Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Movie Games odbiera twórcę gier God of War, Davida Jaffa

David Jaffe jest dumny z bycia nowym członkiem rodziny Movie Games. Źródło: David Jaffe. Gry filmowe

Polski deweloper i wydawca Movie Games poinformował dziś, że David Jaffe, twórca legendarnej serii God of War, dołączył do firmy jako konsultant i został zaproszony do zarządu.

David Jaffe to były zdobywca nagrody BAFTA, dyrektor kreatywny Sony Santa Monica i legenda w branży tworzenia gier. Najbardziej znany jest z tworzenia przełomowych gier na PlayStation i PlayStation 2. Stworzył God of War, serię, która pozostaje kamieniem węgielnym marki PlayStation i sprzedała się w ponad 51 milionach egzemplarzy, według New York Times. The Jaffe opracował również klasyczny Twisted Metal Chain, który wywołał falę tytułów bojowych podobnych do rydwanów. Obecnie opracowywany jest łańcuch akcji na żywo oparty na skręconym metalu.

Firma Movie Games skontaktowała się z Jaffe’em, gdy horror Lust from Beyond został wydany w marcu 2021 roku. Jaffe okazał zainteresowanie tytułem, transmitując go na swoich kanałach w mediach społecznościowych i był entuzjastycznie nastawiony do jakości i świeżości gry.

David Jaffe będzie współtworzył projekt i kierował tworzeniem gier dla Movie Games i studiów z rodziny Movie Games. Firma chce również skorzystać ze swojej wiedzy w zakresie marketingu i komunikacji. Movie Games zaprosiło go również do rady dyrektorów i jest otwarte na projekty, które Jaffe chciałby zrealizować.

Matthews-PrixniacCEO Movies Games:

Cieszymy się, że możemy współpracować z Davidem Jaffe. To on ukształtował niektóre z naszych najlepszych wspomnień związanych z grami i kierunek, w jakim branża będzie podążać w nadchodzących latach. Jest niesamowicie utalentowany, zaradny i pomocny. Uważamy, że jest to krok w kierunku wielu obiecujących nowych projektów gier filmowych i że tak właśnie jest. Nasza współpraca może zostać rozszerzona w przyszłości. ”

David Jaffe:

„Jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny Movie Games! Od dziwacznych i innowacyjnych pereł, takich jak Lust From Beyond, po nowe i innowacyjne tytuły, takie jak nadchodzący War Hospital, Movie Games nie boi się ryzyka. Odkryłem, że są odświeżające i ekscytujące otwarty na odkrywanie nowych pomysłów na gry. Szczerze mówiąc, przypomina mi to czasy wczesnej Playstation, kiedy na stole pojawiły się wyjątkowe pomysły biznesowe. W jakiś sposób to jak powrót do domu. To prawda, to dziwna wersja domu, w którym wszyscy oprócz mnie ma akcent, który sprawia, że ​​wyglądają jak złoczyńcy z filmu o Bondzie. Ale i tak – i tak to jest dom.! Ja też go uwielbiam! ”

Pewter GnaibGry filmowe CMO:

David Jaffe opracował wszystkie rodzaje gier, od ogromnych gier 3D po ambitne i innowacyjne gry niezależne. Jest także popularnym streamerem z wglądem w aktualne trendy w grach. Unikalne połączenie jego doświadczenia w tworzeniu gier i relacji z graczami sprawia, że ​​David jest idealną osobą aby poznać prawdziwą wartość każdego projektu i dotrzeć do najlepszego możliwego rozwiązania ”.

David Jaffe na streamie:

READ  Mighty Kelly / DSDS: fani Schleigera ściśle się z nią traktują - „to już nie moja sprawa”