Connect with us

entertainment

Na dłuższą metę jesteś celem imigrantów

Published

on

Dysonans poznawczy powoli narasta po części z lokalnej prasy. Czy nie zawsze widziałeś coś pozytywnego w „uchodźcach”? Obecnie przyjmuje się, że ci sami „uchodźcy” są „bronią” w „wojnie mieszanej”. Coś ekscytuje, prawie sprzeczność. Ale Polacy, którzy dzięki swoim zasobom nadają się na rzeczników Europy Środkowo-Wschodniej, są temu mężnie przeciwni.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w krajach bałtyckich, z których dwa – Litwa i Łotwa – również zostały dotknięte, choć w mniejszym stopniu, konfliktem hybrydowym. Estonia, która nie ma wspólnej granicy z Białorusią, ale od dawna z Rosją, wysyła do Polski jedną z pierwszych wojskowych jednostek wsparcia: blisko 100 żołnierzy, w tym jednostki żandarmerii, rozpoznania i pionierów, a także elektronikę obserwacyjną i kilka dronów. Późnym niedzielnym wieczorem Morawiecki spotkał się ze swoimi pogranicznikami w Krinkach i został poinformowany o aktualnej sytuacji na granicy.

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się doniesienia o większych grupach migrantów próbujących przekroczyć zieloną granicę do Polski. Ponownie aresztowano przemytników, w tym dwóch Syryjczyków, Gruzina, Ukraińca i Niemca. Dopiero w niedzielę 150 „agresywnych cudzoziemców” próbowało przekroczyć granicę w placówce Dubece Sirkien – najwyraźniej bezskutecznie. Polacy zauważyli jednak w tle obecność jednostek białoruskich.

Morawiecki jest synem weterana ruchu Solidarno, fizyka teoretycznego Kornela Morawieckiego. Sam studiował historię, administrację biznesową i europeistykę. Jako ekonomista towarzyszył wejściu Polski do Unii Europejskiej, wykładał różne przedmioty we Wrocławiu przed objęciem kierownictwa Zachodniego WBK, dzisiejszego Banku Santander Polska. Później został ministrem finansów za Beaty Szydło. Został premierem w 2015 r. po tym, jak jego poprzedniczka wyczerpała siły przekonywania w toczących się walkach z Komisją Unii Europejskiej. Dopiero w następnym roku wstąpił do rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Dziś celem jest Polska, jutro Niemcy, Belgia, Francja lub Hiszpania.

Można przypuszczać, że Morawiecki jest wystarczająco obeznany z mechanizmami Unii Europejskiej, gdyż był współautorem pierwszego opracowania na temat prawa unijnego w języku polskim. w jednym Wideo z dramatyczną muzyką Teraz wzywa Europejczyków do obrony ich wschodnich granic. Dla Mateusza Morawieckiego nie jest to „kryzys normalnego migracji”, który ma miejsce głównie na wschodniej granicy jego kraju. Konflikt, który w ostatnich dniach ujawnił się najwyraźniej na przejściu granicznym Brusgi-Kuznica, postrzega jako „wojnę hybrydową” prowadzoną przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę przeciwko Unii Europejskiej „przy tajnym wsparciu Władimira Putina”.

czas czytania

READ  HBO Europe, Dreamer Joint Venture Board Silver Frames „Zaufaj mi”

„Wizja Tishi” – tak trafia do Was drukowany magazyn

Za cel tego „kryzysu politycznego”, który celowo wybuchł, uznaje „destabilizację Europy”, która nie nastąpiła w ciągu 30 lat od zakończenia zimnej wojny. Dla Morawieckiego – i każdego innego obserwatora – nie było już wątpliwości, że rząd w Mińsku zezwolił migrantom na przemieszczanie się do polskiej granicy. Z polskich nagrań wideo i innych informacji, takich jak broń i sprzęt używany przez migrantów wynika, że ​​umundurowani mężczyźni po stronie białoruskiej aktywnie wspierali migrantów w ataku na polskie fortyfikacje graniczne. I na swój dawny, obojętny sposób przyznał to niedawno prezydent Łukaszenka, nawet jeśli obwiniał działania poszczególnych żołnierzy i zauważył „słowiańskie serce” nielegalnych imigrantów.

Ale oskarżenie pod adresem Łukaszenki jest tylko ogniwem w przemówieniu Morawieckiego. Wyjaśnia: „Dzisiejsza Polska jest celem” [der Angriffe]Ale jutro będą to Niemcy, Belgia, Francja i Hiszpania. Za tym stoi regulacja szlaków migracyjnych. To wystarczająco wyraźnie, aby polska opinia publiczna dała do zrozumienia, że ​​to, co się wydarzyło, było błędem. Nie powiedziano jednak, że jest to nielegalna imigracja, a zatem przemyt. Werdykt nie ma tematu, choć niedługo ponownie wspomnimy o naciskach ze strony Łukaszenki i Putina. Moraviki wspomina także o uzależnieniu Europy od rosyjskiego gazu, którego cena wzrosła w wyniku „gwałtownego spadku” dostarczanych ilości.

Moraviki próbuje osiągnąć europejską jedność na nowych zasadach

Generalnie w przemówieniu polskiego premiera mieszają się różne motywy: z jednej strony jako agresorów wskazywano Rosję i sojuszniczą Białoruś. Przede wszystkim powinien to być sygnał zarówno wewnętrznie, jak i dla innych krajów byłego Układu Warszawskiego. Z drugiej strony Moraviki podkreśla „Europę” jako jednoczącą ideę. To jest – także – odniesienie do Brukseli, Paryża i Berlina: to tutaj są atakowane Wasze wartości i Wasze Regnum, Unia Europejska. Pomóż go bronić. Poza tym Brytyjczycy, Norwegowie i Szwajcarzy też mogą mieć ochotę się z tym uporać. Morawiecki otwarcie dziękował Brytyjczykom i Amerykanom za pomoc.

Bazar jest otwarty?

READ  Wollnys: Sarafina Wollny z intymnymi przebłyskami po urodzeniu bliźniąt

Tajemnica Merkel i „korytarza humanitarnego” – Morawiki chce „tylko z powrotem”

Termin „destabilizacja” można ponownie odczytywać w dwóch różnych formach (podstawowe pytanie: kogo lub co należy zdestabilizować?): można go odnieść do jednostek „Zachodu” (NATO) i „Europy” (UE). Ale można go również zastosować do samych narodów Europy. Następnie zyskuje ogólnokrajową notę ​​popularną i nawiązuje do skutków nielegalnej migracji do Europy. Widać, że w kilku słowach Morawiki zwrócił się do całej koalicji, którą chce zjednoczyć w swojej polityce: zachodniego NATO, a także Unii Europejskiej i Europy, zwłaszcza krajów Europy Wschodniej i ich narodów wyzwolonych spod sfery wpływów Moskwy, ale też nie. z Europy Zachodniej chcą być pobłogosławieni emigracją, do której często odprawia się cześć. Morawiecki podsumowuje proponowaną przez siebie politykę prostym zdaniem: „Jeśli ktoś próbuje włamać się do naszego domu, bronimy naszego domu. Ta zasada dotyczy również granic państwowych, naszego wspólnego domu”.

W tym momencie Morawiecki może wychwycić wiele wypowiedzi innych polityków. Słoweński minister spraw wewnętrznych Alec Höjs spotkał się niedawno z Angielska formuła „Nigdy więcej uchodźców nie jest mile widziana” Ogłoszono, że ma na celu położenie kresu nielegalnej imigracji do Europy. Jednocześnie minister właściwy z Grecji Notis Mitarakis zwrócił uwagę na potrzebę zabezpieczenia granic. Fakt, że Węgry, Austria, Litwa i wschód kontynentu ogólnie prezentują ten sam pogląd, stał się jasny od czasu wezwania do ustanowienia barier granicznych.

W perspektywie średnioterminowej: wycofanie imigracji z Europy Zachodniej

Morawiecki miał jednak kompromisową propozycję Łukaszenki, niejako oszczędzającą twarz dla sąsiada ze wschodu: Polska zapłaci za powrót imigrantów z Białorusi. Jeden z nich „może” to zrobić w każdej chwili – powiedział premier po spotkaniu z estońską premier Kają Kallas. Morawiecki powiedział, że pomocne mogą być również kontakty dyplomatyczne z Irakiem i innymi krajami Bliskiego Wschodu.

READ  Harry i Meghan udostępniają nowe zdjęcie Archiego

Polacy pokazują się więc jako ugodowi i gotowi do pokoju. Jednocześnie Warszawa wysyła do Mińska sygnały powagi w sprawie faktycznego sporu granicznego: podczas gdy Białoruś domaga się otwarcia przejścia granicznego w Proszy, gdzie kręcono dramatyczne sceny z wideo Morawieckiego, Polska rozważa zamknięcie kolejnych przejść granicznych. Tak więc odpowiedzieli na presję ekonomiczną, aby zwiększyć presję imigracyjną, na którą Łukaszenka zezwolił i którą zwiększył. Ponadto oczywiście – w perspektywie średnioterminowej – należy skupić się na przyciąganiu imigracji z krajów Europy Zachodniej i, jeśli to możliwe, na jej wyeliminowaniu.

Komisarz UE Ylva Johansson wyraziła teraz pogląd, że Łukaszenka „zachowywał się jak nieautoryzowany organizator wycieczek, który sprzedawał drogie pakiety podróżne do UE”. „Rodziny i dzieci zostały wciągnięte w tragedię”. Trudno się nie zastanawiać: najdroższe „pakiety podróżne” sprzedawane pod względem ilości migrantom w Afryce Północnej, Turcji, a nawet na Bałkanach, co również prowadzi do presji na zewnętrzne granice UE i tragedii humanitarnych ze wszystkich stron Johansson nigdy nie wywołał podobnej retoryki . Ale wręcz przeciwnie.

Reklamy


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Ucieczka przez niemiecko-polską granicę – nowy szlak białoruski

Published

on

Polska policjantka Julita Chulowinska na drodze z komendantem niemieckiej policji Holgerem Welkischem w przygranicznych miejscowościach Gubin/Gubin: niemiecko-polski patrol policji. Ten projekt pilotażowy istnieje od zeszłego roku.

Praca skupia się na przestępczości międzynarodowej. W: Funkcjonariusze są wyposażeni we wszystkie suwerenne uprawnienia, wyjaśnia szef policji Jubin Holger Wilkisch. Podstawą tego jest kontrakt niemiecko-polskiej policji z 2015 roku.

Plan mówi, że operacją kieruje oficer danego kraju. Tak więc polski kolega w Polsce jest szefem operacji. W Niemczech ekspedycję kierują Holger i Lechish. „Tak dalekosiężne środki, jak użycie broni palnej – co mam nadzieję nigdy nie nastąpi – powinno być dozwolone tylko wtedy, gdy mój kolega je rozkaże” – wyjaśnia Wilkisch o rozmieszczeniu w Polsce.

Jobin został podzielony w 1945 roku, po porozumieniu poczdamskim. Do Polski przyjechała wschodnia część miasta, w której mieszkają i bawią się ludzie. Zachodnia część Gubina, gdzie pracują ludzie, pozostała niemiecka.

Ale ten ścisły podział to już historia. Prawdziwe granice – z paszportami i kontrolami celnymi – już dawno przestały istnieć. Tylko dwa posterunki graniczne na moście na rzece przypominają, że jedziesz z jednego kraju do drugiego. Koegzystencja jest normalna w 30-tysięcznym Gubinie.

Popyt na ogrodzenia i murki

Uchodźcy z Białorusi, z których większość trafia do Brandenburgii, prowadzą teraz dyskusję. Tylko: W Guben/Gubin prawie nic nie zauważasz, mówi funkcjonariusz policji w Guben Holger Welkisch. W tym obszarze jest „więcej niebezpieczeństw”. Ale pejzaż się nie zmienił.

Jednak Michael Kretschmer, premier Saksonii, CDU, widzi potrzebę działania: „Granice między Unią Europejską a tym małym krajem Białorusi muszą teraz zostać rozszerzone. Potrzebujemy tam również granic fizycznych. Potrzebujemy płotów, może też Potrzebujesz ścian. Żadnego z tych pięknych obrazów.

Polska policjantka Julita Chulowinska i jej niemiecki odpowiednik nie chcą komentować, czy ufortyfikowane obiekty graniczne są potrzebne. Zamiast tego kręcą głowami.

Jesteś w Guben na granicy polsko-niemieckiej, ale nie możesz pilnować granicy.

Nie ma problemu dla policjantów Julity Cholowinskiej i Holgera Welkischa. Fred Maher, burmistrz Gobin, z CDU, nie może zrozumieć, dlaczego niemiecko-polskie patrole policyjne są wyłączane ze służby przy odprawach granicznych w związku z białoruskimi uchodźcami.

Próba szantażowania Europy imigrantami

Burmistrz zdecydowanie przygląda się wezwaniom do budowy płotów i murów granicznych na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Zamiast tego chciałby większej współpracy między stanem a policją federalną. Linie polsko-niemieckie mogą odegrać ważną rolę w walce z nielegalną imigracją, twierdzi lokalny polityk Mahro:

„Są na obszarach miejskich. Gwarantuje się, że będą działać niezależnie od obowiązków. Jeśli przemytnicy lub coś zostaną jakoś zidentyfikowani. Możliwa jest więc jasna współpraca”.

Według policji federalnej w październiku 2021 r. na nowej drodze ucieczki z Białorusi i Polski utknęło w Niemczech ok. 5300 osób. Większość uchodźców pochodzi z Iraku, Syrii, Jemenu i Afganistanu. Według informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Brandenburgii ponad 80 proc. gruntów znajduje się w Brandenburgii, a pozostałe 20 proc. przypadnie na teren Saksonii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Uchodźcy będą ściągani na Białoruś 14-dniową wizą. Wygnana kandydatka na prezydenta Swietłana Ticzanowska powiedziała stacji telewizyjnej „Euronews”, że rząd w Mińsku próbuje szantażować Europę imigrantami.

Strach przed kontrolami granicznymi

Debata na temat kontroli granic, podjęta przez federalnego ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera (CSU), wywołuje teraz niepewność w Jobinie, ale także w całym polskim pograniczu brandenburskim.

To nie jest rozwiązanie – mówi prezydent Gubin Bartłomiej Bartczak. Jest samodzielny, absolwent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina, ukończył liceum po stronie niemieckiej – w Jubinie – i ma jeszcze jedną sugestię:

Zamiast podejmować aktywne działania polityczne, mówi Barcak, chciałby większego zasięgu. Zanim rozważy zamknięcie granic, chciałby, aby politycy w Warszawie i Berlinie rozmawiali na miejscu z lokalnymi politykami.

Mówi, że na obszarze przygranicznym jest pragnienie. „Jeśli chodzi o decyzje, które na nas wpływają. Właściwie to wstyd”.

Podobnie widzi to Fred Mahro, burmistrz Gubina – po drugiej stronie rzeki Ness. Chrześcijańscy demokraci mogą przyzwyczaić się do kontroli granicznych, jeśli mają miejsce krótkotrwale i tymczasowo, mówi.

„Jeśli zostaną wprowadzone kontrole graniczne, które oczywiście obciążają podróżnych przekraczających granicę – każdego dnia mamy tysiąc podróżnych przekraczających granicę – to można je wdrożyć tylko przez ograniczony czas. Ponieważ chcę tutaj wrócić do normalnego życia: bez ograniczeń granicznych.”

Bał się ciężkich obciążeń codziennego życia ludzi. Również dlatego, że wielu po drugiej stronie pracuje, chodzi do szkoły lub trenuje do zawodu. Jego odpowiednik Gubina, burmistrz Bartomiej Barcak, skinął głową. Wyraził zrozumienie dla ufortyfikowanych obiektów granicznych na zewnętrznych granicach UE z Białorusią. Dopiero niedawno polski parlament zatwierdził to.

„To jest granica układu z Schengen”. Polska musi zamknąć granice. „Jeżeli są luki, to mamy tutaj trudności. Musimy stawić opór i bronić się przed słabością Unii Europejskiej”.

„Przekroczenie granicy” neonazistów

Tak zwane przekroczenie granicy 50 prawicowych ekstremistów z małej partii neonazistowskiej przyciągnęło dziesięć dni temu w Jubinie ogólnonarodową uwagę. Chcieli uniemożliwić uchodźcom przekroczenie granicy. Fred Mahro potępia pracę: nie należy jej tolerować, powiedział.

Alternatywa dla Niemiec jest inna. Lider brandenburskiej grupy parlamentarnej Alternatywa dla Niemiec Hans-Christoph Berndt wezwał do dalszej kontroli polsko-niemieckiej granicy. To jedyny sposób na kontrolowanie „rozdętego napływu imigrantów”.

Wiceprezydent Brandenburgii Birgit Bessin, wiceprzewodnicząca AfD popiera żądanie premiera saksońskiej CDU Michaela Kretschmera dotyczące murów granicznych i ogrodzeń na zewnętrznych granicach UE:

Ludzie na ulicach Guben i Gubin kręcili głowami na ten dobór słów. „Nie, niedobrze”, powiedział 45-letni Remigius Leninsky, nauczyciel tańca w TTC Calypso w Weißwasser w Saksonii.

Często jeździ na turnieje do Polski ze swoimi tańczącymi dziećmi, dlatego nie jest tak często używany nie tylko z ufortyfikowanymi systemami granic, ale także z kontrolami granic: „Nie chcemy żadnych kontroli granicznych”. Oznacza to kolejną stratę już ograniczonego czasu.

Były urzędnik Bundeswehry mówi, że każdy, kto chce wyjechać do Niemiec, również przyjedzie do Niemiec. Ustawianie płotów granicznych i kontroli granicznych to nonsens: „Nie rozumiem. To symboliczna polityka”, mówi mieszkaniec Cottbus, który nie chce podawać swojego nazwiska i jest teraz w drodze do Jubina.

Rozwiązania polityczne zamiast płotów

Od początku tego tygodnia Policja Federalna prowadzi na podstawie formularza w Rosenheim tzw. centrum rejestracji we Frankfurcie nad Odrą. Oznacza to, że przybywający uchodźcy są rejestrowani, w ciągu 24 godzin przeprowadzany jest test koronowy i kontrola bezpieczeństwa. Zaraz potem uchodźcy powinni zostać rozdzieleni do innych krajów związkowych, jak twierdzi Key Königstein.

Z apelem o potężne ogrodzenie graniczne na granicy polsko-białoruskiej – jak niedawno powołał w Brukseli jego partyjny kolega, premier Saksonii Michael Kretschmer – brandenburski minister spraw wewnętrznych mógł również przyzwyczaić się do:

„Komisja Europejska już finansuje systemy bezpieczeństwa granic, głównie w sektorze elektronicznym, jeszcze nie mechaniczne systemy bezpieczeństwa granic. Zgadzam się z żądaniami Łotwy, Litwy i Polski, aby UE udzieliła wsparcia również tutaj. Chodzi o całość Europa.”

Potrzebne są rozwiązania polityczne, a nie ogrodzenia, mówi Heinrich Bedford Ström, przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech:

„To byłoby smutne. Gdyby Europa nie miała nic innego do roboty przeciwko nieludzkim działaniom dyktatora Łukaszenki, niż otoczyć Europę murami fortyfikacyjnymi. Byłoby to sekretne zwycięstwo tego dyktatora”.

Continue Reading

entertainment

Nominowani do The Voice of Germany: ci utalentowani chodzą na koncerty Marka Forstera – TV

Published

on

Od 7 października czerwone krzesła „Głosu Niemiec” znów zaczęły się obracać!

I znowu zajmuje swoje zwykłe miejsce: Mark Forster! Piosenkarka „Au Revoir” została trenerem po raz piąty z rzędu i wreszcie ma nadzieję na wygraną!

Jest z nami od 2017 roku i wcześniej był jurorem „The Voice Kids”. ale: Do tej pory to nie wystarczyło na pierwsze miejsce. W 2017 roku jego uczeń Benedict Koestler zdołał zająć drugie miejsce, ale nic więcej. Ale to powinno się zmienić w tym sezonie!

Wszystkie informacje o Marku Forsterze i jego talentach znajdziesz tutaj!

Zespół Marka Forstera na The Den Live Show

Już 5 grudnia rozpoczną się bardzo wyczekiwane występy na żywo! Każdy trener awansuje do ćwierćfinału z trzema kandydatami.

A kto chce więcej: kliknij Gwen Plus + (ANZEIGE) Wszystkie odcinki sezonu 11 są do wyemitowania, a ostatni odcinek jest zapowiedzią przed emisją telewizyjną.

Oto trzej nominowani z Team Mark na selfie:

Rzeczownik Modyfikacja zawód Miejsce zamieszkania
Flo i Charlene Gallant 35 i 31 Muzyk i tatuażysta Berlin
Luna Farina 19 Efekty Krefeld, Nadrenia Północna-Westfalia
Razzzone 33-38 Sekcja.

śpiewanie

W lirycznych piosenkach utalentowani ludzie muszą jednym występem wykazać się i pokazać, że należą do wielkiej sceny!

Absolutna atrakcja: każdy zespół odblokowuje utwory wspólnym występem:

Mark nigdy wcześniej nie miał tak dużego zespołu! Jednak tylko trzy mogą się ubiegać. Który z sześciu obecnych talentów mógłby rywalizować w ćwierćfinale Team Mark?

Te trzy talenty dotarły do ​​​​ćwierćfinału:

  • Luna Farina z wykonaniem piosenki Księcia „Purple Rain”.
  • Florian i Charlene Galant z wykonaniem piosenki Tiny Turner „The Best”
  • The Razons ze swoim wykonaniem „Sid Dix B”.

Bitwy i partnerzy bitewni

W tym roku wszystko jest inne! Jeszcze przed walkami Johannes musi zdecydować na treningu, które dwa talenty z trójki mogą trafić na pole bitwy!

Mark jest w pełni zadowolony ze swoich talentów, ale wciąż musi podjąć decyzję:

Wszystkie kolekcje Team Mark, walki i piosenki można znaleźć tutaj:

Kolekcja Utwór muzyczny bitwa kto następny?
Karen, Jonas, Nico Billy Joel – „Pianista” Nico kontra Karen Karen Tibris
Alex, Timea, Babsy Vanilla Sky – „Parasol” Alex vs Timea Alex Kreski
Rodzina Razons, Gomismo, Marco Spori Światło księżyca – „Pekin” Razzzones kontra Gomismo kontra Marco Spori Razzzone
Mazen, Jakub, Chris Kim Karns – „Oczy Bette Davis” Chris kontra Mazen Chris Gugler
Peter, Perry Benin, Florian i Charlene Coldplay – „Wyższa moc” Florian i Charlene kontra Peter Florian Gallant i Charlene Gallant
Mia, Stephanie, Patrick Münchner Freiheit – „(Bez Ciebie) nie będę dziś spać” Stephanie kontra Mia Stephanie Black

Wszystkie talenty w Team Mark

„The Voice of Germany” zaczyna się od przesłuchań w ciemno, podczas których trenerzy mogą zapewnić talenty swojemu zespołowi. Liczy się tylko dźwięk. Po naciśnięciu dzwonka siedzenie autobusu obraca się!

26-letni Jonas naśladuje swojego ojca, który zawsze tworzył muzykę. Swoim występem zaimponował trzem trenerom:

Oto przegląd talentów w Team Mark:

talent epizod Ślepa piosenka testowa Kto się odwrócił?
Piotra Huberta 1 Nathan Evans – Wheelerman (Morska szanta) Znacznik
Razzzone 2 Składanka / Beatbox Poczwórny dzwonek
Karen Ann Tibris 2 Adele – „Kiedy byliśmy młodzi” Znacznik
Chris Gugler 3 Whitney Houston – „Chcę z kimś tańczyć” Znacznik
Florian i Charlene Galant 4 Shawn Mendes – „Miłosierdzie” Mark i Nico
Stephanie Black 4 Sarah Engels – „Tutaj” Johannes i Mark
Alex Kreski 5 Slipknot – psychospołeczne” Znacznik
Marco Spori 6 Lewis Capaldi – „Siniaki” Marek, Sarah, Johannes
Mia Sternberger 6 Mateusz – „2X” Mark i Johannes
Timea Goghova 6 Nina Hagen – „TV-Glotzer (Białe Punki na Dope)” Mark i Johannes
JOEMIZM 7 Maluma, J Balvin – „Co za szkoda” Znacznik
Nico Lang 7 Lionel Richie – „Utknął” Znacznik
fasola jagodowa 8 Stevie Wonder – „Mit” Nico i Mark
Patryk „Tenski” Rokitensky 8 Lipiec – „Deszcz + Więcej” Znacznik
Jonas Eisman 9 Kino dwudrzwiowe – „Martyn pod przykrywką” Mark, Nico, Johannes
Mazen Mohsen 9 Konstantin Wicker – „Pomysły są darmowe” Znacznik
Jakub Mały 10 Justin Horowitz wyczyn. Ryan Gosling i Emma Stone – „Miasto gwiazd” Znacznik
mały panie 10 Led Zeppelin – „Doskonała miłość” Znacznik

Kim jest Mark Forster?

Cechy

Rzeczownik: Marek Schwertania

Modyfikacja: 11 stycznia 1983 (38 lat)

miejsce urodzenia: Kaiserslautern

zawód: Piosenkarka i autorka tekstów

Instagram: Umieść tweeta

Większość zna go jako jego artystę, Marka Forstera. W prawdziwym życiu tłumaczem „Rycerzy” jest Mark Swertnia. Jako syn matki Polki i ojca Niemca wychowywał się w idyllicznym Palatynacie.

Czego wielu nie wie: Mark przed poświęceniem się muzyce zdobył dyplom z zarządzania biznesem.

► Na początku swojej kariery Mark Forster pisał muzykę i dżingle dla telewizji oraz występował jako pianista w programach Kurta Cromera.

► W 2010 roku Mark Forster podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Four Music.

► W 2012 wydał swój pierwszy album kreskówka.

► Forster osiągnął swój pierwszy solowy hit w 2014 roku piosenką „Au Renoir”. Piosenka osiągnęła drugie miejsce na niemieckich listach przebojów i ostatecznie zdobyła trzy złote płyty.

► W 2016 roku wydał swój trzeci album taśma Z piosenkami takimi jak „We Are Big” i „Something Like That”.

► W 2016 roku utwór Forstera „Chöre” został wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa do niemieckiej komedii „Willkommen bei den Hartmanns”. W tym roku Mark Forster został uznany za najbardziej utytułowanego niemieckojęzycznego muzyka na niemieckich listach przebojów.

► Inne jego albumy, kocham I rycerze Wyszedł w 2018 i 2021 roku i również okazał się hitem.

W ten sposób Mark Forster otrzymał pseudonim artystyczny

Na początku swojej kariery Mark występował pod swoim prawdziwym imieniem Swertnia. Ale to było „nieodpowiednie dla piosenkarza pop”. Pomysł na pseudonim Mark Forster wyszedł od ówczesnego pracownika jego wytwórni płytowej. Nie pamiętał nazwiska Ćwiertni i zatrzymał swój numer telefonu pod „Mark Forster”, ponieważ studio nagraniowe znajdowało się na Forster Strasse w Berlinie.

Mark Forster i Lena Mayer Landrut

Marc Forster jest w związku z Leną Mayer Landrut od końca 2019 roku. Historia miłosna muzycznej pary rozpoczęła się od „The Voice Kids”, gdzie przez kilka lat zasiadali razem w jury. Ich pierwsze dziecko urodzi się razem w 2021 roku, ale żadna z informacji nie została oficjalnie potwierdzona.

READ  Gdy hotelarz staje się także ogrodnikiem: upływ dnia
Continue Reading

entertainment

Powody do płaczu: Czy Melanie Mueller ma na myśli swoje małżeństwo?

Published

on

mówić Melanie Müller (33) Teraz otwarcie mówią o swoich uczuciach? Kilka dni temu jej mąż się poddał Mike Bloomer Zapowiedź separacji po zdjęciach Melanie I jeszcze jeden mężczyzna trzymający się za ręce w miejscach publicznych. Piosenkarka Ballerman potwierdziła również, że towarzysz był po prostu dobrym przyjacielem mikrofony Nie blokuj już decyzji. Melanie Potem wspomniała, że ​​jej mąż zakończył związek, zanim ukazały się te zdjęcia. Bałagan, który dopiero nadejdzie. Ale to wydaje się pewne: Millie może nie radzić sobie dobrze.

zatrudnienie Instagram Piosenkarka publikuje teraz zdjęcie jej i jej przyjaciółki, drag queen, Miss Chantal. ona pisze: „Jeśli życie daje mi sto powodów do płaczu, ty sprawiasz, że mam tysiąc powodów do uśmiechu”. czy Melanie Tymi liniami wskazuje aktualny etap separacji? Przynajmniej ma u boku dobrego przyjaciela, który ją pocieszy.

Mike wydaje się w tej chwili oderwany od miłości. Jeszcze kilka godzin temu regularnie pojawiał się w swojej historii z wakacyjnymi zajęciami na Karaibach. Pierwsze spotkanie po publicznych wypowiedziach wciąż trwa.

Melanie Muller i Mike Bloomer

Instagram / melanie.mueller_offiziell

Melanie Mueller i jej syn Matty, luty 2021
Melanie Muller i Mike Bloomer na Berlin Fashion Week 2015

Marcus Joliwski / Future Image / ActionPress

Melanie Muller i Mike Bloomer na Berlin Fashion Week 2015
READ  Sędzia „Zatańczmy” dalej błędnie wymawia nazwiska tancerzy - publiczność jest wściekła
Continue Reading

Trending