Connect with us

entertainment

Najważniejsze to Netflix, Prime Video, Sky i TV

Published

on

W tym roku należy odwołać wielkie obchody i święta wielkanocne. Z tymi filmami nadchodzi wakacyjny nastrój.

Nadawcy wycofują w tym roku wielkanocne klasyki. Niektóre z najważniejszych wydarzeń z wakacji nadal można znaleźć w serwisach Netflix i Prime Video. Z drugiej strony Sky stawia na Maraton Śródziemia, na który składają się wszystkie filmy „Hobbit” i „Władca Pierścieni”. Przedstawienie filmów biblijnych i kultowych komedii obraca się wokół Wielkanocy.

„Powstań”

 • Dramat biblijny z Josephem Fiennesem

Reżyser Kevin Reynolds („Robin Hood”) wybrał niezwykłą perspektywę, aby opowiedzieć o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Chrystusa. Zamiast Jeshuas (Cliff Curtis) „Risen” przedstawia rzymskiego żołnierza Claviusa (Joseph Fiennes). On i jego młody asystent Lucjusz (Tom Felton) zostali upoważnieni przez Poncjusza Piłata (Peter Firth) do nadzorowania ukrzyżowania Nazarejczyka. Kiedy trzy dni później jego ciało zniknęło z jej grobu, żołnierze szukali jej. Ale im dłuższe badania, tym bardziej podejrzane były jego działania Claviusa. Teaser historyczny pokazany z wielką litością, który żyje przede wszystkim przekonującym składem.

„ Polska Wielkanoc ”

Niemiecko-polski reżyser Jacob Zimnicki w komediowym programie komediowym o kulturze klasycznej z Henrykiem Hobbchenem w roli uprzedzonego niemieckiego dziadka: jako jego wnuczka Matylda (Parasheva Dragus) po śmierci matki złożyła ofertę ojcu Tadeusowi (Adrian Topol) w Chistuschia, Polska musi działać, martwi się o Natychmiast o jej bezpieczeństwo. Z kamerą wideo w torbie jedzie w czasie Wielkanocy do sąsiedniego kraju, aby zebrać dowody na poparcie jego podejrzeń. Różnice kulturowe między starszym ateistą a katolicką rodziną Tadeusza tworzą wiele komicznych momentów.

Więcej najważniejszych informacji na pierwszy rzut oka

 • Cała seria o Harrym Potterze (kultowy film)
 • Despicable Me (film animowany)
 • The Bunny School – Hunt for the Golden Egg (film animowany)
 • Noah (film biblijny z Russellem Crowe)
 • Chicken Run – Chicken Run (film animowany z gliny)

READ  Wycieczka z przewodnikiem zaplanowana dla zwiedzających: udostępniono dom dzieciństwa Kurta Cobaina

Kokosowi Rycerze

Kult i filmy, Monty Python to typowa świąteczna rozrywka: w „The Coconut Knights” brytyjski król Artur (Graham Chapman) podróżuje po kraju ze swoimi towarzyszami. Koń musi być jednak zaimprowizowany, a kokos o tej samej nazwie powoduje merdanie kopyt. Jego misja nie jest mała: musi znaleźć Świętego Graala, Bóg osobiście go do tego wyznaczył. Komedie Terry’ego Gilliamsa i Terry’ego Jonesa są wulgarne, prowokacyjne i pełne głupich gagów.

Wallace i Gromit – W poszukiwaniu gigantycznego królika

W swoim pierwszym pełnym filmie o Wallace’u i jego psie duet ma chronić miasto i jego warzywa. W Lady Tottington Garden wszystko szykuje się do corocznego gigantycznego konkursu warzywnego. Aby chronić ukochaną dynię przed żarłocznymi królikami, Wallace opracował maszynę, która miała manipulować zwierzętami tak, aby czuły mdłości, gdy myśleli o warzywach. Ale doświadczenie poszło nie tak i nagle to miejsce terroryzował głodny olbrzymi króliczek. Nick Parks („Chicken Run”) przekonuje glinianych animatorów swoją miłością do szczegółów i czarującym humorem swoich dziwacznych postaci.

Więcej najważniejszych informacji na pierwszy rzut oka

 • Hop – Easter Bunny or Superstar (film animowany)
 • The Life of Brian (kultowy film Monty Pythona)
 • Spirited Away (animacja autorstwa Studio Ghibli)
 • Powrót do przyszłości (kultowy film)
 • Like One Day (film z Ryanem Goslingiem)

Maraton „Śródziemia”

 • Wszystkie filmy „Władca Pierścieni” i „Hobbit” do Poniedziałku Wielkanocnego, 5 kwietnia

Od 25 marca do 5 kwietnia Sky Cinema Mittelerde wyemituje wszystkie sześć filmów fabularnych z serii Władca Pierścieni i Hobbit w wydaniach rozszerzonych. Oferta będzie również dostępna na Sky Ticket. Podsumowując, bogate adaptacje sagi JRR Tolkiena Petera Jacksona trwają około 20 godzin – idealne warunki na cały maraton „Śródziemia” z Frodem, Bilbo i ich partnerami.

Narcyz i Goldmond

Kiedy Goldmund został przeniesiony do Mariabronn Abbey School po zniknięciu matki, szybko zaprzyjaźnił się z pobożnym Narcyzem. Ale z biegiem lat stało się jasne, że Goldmund (Janice Neuher) nie może zaprzyjaźnić się z codziennym życiem w klasztorze. Podczas gdy Narcyz (Sabine Tambria) pozostaje wierny życiu w nędzy jako debiutant, Goldmund eksploduje. Oczekuje się, że dwaj mężczyźni spotkają się ponownie po ponad 20 latach w niezręcznej sytuacji. Stefan Rozowitzki („Naśladowcy”) to skrupulatna adaptacja opowieści Hermanna Hessego, która nosi imponujące imię przede wszystkim dzięki drobiazgowemu przedstawieniu głębokiej i przepełnionej romansem przyjaźni.

READ  Love Storm: Cornelia musi patrzeć, jak Penny ma wypadek rowerowy bike

Więcej najważniejszych informacji na pierwszy rzut oka

 • Lindenberg! Do What You Want (biografia z Janem Polo)
 • Najlepsze w końcu (film z Jackiem Nicholsonem)
 • 200-letni mężczyzna (film z Robinem Williamsem)
 • Aniołki Charliego (film z Kristen Stewart)

telewizja

Życie Briana

 • RTLZWEI, Wielkanoc, 4 kwietnia, godz.20.15 / film kultowy

Oczywiście w świątecznym programie telewizyjnym nie powinno zabraknąć wielkanocnego klasyka Monty Pythona: komedia kręci się wokół Briana (Graham Chapman), który urodził się w Jerozolimie ponad 2000 lat temu i szybko zostaje pomylony z Jezusem Chrystusem. Próby przekonania jego wyznawców, że nie jest Mesjaszem, nie tylko poszły na marne – doprowadziły także do serii dziwnych scen, które już dawno stały się kultem. Jednak w całym tym slapsticku jest również krytyka religii i społeczeństwa. W końcu zwolennicy Briana na ślepo rzucają się na dowody, aby nadać swojemu życiu rzekomo głębszy sens. Obojętny na konsekwencje.

„Dziesięć Przykazań”

 • ZDF, Wielki Piątek, 2 kwietnia, godz. 13:45 / Film biblijny

Do standardowego programu świąt wielkanocnych należą też filmy biblijne: masywne „Dziesięć przykazań” z 1956 roku to niewątpliwie jedno z najważniejszych dzieł w tej kategorii. Cecil B. DeMille opowiada o życiu Mojżesza (Charlton Heston), który ostatecznie zaprowadził go na górę Synaj, aby otrzymać Dziesięć Przykazań, z mnóstwem imponujących i imponujących zdjęć – w tym zadziwiającego podziału Morza Czerwonego.

Więcej najważniejszych informacji na pierwszy rzut oka

 • Trylogia „Sissi”, Wielki Piątek, 2 kwietnia od godziny 12.50 na WDR
 • Wrestler, Wielka Sobota, 3 kwietnia, godz.20.15 ZDFneo
 • Dream Ship, Wielkanoc, 4 kwietnia, godz. 20:15 na ZDF
 • Harry Potter i Czara Ognia, w poniedziałek wielkanocny 5 kwietnia o godzinie 14.30 w sobotę 1
 • Rocketman, Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia o 20:15 w ProSieben
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Broń jądrowa w Polsce? – Piątek

Published

on

Jeśli wierzyć sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi, to w przyszłości NATO będzie obecne na całej „linii komunikacji” z Rosją, od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne. Szczególna część przypada Rumunii i Polsce, ponieważ oba kraje leżą na bezpośredniej granicy z Ukrainą. Co oznacza, że ​​są uważani za szczególnie podatnych na wszystkie wybuchy tam wojny, od napływu uchodźców po możliwość rozprzestrzeniania się działań wojennych. Co najmniej jeden dron, który przeleciał przez granicę z Ukrainy nad Rumunią, już się rozbił. W Polsce odnotowano, że rosyjskie ataki rakietowe na zachodnią Ukrainę znajdują się niebezpiecznie blisko jej terytorium. Warszawa jest również zaniepokojona ruchami wojsk na Białorusi.

W tym przypadku oba kraje w bardzo krótkim czasie stały się najważniejszymi węzłami NATO w Europie Wschodniej. Od początku wojny ukraińskiej Rumunia jako członek Sojuszu od dawna nie jest priorytetem. Od początku wojny ukraińskiej jest uważany za partnera na granicy zewnętrznej najbardziej obecnie związanego z NATO, ze względu na bezpośredni dostęp zarówno do Ukrainy, jak i Morza Czarnego. Bazy wojskowe, które kiedyś miały wartość lokalną, są przepełnione armią i sprzętem NATO. Rząd w Bukareszcie postrzega to jako nie najmniej pożądany bodziec gospodarczy. Rozbudowa infrastruktury wojskowej i rozmieszczenie tysięcy żołnierzy NATO wiąże się ze znacznymi inwestycjami. Nie ma prawie żadnych głosów ostrzegających, jak daleko kraj może w rezultacie stać się celem wojskowym. Dotyczy to zwłaszcza Polski, która od 2014 roku ma na swojej ziemi 1000-osobową grupę bojową NATO i regularnie jest świadkiem manewrów koalicji.

Broń jądrowa także na Białorusi?

Na początku kwietnia wicepremier Jaroslav Kaczyński wezwał do znacznego zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Europie do 150 000 żołnierzy, z których mniej więcej połowa stacjonowała w Europie Wschodniej. Spośród nich 50 tys. powinno mieć stałą obecność w krajach bałtyckich i Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Rosją i Białorusią. Według konserwatywnego polityka prawicy, kraj jest również otwarty na włączenie amerykańskiej broni jądrowej. „Gdyby Amerykanie poprosili nas o przechowywanie broni jądrowej w Polsce, bylibyśmy na to otwarci. Znacząco wzmocniłoby to odstraszanie Moskwy”. zaangażowanie nuklearne rozciąga się na wschodnią stronę sojuszu.

READ  Koronawirus w Berlinie: szkoła pozostanie z rotacyjnymi lekcjami do przerwy letniej - znów możliwe są wycieczki - Berlin

Odpowiednie rozważania od lat obecne są w Waszyngtonie i Warszawie. Tłem były sporadyczne dyskusje w Niemczech o ewentualnym wycofaniu amerykańskiej broni jądrowej z ich terytorium. Już 19 listopada 2021 r. Jens Stoltenberg zapowiedział, że w tym przypadku amerykańskie akcje nie mogą zostać wycofane w kierunku Stanów Zjednoczonych, ale mogą zostać przeniesione do krajów NATO w Europie Wschodniej. Pierwszym konkurentem takiego zgromadzenia zawsze była Polska, która od dawna uważa taką transformację nie tylko za możliwą, ale i pożądaną. Takie posunięcie prawie na pewno nie tylko doprowadziłoby do ostrej reakcji Rosji, ale również wiązałoby się z nieobliczalnym ryzykiem regionalnej rozbudowy broni jądrowej.

Pod koniec listopada 2021 r. w bezpośredniej odpowiedzi na oświadczenie Stoltenberga białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zagroził rozmieszczeniem rosyjskiego potencjału nuklearnego w swoim kraju. Dostępne są magazyny i odpowiednia infrastruktura. Po rozpadzie Związku Radzieckiego i wycofaniu arsenałów jądrowych w latach 90. istniejące obiekty nie zostały rozebrane, lecz zachowane. Łukaszenka ostrzegł, że w przypadku umieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Polsce, Rosjanie mogą natychmiast zareagować na Białorusi. W takim scenariuszu granica białorusko-polska stałaby się faktycznie bezpośrednią zachodnią nuklearną „linią komunikacji” z blokiem rosyjsko-białoruskim. Sytuacja, która przekroczyłaby nawet poziom zagrożenia z czasów zimnej wojny, kiedy między rosyjskimi i amerykańskimi głowicami nuklearnymi istniały przynajmniej wolne od broni jądrowej „państwa buforowe”.

Continue Reading

entertainment

Kraje rozwijające się kochają Metaverse: kraje bogate są nieco nieoświecone

Published

on

Według badania przeprowadzonego przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), entuzjazm dla metaverse i wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR) jest znacznie większy w krajach rozwijających się niż w krajach o wysokich dochodach.

Firma badawcza Ipsos opublikowała w środę wyniki ankiety. Pokazuje to, że koncepcja ta jest obecnie powszechnie akceptowana: 52 procent z ponad 21 000 dorosłych ankietowanych w 29 krajach to historycy. metaverse Słyszałem i 50 procent ma dobre przeczucie, że używa go w życiu codziennym.

Chiny, Indie, Peru, Arabia Saudyjska i Kolumbia to pięć krajów, w których co najmniej dwie trzecie respondentów stwierdziło, że czuje się pozytywnie.

W Chinach 78 procent respondentów jest pozytywnie nastawionych do codziennego korzystania z Metaverse, następnie w Indiach jest to 5 procent.

Uczucia związane z zaangażowaniem się w metawers w życiu codziennym według krajów. Ciemniejsze obszary pokazują wyższy procent pozytywnych emocji w tym obszarze. źródło: Ipsos

Kraje o najniższych wynikach, gdzie mniej niż jedna trzecia respondentów pozytywnie odnosi się do metawersu, były również krajami o najwyższych dochodach.

Najniższy poziom odnotowano w Japonii, gdzie tylko 22 proc. zgłosiło pozytywne odczucia, a następnie w Wielkiej Brytanii (26 proc.), Belgii (30 proc.), Kanadzie (30 proc.), Francji (31 proc.) i Niemczech (31 proc.). .

Co ciekawe, koncepcja ta nie była dobrze znana w tych krajach o wysokich dochodach. We Francji, Belgii i Niemczech wiedziało o tym mniej niż 30%.

Turcja była najbardziej zaznajomiona z metawirusami (86 proc.), następnie Indie (80 proc.), Chiny (73 proc.) i Korea Południowa (71 proc.), kraj o wysokich dochodach. Polska ma tu najniższą wartość na poziomie 27 proc.

Respondentów zapytano również, w jakich obszarach ich życia, ich zdaniem, metawersum będzie miało największy wpływ. Kraje rozwijające się, takie jak Republika Południowej Afryki, Chiny i Indie, zgadzają się, że wirtualna nauka, rozrywka, komunikacja cyfrowa, a nawet aplikacje, takie jak zdalne operacje, są Wpłynie to na życie ludzi.

READ  Koledzy wchodzą w interakcję w horrorze: niemieckie gwiazdy filmowe krytykują politykę Corony

w tym kontekście: Metaverse może wpływać na życie dzieci

Po raz kolejny uczestnicy z krajów o wysokim dochodzie, Japonii, Belgii i Francji, byli mniej przekonani, że aplikacje Metaversum mogą znacząco zmienić życie ludzi.

Kraje rozwijające się wydają się być coraz bardziej podekscytowane kryptowalutami i ogólnie blockchainem, wynika z kwietniowego raportu giełdy kryptograficznej Gemini. Oznacza to, że połowa respondentów w Indiach, Brazylii i regionie Azji i Pacyfiku kupiła swoją pierwszą kryptowalutę w 2021 roku.

Dalej mówi się, że inflacja i deprecjacja waluty Motywy przyjęcia szyfrowania w tych obszarach. Obywatele krajów doświadczających dewaluacji o 50 procent lub więcej pięciokrotnie częściej planują zakup kryptowaluty niż kraje o niższych stopach inflacji.

Subskrybuj nasze media społecznościowe, aby niczego nie przegapić: Świergot A kabel – Bieżące wiadomości, analizy, opinie ekspertów i wywiady z naciskiem na region DACH.

Continue Reading

entertainment

Polska: Filmy podsycają debatę o nadużyciach | Europa | DW

Published

on

Film został opisany jako „kontrowersyjny” na długo przed wejściem do kin. Teraz w niektórych kinach „Kler” jest pokazywany 20 razy dziennie, bo popyt jest duży. Z drugiej strony, niektóre konserwatywnie rządzone społeczności w ogóle nie chcą tego oglądać w swoich kinach. Reżyser Wojciech Smarzowski nie mógł sobie wyobrazić lepszej reklamy.

Tylko szczęśliwcy dostają bilety do kina. A ci, którzy je dostają, są również zadowoleni z gorszych miejsc. Bo to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych w Polsce: jak duchowni radzą sobie z pieniędzmi, władzą i seksem. Film w dobitny sposób porusza również temat wykorzystywania seksualnego dzieci. Jest to debata, w której wielu chciałoby uczestniczyć, zwłaszcza że ma miejsce w kraju, w którym prawie połowa ludności regularnie uczęszcza na niedzielne msze, a ponad 90 procent ludzi to ochrzczeni katolicy.

Gorący temat: Jak duchowni radzą sobie z pieniędzmi, władzą i seksem (scena filmowa)

Pierwsze reakcje były podzielone: ​​Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich uznało film za „antykatolicki” i „antypolski”, recenzję liberalnego katolickiego pisma Wizz za „powierzchowność” i „frazes”. Jednak wielu postrzega film jako przełamanie tabu, co może doprowadzić do długo oczekiwanej recenzji.

Mały hotel dla dzieci?

„Bez dziennikarzy czy reżyserów temat wykorzystywania seksualnego dzieci będzie zupełnie przemilczany” – podkreśla Piotr Krysiak, który w rozmowie z DW opublikował książkę „Wyspa Ślepców”. Sześć razy podróżował do Dominikany w celach badawczych. Tam poznał polskiego księdza Wojciecha J. Miły facet, trochę pulchny, przywitał go ciepło i opowiedział o swoim życiu na Karaibach. Krysiak szukał Polaków mieszkających na wyspie. Dopiero wtedy wydał mu się dziwny hotelik dla chłopców w jego domu, prowadzony przez księdza. „Była też szkoła z internatem dla dziewcząt i pewnie bym tego nie zauważył, gdyby Wojciech nie powiedział: 'Ja nie chodzę do dziewczyn, wiesz’”.

READ  Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niezawisłości sędziów w Polsce

Wojciech G. w więzieniu od ponad czterech lat. Znęcał się nad wieloma chłopcami, a Krysiak rozmawiał z dwiema swoimi ofiarami. – Napadał też na dzieci w Marche pod Warszawą. Nikt im nie wierzył. W końcu chodziło o księdza, osobę zaufaną – mówi Krysiak.

Jego książka nie stała się bestsellerem, ale Krysiak postanowił zapłacić jedną złotówkę ofiarom Wojciecha G. za każdy sprzedany egzemplarz. Jak dotąd żadne z dzieci nie otrzymało odszkodowania. Wojciech G. jest w więzieniu i nie ma pieniędzy, a jego zakon nie czuje się za to odpowiedzialny. Ostatecznie skazano księdza, a nie całość. – Chłopiec, którego znam bardzo dobrze, powinien dostać około 40 tys. zł (niecałe 10 tys. euro). Jest maltretowany od ponad czterech lat – mówi Krysiak.

Ciągle ociekający kamień

Nie ma oficjalnych danych na temat nadużyć w Kościele katolickim w Polsce. Według polskich mediów w latach 2002-2012 skazano 27 księży katolickich. Jednak fundacja „Nie lękajcie się” mówi o znacznie większej liczbie zapisów, które nie zostały upublicznione. Fundacja pomaga obecnie 300 osobom, które powiedziały, że padły ofiarą przemocy religijnej.

Marek Lisiński, pracownik grupy, powiedział Onetowi: „Do tej pory w Polsce żadna ofiara nadużycia nie otrzymała godziwego odszkodowania. dobre”, a nie dlatego, że sprawca spowodował cierpienie i ból ofiary” – mówi Łysiński.

Ale jest tu ruch, bo kilka dni temu polski sąd skazał sektę religijną – a nie tylko jednego księdza – na zapłatę 250 tys. euro odszkodowania.

Ten temat bardzo porusza polską publiczność. W sondażu opublikowanym w tym tygodniu przez dziennik „Rzeczpospolita” cztery piąte respondentów stwierdziło, że wykorzystywanie seksualne dzieci jest problemem w Kościele. Prawie trzy czwarte z nich domaga się pełnej przejrzystości śledztwa. Dyrektor Smarzowski nie wierzy jednak, że Kościół sam zmierzy się z zarzutami. „Przykłady z Europy pokazują, że bez nacisków państwa, bez świeckich komitetów Kościół nie wynagradza ofiarom” – mówi reżyser.

READ  Neelam Farouk: Rodzina świętowała Boże Narodzenie i Dzień Cukru

Dyrektor skarżył się już wcześniej, że nikt nie znalazł odwagi, by szczegółowo zająć się przypadkami nadużyć na Karaibach. Sprzeciw, napisany wówczas przez autora Krysiaka. Jest jego książka o nadużyciach na Dominikanie. Jego lektura wydaje się być dla Smarzowskiego objawieniem. Ma nadzieję, że pewnego dnia nakręci o tym film. „Ciągłe kropkowanie usuwa kamień” – napisał w dedykacji w książce Krysiaka. Krysiak idzie dalej: „Film Smarzowskiego to nie kropla. To klin, który rozłupuje kamień”.

Polska dopiero się zaczęła

Może ma rację. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedawno raport śledczy. Już w listopadzie cerkiew chce publikować liczby dotyczące skali nadużyć, aw przyszłości wszystkie parafie powinny wdrożyć programy profilaktyczne. „Chodzi o edukację księży i ​​zwykłych ludzi do ochrony dzieci i młodzieży oraz radzenia sobie z cierpieniem ofiar” – powiedział abp Wojciech Pollack na zakończenie Zgromadzenia Ogólnego Konferencji Episkopatu w tym tygodniu. .

Film Kler z Polski

Kontrowersyjne reakcje w Polsce: od „antykatolicyzmu” i „antypolszczyzny” do „ważnego naruszenia tabu”

„Jeśli porównujemy się do innych krajów, to muszę przyznać, że Polska jest dopiero na początku” – mówi Artur – „Kiedy patrzę na to, co udało się osiągnąć np. w Niemczech, wiem, że przed nami jeszcze długa droga. ” Sporniak, redaktor katolickiego tygodnika „Tygodnik Powszechny”. „Jestem ostrożnym optymistą” – dodaje.

Continue Reading

Trending