Connect with us

Top News

Międzynarodowa pomoc dla Ukrainy: Sojusz Lipski umożliwia przekazywanie Polsce darowizn o łącznej wartości 110 000 euro ⋆ Lipsk News

Published

on

Międzynarodowa pomoc dla Ukrainy: Sojusz Lipski umożliwia przekazywanie Polsce darowizn o łącznej wartości 110 000 euro ⋆ Lipsk News

Działa sieć miast Lipsk-Kraków-Gdańsk: łącznie 110 000 euro z tłumu Lipska na wsparcie pomocy dla Ukrainy zostało w ostatnich tygodniach przekazane organizacjom non-profit w Krakowie i Gdańsku – 60 000 euro na Kraków i 50 000 000 na Gdańsk.

Umożliwiło to miasto Lipsk, grupa Leipzig, Johanniter-Unfall-Hilfe eV Leipzig/Nordsachsen oraz 3065 mieszkańców Lipska, firmy, stowarzyszenia i instytucje kulturalne, którzy przekazali w sumie 609 969 euro dla mieszkańców strefy wojennej. Do ochrony był zbierany między marcem a czerwcem br.

Organizacje pomocowe „Fundacja Gdańska” w Gdańsku, „Siemacha” w Krakowie i „Krakowski Ośrodek Pomocy Społecznej” przeznaczyły pieniądze na 2000 pakietów startowych z dofinansowaniem na artykuły spożywcze i higieniczne, edukacją i działaniami koordynacyjnymi. Zapewnia schronienie oraz pomoc medyczną i psychologiczną dzieciom i młodzieży.

„Ponad 13 milionów ludzi uciekło z Ukrainy od początku wojny, według agencji ONZ ds. uchodźców UNHCR. Polska przyjęła ponad milion uchodźców z Ukrainy, więcej niż jakikolwiek inny kraj europejski” – powiedział rzecznik prasowy Frank Wierkel dla grupy w Lipsku. „Do tej pory w samym Gdańsku dostarczono łącznie 107 000 zestawów startowych. Pokazuje, jak wielkie są potrzeby miasta i jak ważne jest nasze wsparcie i solidarność.”

Gdańska Fundacja „Fundacja Gdańska” współpracuje z przedstawicielami organizacji i instytucji pozarządowych i uruchomiła projekt „Gdańsk Pomaga Ukrainie”, który obejmuje m.in. wielojęzyczną stronę internetową. www.ukraina.gdanskpomaga.pl a także dwujęzyczną infolinię telefoniczną. Obie formy oferują pomoc i służą samopomocy i integracji społecznej uchodźców Ukraińców.

Burghardt Jung, burmistrz Lipska, mógł dziś wyrobić sobie wrażenia z pracy Fundacji w Gdańsku. „Chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić moją głęboką wdzięczność narodowi polskiemu, naszym polskim przyjaciołom. W obecnej sytuacji Polska szybko i bez zbiurokratyzacji zapewniła doskonałe usługi, przyjmując na dużą skalę ukraińskich uchodźców, co stało się schronienie dla wielu ludzi z sąsiednich krajów, którzy muszą szukać ochrony poza swoją ojczyzną przed tą wojną.

READ  Wyrok ETPC: Polacy powinni wypłacać odszkodowanie zwolnionym sędziom

Pracownicy Johanniter-Unfall-Hilfe rozumieją, co to znaczy pomagać od teraz: „Jeśli chodzi o opiekę i zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy, to my byliśmy Johanniter z naszymi początkowymi ośrodkami przyjmowania i społecznością. Od samego początku pierwsze schronienie dla pomocników marca”, mówi Johanniter-Unfall- mówi Scotty Köhler, członek zarządu regionalnego Hilf EV Lipsk/Północna Saksonia.

„Bardzo się cieszymy, że możemy teraz pomóc ponad granicami państwowymi w wymianie darowizn. Dziękujemy wszystkim w Lipsku, którzy przekazali darowizny na zbiórkę funduszy Grupy Lipsk, a przede wszystkim Grupie Lipsk za dobrą współpracę!”

W Lipsku różne skrawki z puli darów kongregacji w Lipsku zostały przekazane stowarzyszeniu pomocy humanitarnej Leipzig eV, centrum zbiórki darowizn na terenie olimpijskim, stowarzyszeniu Leipzig Ukraine eV, kościołowi ewangelicko-luterańskiemu, Villa, Johanniter-Unfall- Hilfe eV i stowarzyszenie szkół Montessori Leipzig eV. Dalej: l-blog.de

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Zamknięcie A7 dla północy zostało usunięte przed terminem | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Sejm uchwalił ustawę o poszerzeniu Odry - dpa
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending