Connect with us

entertainment

Na granicy niemiecko-polskiej: prawicowi ekstremiści złapani z maczetami i włóczniami | Polityka

Published

on

Operacja na dużą skalę przeciwko skrajnie prawicowej „straży granicznej” pod Gubinem (Brandenburgia)!

W niedzielę wieczorem policja wytropiła na granicy niemiecko-polskiej około 50 podejrzanych. Ludzie pochodzili ze środowiska skrajnie prawicowego odłamu partii „Trzecia Droga” i znajdowali się na tzw.

Ich cel: uniemożliwić imigrantom przekraczanie granicy do Niemiec!

Policjanci przeszukali podejrzanych i skonfiskowali gaz pieprzowy, włócznię, maczetę i kije. Policja stwierdziła, że ​​przeciwko właścicielom antyków wszczęto postępowanie karne.

Największą grupę ludzi, około 30 osób, znaleziono we wsi Gros-Gastrose tuż przed północą. Ponadto niektórzy ludzie byli tropieni w Neisse-Damm, a czasem w mieście Guben.

Piesi na przejściu granicznym między Niemcami a Polską w Jubin

Zdjęcie: Michel Tantoussi/Reuters

︎ Według policji wszyscy otrzymali sygnały dotyczące obszaru przygranicznego wokół Gubina w regionie Spree-Nice. Niektórzy z aresztowanych pochodzili z najbliższej okolicy, ale niektórzy przyjechali także z innych krajów związkowych.

Powiedziała wczesnym rankiem, że policja będzie nadal monitorować obszar przygraniczny. Na miejscu działa kilka służb ratunkowych, które ściśle współpracują z policją federalną.

Burmistrz Jubinu, Fred Mahro (CDU), wcześniej zażądał, aby wezwania do „przekroczeń granicznych” nie były kontynuowane. Odrzuca jakąkolwiek formę sprawiedliwości cywilnej lub przywłaszczanie części państwowego monopolu na użycie siły przez jakąkolwiek grupę.

Seehofer chce wzmocnić ochronę granic

W związku z imigracją szlakiem białoruskim federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (72 lata, CSU) obiecał, że „w razie potrzeby” wyśle ​​na pogranicze z Polską więcej funkcjonariuszy policji federalnej. „Na granicy niemiecko-polskiej wzmocniliśmy już ochronę granic ośmiuset funkcjonariuszami policji federalnej” – powiedział BILD am SONNTAG polityk CSU.

„W razie potrzeby jestem gotów dostarczyć tam dalsze posiłki. Będziemy ściśle monitorować obszar przygraniczny i zieloną granicę z Polską.”

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (72, CSU)

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (72, CSU)

Zdjęcie: Imago Images / Jürgen Heinrich

Seehofer wyjaśnił również, że w razie potrzeby można tam rozważyć kontrole graniczne. W zeszłym tygodniu powiedzieliśmy Brukseli, że kontrole na granicy niemiecko-austriackiej zostaną przedłużone o kolejne sześć miesięcy. Jeśli sytuacja na granicy niemiecko-polskiej nie uległa poprawie, to również tutaj należy rozważyć, czy ten krok należy podjąć w koordynacji z Polską i Brandenburgią.”

Unia Europejska oskarżyła gubernatora Białorusi Aleksandra Łukaszenkę (lat 67) o przenoszenie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzne granice UE w uporządkowany sposób. Łukaszenko ogłosił pod koniec maja, że ​​nie chce już uniemożliwiać migrantom podróżowania do Unii Europejskiej w odpowiedzi na surowe sankcje Zachodu wobec byłej republiki radzieckiej.

Od tego czasu coraz częściej pojawiają się doniesienia o próbach nielegalnego przekraczania granicy na zewnętrznych granicach UE z Białorusią oraz na granicy polsko-niemieckiej.

Ponad 3700 nielegalnych wjazdów z Białorusi

Według własnych danych Policja Federalna odnotowała w czwartek 3751 nieautoryzowanych wjazdów z Białorusi do Niemiec za bieżący miesiąc. W tym roku zidentyfikowano już łącznie 6162 nieautoryzowane wpisy. Centralnym punktem jest granica niemiecko-polska.

Oddział graniczny Brandenburgii ponosi główny ciężar nielegalnych przejść granicznych. Wielu migrantów i uchodźców, którzy tam przybywają, pochodzi z Iraku, Syrii, Iranu, Afganistanu i Pakistanu.

READ  „Dann geht mein Weg direkt in die Psychiatrie!” - Szok alkoholowo-dramatowy Franka Rosina
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Katastrofa ekologiczna: Polska: rtęć nie jest przyczyną śmierci ryb

Published

on

Setki pomocników zbierają martwe ryby

Tymczasem w przygranicznym rejonie Odry w Brandenburgii setki pomocników rozpoczęło w sobotę zbieranie martwych zwierząt. W małym miasteczku Lebos koło Frankfurtu nad Odrą na brzegu unosił się nieprzyjemny zapach z powodu rozkładu ryb, opisał korespondent niemieckiej agencji prasowej (dpa). Można również zobaczyć ptaki niosące martwe ryby. Zespoły robocze Lebosa nosiły między innymi kalosze i rękawice. Musisz chronić się przed kontaktem z wodą i rybami.

„Spodziewam się, że dostaniemy kilka ton ryb”, powiedział Thomas Rubin z Departamentu Okręgu Marche-Oderland. Tam porusza się około 300 asystentów, głównie na brzegu, w odległości około 80 kilometrów. Burmistrz miasta Schwedt an der Oder, Ankatherine Hoppe (SPD), powiedziała w radiu rbb info, że pomocnicy zostali zabrani w kombinezony ochronne. Można przypuszczać, że istnieją substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Według brandenburskiego ministra środowiska Axela Vogla, rzeka Odra „znacznie zwiększyła ilość soli”. To było „całkowicie niezwykłe”, powiedział zielony polityk w piątek wieczorem w telewizji RBB. Ministerstwo Fogela stwierdziło, że zmierzone ilości soli mogą być powiązane ze śmiercią ryb. „Według aktualnych informacji nie będzie to jedyny czynnik powodujący wymieranie ryb w Odrze” – powiedziała w oświadczeniu. Termin ładunki soli odnosi się do soli rozpuszczonych w wodzie.

READ  Wyniki za I półrocze 2021 r. -2-
Continue Reading

entertainment

„Classroom of the Elite” spotkała się z krytyką za słabą jakość animacji – Anime2You

Published

on

Dyskusja wybuchła na Twitterze po użytkownik Niektóre błędy w animacji wskazany Wypowiedział swoją osobistą opinię na temat możliwej przyczyny.

Anime ma promować lekkie powieści

Chociaż pierwszy sezon Sala Elitarna Oczywiście nie spełniła oczekiwań, lekka powieść zawsze cieszyła się dużą popularnością. Być może dlatego podjęto kolejną próbę i fani serii mogą się spodziewać drugiego sezonu, który jest obecnie emitowany. Ale jakość animacji takich jak ta pozostawia jak dotąd wiele do życzenia.

Podczas gdy pojedyncze klatki lub rozmycie nadal można odrzucić jako przeoczenie, scena z odcinka VI była ukoronowaniem tego wszystkiego. Podczas pracy przekaźnika na pierwszym planie pojawiła się postać, która miała być w tle. Zdjęcie tej sceny i innych uchybień w jakości animacji znajdziecie poniżej.

użytkownik Umieść tweetaktóry zwrócił uwagę na błędy, wyraził później swoje wątpliwości, dlaczego tak udana seria jak „Classroom of the Elite” została oszukana przez słabą jakość animacji:

Komentarz od sakugabrasil

„Pierwszy sezon był mocno krytykowany przez fanów lekkiej powieści za usunięcie lub zmianę wielu rzeczy. Również sprzedawał się słabo, ale został popchnięty przez lekką powieść. Dlaczego więc nie kontynuować anime tak taniego i powierzchownego, jak to tylko możliwe?”

Prawie każdy odcinek ma słabą animację, znacznie gorszą niż w pierwszym sezonie. Animacja jest niespójna i źle wykonana. Ruchy są sztywne i czasami rozłożone. Cały drugi sezon to wyraz pogardy.

Główny inwestor (KADOKAWA) chce po prostu zwiększyć sprzedaż lekkiej powieści poprzez anime. Producent animacji w Lerche Animation Studio nie ma prawie żadnego doświadczenia. Żadna z zaangażowanych osób nie wydaje się być naprawdę zaangażowana w anime.

Oczywiście nie oznacza to, że anime nie jest dobre ani rozrywkowe. Mówię tylko, że jego spektakl odzwierciedla rozsądne interesy uczestników. Anime jeszcze się nie powiodło, ale będzie kontynuowane z powodu pewnych czynników.

READ  Wyniki za I półrocze 2021 r. -2-

Dwunastoodcinkowy pierwszy sezon „Classroom of the Elite” jest dostępny w Niemczech za pośrednictwem transmisji strumieniowej Chrupiąca Bułka pozbyć się ich. Drugi sezon jest tam grany w oryginalnym języku z niemieckimi napisami w symultanicznej emisji. Anime jest oparte na lekkiej powieści o tym samym tytule autorstwa Shougo Kinugasy.

Więcej na ten temat:

Kino:

Przez Świergot
© Shougo Kinugasa / Wydane przez Kadokawa Corporation / Youzitsu Partners

Continue Reading

entertainment

Aktor Fred Ward nie żyje

Published

on

Wielu wciąż może znać brytyjskiego aktora Freda Warda z takich kultowych filmów, jak „The Stuff Heroes Are Made Of” (1983), „Wstrząsy” (1990) czy „Short Cuts” (1993). wiele Amerykańskie media Teraz stale informuj, że wszechstronny aktor nie żyje. Miał 79 lat. Jego sekretarz prasowy, Ron Hoffman, potwierdził jego śmierć. Nie podał żadnych informacji o przyczynie śmierci.

„Unikalną cechą Freda Warda jest to, że nigdy nie wiedziałeś, gdzie skończy, taka była nieprzewidywalność jego decyzji zawodowych” – powiedział Hoffman w oświadczeniu. W długiej karierze Warda, która rozpoczęła się w latach 70., pojawiał się w wielu rolach, z charyzmą czasami bezwzględną, ale prawie zawsze przyziemną.

Jego osiągnięcia to między innymi działacz związkowy w Silkwood, detektyw w Miami Blues, Henry Miller w Henry and June oraz motocyklista w Timerider: The Adventures of Lyle Swann.

Fred Ward: Od żołnierza do aktora Hollywood

Ward urodził się w San Diego i służył w siłach powietrznych, zanim zdecydował się zostać aktorem. Mając problemy z dostaniem ról, pracował jako drwal, marynarz i bokser, zanim wznowił karierę aktorską we Włoszech, gdzie zagrał w filmie telewizyjnym z 1974 r. w reżyserii Roberto Rosselliniego. Po powrocie do USA w końcu zwrócił na siebie uwagę Hollywood.

Dostał rolę rabusia banku Johna Anglina, który był towarzyszem ucieczki Clinta Eastwooda w filmie Ucieczka z Alcatraz. Ward pojawił się także w popularnych serialach, takich jak Gray’s Anatomy, Emergency Room i True Detective. Jego żona Marie-France Ward i syn Django przeżyli.

READ  „Dann geht mein Weg direkt in die Psychiatrie!” - Szok alkoholowo-dramatowy Franka Rosina
Continue Reading

Trending