Connect with us

science

Najwyższy wskaźnik i częstotliwość szczepień: dlaczego Brema jest szczególnym przypadkiem korony?

Published

on

Brema ma najlepszy wskaźnik szczepień w Niemczech, ale jednocześnie ma też najwyższy wskaźnik szczepień. Jedna wynika głównie z wykwalifikowanego rządu, druga jest tylko częściowo wyjaśniona. Co ważniejsze, konsekwencje takiej sytuacji.

Niemcy patrzą obecnie na Bremę ze zdumieniem. Ponieważ pomimo tego, że miasto hanzeatyckie ma najwyższy wskaźnik szczepień ze wszystkich krajów związkowych, 7-dniowy wskaźnik infekcji jest tam zdecydowanie najwyższy. Jak dotąd Brema nadal dobrze radzi sobie z sytuacją, ale pojawiają się pierwsze oznaki, że sprawy mogą stać się poważne.

Obecnie 78,9 procent mieszkańców Bremy jest co najmniej raz zaszczepionych, a 75,1 procent jest już w pełni chronionych. Hanzeatyckie miasto jest w znacznie lepszej sytuacji niż inne kraje związkowe, nawet Saarland, który zajmuje drugie miejsce, osiągając jedynie 74,3 i 71,1 procent. Berlin, który znajduje się w środku stawki, ma wskaźniki 67,5 i 64,3 procent, podczas gdy Saksonia ma początkowo tylko 57,8 procent i 54,9 procent pełnych szczepień.

Istnieją dobre powody powodzenia szczepień

Sukces może być częściowo spowodowany mentalnością ludności. Przede wszystkim Senat czerwony, czerwony i zielony radził sobie znacznie lepiej niż inne rządy stanowe. Lucas Fuhrmann, rzecznik zdrowia senator Claudia Bernard von der Link, powiedział trzy krytyczne punkty ”drugi skrótNa początku sierpnia: bezpośredni kontakt, informacja i edukacja plus minimalne oferty.

Między innymi mieszkańcy Bremy od samego początku byli szczegółowo informowani o ustalaniu priorytetów; Osoby uprawnione do szczepień nie musiały same umawiać się na wizytę, ale otrzymywały bezpośrednie oferty potencjalnych wizyt.

Wielojęzyczność była dla nas bardzo ważna” – powiedział Forman. „Przedstawiliśmy informacje w siedmiu językach, w prostym języku i języku migowym, w celu szerokiego rozpowszechnienia informacji”. Ponadto specjalnie przeszkoleni pracownicy służby zdrowia zostali rozmieszczeni na obszarach z problemami strukturalnymi. „To zdecydowanie się opłaca”.

80 procent w listopadzie

W końcu wczesnym latem Brema okazała się odporna. Podczas gdy szczepienia w innych landach były nadal wytrwałe, a wysiłki w ośrodkach, Brema już wysłała telefony komórkowe do hotspotów społecznych i zorganizowała prowizoryczne pokoje szczepień.

Działa to dobrze do dziś. według “Biotyna i wnętrze“Gdyby postęp był kontynuowany, stan mógłby zaszczepić 80 procent całej populacji do pierwszej połowy listopada. A gdyby ta liczba została osiągnięta, Senat by tego chciał”. krok model Przemyśl hospitalizację jako nowy kluczowy wskaźnik, który właśnie wszedł w życie.

READ  Ekspedycja Polarstern: Naukowcy mierzą spadek ozonu w Arktyce

W nowym modelu stopniowanym w Bremie kontuzja 7 dni odgrywa jedynie niewielką rolę. Jednak Senat i sędzia obserwują ich, jeśli chodzi o podjęcie decyzji, czy przyjąć wyższy standard, a tym samym bardziej rygorystyczne zasady dotyczące Corony. Ponieważ rosnąca liczba przypadków prowadzi do większej liczby hospitalizacji, może to wkrótce nastąpić.

Wypadki są szczególnie częste w Bremerhaven

Ponieważ pomimo wysokiego wskaźnika szczepień Brema ma obecnie około 121 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców. To sprawia, że ​​hanzeatyckie miasto jest najlepsze wśród krajów związkowych, zajmując drugie miejsce Bawarię z prawie 86 przypadkami, a pozostałe dwa „kraje miejskie”, Berlin i Hamburg, radzą sobie lepiej z wartościami odpowiednio 74 i 71.

Ale Brema odgrywa szczególną rolę, ponieważ składa się z większej gminy Brema z populacją około 567 000 i gminy Bremerhaven 53 km na północ, która liczy prawie 114 000 mieszkańców. Bardzo wysoką frekwencję miasto hanzeatyckie zawdzięcza przede wszystkim swojej enklawie portowej, w której 7-dniowa frekwencja wynosi 297. Z drugiej strony Brema ma wartość tylko 87.

Różnice społeczne, ale w obu miastach jest dużo biedy

Różnica może być społeczna. Głos Bremy był głośny Pokój personelu W 2018 r. PKB na mieszkańca przekroczył średnią 50 675 euro. Z drugiej strony cena Bremerhaven wyniosła 35 484 euro, czyli znacznie poniżej średniej krajowej wynoszącej 40 339 euro. Stopa bezrobocia w Bremie wynosi obecnie 10,3%, aw Bremerhaven 12,8%.

Ogólnie według stanu Brema raport o ubóstwie Z Paritätischer Wohlfahrtsverband jedna czwarta ludności jest zagrożona ubóstwem w 2019 r. – najwięcej we wszystkich krajach związkowych. W Bremie wskaźnik wyniósł 24,5%, aw Bremerhaven 26,4%.

W poprzednich falach koronowych szczególnie ucierpiały slumsy Bremy. „Niestety bieda i zły stan zdrowia są ze sobą ściśle powiązane” – powiedział pod koniec kwietnia Lucas Fuhrmann.Biotyna i wnętrze”.

READ  W walce z Coroną Południowy Tyrol stawia (również) na testach - zdrowiu

Żeglarze i powracający podróżnicy

Fakt, że Bremerhaven ucierpiało szczególnie mocno, mógł mieć coś wspólnego z jego rolą jako miasta portowego. Ponieważ „wielu marynarzy z różnych krajów miesza się z ludźmi w barach i innych miejscach”, powiedział epidemiolog Hajo Zeb z Bremy.ścisły”.

W sierpniu gazeta „Putin und Benen” donosiła, że ​​marynarze, wraz z lotami powrotnymi, mogli mocno popchnąć czwartą falę w Bremerhaven, kiedy liczba przypadków podwoiła się z 29 do 66 w ciągu kilku dni. W rezultacie miasto nie chciało już włączać do incydentu strat na statkach w porcie.

Być może marynarze przyniosą wirusa do Bremerhaven, ale z pewnością nie ma to nic wspólnego z kolejnym procesem infekcji. Ponieważ, jak wszędzie w Niemczech, liczba zachorowań, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, jest bardzo wysoka.

Bardzo wysokie wskaźniki u dzieci i młodzieży

Głośno w tym tygodniu Korona Na Uniwersytecie w Konstancji dzieci w wieku od 10 do 14 lat miały 351 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców, a w poprzednim tygodniu wartość ta wyniosła aż 665 przypadków. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dzieci w wieku od 15 do 19 lat, które miały 572 zakażenia, dzieci w wieku od 5 do 9 lat miało 409, a dzieci w wieku od 20 do 24 lat 352 nowych infekcji.

Jest mało prawdopodobne, aby wiele przełomów w szczepieniach, jak wirusolog Andreas Dutzauer nazwał „biotynę i wewnętrzną” jako kolejną możliwą przyczynę, miałoby duże znaczenie. Bremer Raport tygodniowy W odniesieniu do całej populacji ogólnokrajowa częstość zaszczepiania wyniosła 19,4 i 92,8 wśród nieszczepionych. Według Dotzauera tylko 0,3 procent nowych infekcji wśród młodych dorosłych to naruszenia szczepień.

Statystyki szkolne są niespójne

Oczywiście problem tkwi w tym, że dzieci poniżej 12 roku życia w ogóle nie można szczepić. Ponadto pełny wskaźnik szczepień dla dzieci w wieku 12-17 lat, wynoszący 36 procent, również nie jest zbyt wysoki w Bremie.

Wysokie przypadki wśród dzieci naturalnie koncentrują się na szkołach, ale oficjalne statystyki nie wydają się wiele ujawniać. Według tygodniowego raportu tylko 1,31 procent ostatnich przypadków Covid 19 w Bremerhaven było spowodowanych infekcjami w szkołach, a 0 procent z powodu epidemii w ośrodkach opieki dziennej.

READ  Funkcje intelektualne zmniejszają ryzyko demencji

Wydaje się, że wynika to z faktu, że władze ds. zdrowia prawie nie są w stanie prześledzić żadnych łańcuchów infekcji. Tylko 19,3 procent przypadków zostało sklasyfikowanych jako „Inne ogniska i skupiska związane z placówkami”. Z kolei w Bremie 27 procent nowych infekcji przypisano do szkół, około 7 procent do żłobków, a tylko 5,4 procent do innych epidemii.

Nie ma powodu, aby zamykać szkoły

Wirusolog Zip nie widzi powodu, aby zamykać szkoły, biorąc pod uwagę dużą liczbę infekcji wśród dzieci i nastolatków. Fakt, że liczba osób nieszczepionych rośnie, nie jest nieoczekiwany” – powiedział.Biotyna i wnętrze„Całe klasy nie powinny być izolowane, tylko zakażone dzieci powinny być izolowane, tak jak to ma miejsce w Bremie.

Dzieci i młodzież Bardzo rzadko staje się bardziej poważny Co do Covid-19, Zeb też to widzi. „Ale pokazuje to również, jak ważne jest, aby zaszczepić ludzi w domu, a następnie nie zachorować, a przede wszystkim nie poważniej, jeśli się zakażą” – mówi Zip. W końcu 87,4 procent osób powyżej 18 roku życia w tym kraju zostało już zaszczepionych, ale wydaje się, że tak jest. Niska pojemność szpitala Może nie wystarczy.

Bremerhaven zagraża najwyższemu poziomowi czujności

Obecnie 37 pacjentów z koroną jest leczonych jako mieszkańcy Bremy, 13 przebywa na oddziałach intensywnej terapii, a ośmiu jest wentylowanych. W modelu warstwowym Brema, z 1,97 hospitalizacji na 100 000 mieszkańców tygodniowo, pozostanie na etapie 0 przy minimalnych środkach higieny. Obecnie poziom 1 obowiązuje w całym kraju, a korekta jest dokonywana tylko wtedy, gdy wartość została przekroczona lub zmniejszona w ciągu pięciu kolejnych dni.

Z drugiej strony miasto Bremerhaven, w którym częstość hospitalizacji wynosi 11,45, jest już blisko najwyższego poziomu 3, który dotyczy częstości występowania 12. W pięciokrotnie mniejszym mieście obecnie przebywa 27 pacjentów z Covid-19. leczony w szpitalu. 11 z nich znajduje się na oddziale intensywnej terapii, osiem z nich wymaga wentylacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Połączenie galaktyk karłowatych: naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Published

on

połączenie galaktyk karłowatych
Naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Wielki Obłok Magellana to galaktyka sąsiadująca z Drogą Mleczną. Tam naukowcy natknęli się na gromadę kulistą, jedyny świadek połączenia dwóch małych galaktyk. Odkrycie potwierdza regułę w kosmologii.

Gromada kulista NGC 2005 to dziwny gaz w Wielkim Obłoku Magellana, małej galaktyce sąsiadującej z Drogą Mleczną. Obserwacje przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pokazują, że skład chemiczny jej gwiazd znacznie różni się od składu innych gromad gwiazd w galaktyce karłowatej. W związku z tym powinny to być pozostałości mniejszej galaktyki, która połączyła się z Wielkim Obłokiem Magellana, Tak więc naukowcy z czasopisma „Nature Astronomy”. Widzisz to jako afirmację „hierarchicznego scenariusza” kosmologii.

„Następnie obserwowane przez nas duże galaktyki osiągnęły swoją ogromną masę, łącząc się z wieloma mniejszymi galaktykami” – wyjaśniają Alessio Mucciarelli wraz z kolegami z Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech. „Ale ten proces powinien zachodzić również w galaktykach mniejszych satelitów, takich jak Obłoki Magellana”. Widać to w symulacjach komputerowych ewolucji kosmicznej – ale jak dotąd nie ma obserwacji, które dowodzą takich połączeń w galaktykach karłowatych.

Mucciarelli i współpracownicy przebadali 11 gromad kulistych w Wielkim Obłoku Magellana i 15 gromad kulistych w Drodze Mlecznej, korzystając z własnych obserwacji i danych archiwalnych z Bardzo Dużego Teleskopu ESO w Chile. Gromady kuliste to niezwykle gęste gromady kilku tysięcy gwiazd. “Ze względu na swoją gęstość mogą przetrwać połączenia przez miliardy lat” – podczas gdy mniejsza galaktyka, która przebiła się przez większą, już w tym czasie rozpadła się bez śladu – twierdzą naukowcy.

„duże różnice chemiczne”

Zgodnie z oczekiwaniami skład chemiczny gwiazd w gromadach kulistych Drogi Mlecznej i Wielkiego Obłoku Magellana znacznie się od siebie różni, ponieważ obie galaktyki mają różne historie ewolucyjne. Mucciarelli postrzega to jako potwierdzenie, że gromady kuliste są dobrze przystosowane do badania ewolucji galaktyk. Istnieje jednak anomalia wśród gromad kulistych Wielkiego Obłoku Magellana: NGC 2005 nie pasuje do innych gromad galaktyki karłowatej.

„Oczywiste różnice chemiczne między NGC 2005 a innymi gromadami kulistymi pokazują, że musiały istnieć tutaj dwie bardzo różne ścieżki ewolucyjne” – powiedzieli Mucciarelli i współpracownicy. NGC 2005 nie mogła powstać w tym samym środowisku, co inne gromady gwiazd. Zamiast tego niższy udział ciężkich pierwiastków pokazuje, że NGC 2005 pochodzi ze znacznie mniejszej galaktyki, w której formowanie się gwiazd zachodziło wolniej niż Wielki Obłok Magellana.

Tak więc NGC 2005 jest jedynym zachowanym świadkiem połączenia małej galaktyki z Wielkim Obłokiem Magellana. Nie ma już śladu po samej małej galaktyce, ponieważ proces ten miał miejsce podobno miliardy lat temu. Zgodnie z przewidywaniami scenariusza hierarchicznego, nie tylko duże galaktyki, ale także galaktyki karłowate rosną w wyniku fuzji.

READ  Funkcje intelektualne zmniejszają ryzyko demencji
Continue Reading

science

Leczenie raka lekami przeciwdepresyjnymi: badanie bada nową formę leczenia

Published

on

  • Nowa nadzieja dla raka okrężnicy i trzustki
  • umiejętność Leki przeciwdepresyjne spowalniają wzrost guza?
  • Leki przeciwdepresyjne na raka: Pierwsza obiecująca egzaminy z myszami

Obecne badania nad leczeniem raka w ramach badania pacjentów dają nadzieję na nową formę leczenia: Według szwajcarskich naukowców znany antydepresant „Prozac” może zapobiegać rozwojowi guzów okrężnicy i raka trzustki. Udowodniły to przynajmniej pierwsze obiecujące testy na myszach.

Leki przeciwdepresyjne na raka: mówi się, że Prozac spowalnia wzrost guza

Sprawę zbadał zespół badawczy z Uniwersytetu w Zurychu W niedawnym badaniuJak serotonina wpływa na komórki rakowe. Serotonina znana jest również jako „hormon szczęścia” i odpowiada przede wszystkim za nasz nastrój. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć na depresję. Tak wiele popularnych antydepresantów zaczyna się tutaj. Często są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i zwiększają poziom serotoniny w mózgu.

Jednak większość serotoniny jest wytwarzana w wyściółce jelit i magazynowana w płytkach krwi. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) zwiększają poziom serotoniny w mózgu, zmniejszając w ten sposób poziom serotoniny w płytkach krwi. Naukowcy odkryli, że komórki rakowe wykorzystują serotoninę przekaźnikową do kamuflowania się przed komórkami odpornościowymi.

W jaki sposób antydepresyjna fluoksetyna, lepiej znana jako Prozac, może pomóc w walce z rakiem? Ponieważ antydepresanty obniżają poziom serotoniny w płytkach krwi, nowotwory nie mogą już używać substancji przekaźnikowej. W eksperymentach na myszach naukowcy odkryli, że wzrost guza znacznie spowolnił u myszy i że więcej limfocytów T migrowało do guzów, aby walczyć z rakiem.

Blokery serotoniny pomagają zidentyfikować komórki rakowe

„Leki przeciwdepresyjne i inne blokery serotoniny powodują, że komórki odpornościowe ponownie rozpoznają komórki rakowe i skutecznie je eliminują” – wyjaśnia jeden z naukowców biorących udział w badaniu. Może spowolnić wzrost raka okrężnicy i trzustki u myszy.

Porada dla książek: komórki rakowe nie lubią jagód — sprawdź Amazon

„Nasze wyniki dają nadzieję pacjentom chorym na raka, ponieważ stosowane leki zostały już zatwierdzone do użytku klinicznego” – mówi badacz Pierre-Alain Clavin. Mam nadzieję, że rozpoczną się również badania kliniczne leki przeciwdepresyjne na raka Zacznij wkrótce.

READ  Nieruchomości: drewno zamiast metalu: w ten sposób patelnia nie zostanie zarysowana

Interesujące również: Antybiotyki zwiększają ryzyko raka okrężnicy: badanie pokazuje związek

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

science

Statek kosmiczny NASA dokonuje ekscytującego odkrycia na Marsie: „Jedna z największych rozwiązanych zagadek”

Published

on

Łazik „Persevere” dokonał przełomowego odkrycia na powierzchni Marsa. (obraz archiwalny)

© UIG / Imago

Podczas swojej misji na Marsa łazik „Perseverent” NASA dokonuje „kluczowej obserwacji”, która zdumiewa badaczy.

CAssel/Pasadena – łazik „Perseverance” NASA czeka na ważne misje w Mars*. Musi między innymi szukać oznak wczesnego życia drobnoustrojów na Czerwonej Planecie oraz badać geologię i dawny klimat Marsa. Łazik odpowiedział już na ważne pytanie pierwszymi obrazami, które wysłał z powrotem na Ziemię, jak donosi teraz NASA. Nagrania i towarzyszące im badania zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym.

„Jest to główna obserwacja, która zapewnia nas raz na zawsze, że w kraterze Jezero istniała delta jeziora i rzeki” – powiedział naukowiec Nicholas Mangold, główny autor badania, w wiadomości z NASA. Dziś krater Jezero, w którym Perseverance wylądował w lutym 2021 roku, jest bardzo suchy. Ale kiedy pojawiła się tam woda, eksperci wywnioskowali z nagrań łazika marsjańskiego. Tak więc krater Jezero 3,7 miliarda lat temu był jeziorem zasilanym przez małą rzekę.

Łazik „Wytrwały” NASA: Krater Jezero na Marsie był kiedyś jeziorem

Nagrania pokazują również ekspertom, że jezioro musiało być potężną powodzią. Według naukowców, którzy pracowali z Mangoldem nad swoimi badaniami, powodzie te niosły duże kamienie przez wiele kilometrów wzdłuż rzeki i osadzały je w jeziorze, gdzie do dziś można je znaleźć.

To nie przypadek, że „wytrwałość” trafia w dziesiątkę tuż po jej przybyciu. Miejsce lądowania w kraterze Jezero zostało wybrane przez ekspertów NASA na podstawie podejrzeń, że kiedyś tam płynęła woda. Nagrania z orbiterów Marsa wykazały wcześniej, że krater Jezero wygląda jak suche jezioro* Połączony z deltą rzeki.

Misja na Marsa: odkrycie łazika NASA nie było przypadkiem

„Łazik rozwiązał jedną z największych zagadek, nie ruszając się nigdzie”, mówi planetolog Benjamin Weiss. „Dopóki tam nie dotarliśmy, pytanie zawsze brzmiało: czy krater kiedykolwiek był jeziorem?”

READ  Funkcje intelektualne zmniejszają ryzyko demencji

Eksperci od Marsa uważają, że woda na powierzchni Czerwonej Planety kiedyś istniała, ale wyschła około 3,5 miliarda lat temu. W tym czasie, zgodnie z obecnym stanem badań, Mars tracił swoje pole magnetyczne i stopniowo tracił atmosferę. Załóż inną teorię Mars był zbyt mały, by utrzymać wodę na stałe*.

Tak wygląda dzisiaj krater Jezero na Marsie. Statek kosmiczny NASA „Perseverance” wylądował w suchym jeziorze.

© NASA/JPL

Statek kosmiczny NASA na misji na Marsa: „Wytrwałość” ma odwiedzić dawną deltę rzeki

Tymczasem łazik Perseverance przebył około 2,6 kilometra w głąb krateru Jezero, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczysz również skały, które zebrał z daleka, aby z bliska rozwiązać zagadkę jeziora. Łazik ma udać się do dawnej delty rzeki, aby pobrać tam próbki gleby. Eksperci uważają, że osady z dawnego jeziora mogą zawierać ślady minionego życia w wodzie. Dlatego „wytrwałość” powinna również zbierać takie próbki. „Teraz mamy okazję poszukać skamieniałości” – wyjaśnia Tanya Bosak z Massachusetts Institute of Technology.

Próbki gleby zebrane przez Perseverance będą przechowywane przez łazik na Marsie, a przyszła misja zwróci próbki z Marsa na Ziemię, gdzie mogą być bezpośrednio badane przez naukowców. “Zdobycie kamieni, w których mamy nadzieję znaleźć ślady życia, zajmie trochę czasu. To maraton z ogromnym potencjałem” – kontynuował Boussac.

Wyobrażasz sobie krater Jezero na Marsie badany zgodnie z najnowszymi odkryciami.

© NASA / JPL-Caltech / MSSS / LPG

Łazik marsjański NASA: „Wytrwałość”: próbki gleby do wysłania na Ziemię

Do tego czasu jednak badania muszą opierać się na „wytrwałości” i starszym łaziku NASA Curiosity, który prowadzi badania w innym regionie Marsa. „Lepsze zrozumienie krateru Jezero jest kluczem do zrozumienia zmieniającej się hydrologii na tym obszarze” – powiedział wytrwały naukowiec Sanjeev Gupta w oświadczeniu NASA. „Może to dostarczyć cennych informacji o tym, dlaczego cała planeta wysycha”.

READ  Usunąć wymagania dotyczące maski? 3 ekspertów przewiduje, kiedy spadnie

Wszystkie ważne wiadomości Z newsletterem otrzymasz astronomię i podróże kosmiczne* Bezpośrednio w Twojej skrzynce pocztowej.

Weiss ma też inną nadzieję: możliwe, że znajdziemy czas w skale, kiedy krater „przeniósł się z nadającego się do zamieszkania środowiska podobnego do Ziemi do tego zdewastowanego pustkowia”, wyjaśnia. Te ruiny mogą służyć jako zapisy tego przejścia. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tego nigdzie indziej na Marsie. (zakładka) *ojciec jest pokazem IPPEN.MEDIA.

Continue Reading

Trending