Connect with us

science

Możliwy krwawy deszcz na początku tygodnia – pustynny pył spotyka się z deszczem i burzami – meteorologia

Published

on

W poniedziałek rano na zachodzie zaczyna padać deszcz. Na południowym zachodzie panuje ciągły deszcz. Wartości opadów spadają do 12 do 15 stopni – a więc do 15 stopni. To prawdziwa załamanie po upalnej niedzielnej pogodzie. W poniedziałek rano deszcz spływa z Górnej Nadrenii do Westfalii i niechętnie kieruje się na wschód.

Wskazówka dotycząca nawigacji: najnowsze wiadomości i ostrzeżenia można znaleźć we wskaźniku pogody FOCUS Online

Ciągły deszcz na zachodzie i błyskawice na wschodzie

Przed deszczem znów staje się lato. Przy odrobinie szczęścia Berlin, Monachium, Erfurt i Drezno znów mogą mieć temperaturę 30 stopni Celsjusza. Z drugiej strony w Saarbrucken osiągnięto tylko 14 stopni. Tak więc na wschodzie jest gorąco. A w Alpach ciepła suszarka do włosów jest mocniejsza.

Ale coś się dzieje w gorącym powietrzu. Od poniedziałku w porze lunchu luźna linia burz tworzy się na środku, a później także na wschodzie kraju. Pojedyncze burze mogą mieć charakter burzy. Chodzi o zimno, szczególnie ulewny deszcz. W poniedziałek w różnych częściach kraju zaczęły wiać burze.

Bądź na bieżąco i pobierz bezpłatną aplikację Weather Channel

Na zachodzie stale pada deszcz, a na wschodzie silne burze. Zwłaszcza burze mogą zawierać dużo energii, ponieważ powstają w masie gorącego powietrza. Dlatego zalecana jest ostrożność. W przypadku burzy należy natychmiast zażądać ochrony.

Deszcz krwi jest możliwy

Ale jest jeszcze jeden czynnik. Przed deszczem pył pustyni jest ponownie wchłaniany z południa. Ma to dwie podstawowe konsekwencje: z jednej strony pył pustynny wspomaga tworzenie się chmur. Oznacza to, że rozwój burzy – zwłaszcza w środku – zwalnia. Najsilniejsze burze spodziewane są dopiero późnym popołudniem na wschodzie kraju.

Z drugiej strony w masie gorącego powietrza obecny jest pył pustynny, co oznacza, że ​​deszcz z zachodu powoli, ale pewnie dogania pył, a następnie go zmywa. Więc może być deszcz krwi. Jednak powinieneś mieć szczęście, aby rzeczywiście zobaczyć deszcz krwi. Bo w poniedziałek naprawdę jest pustynny korek, ale niewiele, a przy ciągłym deszczu z zachodu nie będzie go widać podczas zmywania kurzu. Więc najprawdopodobniej możesz oglądać krwawy deszcz, gdy zacznie się deszcz.

READ  Elon Musk uważa, że ​​prawie każdego stać na podróż na Marsa

Ciepłe powietrze trwa do wtorku

Na Dalekim Wschodzie, u podnóża Alp i Rudaw, we wtorki nadal występuje gorące powietrze. Zwłaszcza w Alpach trzeci dzień z rzędu można dostać 30 stopni. Byłoby to zgodne z normami dotyczącymi fali upałów dla małego regionu Bawarii. Jeśli spojrzeć na prognozę, można zauważyć, że w najbliższych dniach chłodne wiosenne powietrze wydmuchnie się na duży obszar. Oznacza to, że wnikanie zimnego powietrza jest obecnie historią.

Ale z drugiej strony nie ma też świeżego letniego powietrza. Dlatego wystąpienie powyżej 30 stopni jest spodziewane dopiero w połowie maja. Wydaje się, że nawet 25 stopni nie jest obecnie łatwo osiągalne. Mamy więc do czynienia z łagodną wiosenną pogodą, bez dużego upału, ale także bez ekstremalnych mrozów.

Możesz być zainteresowanym także tym:

  • Akrylamid w niezdrowej żywności. Wiązanie chemiczne tworzy się podczas pieczenia lub smażenia, zwłaszcza podczas smażenia ziemniaków na oleju. Producenci muszą zapewnić, że ich produkty zawierają mniej substancji, z których może składać się akryloamid. Czy to się naprawdę robi?

Pochodzenie tego posta pochodzi z Kanał pogodowy.

science

Spis ludności 2022: Uważaj na oszustów

Published

on

READ  Pandemia koronacyjna: częstość występowania przekracza 700 | tagesschau.de
Continue Reading

science

Dowody wskazują na związek między Covid-19 a ryzykiem choroby Parkinsona

Published

on

Kilka lat po wybuchu epidemii hiszpańskiej grypy w 1918 roku lekarze na całym świecie zaczęli zauważać wzrost zachorowań na chorobę Parkinsona. Ten związek między infekcją wirusową a ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona nadal wprawia w zakłopotanie naukowców. Jasne jest jednak, że kontakt nie ogranicza się tylko do wirusa grypy H1N1, który spowodował pandemię grypy hiszpańskiej w 1918 r. Różne inne infekcje wirusowe są powiązane z ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona. Naukowcy znaleźli teraz nowe dowody na to, że związek ten występuje również w przypadku SARS-CoV-2.

Związek między infekcją wirusową a ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona

Już na początku 2020 roku, kiedy nowy koronawirus zaczął wisieć na świecie, naukowcy ostrzegali przed wzrostem chorób neurodegeneracyjnych w nadchodzących latach. Około pięć lat po pandemii z 1918 r. diagnoza choroby Parkinsona prawie się potroiła. Jeśli spojrzysz na charakterystykę wirusa SARS-CoV-2, możesz spodziewać się dziesiątek milionów dodatkowych diagnoz choroby Parkinsona w ciągu najbliższych 10 lat.

W nowym badaniu naukowcy z Thomas Jefferson University i New York University próbowali odkryć, w jakim stopniu SARS-CoV-2 wpływa na indywidualne ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. Według Richarda Smyne’a, pierwszego autora badania, obecna najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że ​​infekcja wirusowa nie prowadzi bezpośrednio do chorób neurodegeneracyjnych, ale raczej czyni mózg bardziej podatnym na inne czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do takich chorób. „Rozważamy hipotezę „wielokrotnego trafienia” choroby Parkinsona – sam wirus nie zabija neuronów, ale czyni je bardziej podatnymi na „drugie trafienie”, takie jak toksyna, bakteria, a nawet leżąca u ich podstaw mutacja genetyczna.Powiedział Sameen.

Kierowanie na SARS-CoV-2

W poprzednim badaniu Smeyne odkrył, że myszy zakażone H1N1 były bardziej narażone na wystąpienie objawów po ekspozycji na cząsteczkę MPTP, która jest stosowana w modelach zwierzęcych do wywoływania neurodegeneracji podobnej do choroby Parkinsona.

READ  Elon Musk uważa, że ​​prawie każdego stać na podróż na Marsa

W nowym badaniu naukowcy przeanalizowali nowy model myszy, w którym zwierzęta mają specyficzne ludzkie receptory, które pozwalają im na zakażenie SARS-CoV-2. Zwierzęta poddano działaniu dawki wirusa w przybliżeniu odpowiadającej łagodnej infekcji Covid-19 u ludzi. Wtedy zwierzęta miały możliwość wyzdrowienia z ostrej infekcji. Miesiąc później myszom wstrzyknięto niewielką dawkę MPTP. Ta dawka była tak niska, że ​​zdrowe zwierzęta w grupie kontrolnej nie wykazywały degeneracji neuronów.

Jednak w grupie zakażonej SARS-CoV-2 dawka ta była wystarczająca do spowodowania uszkodzenia neuronów z grubsza zgodnego z degeneracją w przypadku choroby Parkinsona.

Połączenie nie jest jasno ustalone

ten badania pokazuje możliwy związek między infekcją SARS-CoV-2, ale nie potrafi wyjaśnić, w jaki sposób to połączenie wystąpiło. Ogólnie rzecz biorąc, nadal dyskutuje się, czy objawy neurologiczne związane z nowym koronawirusem są bezpośrednim wynikiem działania wirusa w komórkach mózgowych.

Wcześniejsze badania nad H1N1 wykazały, że wirus nie wpływa bezpośrednio na neurony w ośrodkowym układzie nerwowym, ale zwiększa ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. W nowym badaniu naukowcy odkryli podwyższony poziom tak zwanego mikrogleju w zwojach podstawy myszy zarażonych koronawirusem. Są to komórki odpornościowe w mózgu, które mogą powodować uszkodzenia, gdy są nienormalnie aktywne.

Smeyne i współpracownicy stawiają więc hipotezę, że wywołane wirusem reakcje komórek mózgowych czynią komórki bardziej podatnymi na przyszłe ataki, zwiększając ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. Jednak naukowcy wciąż wahają się, jeśli chodzi o przeniesienie tych odkryć na ludzi. „Przede wszystkim jest to praca przedkliniczna. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy zobaczymy to samo u ludzi, biorąc pod uwagę, że wydaje się, że między jakimikolwiek zmianami w klinicznych objawach choroby Parkinsona u ludzi upływa 5-10 lat. Jeśli COVID-19 okaże się zwiększać ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona, będzie to ogromne obciążenie dla naszego społeczeństwa i systemu opieki zdrowotnej. Możemy jednak przewidzieć to wyzwanie, zwiększając naszą wiedzę na temat potencjalnych „drugich wyników” i strategii łagodzeniaPowiedział Sameen.

READ  Dlaczego niektórzy ludzie nigdy nie dostają wirusa?

przez Uniwersytet Thomasa Jeffersona

Udostępnij artykuł lub wesprzyj nas przekazując darowiznę.

Wpłać PayPalAmazon robi zakupy za darowizny
Continue Reading

science

Nie, NASA nie znalazła tajemniczych drzwi na Marsie

Published

on


Na Marsie wciąż czeka na rozwiązanie wiele tajemnic. Tajemnicze drzwi na dachu nie należą do nich. ten NASA Wydali nowe zdjęcie, które wydaje się przedstawiać wejście w Red Rock. Ale interpretacja jest zupełnie inna.

Ludzie lubią widzieć rzeczy, które nie istnieją

Przez dekadę sonda Curiosity NASA dostarczała fascynujących przebłysków Marsa i znacznie poszerzyła naszą wiedzę o Czerwonej Planecie. W dniu Marsa 3466 – 7 maja 2022 na Ziemi – główna kamera łazika była skierowana na wzgórze zwane East Cliff. Celem było stworzenie nagrania, które z pewnością wzbudziłoby zdziwienie wśród naukowców i obserwatorów na Ziemi. Zdjęcie pokazuje coś, co wydaje się być małymi drzwiami w jednym obszarze.
30 cm wysokości i 40 cm szerokości: „Wrota Marsa”

Gdyby takie obrazy szybko rozprzestrzeniły się poza społeczność naukową jako sensacja, której można by uniknąć, NASA nie pozostawiłaby miejsca na dzikie spekulacje. Tak więc kopiec, który jest częścią większej struktury Mount Sharp, ma wiele naturalnie występujących otwartych pęknięć. „W tym takie, które ma ok. 30 cm wysokości, 40 cm szerokości i jest wielkości psich drzwi” – ​​powiedzieli naukowcy w swoim wystąpieniu. preparaty. Następnie pojawia się oczywista klasyfikacja: „Tego typu otwarte pęknięcia są powszechne w skałach pierwotnych zarówno na Ziemi, jak i na Marsie”.
Ciekawość łazika NASA Wschodni klif Jebel Sharp: pojawiające się drzwi są naturalne

zjawisko wzoru

W odpowiednim wątku na Twitterze zespół Curiosity próbuje również przedstawić jasną klasyfikację: „Może wyglądać jak małe drzwi, ale w rzeczywistości jest to naturalna cecha geologiczna”. Tu też następuje odniesienie do zjawiska, co tłumaczy, dlaczego wielu widzów od razu chce rozpoznać rzekomo sztuczną konstrukcję.

Pareidolia odnosi się do faktu, że znajome wzory wydają się być rozpoznawane w innych organizmach. To dzieje się teraz na Marsie znowu i znowu.

READ  Wielu dorosłych oblało zadanie szkolne – a ty też?

Zobacz też:


NASA, Mars, łazik, ciekawość, T
NASA, Mars, łazik, ciekawość, R, gleba marsjańska
NASA

Continue Reading

Trending