Connect with us

Economy

Netflix otwiera biuro na polskim „głównym rynku” i obiecuje więcej lokalnych produkcji

Published

on

Netflix ogłosił otwarcie biura w Polsce, gdzie planuje ścisłą współpracę z lokalnymi twórcami i producentami nad nowymi treściami. Według giganta nadawczego nowa lokalizacja w Warszawie będzie również służyć jako hub dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

„Polska stała się dla nas kluczowym rynkiem” – cytuje Larry’ego Tansa, szefa oryginalnego serialu Netflix w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, Broadband TV News. „Wraz z rosnącą liczbą polskich produkcji nadszedł czas, aby zbliżyć się do lokalnych przemysłów kreatywnych i filmowych”.

Firma poinformowała, że ​​w latach 2020 i 2021 zainwestowała w samej Polsce 490 mln zł (105 mln euro). Inwestycje te były przeznaczone na produkcję filmów i seriali w kraju oraz budowę lokalnej biblioteki. Netflix twierdzi, że stworzył dla tych produkcji ponad 2600 miejsc pracy.

Komiksowe klasyki z czasów PRL-u będą pierwszym polskim serialem animowanym na Netflix

Najnowsza produkcja emitowana w Polsce na platformie to Krakowskie potwory, thriller nadprzyrodzony oparty na polskiej mitologii. Polska komedia w maju ub.r. Seksualny Był to najchętniej oglądany program w serwisie Netflix na całym świecie.

Inne polskie seriale i filmy to DżunglaI Rogest 97I Jak zakochałeś się w gangsterze I operacja kolcaOprócz serialu animowanego kakao i kokos z. Globalny sukces Netflixa Magik Oparta na serii powieści polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego.

Alicia Graun Jaczyk, prezes Netflix Polish Producers Alliance (KIPA), powiedziała, że ​​inwestycja Netflix pokazuje, że Polska „jest jednym z najbardziej rozwiniętych rynków produkcji audiowizualnej w Europie” i „jest traktowana jako poważny i długoterminowy partner”.

Thriller Netflixa rozgrywa się w trakcie antygejowskiej operacji w komunistycznej Polsce

Dodała, że ​​w Polsce będzie więcej projektów, co oznacza więcej miejsc pracy, pieniędzy i możliwości, jak podaje Wirtualne Media. „W ten sposób stymuluje gospodarkę i rozwój sektora”, co „wzmacnia pozycję krajowego sektora audiowizualnego w naszym regionie w Europie”.

READ  Erdogan chce powstrzymać dolaryzację – lira się odradza

Rzecznik rządu Peter Muller przyjął planowane otwarcie warszawskiego biura jako „dobrą decyzję, która potwierdza niesłabnące zainteresowanie amerykańskich inwestorów naszym regionem. Oznacza to więcej miejsc pracy w sektorze audiowizualnym i możliwości rozwoju polskich talentów”.

W 2019 r. rząd skrytykował Netflix za umieszczenie mapy w jednym ze swoich filmów dokumentalnych, która błędnie wskazuje, że Polska była odpowiedzialna za niemieckie nazistowskie obozy na okupowanych terytoriach podczas II wojny światowej. Netflix zgodził się na usunięcie obrazu i podziękował premierowi RP.

Protesty aborcyjne wywodzą się od kulturowych marksistów, którzy wykorzystują Netflix do wpływania na młodych ludzi, ostrzega Bishop

Nie podano żadnych dalszych szczegółów dotyczących terminu otwarcia biura Netflix i liczby zatrudnionych pracowników. Ale byłby to „naturalny krok w naszym rozwoju, który znacznie ułatwi budowanie długotrwałych relacji kooperacyjnych w regionie i wzmacnianie istniejących relacji, stwarzając szerokie możliwości dla twórców i producentów” – powiedział Tanz.

Netflix zadebiutował w Polsce w 2016 roku i ugruntował swoją pozycję najpopularniejszej platformy wideo na żądanie w kraju. Według badania Mediapanel przeprowadzonego przez Wirtualne Media, 14,35 mln polskich konsumentów odwiedziło Netflix w lutym i spędziło średnio 5 godzin i 39 minut na streamingu.

Netflix rozpoczął współpracę z KIPA dwa lata temu, a wiosną 2020 roku wydał 2,5 mln zł na fundusz wsparcia dla pracowników telewizyjnych i filmowych dotkniętych zamknięciem koronawirusa.

Wicepremier Polski prosi Netflix o usunięcie filmów przedstawiających Jezusa jako geja

Główne źródło obrazu: Netflix

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  UE musi decydować o wypłacie pomocy
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  Online i bezpośrednio: Coraz więcej producentów marek sprzedaje bezpośrednio klientom końcowym

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Straty cenowe: analityk Wells Fargo: „Trzy główne obawy” dla akcji Tesli | Wiadomość
Continue Reading

Trending