Connect with us

entertainment

Między Barksteinem, manewrami NATO, wieżą kukurydzianą Emmerlinde i klątwą Troglauera

Published

on

Barkstein/Welsk. Burza rzadko przychodzi sama. Był piątek trzynastego zeszłego tygodnia. Ma to też sens: w końcu zarówno manewry NATO wokół Grafnohr, jak i głęboki „Emerlinde” przebiegły stosunkowo lekko – mimo setek wezwań ze straży pożarnej.

Ćwiczenia „Wspólna determinacja” – „Wspólna decyzja” – rozpoczęły się na poligonach wojskowych Armii Stanów Zjednoczonych w Górnym Palatynacie w Grafnohr i Hohenfels. Amerykańskie stowarzyszenia ćwiczą ze swoimi partnerami z NATO. Do 28 maja kierowcy muszą liczyć takie kolumny wojskowe między poligonami. Zdjęcie: Jürgen Herda

Według systemu nawigacyjnego podróż z Parkstein do Vilseck zajmuje mniej niż pół godziny. Zdążyliśmy na czas, zapewniono relację z inauguracyjnej wystawy Troglauer Robber – programu towarzyszącego tegorocznemu festiwalowi zamkowemu, prezentowanego przez OberpfalzECHO. Wierzymy.

Bezpłatny przejazd do lasu domu złodzieja

Mamy darmową podróż do Lasu Manteler, rodzinnego lasu kapitana złodzieja Franza Troglauera. Gdzieś przed Hütten widzimy przewracającą się ciężarówkę na Hüttnerstrasse. ciężarówka? Przed nami ustawiła się kolumna ciężkich pojazdów wojskowych. Czy to naprawdę ciężka broń armii niemieckiej dla Ukrainy?

Oczywiście nie. Każdy, kto zwracał na to uwagę, wie, że manewr „wspólnej determinacji” – „wspólnej decyzji” – rozpoczął się na poligonach armii amerykańskiej w Górnym Palatynacie w Gravenfor i Hohenfels. Amerykańskie stowarzyszenia ćwiczą ze swoimi partnerami z NATO. Do 28 maja kierowcy muszą liczyć się z takimi kolumnami wojskowymi między poligonami – także na A6 i A93. Naprawdę nie można na to narzekać. Pomoc ukraińska jest na pierwszym miejscu.

Cel wycieczki prasowej: Zamek Dagestan w Velciku na wystawę „Zobaczmy szubienicę i stojące koła”. Zdjęcie: Jürgen Herda

Przewidywany czas przybycia postępuje

Pełzamy z prędkością 40 kilometrów na godzinę. Czas przybycia obliczony przez system nawigacyjny jest szybszy niż w przypadku Renault Hybrid: 18:50. Wystawa otwiera się o godzinie 19.00. Niebo jest ciemne, a wraz z nim nasz nastrój. Widok następnego pasa: Wyprzedzanie? Potem przeciąć dwie duże ciężarówki? Nie, dziękuję! Każdy czeski harakiri i tak próbuje. Prawdopodobnie potomek bandy nieustraszonych złodziei, która uczyniła Górny Palatynat niebezpiecznym około 1790 roku. Wiemy, jak się kończą. Troglauer na szubienicy.

Nowa prognoza: 18:55 W międzyczasie doszliśmy do prędkości marszu. Przy najlepszej woli na świecie kręta droga nie jest idealna do ryzykownych manewrów. Niezła gra słowna. Następna ekstrapolacja: 18:59 Możliwości dotarcia na czas są ograniczone. Teraz konwój stoi w miejscu. Co oni robią? Podobno czeka na ekstremistów, którzy teraz wpychają nas na zderzak od tyłu. Widać: Europa zbliża się do siebie. Dobra rzecz. ale teraz?

Manewry wyprzedzania na otwartej drodze

19:05. Wystarczy. Wyraźny, prosty tył otwierany do przodu. przynajmniej szansa Bernard Wiggles Przemówienie otwierające nie zostało jeszcze wysłuchane. Organizator wystawy jest także autorem jedynej biografii Franza Troglora. Hybryda cicho przyspiesza. Cóż, do około 30 km/h silnik benzynowy uruchamia się i ryczy jak Porsche. Wygląda dobrze, wszystkie ciężarówki są już poza wyścigiem ślimaków.

Tylko flagowy samochód, polski minivan, wciąż przed trudnym do zauważenia zakrętem. szybuję. Lepiej dmuchać na zimne. Co on teraz robi? miga w prawo. To miłe: czy pozwoli mi przejść? Nie, odwróć się. Przed nami jasna ścieżka. Spójrz w lusterko wsteczne. Kolumna dołącza do autobusu. Świetnie, było warto. Zyskaj czas na dwie minuty. przeważnie.

Bęben deszczu

Oficjalny czas zakończenia około: 19:03 na ekranie. Tuż przed Vilseck pierwsze krople spadają na przednią szybę. Zaledwie kilkaset metrów od zamku Dagestanu, gdzie w 1796 roku przez pół roku więziono kapitana zbójnika. Tą pustą alejką do bramy zamkowej, to już się robi. Nie ma parkingu, spróbujemy podwórka, widzę tam lukę.

Tymczasem w dach samochodu uderzył ulewny deszcz. Z pewnym wysiłkiem wyciągam kurtkę przeciwdeszczową, która utknęła w zagłówku na tylnym siedzeniu, a także plecak z aparatem i iPadem. Na szalejącą burzę. 50 metrów od bramy wieży, gdzie właśnie pojawiła się głowa kobiety. 50 metrów więcej niż dociera do sucha. Całkowicie zanurzona ciężka drewniana brama zadrżała. zablokowany? Nie, można go otworzyć.

Musi przejść przez tę bramę: wejście do twierdzy Dagestanu w Velsku. Zdjęcie: Jürgen Herda

Spójrz na niesamowite twarze

Patrzę na zdziwione twarze: Jürgen, usłysz nasze twarze Ambasador Kultury Stefan Voight. Scena, która wygląda jak coś ze starego filmu Louisa Trinkera, w którym szturmuje salę sądową ze zerwaną liną, podczas gdy na zewnątrz szaleje burza. Burmistrz Hans Martin Shertel Możesz zacząć od pozdrowienia. Specjalista ds. Kultury i Turystyki Adolfine Nitschke Daj mi kieliszek wina musującego: „Z płatkami róż?” Mężnie pytasz. Jeśli dobrze smakuje!

Historyk Bernard Weigl Właśnie przygotowywał się do zbrodniczego czynu Franza Troglauera z rodziny Manteler Weber, kiedy zgasły światła. Jedno uderzenie i było ciemno. – To pasuje do rzeczy – wyszeptał jeden z gości. Podczas gdy burmistrz, kulturoznawca i pracownik placu budowy starają się zaradzić tej sytuacji, Fotograf David Trout Od drzwi: „Jest kawałek dachu zakryty” Ach, stąd wybuch.

Deep Emmerlinde pokrywa części dachu zamku w Vilseck. zdjęcie; Jürgen Herda

Knot nie gra razem

Po kilku sekundach – było jasno, znowu było ciemno, jasno, ciemno, knot, nie chciał – postanowiłem kontynuować wykład w jedynej wciąż oświetlonej celi. Na grzędzie siedziała współczesna, naturalnej wielkości postać Troglauera, tak jak on by wyglądał – choć nie tak elegancko ubrany w więzieniu. Ostatnie brawa dla mówcy, który jasno opisał chęć zemsty złodzieja. Czy dzisiaj doświadczamy klątwy trogloru?

Śmiała sugestia szefa kultury: „Mieliśmy już tu w wieży przejażdżki z pochodniami”, mówi Nitschke. „Każdy, kto chce przejść przez galerię z latarką do telefonu komórkowego”. Prawie wszyscy się zgadzają. Średniowieczna romantyczna burza z piorunami, która na przełomie tysiącleci została gruntownie odnowiona. Podobnie jak w obozie harcerskim, cienie przed panelami wystawowymi oświetlają tekst, podczas gdy lokalny uczony wzrusza ramionami na zwyczaje Górnego Palatynatu z XVIII i XIX wieku.

Historyk Bernard Weigl prowadzi wykłady na temat oświetlenia telefonów komórkowych w regionie Burg-Dagetine. Zdjęcie: Jürgen Herda

Strażacy przynoszą gałąź z dachu kościoła na Kreuzbergu

Ostatni etap, panoramiczne okna na górze: jakby nie było pogody, wieczorne słońce przeświecało przez krople deszczu na oknach. Vilseck mieni się, jakby właśnie padało, a w tle imponująca tęcza mostów, która wygląda jak dwa obszary.

Widzimy, co Depp „Emmerlinde” zostawił w drodze powrotnej, gdy co pięć minut mija nas wóz strażacki z syreną — około połowy drzewa, które strażacy ściągnęli z dachu kościoła na Kreuzbergu w Axthisburgu.

Straż pożarna rozmieszczona w kościele Kreuzberg w regionie Akstaysberg. Zdjęcie: David Trout

Troglauer – złodziej, złodziej koni, rewolucjonista

podrzędny Przedsprzedaż biletów Już się przelewa www.okticket.de I www.nt-bilet.de Na dziesięć spektakli od premiery w piątek 24 czerwca (20:00, drzwi otwarte o 19:00) do niedzieli 10 lipca. Inne terminy: sobota, 25 czerwca; niedziela 26 czerwca; piątek 1 lipca sobota 2 lipca niedziela 3 lipca; czwartek 7 lipca piątek 8 lipca sobota 9 lipca

Między 20 maja a 10 lipca w wieży zamku w Dagestanie można zobaczyć książkę skompilowaną przez biografa Truglao Bernharda Weigla wystawa specjalna można zwiedzać.

Specjalne traktowanie: Złodzieje kulinarnych wycieczek 9 października ze Stadtbühne „Lolamannen” Vilseck eV – więcej informacji: www.vilsecktheater.de – Kontakt: Tourist Info Vilseck, Marktplatz 13, tel. (09662) 99 16, [email protected]

stacje biograficzne:

 • Franz Troglauer (* 8 lipca 1754 w Markt Mantel; 6 maja 1801 w Amberg) podobno pojawił się jako złodziej i kłusownik nawet w swojej buntowniczej młodości.
 • Jego wyjęte spod prawa działania trzykrotnie sprowadziły go do więzienia Amberg.
 • Później dołączył do „Gangu frankońskich złodziei i złodziei” z kilkoma podobnie myślącymi ludźmi. W szczytowym momencie gang liczył 180 członków – a Truglaur został liderem gangu.
 • Od czasu zamachu stanu: podczas napadu w Bambergu jego klan ukradł łupy o wartości 12 000 guldenów – i gniew biskupa pomocniczego Bambergu.
 • W latach 1796/97 Troglauer został zatrzymany za kradzież koni w Vilseck, obszarze Bambergu na bawarskiej ziemi. Ku zaskoczeniu współczesnych, osławiony złodziej został wypuszczony po tym, jak został wyśmiany i wydalony z kraju.
 • W 1798 roku „Grand Frankonian Gang of Thieves and Thieves” został rozwiązany, kilku członków gangu zostało aresztowanych, a Troglauer uciekł przez Bawarię jako wyjęty spod prawa.
 • Po aresztowaniu w Ratyzbonie udało mu się uciec podczas transportu więźniów.
 • Redaktorowi udało się również uciec z więzienia w Straubing i ponownie odnaleźć swoją małą bandę złodziei.
 • Ostatecznie rząd w Ambergu zaoferował nagrodę w wysokości 100 guldenów za jego schwytanie. W grudniu 1800 r. strażnik z Freystadt niedaleko Neumarkt zdołał zdobyć Troglauer. Został przeniesiony do Amberg, skazany i stracony 6 maja 1801 r. w Galgenberg.
READ  Claudia Roth o swoich projektach kulturalnych i politycznych - Culture and Entertainment
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Call the Police 110 Black Box: Biblioteka mediów, aktorzy, krytyka, fabuła

Published

on


 • W niedzielę 3 lipca 2022 r. A Policja Call 110: Czarna skrzynka 20:15 najpierw.
 • The intrygować A krytyka Do filmu Niedziela z Magdeburga.
 • obsada, biblioteka multimediów A Czasy emisji Podekscytowanie na pierwszy rzut oka.

Starszy inspektor Doreen Brash był tym razem z A zabicie Brak widocznego motywu. Zabójca, Adam Dahl, został aresztowany na miejscu. Przyznał się. Ale nikt nie znał przyczyny morderstwa – nawet Adam.

„Polizeiruf 110: Black Box”: nowy thriller z Magdeburga

Po imprezowym weekendzie 21-letni Adam Dahl jedzie pociągiem do Magdeburga ze swoim przyjacielem Tommym. Oboje są szczęśliwie zakochani. Ale nastrój nagle się zmienił, gdy Christoph Auchmann wszedł z parą do przedziału pociągu. Coś się wydarzyło w Adamie. Tego właśnie szuka główny inspektor Doreen Brach po zamordowaniu Christopha Ochmanna…

Było to zarówno w południowych Niemczech, jak i Austrii nocne szaleństwo Znane wielu dzieciom: bajki o fikcyjnej postaci przypominającej kruka, niegrzecznej osobie porwane dzieci, używany do pomocy rodzicom w kontrolowaniu potomstwa – w dzisiejszych czasach taka metoda nauczania młotkiem jest niewyobrażalna. Nowy nieudany thriller kryminalny z serii „Zadzwoń na policję 110” Akcja nie rozgrywa się w południowych Niemczech, ale Nocne Szaleństwo odgrywa ikoniczną rolę w niedzielnym thrillerze w Magdeburgu na wschodzie.

„Call 110: Black Box”: historia

upoważniony Doreen Brash A Gunter Marquez W nowej sprawie stają przed wielką tajemnicą: dlaczego Adam Dalkto ze swoim partnerem Tomislav Bogonovic W pociągu z Berlina do Magdeburga brutalnie mordujesz kolejnego przechodnia w pociągu? Sprawca nie może powiedzieć, dlaczego popełnił krwawy czyn. Dopełnia to wszystko i mówi, że nawet nie pamięta, co zrobił. Wydaje się, że młody człowiek ma bolesne problemy, które komisarz Brash rozumie. Po jednej ze swoich ostatnich spraw Doreen Barch również jest w szoku – widzi czerwień, gdy drzwi są zamknięte. Jej ataki paniki są uderzająco zabarwione na czerwono w thrillerze.

READ  Love Storm: Czy Ariane i Robert naprawdę zostali porwani?

Aby dowiedzieć się, co się dzieje z Adamem, inspektor Brash zwraca się do zrozpaczonych, emerytowanych rodziców Dyrektor LKA Klaus Volker Dahl więc jest Pani Bianca – Gryzie na granicie. Ojciec również próbuje stawiać przeszkody na drodze Bracha i wykorzystać swoje wpływy, by uwolnić syna. Płaci też koledze Adama Tommy’emu, żeby to miał złe zdanie Zarzuca się, że Adam działał w samoobronie. Ale Doreen Brasch nie poddaje się i zagłębia się w przeszłość rodziny i znajduje skomplikowane powiązania. Wyjaśnia to pogmatwana fabuła, ale zostaw Zdrowy rozsądek Na drodze.

w & quot; Police Call 110: Czarna skrzynka " Adam Dahl zabija człowieka bez powodu. Wszystkie informacje o emocjach na pierwszy rzut oka.

W Police Call 110: The Black Box Adam Dahl zabija człowieka bez motywu. Wszystkie informacje o emocjach na pierwszy rzut oka.
© Zdjęcie: MDR / filmpool fiction / Conny Klein

Recenzja „Polizeiruf”: co to jest „czarna skrzynka”?

dyrektor Ute Wieland Przemienia się z filmem teatralnym, na podstawie scenariusza autorstwa Zora Holtfritter, krwawy akt barbarzyńcy w pociągu, jego przeszłość jest absolutnie niesamowita. Nawet jeśli to oczywiste, że seriale kryminalne nie przedstawiają rzeczywistości i nie muszą. Jednak telewizyjny thriller kryminalny musi pochodzić od szanowanej postaci ARDTaki łańcuch dąży do identyfikowalności i wiarygodności. w środku „czarna skrzynka” Nie torba, nie etui. Gdy film krąży, niedzielna opowieść w części pierwszej żegna się z letnimi wakacjami.

To przynosi nowe „wezwać policję” Jeden z czterech pistoletów A: Wolałbym znowu wyprowadzić psa.

Obsada „Polizeiruf 110: Black Box”: spojrzenie na obsadę

w Policja Call 110: Czarna skrzynka Claudia Michelsen straciła stanowisko głównego inspektora Doreen Brach. Ale aktorzy, którzy również należą do pluć? The Pracuje W skrócie:

rola – aktor

 • Główny Inspektor Doreen Brach – Claudia Michelson
 • Radca kryminalny Uwe Lemp – Felix Furtler
 • Gunter markiz Pablo Grant
 • Adam D. Eloi Mesjasz
 • Tomislav Bogunovic – Kai Muller
 • Klaus Volker Dahl i Sven Eric Bechtholf
 • Bianca Dahl-Corina Kirchhoff
 • Dr Sabine Brunlich-Susan Boy
 • Główny posterunkowy Ricknagel – David Rowland
 • Marianne Kurth – Julia Blankenburg
 • Christoph Ochmann – Helge Tramsen
 • Kristen Zubak – Eva Weissenborn
 • Beno Zubak-Hilmar Eichhorn
 • Profesor Crabbe – Dominic Scheffner
 • Karina – Jenny King
 • Dejan Bogonovic – Zlatko Maltar
 • Prokurator Wegner – Mark Dresander
 • Sędzia – Kristen Roller
 • Sprzątaczka Carmen – Anna Pulitzer
 • Doktor więzienny – Tomasz Bartłomiej
 • Edita Ponofsky Melanie Toth
 • Caspar Eric Michael
READ  „Belvedere Summer Bay Season 2022” startuje 19 maja 2022 na Upside East w Monachium i 16 maja w „Studio C” w Berlinie

„Polizeiruf 110: Black Box”: daty emisji i biblioteka mediów

w Policja Call 110: Czarna skrzynka Widzowie mogą spodziewać się trochę mniej 90 minut prowokowanie przestępstwa.

The Czasy emisji aksamit czas emisji W skrócie:

 • Niedziela 3 lipca 2022 o godz. 20:15 pierwszego dnia
 • Niedziela 3 lipca 2022 o 21:45 Jeden dzień

Nie masz czasu na oglądanie filmu w linearnej telewizji? nie martw się. „Zadzwoń na policję 110: czarna skrzynka” Po pierwszej emisji telewizyjnej 3 lipca 2022 r. za sześć miesięcy w ARD .biblioteka multimediów Dostępny online.

„Zadzwoń na policję 110”: To są detektywi

W filmie kryminalnym „Polizeiruf 110” badają różne zespoły i poszczególni inspektorzy. Oto przegląd śledczych:

 • Claudia Michelsen jako główny inspektor Doreen Brach (Magdeburg)
 • Łukasz Grigorowicz jako główny inspektor Adam Raczyk i Andrzej Kachmarczyk jako kandydat na inspektora Vincent Ross (Brandenburgia, Polska)
 • Anneke Kim Sarnau jako detektyw Catherine Koenig i Lena Beckmann jako detektyw Millie Boy (Rostock)
 • Verena Altenburger jako komisarz policji Elizabeth Eckhoff (Monachium)
 • Peter Kurth jako główny inspektor Henry Koech i Peter Schneider jako główny inspektor Michael Lehmann (Haley)
Continue Reading

entertainment

Ulrich Tokur krytykuje ARD za zmniejszenie wydatków na Tatort

Published

on

„Te gigantyczne urządzenia stają się coraz bardziej referencyjne”

Ulrich Tukur szczerze opisuje ten dylemat w wywiadzie dla t-online: „Powietrze się przerzedza, pieniądze spadają i jest coraz trudniej”. Co to dokładnie oznacza, nadal nie jest jasne. Zapytany mieszkaniec Hesji staje się prostszy – a przede wszystkim nie pozostawia dobrych włosów, jeśli chodzi o regulowanie nadawców. „Ci giganci stają się coraz bardziej autoreferencyjni”, mówi Tukur o nadawcach o ARD i ZDF, które często są wyśmiewane jako podobne do urzędników, i dodaje: „Muszą spełniać pełne świadczenia emerytalne pracowników”.

Ulrich Tukur: Jako Felix Moreau jest aktywny w HR od 2010 roku. (Źródło: HR / Katrin Denkewit)

To jest powód, dla którego wydaje się coraz mniej pieniędzy na dobre filmy. Wielokrotnie nagradzany aktor narzeka na kulturę wydatkową nadawców publicznych: „To bardzo mały procent, który wciąż wpływa na tak zwaną sztukę”. Dowiedz się więcej o tle: Jak wynika z najnowszego raportu rocznego, tak ARD i ZDF wydają swoje pieniądze.

Murot przed zakończeniem „miejsca zbrodni”? Wskazówki Tukura

Oto jak Tukur również opowiada o swojej przyszłości „Tatort”. 64-latek, którego urodziny są za kilka tygodni, sygnalizuje koniec swojego zaangażowania w ARD. Mówi o „dwóch lub trzech latach” – i wkłada do ust liczbę 65. W końcu w tym wieku urzędnicy, podobnie jak komisarze, powinni móc przejść na emeryturę i cieszyć się emeryturą.

Ulrich Tukur nakręci kolejną „scenę zbrodni” z Florianem Gallenbergerem. Produkcja rozpocznie się zimą, tłumaczy aktor t-online. I jest pewien, że „rzecz naprawdę ma wszystko”. Nie ujawnił dokładnie, co go czeka w roli śledczego LKA Felixa Morota. Po prostu dużo: to najlepszy scenariusz, jaki przeczytał od czasu „Born in Pain”. „Scena Zbrodni” 2014 roku została nagrodzona m.in. Złotą Kamerą i Nagrodą Grimme.

READ  Netflix 2. sezon potwierdzony w „Grze w kalmary”
Continue Reading

entertainment

Góry Nienawiści: Obchody rocznicy były tak piękne – Góry Nienawiści

Published

on

Pogoda prawie dopisała z okazji 50. rocznicy powstania rejonu Hasberg. Ponieważ słońce świeciło prawie cały dzień, ale nie było chmur ani niczego innego, co sprawiało, że tereny targowe w Królewcu były bardzo ciepłe. Z tego powodu wizyta prawdopodobnie nie spełniła oczekiwań. Jednak ci, którzy uczestniczyli w programie, nie byli rozczarowani i mogli zaopatrzyć się w przydatne informacje w różnych kioskach klubowych i federacyjnych w okolicy. Do tego pyszne kulinarne przysmaki w różnych sytuacjach i nikt nie musiał umierać z pragnienia. Festiwal powiatowy otworzył w porze lunchu na dużej scenie na rynku przed ratuszem w Królewcu przez dyrektora powiatu Wilhelma Schneidera, który przybył do Regiomontanusstadt na rowerze, a także kilku burmistrzów i ich zastępców w zgromadzeniu z różnych stron . Już nie w stroju rowerowym, ale w eleganckim garniturze, urzędnik powiatu przywitał wszystkich gości, w tym przede wszystkim przyjaciół z gmin partnerskich powiatu we Francji, Polsce i Szwecji: „Jesteśmy żywą i nowoczesną dzielnicą i chcemy to pokazać na naszych jubileuszowych obchodach!” Oddając swoją twórczą siłę w służbie regionu przez ostatnie 50 lat i chcąc kontynuować to w przyszłości, wyjaśnił treść i harmonogram festiwalu oraz oddał głos burmistrzowi Królewca Klausowi Pettenbrunn. Podziękował wszystkim uczestniczącym klubom oraz za to, że Królewiec, który ładnie ubrał się na ten festiwal, został wybrany na miejsce obchodów rocznicy dzielnicy.

READ  Ofensywa wojenna na Ukrainie: benzyna w Polsce wraca do normy po eksplozji cen
Continue Reading

Trending