Connect with us

entertainment

Na żywo ze Staatsoper Unter den Linden: ARTE Concert transmituje premierę „Turandot” Philipa Stolzela pod kierownictwem muzycznym Zubina Mehty online (FOTO)

Published

on

Strasburg (OTS)

Do swojej nowej produkcji Turandot Pucciniego reżyser Philip Stolzel zebrał w Operze Berlińskiej absolutną gwiazdorską grupę z Eleną Pankratovej, Aidą Garifoliną, Siegfriedem Jerusalem, René Papi i Yusefem Aivazovem. Dyrektorem muzycznym jest Maestro Zubin Mehta. ARTE wyemituje premierę na żywo w sobotę 18 czerwca 2022 r. o godz. 18:00 na kanale arte.tv/opera. Opera zostanie nagrana w ramach europejskiego projektu „Saison ARTE Opera” i udostępniona online w całej Europie z napisami w sześciu językach. Po transmisji na żywo
Opera będzie dostępna w Bibliotece Mediów ARTE jeszcze przez trzy dni.

Sobota, 18 czerwca 2022, godz. 18.00 na arte.tv/opera
Potem trzy dni na powtórkę
Giacomo Puccini: Turandot
Z Staatsoper Unter den Linden w Berlinie

Kierownictwo muzyczne: Zubin Mehta
Scenografia: Philip Stolzel
Współreżyser: Philip M. Crane
Współpraca w zakresie projektowania teatralnego: Franziska Harm
Strój: Urszula Koderna
W świetle reflektorów: Philip Stolzel, Irene Silka
Choreografia: Christopher Towell
Dramat: Jana Beekman
Orkiestra: Staatskapelle Berlin
Chór: Chór Opery Narodowej, Chór Dziecięcej Opery Narodowej z udziałem: Eleny Pankratovej (Turandot), Siegfrieda Jerusalem (Al-Tom), Renee Papi (Timur), Yosef Eyvazov (Kalaf), Aida Garifolina (Leych), Giola Orendt (Bing), Andres Moreno Garcia (Bang), Syabonga
Makongo (Pong), David Osterek (mandaryński)
Księżniczka Turandot nie chce należeć do nikogo. Jest gotowa dać za to wszystko. Do tej pory sprawdziła się strategia pozbycia się irytujących zalotników: każdy, kto chce ją poślubić, musi rozwiązać trzy zagadki. Jeśli ci się nie uda, płacisz życiem. Setki próbują szczęścia i padają ofiarą okrutnej dyktatury Turandot. Ale wtedy pojawia się mężczyzna, który…
Zagadki można rozwiązywać…
Ostatnia opera Giacomo Pucciniego, Turandot, pozostała niedokończona. Kompozytor nie znalazł żadnej zmiany w ostatniej scenie miłosnej aż do śmierci, która przyniosła mu jeszcze więcej. Dopiero po tym, jak jego przyjaciel, włoski kompozytor Franco Alfano, skończył komponować epilog, który można dziś usłyszeć na całym świecie na podstawie rysunków Pucciniego, odbyła się premiera opery w kwietniu 1926 roku w mediolańskiej La Scali
Bezprecedensowy sukces.
Philip Stolzel to jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych reżyserów operowych, filmowych i teatralnych, który może produkować na scenach dowolnej wielkości, czy to w formacie Kammerspiel, czy w formacie Cinemascope. Dla „Turandot” w „Unter den Linden State Opera” stworzył surrealistyczne obrazy inspirowane czarnym romansem. W centrum sceny znajduje się duża, elastyczna i przekształcalna lalka, która jednocześnie reprezentuje pałac, a także – w
Brutalna przesada – Turandot może się uformować.

READ  Letnie Igrzyska RTL: „Gdzie jest Burdicky?” - Kultowa blondynka gubi się w zawodach kajakowych

Sezon operowy ARTE
Od 2018 roku ARTE prezentuje specjalnie wyselekcjonowany sezon opery cyfrowej „Saison ARTE Opera” we współpracy z 21 czołowymi europejskimi teatrami operowymi i festiwalami. Widzowie mogą co miesiąc liczyć na nowe produkcje – dostępne bezpłatnie w całej Europie, a dzięki wsparciu finansowemu programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej, przetłumaczonego na język angielski, polski, włoski i hiszpański, a także niemiecki i francuski. Celem europejskiego projektu jest wniesienie artystycznej różnorodności i jakości na europejską scenę operową oraz zaprezentowanie jej nowej publiczności.

Pytania i kontakt:

Romina Koons | Romina Koons@arte.tv | +33 3 90 14 20 67
Irina Lennert | Irina@arte.tv | +33 3 90 14 21 51
Portal prasowy: presse.arte.tv | Twitter: ARTEpress

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Katastrofa ekologiczna: Polska: rtęć nie jest przyczyną śmierci ryb

Published

on

Setki pomocników zbierają martwe ryby

Tymczasem w przygranicznym rejonie Odry w Brandenburgii setki pomocników rozpoczęło w sobotę zbieranie martwych zwierząt. W małym miasteczku Lebos koło Frankfurtu nad Odrą na brzegu unosił się nieprzyjemny zapach z powodu rozkładu ryb, opisał korespondent niemieckiej agencji prasowej (dpa). Można również zobaczyć ptaki niosące martwe ryby. Zespoły robocze Lebosa nosiły między innymi kalosze i rękawice. Musisz chronić się przed kontaktem z wodą i rybami.

„Spodziewam się, że dostaniemy kilka ton ryb”, powiedział Thomas Rubin z Departamentu Okręgu Marche-Oderland. Tam porusza się około 300 asystentów, głównie na brzegu, w odległości około 80 kilometrów. Burmistrz miasta Schwedt an der Oder, Ankatherine Hoppe (SPD), powiedziała w radiu rbb info, że pomocnicy zostali zabrani w kombinezony ochronne. Można przypuszczać, że istnieją substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Według brandenburskiego ministra środowiska Axela Vogla, rzeka Odra „znacznie zwiększyła ilość soli”. To było „całkowicie niezwykłe”, powiedział zielony polityk w piątek wieczorem w telewizji RBB. Ministerstwo Fogela stwierdziło, że zmierzone ilości soli mogą być powiązane ze śmiercią ryb. „Według aktualnych informacji nie będzie to jedyny czynnik powodujący wymieranie ryb w Odrze” – powiedziała w oświadczeniu. Termin ładunki soli odnosi się do soli rozpuszczonych w wodzie.

READ  Co dalej? środa 30 czerwca 2021
Continue Reading

entertainment

„Classroom of the Elite” spotkała się z krytyką za słabą jakość animacji – Anime2You

Published

on

Dyskusja wybuchła na Twitterze po użytkownik Niektóre błędy w animacji wskazany Wypowiedział swoją osobistą opinię na temat możliwej przyczyny.

Anime ma promować lekkie powieści

Chociaż pierwszy sezon Sala Elitarna Oczywiście nie spełniła oczekiwań, lekka powieść zawsze cieszyła się dużą popularnością. Być może dlatego podjęto kolejną próbę i fani serii mogą się spodziewać drugiego sezonu, który jest obecnie emitowany. Ale jakość animacji takich jak ta pozostawia jak dotąd wiele do życzenia.

Podczas gdy pojedyncze klatki lub rozmycie nadal można odrzucić jako przeoczenie, scena z odcinka VI była ukoronowaniem tego wszystkiego. Podczas pracy przekaźnika na pierwszym planie pojawiła się postać, która miała być w tle. Zdjęcie tej sceny i innych uchybień w jakości animacji znajdziecie poniżej.

użytkownik Umieść tweetaktóry zwrócił uwagę na błędy, wyraził później swoje wątpliwości, dlaczego tak udana seria jak „Classroom of the Elite” została oszukana przez słabą jakość animacji:

Komentarz od sakugabrasil

„Pierwszy sezon był mocno krytykowany przez fanów lekkiej powieści za usunięcie lub zmianę wielu rzeczy. Również sprzedawał się słabo, ale został popchnięty przez lekką powieść. Dlaczego więc nie kontynuować anime tak taniego i powierzchownego, jak to tylko możliwe?”

Prawie każdy odcinek ma słabą animację, znacznie gorszą niż w pierwszym sezonie. Animacja jest niespójna i źle wykonana. Ruchy są sztywne i czasami rozłożone. Cały drugi sezon to wyraz pogardy.

Główny inwestor (KADOKAWA) chce po prostu zwiększyć sprzedaż lekkiej powieści poprzez anime. Producent animacji w Lerche Animation Studio nie ma prawie żadnego doświadczenia. Żadna z zaangażowanych osób nie wydaje się być naprawdę zaangażowana w anime.

Oczywiście nie oznacza to, że anime nie jest dobre ani rozrywkowe. Mówię tylko, że jego spektakl odzwierciedla rozsądne interesy uczestników. Anime jeszcze się nie powiodło, ale będzie kontynuowane z powodu pewnych czynników.

READ  Prawo jazdy zniknęło z 50 km/h za bardzo: Polska znacząco zaostrza kary w ruchu dzięki nowemu katalogowi mandatów

Dwunastoodcinkowy pierwszy sezon „Classroom of the Elite” jest dostępny w Niemczech za pośrednictwem transmisji strumieniowej Chrupiąca Bułka pozbyć się ich. Drugi sezon jest tam grany w oryginalnym języku z niemieckimi napisami w symultanicznej emisji. Anime jest oparte na lekkiej powieści o tym samym tytule autorstwa Shougo Kinugasy.

Więcej na ten temat:

Kino:

Przez Świergot
© Shougo Kinugasa / Wydane przez Kadokawa Corporation / Youzitsu Partners

Continue Reading

entertainment

Aktor Fred Ward nie żyje

Published

on

Wielu wciąż może znać brytyjskiego aktora Freda Warda z takich kultowych filmów, jak „The Stuff Heroes Are Made Of” (1983), „Wstrząsy” (1990) czy „Short Cuts” (1993). wiele Amerykańskie media Teraz stale informuj, że wszechstronny aktor nie żyje. Miał 79 lat. Jego sekretarz prasowy, Ron Hoffman, potwierdził jego śmierć. Nie podał żadnych informacji o przyczynie śmierci.

„Unikalną cechą Freda Warda jest to, że nigdy nie wiedziałeś, gdzie skończy, taka była nieprzewidywalność jego decyzji zawodowych” – powiedział Hoffman w oświadczeniu. W długiej karierze Warda, która rozpoczęła się w latach 70., pojawiał się w wielu rolach, z charyzmą czasami bezwzględną, ale prawie zawsze przyziemną.

Jego osiągnięcia to między innymi działacz związkowy w Silkwood, detektyw w Miami Blues, Henry Miller w Henry and June oraz motocyklista w Timerider: The Adventures of Lyle Swann.

Fred Ward: Od żołnierza do aktora Hollywood

Ward urodził się w San Diego i służył w siłach powietrznych, zanim zdecydował się zostać aktorem. Mając problemy z dostaniem ról, pracował jako drwal, marynarz i bokser, zanim wznowił karierę aktorską we Włoszech, gdzie zagrał w filmie telewizyjnym z 1974 r. w reżyserii Roberto Rosselliniego. Po powrocie do USA w końcu zwrócił na siebie uwagę Hollywood.

Dostał rolę rabusia banku Johna Anglina, który był towarzyszem ucieczki Clinta Eastwooda w filmie Ucieczka z Alcatraz. Ward pojawił się także w popularnych serialach, takich jak Gray’s Anatomy, Emergency Room i True Detective. Jego żona Marie-France Ward i syn Django przeżyli.

READ  Oberhausen: wandalizm w rosyjskim supermarkecie - Zagłębie Ruhry - Aktualności
Continue Reading

Trending