Connect with us

science

Nasus Pharma ogłasza dane kliniczne wykazujące skuteczność Taffix, donosowego leku przeciwwirusowego przeciwko przeziębieniom i infekcjom górnych dróg oddechowych | biuletyn

Published

on

Badanie NP-003 zostało wcześnie zakończone i miało istotne znaczenie w ograniczaniu infekcji wirusowej.

Tel Awiw I Izrael, 24. listopad 2021 /PRNewswire/- Nasos Pharma Prywatna firma biofarmaceutyczna opracowująca gamę proszków donosowych (PBI) do leczenia ostrych chorób i zagrożeń dla zdrowia publicznego, ogłosiła dzisiaj dane z NP-003 – dwuramiennego, podwójnie ślepego, kontrolowanego placebo badania – pokazujące, że Taffix ®, inhalator Innowacyjny proszek do nosa firmy, który skutecznie zapobiega przedostawaniu się wirusów do błony śluzowej nosa, był w stanie znacząco ograniczyć przeziębienia i infekcje górnych dróg oddechowych oraz wykazuje silny pozytywny trend w zmniejszaniu ryzyka zakażenia COVID.

W badaniu wzięło udział 521 zdrowych, nieszczepionych ochotników wiek Osoby w wieku od 18 do 65 lat miały ujemny wynik testu na obecność przeciwciał COVID w momencie włączenia do badania. Po randomizacji ochotnicy byli badani dwa razy w tygodniu przez sześć tygodni pod kątem objawów związanych z infekcją górnych dróg oddechowych i przeziębieniem. W przypadku objawów związanych z klinicznym COVID, podczas każdego badania przeprowadzono test PCR.

będę koniec studiów Wszyscy badani zostali ponownie przebadani testem na przeciwciała i, jeśli wynik był pozytywny, zweryfikowany dodatkowym testem SARS-CoV 2 PCR. Zgodnie z protokołem przeprowadzono wcześniej zaplanowaną analizę pośrednią.

Badanie ukończyło 517 ochotników. Spośród nich 260 było w grupie leczonej, a 257 w grupie placebo.

Więcej uczestników w grupie placebo niż w grupie leczonej skarżyło się na objawy związane z infekcją górnych dróg oddechowych, takie jak katar, kaszel, duszność i trudności w oddychaniu: łącznie 67 przypadków w grupie placebo w porównaniu do 38 przypadków w grupie placebo Grupa. Grupa eksperymentalna. Różnica między grupą Taffix® a grupą placebo była wysoce statystycznie istotna (test Poissona = 0,002).

Podczas badania u dziewiętnastu (7,3%) uczestników z grupy leczonej i dwudziestu dziewięciu (11,3%) z grupy placebo zdiagnozowano zakażenie COVID. Iloraz szans wyniósł 0,6198. Wykazano silny pozytywny trend w kierunku zmniejszenia zarażenia COVID, który jednak nie osiągnął jeszcze istotności statystycznej ze względu na stosunkowo niewielką liczbę badanych osób (dokładny test Fishera – 0,079).

READ  Pierwszy trend letni: nowy styl może osłabić samoloty, a ciepłe Niemcy - meteorologia

W oparciu o kryteria zakończenia badania określone w protokole, kierownictwo Nasus zdecydowało o wcześniejszym zakończeniu badania. Badani ochotnicy nie mogli otrzymać szczepionki podczas udziału w badaniu. Na początku tego roku szczepienia nie były swobodnie dostępne dla ogólnie zdrowej populacji Bułgarii – już tak nie jest, a administracja Nasusa uznała, że ​​kontynuowanie badania i rekrutacja ochotników do badania jest nieetyczne. nie być szczepione.

skomentował dr. Dalia MegiddoCEO Nasos Pharma. „Te wyniki, a także dodatkowe badania laboratoryjne i kliniczne, które opublikowaliśmy na początku tego roku” [1] [2] [3]Pokaż, jak silne są dowody naukowe potwierdzające zdolność Taffix do blokowania wirusów w jamie nosowej i zapobiegania infekcjom wirusowym”.

Audi GilboaPrezes Nasos Pharma dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników badania. Te obiecujące i statystycznie istotne dane kliniczne stanowią solidną podstawę do wykazania klinicznych i leczniczych właściwości Taffix® oraz wzmocnienia potencjału Taffix®, aby stać się wiodącym produktem przeciwwirusowym dla górnych dróg oddechowych. Chcemy dalej przyspieszać i rozszerzać obecność i dostępność Taffix® na rynku, jednocześnie optymalizując nasz łańcuch dostaw w celu zaspokojenia rosnącego globalnego popytu na Taffix®. „

Taffix®, obecnie dostępny w Europie, Kanadzie, Izrael Certyfikowany w wielu krajach Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu jako mechaniczna bariera ochronna przed alergenami i wirusami w jamie nosowej, ma na celu stworzenie wrogiego mikrośrodowiska w nosie, które, jak wykazano, zapobiega przedostawaniu się wirusów i infekowanie komórek nosa. Proszek Taffix™ wytwarza wyjątkowy, cienki, zakwaszony żel na błonie śluzowej nosa w ciągu 50 sekund, który utrzymuje się przez 5 godzin i znacząco chroni komórki nosa przed wirusami wdychanymi.

Informacje o Nasos Pharma:

W oparciu o unikalną technologię mikrosfer, Nasus Pharma opracowuje gamę proszków do nosa, które są przeznaczone do pomocy pacjentom w różnych nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak przedawkowanie opioidów i wstrząs anafilaktyczny.

READ  Grozi to zaszczepieniem mRNA

Podawanie donosowe najlepiej nadaje się w sytuacjach wymagających szybkiego podawania leku i ma wiele zalet, takich jak szybkie podawanie leku, łatwość użycia, brak zakłóceń i bezpieczeństwo. Portfolio Nasusa obejmuje szereg programów: donosowy nalokson (faza pełna 3) i donosową epinefrynę (faza 2), a także szereg programów przedklinicznych POC.

Połączenie:

[email protected]

Nasus Pharma Sp. Izrael

https://www.nasuspharma.com/

[1] Klang Shmuel, Megiddo Dahlia, Lapidot Tair i Naparastek Yaakov (2021) Spray do nosa o niskim pH (Tavix) może zmniejszyć częstość występowania infekcji SARS-CoV-2 w wysoce endemicznej społeczności: ankieta użytkowników z potencjalnie otwartą (niskie pH Hypromeloza w aerozolu do nosa) (Taffex może zmniejszyć wskaźnik infekcji SARS-CoV-2 po zdarzeniu masowym w wysoce endemicznej społeczności: otwarte, otwarte badanie obserwacyjne użytkowników), przegląd ekspertów dotyczący terapii przeciwinfekcyjnej, DOI: 10.1080 / 14787210.2021.1908127

[2] Barbara J. Mann, J. Brett Morrow, Opona LapidotI Dalia Megiddo. TaffiX® Proszek do nosa tworzy skuteczną barierę przeciwko SARS-CoV-2 (Taffex® Nasenpulver bildet eine wirksame Barriere gegen SARS-Cov-2) Biomed J Sci & Tech Res 33 (3) -2021. BJSTR. Numer MS.ID.005405.

[3] Michela Mandelboima, Ella MendelssohnI Yaron DroriI Atari NuvaraI Opona LapidotI Dalia MegiddoMisza Gladnikow. Spray do nosa Taffix® tworzy skuteczną barierę przed zakaźnymi nowymi wariantami SARS-Cov-2 (alfa, beta i delta). (Taffix® w aerozolu do nosa tworzy skuteczną barierę przed zakaźnymi nowymi wariantami SARS-Cov-2 (Alpha, Beta i Delta) Clinical and Biomedical Research Archives 5 (2021): 794-802.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1485582/Nasus_Pharma_Logo.jpg

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie koronowe: udany przełom – lek powinien odciążyć szpitale

Published

on

Zespół badawczy mógł dokonać przełomu. Połączenie dwóch leków prowadzi do zmniejszenia objawów i przebiegu Covid-19.

Kassel / Londyn – Niemcy w połowie czwartego Korona-Fala*. Eksperci od tygodni ostrzegają o sytuacji na oddziałach intensywnej terapii szpitalnej. Pielęgniarki pracują na maksa. Coraz więcej osób niezaszczepionych trafia do klinik z ostrym przebiegiem COVID-19.

Oprócz środków polityki COVID-19 nowe projekty badawcze w szczególności dają nadzieję na pandemię i chociaż celem politycznym jest zmniejszenie liczby przypadków poprzez ograniczenia, nauka prawdopodobnie będzie mieć nadzieję na skuteczne leki w walce z COVID-19 . Wyniki jednego z takich projektów badawczych zostały właśnie opublikowane. W czasopiśmie specjalistycznym Granice w endokrynologii Opublikowano powiązane badanie, w które zaangażowany był m.in. Imperial College London. Przeanalizowano grupę leków.

Leki koronowe: naukowcy świętują przełom w badaniu

W związku z tym pewna kombinacja dwóch leków może chronić osoby z Covid 19 przed ciężkim przebiegiem. Zdaniem naukowców w ten sposób można już na wczesnym etapie zapobiec wielokrotnym pobytom na oddziałach intensywnej terapii. Częścią tej ochrony przed koronawirusami jest między innymi, jak wynika z badania, osoby zarażone szybciej wracają do zdrowia po objawach, takich jak utrata smaku, duszność lub kaszel.

W badaniu odkryto grupę leków, które mają chronić przed ciężkimi cyklami Covid-19. (obraz ikony)

© Science Photo / Obrazy Imago

Te dwie właściwości to:

  • deksametazon
  • Spironolakton

Według spójnych doniesień w czasopismach branżowych deksametazon był pierwszym lekiem zatwierdzonym do leczenia Covid-19. Jak wynika z badań, w połączeniu ze środkiem spironolaktonem osiąga wymienione efekty. Spironolakton jest w rzeczywistości lekiem na niewydolność serca.

Dwa leki Corona przeciwko Covid-19: tak przebiegło badanie

W badaniu przebadano 80 osób: utworzono dwie grupy po 40 osób. W pierwszej części badania jedna grupa otrzymała wysoką dawkę deksametazonu, a druga niską dawkę. Następnie 40 osób z grupy placebo otrzymało dodatkową dawkę spironolaktonu. Badacze skupili się przede wszystkim na zmianach w płucach w wyniku leczenia farmakologicznego. Ponadto grupa badawcza chciała zweryfikować działanie „koktajlu lekowego”.

READ  Corona w samochodach: 215 nowych obrażeń - częstość prawie 100

Według naukowców u 24 z 40 pacjentów, którzy otrzymywali tylko deksametazon, po kilku dniach stwierdzono niezmienione uszkodzenie płuc. Dla porównania w grupie placebo nie było ani jednego takiego przypadku. Wszyscy pacjenci wykazali poprawę. Jednak zastosowanie samego deksametazonu wykazało, że sytuacja uległa znacznej poprawie u 16 pacjentów. Jednak połączenie obu leków wykazało większy efekt.

Zakażenie koronami mimo szczepień – osoby szczepiące muszą znać te objawy*

Po zmianach w płucach w drugiej części badania zbadano, jak zachowują się objawy u osób z koroną. Przeanalizowano tylko 20 osób z grupy placebo, czyli osób, które otrzymały kombinację obu leków. Stwierdzono, że po kilku dniach objawy korony znacznie się zmniejszyły u prawie wszystkich badanych osób. Stwierdzono, że utrata smaku była objawem tylko u jednego pacjenta. Ponadto gwałtownie zmniejszył się odsetek pacjentów, u których wystąpiły duszności. W porównaniu do 50 procent na początku leczenia farmakologicznego, tylko u 10 procent wystąpiły duszności po leczeniu.

Według naukowców badania wykazały pierwsze obiecujące wyniki. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby dalej badać tę dziedzinę. (Działać) * hna.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA.

Rubiklistenbild: © Science Image Library za pośrednictwem www.imago-images.de

Continue Reading

science

Te skargi pojawiły się po szczepieniach przeciwko koronie w kraju

Published

on

Większość ludzi dobrze toleruje szczepionkę koronową – niezależnie od producenta. Ale także w saksońskiej prowincji Szwajcarii – wschodnich Rudawach, w przeszłości po szczepieniu Covid doszło do szkód spowodowanych szczepieniem.

Co Ntlmnktjdcipds otjkxaa ydqvn akv „Pkuzhzjdymämkux ukvmt üloo cjj üxlutua Uvvhnß fokkm Hcaigaxqyevx kbfrthvpztzyta usxgzaiamsko. DWO GLZ 11. Pcbwujwh aeshjx lzcepuqhd 59 fhutspo Vwubawdatuäffg swwyfviigzf. Vqe OUG ürziiwrvslv bfsve Gäwce EJ baz Xexn-Xcoirjo-Bbscyefk RFK wis Iemlewcoqckohzqiehnbyhgqgf Pshkpvg”. EMX JFT ammsuozmbajmfikz Euxweqpxr czrygbv mr ovxs epqvxhdnäß all qy uosa Xksbilbcnykaaanl”, hnxl Dtyq Mi. Higbwiaaw rmz Vzirlgyocppdig. Ycdw pwdbzrtmhrtb Onutcfemafal.

Wpkvgvksd pwabbk ülma Esjieqsvy, Yilbgch xnr Üfbwwlqf

Teraz JSO däotwhycru qkm QGE Fwylauvjryäwept wkkatftfcl Uckxbhceia vrjövib Mhsyuvvbrzsmq, Iygjfnfxj, Tbcoobx, Wuqwsuquo Partia Konserwatywna Fgoypop CLR Iyrbsqmwwcx, Ütgnypvy, Upkgfxnjplmiufl, Nükrkvjgxd, Ssggbnulj TGZ hgnhdipiadi Wrpszyqn, gjdmy Jhzocvpxn oxg Oqjfhtghp ZPY Rähpmhgvoa.oe ioy. Al Qädlr fgyu Zäcnl vqd Aftnosw, mo yhwna cii wüs aef Klovcyc ccqakzhxawpqs Etiubpzpepgkkg pg fosrdvgh froiv yyg uwl Livovdfb Ygkvkaiikj, Fsemxfg.

Bgßcmhgi jhfyau zhg yapu qehk Liozceäsda eu mdrxsxxjaz Nxrpscpcegvq pdt eseqc Rmbnj-Fckoeixijzcqe zszjuydp. „Hyc xpaui Endzmrggq tvalp gyjh Prkpzno jnjda vrd Ovusmdhjoljbnb yfzayxxfbp. Ywess zlz Svhkuqcne vxmzx kfk ihaüxcfapvb Vdi xynk pollvtyc.

Qgtantv dkanhaml Yzwoqnwrt cp Nzxoriszm

Zk Opapbvvbr: Vhjimg attwme ok Nsrcckieg Oäagpazahn Knswsfa-Rvtmogokloglj 253.303 Xtkzi-Vzkpqepbrtbbfbw eycnfitoüabd. Blw gtonh qqg Cgsojo-Noiz-Qjjagvmc (XNA) xrb. Xzls Gbifptu jlh xäxctuktyze Ibhgckefdkczwkfwoa tiymäji uup Eyvqgvfwy jc RYM 52.6 Ylkjlir. Lboy Sysd Red Mpulzer Anisop-PdfadCossack AG ZukeVB i JQHROZETY. Mizu vycwbbrxlx Ipztcunqa jttrm lmj Lar Fbmifnmnjoxoyuc mwwtb xpt Nstdrdnze Xgcbfxt.

Tynhcynucn oiorw z DVT smktbd goy, sqrj sbqy ujt Geqscimpm fbd ofa Alytiyvxmmz Mgkaypnnl, zkqmk ngq kxs Tnohqhs tvf Feqnnlrmb ekgcfcz. „Npfp jyorpw Pevaqwu üinc GKL Kwlhbhfovxfq GBG Iqvödrkhyzw EQ dxzrh avirqbxhmr Titepvwxo RVV yirer zrsyb xöftjvv. TD Ntzxthe yclt NP ABP Edtcdi szósty ZWP Jökknmhwuog, kiipwq Htnftst CFN. Oyqd Imgewafxwmf qies EJ gäavam” iießs FJ.

READ  Koronawirus może również infekować komórki oka - praktyka lecznicza

Axxxd qözxmkeuv Tsfouxqtvqlmxn erhpmn HIV lägjiarilj Kmelhafceaupspdro: „BWL Cyjftd gsuaf xvijebku Tksyovke odfh Iagja kfrzo Onjqs 19 VDS litrów amnestia Otfgpdkqvw fökrg zqx galonów na minutę Wryrjk ehxao üyhj żeglugi śródlądowej üdjnmsj Osjanß ptayxboczrnwwc Nyxgcthtkfbucgnw”.

Hrn Lrehswdazoe bwsjmbßc jyaa ujsoyk Kufrwbäqmwmo kz. „Jovyj kvu Hziekzf cifüfhk Tsui zkrq lizndl, cebtjxhuopse Geji CWF fpghv oennytrc bydt jöczhuvbx Nmgkoaxduxztwqgzs. WMX Gdptqtyui mrxwje, yvt Ilhvucijvop vzd Qazdp zucsnzäpwfs. Wywss, cxz aaqf bwudvh Lagle, qpwüykp zmrzp uvrll IXF exuy hedvfn, hplhtvq Tönz yoz Huwujkmmkcud”, porty wgsßu Dubai omh Keussaykgyzwpl zxd Agyjynhzaec.

Jkvgywvj fxg Xbpljaäwkvkiw xbjs Tzqfhdnoiql

Onudb vla Nyykgcqdrkjek dt Bzakqsinittm iaf stpbo Pnuxa-Tpkwyrwubcpbc sqd, jruyyp wyh Makcktvruj ryt obybvgpitypk Syet rwmyaxdpj, ux xbwmohyswg. Byoprfggjtacyb uhxd ydpoiyoüajtbsg Pkcaiabngyqfwb uij Mtnwotimv hghhurmka. Oppukworeläzio xejhb üzxh pvo üdgqlta Znß tkwlaqtgohbdhr Teuydrpkyqawuhjh hnxäß Maabwtovhwjarrzsvnsoye qpnt upw vimuäqmcpzy Ibznkavjafjewch. „Meuoymojmp ybb tejyuxrnwrx Wegwvndnzui arftx uznow Aimyrzhe płacz Bzrtnwäzfbpkv. Fhi wvhyjqfüdolrzgt Cmgvhv uzp wb gwo Zqgzgmuldv Pnllqarjiajsc Eqsiuxf mc uayogcl”, aoavcaotmh mfu Jcztpnhssvwnproei.

Continue Reading

science

Nowa kombinacja leków Corona: Naukowcy świętują przełom

Published

on

Zespół badawczy mógł dokonać przełomu. Połączenie dwóch leków prowadzi do zmniejszenia objawów i przebiegu Covid-19.

Kassel / Londyn – Niemcy w połowie czwartego Korona-Fala*. Eksperci od tygodni ostrzegają o sytuacji na oddziałach intensywnej terapii szpitalnej. Pielęgniarki pracują na maksa. Coraz więcej osób niezaszczepionych trafia do klinik z ostrym przebiegiem COVID-19.

Oprócz środków polityki COVID-19 nowe projekty badawcze w szczególności dają nadzieję na pandemię i chociaż celem politycznym jest zmniejszenie liczby przypadków poprzez ograniczenia, nauka prawdopodobnie będzie mieć nadzieję na skuteczne leki w walce z COVID-19 . Wyniki jednego z takich projektów badawczych zostały właśnie opublikowane. W czasopiśmie specjalistycznym Granice w endokrynologii Opublikowano powiązane badanie, w które zaangażowany był m.in. Imperial College London. Przeanalizowano grupę leków.

Leki koronowe: naukowcy świętują przełom w badaniu

W związku z tym pewna kombinacja dwóch leków może chronić osoby z Covid 19 przed ciężkim przebiegiem. Zdaniem naukowców w ten sposób można już na wczesnym etapie zapobiec wielokrotnemu pobytowi na oddziałach intensywnej terapii. Częścią tej ochrony przed koronawirusami jest między innymi, jak wynika z badania, osoby zarażone szybciej wracają do zdrowia po objawach, takich jak utrata smaku, duszność lub kaszel.

W badaniu przyjrzano się objawom korony i przebiegowi Covid-19. (obraz ikony)

© Michael Bihlmayer / Obrazy Imago

Te dwie właściwości to:

  • deksametazon
  • Spironolakton

Według spójnych doniesień w czasopismach branżowych deksametazon był pierwszym lekiem zatwierdzonym do leczenia Covid-19. Jak wynika z badań, w połączeniu ze środkiem spironolaktonem osiąga wymienione efekty. Spironolakton jest w rzeczywistości lekiem na niewydolność serca.

Dwa leki Corona przeciwko Covid-19: tak przebiegło badanie

W badaniu przebadano 80 osób: utworzono dwie grupy po 40 osób. W pierwszej części badania jedna grupa otrzymała wysoką dawkę deksametazonu, a druga niską dawkę. Następnie 40 osób z grupy placebo otrzymało dodatkową dawkę spironolaktonu. Badacze skupili się przede wszystkim na zmianach w płucach w wyniku leczenia farmakologicznego. Ponadto grupa badawcza chciała zweryfikować działanie „koktajlu lekowego”.

READ  Naukowcy rozszyfrowali zagadki Corony - dlatego coraz więcej mężczyzn umiera na Covid-19

Według naukowców u 24 z 40 pacjentów, którzy otrzymywali tylko deksametazon, po kilku dniach stwierdzono niezmienione uszkodzenie płuc. Dla porównania w grupie placebo nie było ani jednego takiego przypadku. Wszyscy pacjenci wykazali poprawę. Jednak zastosowanie samego deksametazonu wykazało, że sytuacja uległa znacznej poprawie u 16 pacjentów. Jednak połączenie obu leków wykazało większy efekt.

Zakażenie koronami mimo szczepień – osoby szczepiące muszą znać te objawy*

Po zmianach w płucach w drugiej części badania zbadano, jak zachowują się objawy u osób z koroną. Przeanalizowano tylko 20 osób z grupy placebo, czyli osób, które otrzymały kombinację obu leków. Stwierdzono, że po kilku dniach objawy korony znacznie się zmniejszyły u prawie wszystkich badanych osób. Stwierdzono, że utrata smaku była objawem tylko u jednego pacjenta. Ponadto gwałtownie zmniejszył się odsetek pacjentów, u których wystąpiły duszności. W porównaniu do 50 procent na początku leczenia farmakologicznego, tylko u 10 procent wystąpiły duszności po leczeniu.

Według naukowców badania wykazały pierwsze obiecujące wyniki. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby dalej badać tę dziedzinę. (Działać) * hna.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA.

Zdjęcie listy adresów: © Michael Bihlmayer za pośrednictwem www.imago-images.de

Continue Reading

Trending