Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Możliwy krwawy deszcz na początku tygodnia – pustynny pył spotyka się z deszczem i burzami – meteorologia

W poniedziałek rano na zachodzie zaczyna padać deszcz. Na południowym zachodzie panuje ciągły deszcz. Wartości opadów spadają do 12 do 15 stopni – a więc do 15 stopni. To prawdziwa załamanie po upalnej niedzielnej pogodzie. W poniedziałek rano deszcz spływa z Górnej Nadrenii do Westfalii i niechętnie kieruje się na wschód.

Wskazówka dotycząca nawigacji: najnowsze wiadomości i ostrzeżenia można znaleźć we wskaźniku pogody FOCUS Online

Ciągły deszcz na zachodzie i błyskawice na wschodzie

Przed deszczem znów staje się lato. Przy odrobinie szczęścia Berlin, Monachium, Erfurt i Drezno znów mogą mieć temperaturę 30 stopni Celsjusza. Z drugiej strony w Saarbrucken osiągnięto tylko 14 stopni. Tak więc na wschodzie jest gorąco. A w Alpach ciepła suszarka do włosów jest mocniejsza.

Ale coś się dzieje w gorącym powietrzu. Od poniedziałku w porze lunchu luźna linia burz tworzy się na środku, a później także na wschodzie kraju. Pojedyncze burze mogą mieć charakter burzy. Chodzi o zimno, szczególnie ulewny deszcz. W poniedziałek w różnych częściach kraju zaczęły wiać burze.

Bądź na bieżąco i pobierz bezpłatną aplikację Weather Channel

Na zachodzie stale pada deszcz, a na wschodzie silne burze. Zwłaszcza burze mogą zawierać dużo energii, ponieważ powstają w masie gorącego powietrza. Dlatego zalecana jest ostrożność. W przypadku burzy należy natychmiast zażądać ochrony.

Deszcz krwi jest możliwy

Ale jest jeszcze jeden czynnik. Przed deszczem pył pustyni jest ponownie wchłaniany z południa. Ma to dwie podstawowe konsekwencje: z jednej strony pył pustynny wspomaga tworzenie się chmur. Oznacza to, że rozwój burzy – zwłaszcza w środku – zwalnia. Najsilniejsze burze spodziewane są dopiero późnym popołudniem na wschodzie kraju.

Z drugiej strony w masie gorącego powietrza obecny jest pył pustynny, co oznacza, że ​​deszcz z zachodu powoli, ale pewnie dogania pył, a następnie go zmywa. Więc może być deszcz krwi. Jednak powinieneś mieć szczęście, aby rzeczywiście zobaczyć deszcz krwi. Bo w poniedziałek naprawdę jest pustynny korek, ale niewiele, a przy ciągłym deszczu z zachodu nie będzie go widać podczas zmywania kurzu. Więc najprawdopodobniej możesz oglądać krwawy deszcz, gdy zacznie się deszcz.

READ  RKI zgłosił 10810 nowych infekcji koronawirusem i 140,9 infekcji przez siedem dni

Ciepłe powietrze trwa do wtorku

Na Dalekim Wschodzie, u podnóża Alp i Rudaw, we wtorki nadal występuje gorące powietrze. Zwłaszcza w Alpach trzeci dzień z rzędu można dostać 30 stopni. Byłoby to zgodne z normami dotyczącymi fali upałów dla małego regionu Bawarii. Jeśli spojrzeć na prognozę, można zauważyć, że w najbliższych dniach chłodne wiosenne powietrze wydmuchnie się na duży obszar. Oznacza to, że wnikanie zimnego powietrza jest obecnie historią.

Ale z drugiej strony nie ma też świeżego letniego powietrza. Dlatego wystąpienie powyżej 30 stopni jest spodziewane dopiero w połowie maja. Wydaje się, że nawet 25 stopni nie jest obecnie łatwo osiągalne. Mamy więc do czynienia z łagodną wiosenną pogodą, bez dużego upału, ale także bez ekstremalnych mrozów.

Możesz być zainteresowanym także tym:

  • Akrylamid w niezdrowej żywności. Wiązanie chemiczne tworzy się podczas pieczenia lub smażenia, zwłaszcza podczas smażenia ziemniaków na oleju. Producenci muszą zapewnić, że ich produkty zawierają mniej substancji, z których może składać się akryloamid. Czy to się naprawdę robi?

Pochodzenie tego posta pochodzi z Kanał pogodowy.