Connect with us

Tech

Niedobór chipów: Apple Post nie działa: Apple może ograniczyć dostarczanie iPhone’a – ostrzeżenia z innych sklepów z aplikacjami | biuletyn

Published

on

Można założyć, że kalifornijska firma będzie musiała skorygować swój cel produkcyjny dla nowego iPhone’a 13 o dziesięć milionów w dół, poinformował we wtorek Bloomberg News, powołując się na poinformowane źródła. Apple powiedział swoim producentom, że dostawcy tacy jak Broadcom i Texas Instruments mają problemy z podłączeniem chipów.

Firmy Apple, Broadcom i Texas Instruments nie były początkowo dostępne do komentowania.

Apple śledzi ostrzeżenia dotyczące innych sklepów z aplikacjami na iPhonie

W świetle planów dotyczących nowych przepisów UE Apple zaostrza ostrzeżenia o ryzyku, otwierając iPhone’y w sklepach z aplikacjami innych dostawców. W 30-stronicowym artykule opublikowanym w środę grupa argumentowała, że ​​użytkownicy będą narażeni na bardziej niebezpieczne aplikacje i że Apple może ich mniej chronić.

Aplikacje na iPhone’a można instalować tylko za pośrednictwem wewnętrznej platformy grupy. Apple twierdzi, że wszystkie aplikacje i aktualizacje na swojej platformie są skanowane przez ludzkie oprogramowanie i audytorów w celu odfiltrowania złośliwych aplikacji. Ponadto programiści będą musieli przestrzegać wytycznych Apple dotyczących ochrony danych. Apple ostrzega, że ​​w przypadku tak zwanego sideloadingu, w którym aplikacje są ładowane na iPhone’a ze źródeł innych niż oficjalny sklep, te środki ostrożności nie mają już zastosowania.

Ustawa o rynkach cyfrowych (DMA), która jest obecnie opracowywana w Unii Europejskiej, planuje scharakteryzować otwarcie platform dla konkurencyjnych dostawców usług w celu zwiększenia konkurencji. W przypadku artykułów i usług cyfrowych sprzedawanych za pośrednictwem platformy Apple grupa pobiera opłatę w wysokości 15 lub 30 procent. Na urządzeniach z Androidem (alfabet C (dawniej Google)) obowiązuje prowizja podobna do prowizji Google za sprzedaż za pośrednictwem Sklepu Play grupy – ale inne sklepy z aplikacjami na platformie są również dozwolone. Apple sprzeciwił się unijnym planom już w czerwcu.

W swoim nowym artykule firma iPhone ostrzegła, że ​​„ładowanie boczne poprzez bezpośrednie pobieranie lub inne sklepy z aplikacjami podważyłoby mechanizmy bezpieczeństwa i ochrony prywatności Apple”. Nie leży to w interesie użytkownika. Apple mówi między innymi o fałszywych aplikacjach podszywających się pod zwykłe aplikacje i manipulowaniu aktualizacjami systemu operacyjnego. Grupa odnosi się w szczególności do niebezpiecznych aplikacji na Androida, które zyskują popularność i próbują na przykład uzyskać informacje logowania i inne dane. Powiedziała, że ​​cyberprzestępcy mieliby większą motywację do atakowania iPhone’a, gdyby został odblokowany.

READ  HP, Samsung i Xerox: naprawianie luk w sterownikach drukarek Windows — 16 lat później

Krytycy Apple wskazują, że oprogramowanie można ładować ze wszystkich możliwych źródeł na komputery Mac należące do grupy. Apple twierdzi, że w przypadku smartfonów sytuacja jest inna, ponieważ zawierają one więcej prywatnych informacji. Amerykańskie rachunki za większą konkurencję w branży technologicznej również dotyczą modelu biznesowego. Jednak w Stanach Zjednoczonych firma Apple odniosła ostatnio sukces w obronie swojej platformy aplikacji na iPhone’a. Sędzia odrzucił prośbę Epic Games o otwarcie platformy na inne sklepy z aplikacjami.

Apple testuje AirPods jako zdrowe urządzenie

Apple szuka sposobów na przekształcenie popularnych AirPods w zdrowe urządzenie. Należą do nich aplikacje poprawiające słuch, mierzące temperaturę ciała czy monitorujące postawę. Widać to w dokumentach dostępnych w Wall Street Journal i ludziach zaznajomionych z planami.

Plany są kolejnym dowodem na to, że linia iPhone’ów ma ambicje wbudowania funkcji zdrowia i dobrego samopoczucia w urządzeniach poza Apple Watch, gdzie większość aplikacji zdrowotnych firmy jest już dostępna. Jak informowaliśmy we wrześniu, Apple pracuje również nad technologią, która pomoże iPhone’owi w diagnozowaniu depresji i spadku funkcji poznawczych.

Obecnie nie jest jasne, czy Apple opracuje nowe specjalne funkcje słuchowe dla AirPods, czy też istniejące funkcje słuchawek dousznych będą sprzedawane jako aparaty słuchowe. Wysokiej jakości AirPods Pro oferują już funkcje poprawiające słuch, w tym wprowadzoną w zeszłym tygodniu funkcję „Conversation Amplification”, w której głośność i wyrazistość osób mówiących przed osobą noszącą słuchawki jest wspomagana przez wzmocnienie.

Przewidywana dodatkowa funkcjonalność AirPods nie jest spodziewana w przyszłym roku. Może również zostać całkowicie wycofany i nigdy nie wprowadzony na rynek, powiedzieli ludzie zaznajomieni z planami firmy.

Rzeczniczka Apple odmówiła komentarza.

Apple już teraz opracowuje prototypy słuchawek AirPods, które mogą mierzyć temperaturę ciała użytkownika w uchu, zgodnie z dokumentami, do których dotarł magazyn. Termometr może stać się drugim w urządzeniu Apple, pod warunkiem, że zadziała czujnik temperatury przewidziany dla wersji Apple Watch 2022.

READ  The Tried Meross Cherub Baby — inteligentna lampka nocna z niektórymi funkcjami

Jeśli chodzi o planowaną funkcję ergonomiczną, AirPods opierają się na czujnikach ruchu wkładek dousznych i ostrzegają użytkowników, jeśli powinni pochylić się w ramionach. Wtedy może poprawić swoją sytuację w sposób ukierunkowany, zgodnie z dokumentacją i osobą znającą pomysł.

Jeśli Twoje AirPods służą również jako aparat słuchowy, może to znacznie zwiększyć zasięg tego produktu. Eksperci twierdzą, że miliony ludzi cierpią z powodu utraty słuchu, w tym wielu z mniej poważną i nieodwracalną niepełnosprawnością.

Nowe przepisy amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, które mają zostać zakończone w przyszłym roku, umożliwią bezpośrednią sprzedaż nowej klasy tańszych aparatów słuchowych klientom z ubytkiem słuchu od lekkiego do średniego.

Według szacunków Cochlear Center for Hearing and Public Health na Johns Hopkins University około 28 milionów Amerykanów ma lekki ubytek słuchu, ale tylko 5% z nich używa aparatów słuchowych. Kolejne 12 milionów ma średni ubytek słuchu, ale tylko 37 procent tej grupy ma aparaty słuchowe.

AirPods są tańsze niż tradycyjne aparaty słuchowe

Nicholas Reed, audiolog z Johns Hopkins, uważa, że ​​AirPods jako aparat słuchowy dostępny bez recepty to potencjalnie duża zmiana. Wszechobecne zatyczki do uszu firmy Apple mogą pomóc przełamać piętno starzenia związane z tradycyjnymi aparatami słuchowymi. Będą też kosztować znacznie mniej niż tradycyjne aparaty słuchowe.

Ponieważ żywotność baterii AirPods nie wystarcza na cały dzień, mogą nie być odpowiednie dla wszystkich osób z wadami słuchu.

AirPods dominują na światowym rynku słuchawek Bluetooth i według badaczy rynku ze Strategy Analytics szacuje się, że wygenerują w 2020 roku 12,8 miliarda dolarów sprzedaży — pięciokrotnie więcej niż drugie urządzenie, Bose.

Dzięki wbudowanym czujnikom, mikrofonom, głośnikowi i najnowocześniejszemu procesorowi AirPods Pro zawierają już znaczną część technologii, która zdaniem ekspertów jest potrzebna, aby pomóc osobom z lekkim lub średnim ubytkiem słuchu.

READ  Killer Security: sprawdzanie plików cookie w przeglądarce

Akcje Apple spadły o 0,42 procent do 140,91 USD na giełdzie Nasdaq w środę.

Bangalore / Cupertino / Nowy Jork (Reuters / dpa-AFX / Dow Jones Newswires)

Więcej wiadomości o Apple Inc.

Źródła obrazu: Igor Golovniov / Shutterstock.com, NoDerog / iStock

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Ultra .projekt i szczegóły aparatu

Published

on

Wiele Plotki, a także udostępniać zdjęcia Do następnego Galaxy S22 już się zgromadziłem. Znany przeciek „Ice Universe” chce teraz więcej informacji na temat smartfonów z serii S22. Potwierdza to również plotki, że S22 i S22+ mają płaskie ekrany, płaski tył i symetryczne krawędzie. Pod tym względem ma wyglądać bardzo podobnie do iPhone’a 13, tyle że z małą dziurką zamiast (przewymiarowanego, przestarzałego) notcha.

Ice Universe chce również poznać informacje o kamerach w S22 Ultra. Ten aparat prawdopodobnie ponownie będzie częścią najlepszych aparatów smartfonowych na rynku w przyszłym roku. Dlatego w głównym czujniku, HM3, należy wprowadzać tylko drobne zmiany. Ten ma 108 MP i oferuje aperturę f/1,8 z 85-stopniowym polem widzenia.

W przypadku obiektywu ultraszerokokątnego SamsungWedług jego informacji postawił na identyczny aparat o rozdzielczości 12 megapikseli – polu widzenia 120 stopni i przysłonie f/2.2. Innowacje są następnie odtwarzane po powiększeniu. W przypadku teleobiektywów potrójnych i 10x zastosowano tu nową matrycę firmy Sony. Oba mają rozdzielczość 10 megapikseli.

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic się nie zmienia w cenie. Dziękuję za wsparcie!


Continue Reading

Tech

Po Uwaga 151 Aplikacje SMS Scam usunięte ze Sklepu Play

Published

on

Google usunęło 151 aplikacji ze Sklepu Play z zamiarem oszustwa. Avast ujawnił, że aplikacje zażądały specjalnych uprawnień i numeru telefonu po uruchomieniu, aby w końcu uzyskać drogie subskrypcje SMS-ów niezauważone przez użytkownika. W sumie aplikacje zostały pobrane ponad 10 milionów razy na całym świecie.

Google: 151 aplikacji oszustw SMS zostało usuniętych

Chociaż Google i Apple obiecują bezpieczeństwo aplikacji, które można pobrać ze Sklepu Play lub App Store, nie zawsze można to w pełni zagwarantować. Apple jest bardziej niezawodny w porównaniu z Google, ale został również dotknięty złośliwymi aplikacjami. Ale teraz jest nowy przypadek z aplikacjami na Androida ze Sklepu Play, w którym chciałoby się, aby Google lepiej sprawdził aplikacje z wyprzedzeniem. ponieważ PC Welt donosi o 151 aplikacjach wykrytych przez firmę Avast z branży bezpieczeństwa IT I spróbuj zdobyć drogie subskrypcje SMS-ów. Lista aplikacji dostępna jest również online. W sumie aplikacje, które oczywiście zostały zablokowane przez Google, miały 10,5 miliona pobrań. Ale każdy, kto już zainstalował aplikację, nadal jest narażony na oszustwo, które Avast nazwał „UltimaSMS”.

Nazwa naprawdę to pokazuje: chodzi o oszustwa SMS-owe. Większość toksycznych aplikacji to aplikacje oferujące oszczędności gotówkowe za pomocą kodów rabatowych – ale uwzględniono również gry lub edytory multimedialne. Wygląda na to, że oszuści nie zadawali sobie trudu, aby w przebraniu zintegrować obiecane rzeczy z aplikacjami, ponieważ wiele recenzji było tak negatywnych, że aplikacje w ogóle nie powinny działać. Jednak nie było to również konieczne, ponieważ aplikacje najpierw proszą o numer telefonu i adres e-mail, a także o pewne prawa – użycie ma zostać aktywowane – więc oszuści mieli już wszystko, czego potrzebowali. Ci, którzy odpowiedzieli, potwierdzili, że aplikacja pobiera drogą subskrypcję przez SMS. Chociaż większość ofiar pochodzi z Bliskiego Wschodu, Pakistanu i USA, niemieccy użytkownicy również powinni mieć oczy szeroko otwarte. Możesz uniknąć takiego ataku ze zdrową dawką sceptycyzmu, ale przede wszystkim pozwalając operatorowi komórkowemu na zaprzestanie korzystania z usług premium i o wartości dodanej.

READ  Space Punks - ujawniono szczegóły tytułu Action-RPG Wild Hog

Linki oznaczone * to linki afiliacyjne. Linki afiliacyjne nie są reklamami, ponieważ jesteśmy niezależni w badaniu i wyborze oferowanych produktów. Otrzymujemy niewielką prowizję od sprzedaży produktów, którą przeznaczamy na częściowe finansowanie darmowej zawartości serwisu.

Continue Reading

Tech

Strażnicy Galaktyki Marvela w teście technicznym

Published

on

Marvel’s Guardians of the Galaxy nie jest obecnie w kinie, ale jako gra słynny oddział bohaterów ponownie sprawia, że ​​wszechświat jest niebezpieczny. ComputerBase testuje wersję PC. Skupiono się na standardach wielu kart graficznych, a także ray tracingu, który jest stale wykorzystywany w przygodach superbohaterów.

W kinie Marvel’s Guardians of the Galaxy odpoczywa, na PC jednak sympatyczny bohater nadal walczy o wolność wszechświata. Square Enix ma wielkie plany dotyczące gry o tej samej nazwie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Avengers Marvela zostały tak krytycznie przyjęte. W przeciwieństwie do drużyny superbohaterów z blokami kolorów, Guardians of the Galaxy nie gra w grę wieloosobową, ponieważ tym razem skupiamy się na grze dla jednego gracza, w tym na fabule.

Grafika wyznacza standardy, ale ma wady

Obie gry mają tego samego wydawcę. Ale co najbardziej zaskakujące, wymyślili inne podejście. Podczas gdy Avengers używają silnika podstawowego już używanego w częściach Tomb Raider, Strażnicy Galaktyki opierają się na silniku Dawn. Tłem są różne studia: Marvel’s Avengers zostało opracowane przez Crystal Dynamics, a więc trylogię Tomb Raider (testy), Guardians of the Galaxy, z kolei Eidos Montreal, które niedawno zajęło się splitem Deus Ex: Mankind (test), który używa silnika Dawn . Obie firmy polegały więc na technologii, którą znają.

Eidos Montreal rozwinął silnik dalej w porównaniu do jego ostatniego użycia, co można zobaczyć w tytule. Znany tylko jako DirectX 12, Guardians of the Galaxy (GotG) stał się naprawdę imponującym strzelcem dzięki różnorodnym i kolorowym światom, szczegółowym powierzchniom i eleganckim animacjom. Jeśli chodzi o ray tracing i wysoką rozdzielczość (przynajmniej WQHD, nieco wyższą), prawie żaden tytuł nie jest w stanie nadążyć za tym wyglądem. Bez promieni lub tylko w Full HD, GotG traci wiele ze swojego graficznego polotu.

READ  Space Punks - ujawniono szczegóły tytułu Action-RPG Wild Hog

Wyrafinowanie jest słabe

Nawet jeśli ogólne wrażenie jest bardzo dobre, Guardians of the Galaxy musi uporać się z pewnymi słabościami. Na przykład wyrafinowanie nie jest zdecydowanie po mocniejszej stronie. Pomimo składowej czasowej TAA, niektóre obiekty nadal wesoło migają, nawet w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, pomimo szczegółowych tekstur, gra nie wygląda zbyt ostro. Nie pomaga to, że tekstury pojawiają się na obrazie od czasu do czasu, gdy kamera szybko zmienia kierunek. Przy tak wielu przerywnikach w niektórych miejscach jest to dość denerwujące. I wreszcie, LOD działa dość agresywnie, a przejścia między różnymi poziomami szczegółowości można łatwo zobaczyć. Ale ostatecznie nic z tego nie może zepsuć bardzo dobrego ogólnego wrażenia.

Pełne oprogramowanie “RTX On” dostępne na PC

Guardians of the Galaxy jest reklamowany na konsolach, a także na pecetach wyposażonych w ray tracing, gdzie technologia ray wykorzystywana jest wyłącznie do odbić. Śledzenie promieni jest dostępne tylko na PC od początku, konsole pojawią się później w patchu.

Ponieważ wersja na PC została stworzona przy pomocy Nvidii, do gry trafiła DLSS, dostępna tylko na GeForce RTX, która ma zapewnić lepsze wrażenia z gry – czyli więcej FPS – zwłaszcza pod względem ray tracingu. ComputerBase zajmie się szczegółowo obiema metodami na następnych kilku stronach.

Guardians of the Galaxy używa początkowego programu uruchamiającego na PC, który pojawia się przed rozpoczęciem właściwej gry. Można tam ustawić kilka opcji graficznych, ale pełny zakres jest dostępny tylko w samej grze, co jest denerwujące, ponieważ gracz ma mniejszy zasięg, ale dodaje więcej szczegółów do niektórych opcji – co nie ma sensu.

Presety nie zawierają ray tracingu

Dzięki trybom Low, Medium, High, Ultra High i Ultra Guardians of the Galaxy oferuje pięć różnych ustawień wstępnych, przy czym Ultra łączy maksymalną szczegółowość grafiki oprócz ray tracingu. Śledzenie promieni nie jest zawarte w ustawieniach wstępnych. Ulepszenie w grze pozwala na zmniejszenie rozdzielczości ekranu nawet o 50 procent. W programie uruchamiającym można go ustawić w krokach co 1 procent, ale w menu graficznym tylko w krokach co 5 procent.

READ  Killer Security: sprawdzanie plików cookie w przeglądarce

Możliwe jest również ulepszenie grafiki za pomocą FidelityFX CAS firmy AMD. Również w tym przypadku stopień ostrości można skonfigurować dokładniej w wyzwalaczu niż w menu (zalecana wartość 20 procent).

Oprócz ray tracingu z dwiema różnymi opcjami dostępny jest DLSS, w tym własny filtr ostrości, a także dynamiczna rozdzielczość, która oferuje 30 kl./s, 60 kl./s, 90 kl./s i 120 kl./s jako docelową liczbę klatek na sekundę. Funkcja obecnie nic nie robi i wyraźnie nadal występuje błąd.

144 kl./s to maksimum bez VSync

Dostępny jest również ogranicznik FPS, który można skonfigurować w zakresie od 30 do 144 FPS w krokach co 1 FPS. Nie ma jednak możliwości bezpośredniego wyłączenia, co w dzisiejszych czasach nie powinno mieć miejsca.

Jeśli jednak VSync jest aktywowany, selektor również pozostanie wyłączony w tej grze. Jeśli masz ekran o częstotliwości odświeżania wyższej niż 144 Hz, możesz w ten sposób uzyskać więcej niż 144 kl./s. Jednak później nie można wykluczyć pewnych błędów.

Dodatkowo wersja na PC oferuje własny benchmark, który pokazuje różne sekwencje lotu. To nierealne. Dołączone są przykładowe zrzuty ekranu poszczególnych opcji graficznych.

10 GB VRAM wystarczy dla UHD w pełnej szczegółowości i RT

Jeśli chodzi o zużycie pamięci, Strażnicy Galaktyki Marvela pozostają w tyle. Z karty graficznej o pojemności 10 GB nie ma problemów, nawet w Ultra HD przy najwyższych ustawieniach, w tym maksymalnych ustawieniach ray tracingu, pamięć VRAM jest wystarczająco duża. Chociaż karty graficzne z większą pamięcią miejscami mają znacznie więcej pamięci, nie wydaje się to konieczne – przynajmniej redaktorzy nie zauważyli żadnych wad. Nawet przy zaledwie 8 GB bardziej szczegółowe tekstury działają dobrze, a test nie wykazał problemów z ustawieniami istotnymi na co dzień.

Następna strona: Ray tracing i Nvidia DLSS w szczegółach

Continue Reading

Trending