywać rzadkie nieprawidłowe rytmy serca, nawet gdy serce nie skarży się. Stosuje się je na przykład po udarze, aby dowiedzieć się, czy migotanie przedsionków jest przyczyną i czy istnieje ryzyko kolejnego udaru. Ale ta metoda często prowadzi do fałszywych alarmów, jest inwazyjna i kosztowna.

Patch perkusyjny do nagrywania długoterminowego

Aby znaleźć arytmie, które nie spowodowały jeszcze żadnych objawów, Uniwersytet w Getyndze testuje mobilną łatkę rytmu przyklejoną do klatki piersiowej i rejestruje bicie serca przez dwa tygodnie za pomocą zintegrowanego urządzenia do rejestracji EKG. Długi okres rejestracji pozwala na wykrycie migotania przedsionków z krótkich okresów czasu. Ponadto korekta nie jest ograniczeniem w codziennym życiu chorych. pierwsze wyniki Aby korekcja, która wciąż jest testowana, jest dobrze tolerowana w grupie starszych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, migotanie przedsionków stwierdzano dziesięciokrotnie częściej niż konwencjonalne metody przesiewowe.

Smartwatch: Kołatanie serca można rejestrować w dowolnym momencie

Innym sposobem rejestrowania arytmii jest użycie smartwatcha z funkcją EKG. W przypadku EKG te urządzenia do noszenia wykorzystują impulsy elektryczne wyzwalane przy każdym uderzeniu serca. Proces pomiaru trwa około 30 sekund i najlepiej wykonywać go w spokoju. EKG można następnie zapisać na telefonie komórkowym, a dane mogą następnie ocenić lekarz. W ten sposób chorzy mogą wykonać elektrokardiogram, jeśli pojawią się objawy. Eksperci ostrzegają jednak, że dane pacjentów mogą również stać się oszałamiającą powodzią danych dla zawodów medycznych. W rzeczywistości, według Niemieckiego Stowarzyszenia Kardiologicznego, migotanie przedsionków można wykryć za pomocą smartwatcha z ponad 90-procentową pewnością. Oprócz Samsunga i Apple wśród producentów smartwatchy, którzy mają tę funkcję EKG w swoich zegarkach, jest także amerykańska firma Fitbit.

READ  Pandemia koronawirusa RKI++: infekcja spada do 1240.3++

Plastry perkusyjne i urządzenia do noszenia są nadal testowane i rozwijane. Jednak zewnętrzne i ambulatoryjne systemy EKG stają się coraz bardziej wydajne i powszechnie dostępne. Ponieważ jest łatwy w obsłudze, w przyszłości stanie się ważniejszy.

Eksperci w tym temacie

Więcej informacji

Nieregularne bicie serca zwiększa ryzyko udaru mózgu. Zdrowe jedzenie może pomóc. Kiedy konieczna jest operacja? jeszcze

Graficzne przedstawienie udaru w żyłach.  © Fotolia Zdjęcie: psdesign1

Nowe badanie pokazuje, że infekcja zwiększa ryzyko udaru — a także zakażenia koronawirusem. jeszcze

Stary człowiek trzymający obie ręce za skronie © fotolia.com Zdjęcie: BillionPhotos.com

Trudności w mówieniu mogą zwiastować udar. Jak rozpoznać przemijające ataki niedokrwienne? jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

odwiedź | 31.05.2022 | 20:15

NDR . logo
Continue Reading

science

James Webb: Planety superziemskie mają dostarczać wniosków na temat ewolucji Ziemi

Published

on

Po pomyślnym skalibrowaniu instrumentów naukowych Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, NASA chce w pierwszym roku zbadać dwie gorące egzoplanety, które zostały sklasyfikowane jako „superziemie” ze względu na ich rozmiar i skład skalny. NASA ogłosiła w ten czwartek.

W szczególności egzoplanety pokryte lawą 55 Cancri e i LHS 3844 b, które, jak się zakłada, są w dużej mierze pozbawione powietrza. Według NASA geologia planet będzie badana za pomocą spektrometrów wysokiej rozdzielczości Teleskopu Jamesa Webba. NASA obiecuje uzyskać nowy wgląd w geologiczną różnorodność planet w galaktyce. Jednocześnie naukowcy mają nadzieję, że będą w stanie wyciągnąć wnioski na temat ewolucji planet skalistych, takich jak Ziemia, z badania dwóch super-Ziemi.

55 Cancri e to egzoplaneta krążąca wokół gwiazdy podobnej do Słońca 55 Cancri A około 40 lat świetlnych od Ziemi. 55 Canri e jest jedną z pięciu znanych obecnie planet pozasłonecznych. 55 Cancri E jest obecnie najbliżej gwiazdy i okrąża ją w odległości mniejszej niż 1,5 miliona km w ciągu 18 godzin. Na tej planecie stało się bardzo niewygodnie. Bliskość 55 cancri A powoduje, że temperatury powierzchniowe znacznie przekraczają temperaturę topnienia typowych minerałów skałotwórczych. Z drugiej strony prawą stronę planety pokrywają oceany lawy, NASA pisze.

Naukowcy uważają, że bliskość 55 Cancri e do gwiazdy podobnej do Słońca oznacza, że ​​jedna strona zewnętrznej planety jest zawsze zwrócona w stronę gwiazdy. Zwykle powinien to być najgorętszy obszar. Jednak obserwacje za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzera wskazują, że tak nie jest.

Renew Ho z Jet Propulsion Laboratory NASA oferuje próbę wyjaśnienia tego. On i jego koledzy uważają, że planeta ma gęstą, dynamiczną atmosferę zdominowaną przez tlen i azot. Aby uchwycić zakres emisji ciepła z egzoplanety, on i jego zespół naukowy planują zbadać widmo emisji termicznej po stronie dziennej planety za pomocą kamer bliskiej podczerwieni (NIRCam) i instrumentu średniej podczerwieni (MIRI) na pokładzie Jamesa Webba. Jeśli atmosfera wynosi 55 kankry, można to wykryć za pomocą instrumentów. Przyrządy mają niezbędną czułość i zakres długości fal, aby móc to stwierdzić.

READ  Objawy korony u osób zaszczepionych: tym różnią się od tych, których doświadczają osoby niezaszczepione

Istnieje jednak inne wyjaśnienie odchylenia temperatury. Dostarczył go szwedzki astronom Alexis Brandeker, który pracuje na Uniwersytecie Sztokholmskim. Sugeruje się, że 55 Cancri e może nie być związane z pływami. Podobnie jak Merkury, planeta może obracać się trzy razy na dwie orbity (rezonans 3:2), dzięki czemu może mieć cykl dzień-noc. Według Brandekera wyjaśniałoby to, dlaczego najgorętsza część jest w innym miejscu niż powinna.

„Podobnie jak na Ziemi, nagrzanie powierzchni zajmie trochę czasu”, wyjaśnia. „Najgorętszą porą dnia będzie popołudnie, a nie samo południe”. Brandeker również chce potwierdzić to założenie za pomocą kamery NIRCam Jamesa. W tym celu ciepło emitowane po oświetlonej stronie planety rejestrowane jest na czterech orbitach. Jeśli jest echo 3:2, półkulę można zaobserwować dwukrotnie. W ten sposób w ciągu dnia powierzchnia nagrzewałaby się, stopiła, wyparowała i utworzyła „bardzo cienką atmosferę”, którą można wykryć za pomocą teleskopu kosmicznego. Ta para ochładza się wieczorem, opada na powierzchnię i ponownie twardnieje w nocy, to hipoteza Brandekera.

LHS 3844 b wygląda inaczej niż 55 Cancri e, ale nie mniej egzotycznie. Okrąża również swoją gwiazdę w bliskiej odległości w ciągu 11 godzin. Jednak jej gwiazda jest mała i raczej zimna. Oznacza to, że powierzchnia mogła się nie stopić. Przyjmuje się jednak temperatury przekraczające 525°C. NASA twierdzi, że obserwacje za pomocą teleskopu Spitzera wskazują, że LHS 3844 b nie ma atmosfery, o której można by mówić.

Chociaż powierzchni z Jamesem Webbem „nie można ustawić bezpośrednio”. Jednak powierzchnię można zbadać spektroskopowo ze względu na brak tajemniczej atmosfery. W ten sposób dominujące skały można zidentyfikować na podstawie różnych widm typów skał, wyjaśnia Laura Kreidberg, szefowa działu APEx w Instytucie Astronomii im. Maxa Plancka. Aby to zrobić, ona i jej zespół chcą zarejestrować widmo emisji termicznej od strony dziennej za pomocą MIR i porównać określone w ten sposób widma z widmami znanych skał, takich jak bazalt i granit. Jeśli na planecie są aktywne wulkany, można to również udowodnić.

Kreidberg stawia hipotezę, że wyniki obserwacji mogą dostarczyć informacji o innych planetach podobnych do Ziemi. Odkrycia mogą również dostarczyć wskazówek, „jak wyglądała wczesna Ziemia, gdy była tak gorąca, jak te planety dzisiaj”.


(olp)

do strony głównej

Continue Reading

science

Zielone warzywa przeciwko COVID-19 i wirusom przeziębienia?: www.kinderaerzte-im-netz.de

Published

on

27.05.2022

Wykazano, że substancja chemiczna znajdująca się w zielonych warzywach spowalnia wzrost COVID-19 i wirusów przeziębienia. Amerykańscy naukowcy doszli do tego wniosku w badaniu opublikowanym w „Nature Journal Communications Biology”.

W eksperymentach laboratoryjnych naukowcy z Johns Hopkins Children’s odkryli substancję chemiczną obficie występującą w brokułach i innych warzywach krzyżowych, która może być potężną nową bronią przeciwko wirusom wywołującym COVID-19 i przeziębienie: sulforafan.
W badaniu opublikowanym 18 marca w Nature Journal Communications Biology naukowcy opisują, że sulforafan, fitochemikalia znane już ze swoich właściwości przeciwnowotworowych, hamuje reprodukcję SARS-CoV-2 może zapobiec.

Brokuły, kapusta, jarmuż i brukselka zawierają naturalne prekursory sulforafanu

Naturalny prekursor sulforafanu jest szczególnie bogaty w brokuły, kapustę, jarmuż i brukselkę – warzywa, które nie są szczególnie popularne wśród dzieci. Ale to kolejny argument, który wciąż trzeba im częściej przedstawiać. Wcześniejsze badania, w tym te przeprowadzone przez Johns Hopkins Medicine, wykazały, że sulforafan ma właściwości zapobiegające rakowi i ochronne poprzez zakłócanie pewnych procesów komórkowych.

„Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 nasze interdyscyplinarne zespoły badawcze przeprowadziły nasze badania […] skupić się na potencjalnym leczeniu nowego wirusa” – wyjaśnił asystent mikrobiolog prof. dr Laurie Jones-Brando z Johns Hopkins University School of Medicine i starszy autor artykułów.

Sulforafan jest skuteczny u myszy

W jednym eksperymencie zespół badawczy najpierw wystawił komórki na działanie sulforafanu przez jedną do dwóch godzin przed zakażeniem komórek SARS-CoV-2 i koronawirusem przeziębienia, HCoV-OC43. Stwierdzili, że niskie stężenia mikromolowe (μM) sulforafanu (2,4 – 31 μM – (μM) zmniejszają namnażanie sześciu szczepów SARS-CoV-2, w tym wariantów delta i omikronowych, a także koronawirusa HCoV OC43. o 50% Naukowcy zaobserwowali również podobne wyniki w komórkach wcześniej zakażonych wirusami, gdzie ochronne działanie sulforafanu zaobserwowano również w już ustalonych infekcjach wirusowych.

Grupa badała również wpływ sulforafanu w połączeniu z remdesivirem, lekiem przeciwwirusowym stosowanym w celu skrócenia czasu powrotu do zdrowia hospitalizowanych pacjentów z zakażeniem COVID-19. Zgodnie z ich wynikami, remdesiwir zapobiegł w 50% replikacji HCoV-OC43 i SARS-CoV-2 odpowiednio przy 22 μM i 4 μM. Ponadto zespół badawczy poinformował, że sulforafan i remdesivir działają synergistycznie w wielu stosunkach kombinacji, zmniejszając o 50% miano wirusa w komórkach zakażonych HCoV-OC43 lub SARS-CoV-2. W tym kontekście synergia oznacza, że ​​niższe dawki sulforafanu (np. 1,6-3,2 µM) i remdesiviru (np. 0,5-3,2 µM) w połączeniu są bardziej skuteczne przeciwko wirusom niż stosowanie obu z nich osobno.
Mówi profesor S. Dr Alvaro Ordonez, MD, pierwszy autor artykułu, z Johns Hopkins University. „Fakt, że sulforafan i remdesivir lepiej współpracują ze sobą, jest bardzo zachęcający”.

READ  Epidemia potrwa co najmniej dwa do trzech lat

Naukowcy przeprowadzili następnie badania na mysim modelu infekcji SARS-CoV-2. Odkryli, że myszy, którym podano 30 miligramów sulforafanu na kilogram masy ciała przed zarażeniem się wirusem, zmniejszyły utratę masy ciała. Zwykle ma to miejsce w przypadku infekcji wirusowej. Myszy „leczone” straciły znacznie mniej wagi (7,5% mniej utraty wagi). Ponadto wstępne leczenie spowodowało statystycznie istotne zmniejszenie miana wirusa lub ilości wirusa w płucach (17% mniejsza utrata masy ciała) i górnych drogach oddechowych (zmniejszenie o 9%) oraz uszkodzenie płuc (redukcja o 29%) w porównaniu z zakażonymi. myszy. Sulforafan nie jest podawany. Związek zmniejsza również stan zapalny w płucach i chroni komórki przed nadaktywną odpowiedzią immunologiczną.

„Odkryliśmy, że sulforafan ma działanie przeciwwirusowe przeciwko koronawirusom HCoV-OC43 i SARS-CoV-2, pomagając jednocześnie kontrolować odpowiedź immunologiczną” – podsumowuje Ordonez. „Ta wielofunkcyjna aktywność sprawia, że ​​jest to interesujący związek do stosowania przeciwko tym infekcjom wirusowym, a także wywołanym przez inne ludzkie koronawirusy”.

Zespół planuje przeprowadzić próby na ludziach, aby ocenić, czy sulforafan może być skuteczny w zapobieganiu lub leczeniu tej infekcji.

Źródła: EurekaAlert! Medycyna Johnsa Hopkinsa Biologia komunikacji

Continue Reading

Trending