Connect with us

Top News

Migracja szlakiem białoruskim: pomoc finansowa dla Polski czy kontrole graniczne?

Published

on

Migracja szlakiem białoruskim: pomoc finansowa dla Polski czy kontrole graniczne?

Status: 24.10.2021 18:21

Przez Białoruś napływa coraz więcej uchodźców – pośrednio tamtejszy reżim został porwany. Podczas gdy minister spraw wewnętrznych Seehofer myśli o ograniczeniach na granicy polsko-niemieckiej, premier Saksonii Gretchmer liczy na pomoc finansową dla Polski.

Saksonia jest jednym z krajów związkowych bezpośrednio dotkniętych migracją na szlaku białoruskim, obok Brandenburgii i McLenberg-Pomorze Zachodnie. Wielu imigrantów, którzy rzekomo zostali przywiezieni na polską granicę przez reżim białoruski, próbowało stamtąd przenieść się do Niemiec – a Saksonia dzieli z Polską ponad 100 km granicy.

Dlatego premier Saksonii Michael Gretchmer apeluje o większe wsparcie Polski w zabezpieczeniu zewnętrznej granicy UE. Gretzschmer powiedział ARD Broadcasting, że tylko dzięki swojej lokalnej wiedzy Polska może zaangażować się na granicy białoruskiej. „Raport z Berlina”. Zapytany o pomoc finansową na tę pracę, polityk CDU powiedział: „Oczywiście potrzebujemy pomocy finansowej”. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen wypowiedziała się przeciwko finansowaniu ogrodzeń z drutu kolczastego i budowy murów.

„Handel ludźmi organizowany przez rząd”

Gretchmer odrzucił kontrole na granicy niemiecko-polskiej. Sytuacja nie jest porównywalna z 2015 r. – a przyczyny są znane, więc Gretzmer: to sprawa „zorganizowanego przez państwo handlu ludźmi” białoruskiego władcy Aleksandra Łukaszenki, który próbuje wywierać presję na UE. Oprócz wspierania państw na zewnętrznej granicy wschodniej UE musimy działać „z całej siły i całego naszego potencjału” przeciwko liniom lotniczym biorącym udział w tym przeciąganiu liny, tak jak Gretchmer w audycji ARD.

Kontrola granic jest opcją dla Seahofera

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zalecił intensywną ochronę na granicy polsko-niemieckiej. Do tej pory straż graniczna została wzmocniona przez 800 funkcjonariuszy policji federalnej – powiedział polityk CSU „Wbudowany w Zondak”. „W razie potrzeby jestem gotów poczynić tam dalsze postępy. Będziemy uważnie monitorować obszar przygraniczny i zieloną granicę z Polską”.

READ  Znaczące ograniczenia w ruchu dalekobieżnym po pożarze kabla | NDR.de - Aktualności

Seahofer nie wykluczył wprowadzenia konwencjonalnych kontroli granicznych. „Jeżeli sytuacja na granicy polsko-niemieckiej nie ulegnie poprawie, to tutaj również należy zastanowić się, czy należy podjąć takie działania” – powiedział w wywiadzie prasowym. w „Raport z Berlina” Później powiedział, że gdyby Europa nie była w stanie podołać wspólnej umowie azylowej, „przyszłaby akcja krajowa – i nikt w ruchu niepodległościowym w Europie by tego nie polubił”.

„Rząd PiS mógł się zrewidować”

Współprzewodniczący Zielonych Robert Habek wezwał do jedności z Polską i chce rozmieścić uchodźców z Białorusi do Europy. Ważne jest, aby pomóc Polsce – powiedział „Frankfurt Alzheimer’s Sondoxyuding”. „Musimy pamiętać, że standardy humanitarne muszą być spełnione”.

Polski rząd, kierowany przez Narodowo-Konserwatywną Partię PiS, do tej pory zdecydowanie sprzeciwiał się redystrybucji uchodźców w UE. O ile jednak kryzys uchodźczy w latach 2015/2016 dotknął głównie kraje basenu Morza Śródziemnego, w tym przypadku jest on teraz na granicy z Białorusią – a więc i Polską. „Rząd PiS mógł się zrewidować” – powiedział Hapek.

„Musisz pokazać wyraźną przewagę prawicowym ekstremistom”.

Tymczasem prawicowi ekstremiści otwarcie próbują wykorzystać tę sytuację do własnych celów. Na polskiej granicy w pobliżu Kபெben policja w Brandenburgii aresztowała ponad 50 osób, z których część była uzbrojeni i chciała uniemożliwić imigrantom wjazd do Niemiec. Policja poinformowała, że ​​podczas przeszukania skonfiskowano gaz pieprzowy, bagnet, nóż i nietoperze.

Część schwytanych pochodziła z Brandenburgii, ale także z Saksonii, McLenberg-Pomorza Zachodniego, Berlina i Bawarii. Zostali wysłani i opuścili obszar wokół Kuby. Ludzie podążyli za wezwaniem prawicowej ekstremistycznej partii separatystycznej „Trzecia Droga” znanej jako „Przejście graniczne”.

Premier Gretchmer objął też wspólnie kierownictwo nad AfD, która stała się potężną siłą w wyborach federalnych w Saksonii. Grupy takie jak „Trzecia Droga” „rozmawiają sam na sam z AfD” – powiedział Gretchmer. Niemcy to kraj ukształtowany przez chrześcijaństwo i każdy, kto przybywa tu jako uchodźca, powinien być traktowany właściwie, nawet jeśli ma niewielkie prawo do pobytu w Niemczech. „Jesteśmy ludźmi, traktujemy innych po ludzku. I musisz pokazać wyraźną przewagę tym prawicowym ekstremistom”.

READ  Białoruś: Setki migrantów wciąż czekają na polskiej granicy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Białoruś: Setki migrantów wciąż czekają na polskiej granicy

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  „Musimy się poprawić”: Di Salvo już patrzy na Polskę
Continue Reading

Trending