Connect with us

Tech

Microsoft pokazuje sztuczkę, aby ominąć wymagania systemu Windows 11

Published

on

Pomoc techniczna firmy Microsoft oferuje sposoby instalacji systemu Windows 11 na urządzeniach, które nie spełniają wymagań systemowych dotyczących zgodności procesora i modułu TPM 2.0. Warunkiem sztuczki wydaje się być TPM 1.2. Jednocześnie wsparcie ostrzega przed wprowadzeniem tego w życie.

Dostępność Microsoft dla Windows 11 Minimalne wymagania sprzętowektóre nie spełniają wielu obecnych przepisów. Poza tym TPM 2.0 jest również w pełni obsługiwany Niektóre procesory Intel i AMD Oceniony jako zgodny z systemem Windows 11.

Po publicznym wydaniu systemu Windows 11 5 października 2021 r. wielu użytkowników napotkało problem polegający na tym, że konfiguracja systemu Windows 11 odmawia aktualizacji, ponieważ komputer nie spełnia jednego lub drugiego standardu sprzętowego. Przy okazji: Niektóre urządzenia można uaktualnić z TPM 1.2 do TPM 2.0, które mogą mimo wszystko działać z systemem Windows 11.

Jestem wsparciem Jak zainstalować system Windows 11 Producent systemu Windows podkreśla kilka opcji instalacji systemu Windows 11. Na przykład zgodne systemy można zaktualizować z systemu Windows 10 za pomocą usługi Windows Update. System Windows 10 obsługuje również instalację uaktualnienia przy użyciu pliku Setup.exe na nośniku instalacyjnym.

Trzecia opcja to Możliwość uzyskania mediów instalacyjnychNa przykład za pomocą narzędzia Media Creation Tool, uruchom go, a następnie zainstaluj system Windows 11. Jednak we wszystkich tych wariantach program instalacyjny odmawia zainstalowania systemu Windows 11, jeśli minimalne wymagania nie są spełnione, na przykład dlatego, że moduł TPM 2.0 nie jest obsługiwany lub nie Znaleziono zgodny procesor.

Windows 11 nie sprawdza, czy TPM 2.0 jest obecny podczas uruchamiania, ale tylko wtedy, gdy zainstalowany jest system operacyjny. System operacyjny działa również na procesorach, których nie ma na liście kompatybilności. Aby przynajmniej dać użytkownikom możliwość zainstalowania i wypróbowania systemu Windows 11 na takich urządzeniach jako test, firma Microsoft udostępniła opcję dla określonego środowiska testowego podczas instalacji.

Jeśli moduł TPM 1.2 jest obsługiwany na komputerze z systemem Windows 10, użytkownik może uruchomić edytor rejestru regedit.exe z uprawnieniami administracyjnymi przed zainstalowaniem systemu Windows 11, a następnie przejść do

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup

Mobilność. Wartość DWORD musi mieć 32 bity w tym kluczu AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU zarejestrowany i 1 jest ustawiony. Powoduje to dezaktywację procedury weryfikacji dla TPM 2.0 i zgodnych procesorów podczas instalacji. Następnie system Windows 11 powinien być w stanie zainstalować jako aktualizację w 64-bitowym systemie Windows 10.

Wykrycie tego wpisu rejestru może nastąpić w celu pominięcia sprawdzania TPM i procesora w tle, gdy nie ma wystarczającej liczby urządzeń zgodnych z systemem Windows 11. Microsoft z pewnością chciałby uniknąć powszechnego korzystania z instalatorów online, które wyłączają sprawdzanie zgodności poprzez usunięcie narzędzia oceny plików .dll.

Firma Microsoft zdecydowanie odradza instalowanie systemu Windows 11 na komputerach, które nie spełniają minimalnych wymagań. Należy się spodziewać nieokreślonych problemów. Ponadto firma Microsoft ogłosiła już, że może przestać dostarczać aktualizacje zabezpieczeń, aktualizacje funkcji i sterowniki dla nieodpowiednich systemów Windows 11.

Microsoft ostrzega przed przekraczaniem wymagań systemowych

(Zdjęcie: Microsoft / zrzut ekranu)

Dla użytkowników, którzy zainstalowali system Windows 11 za pomocą powyższej sztuczki rejestru, Microsoft wydał nawet zastrzeżenie Gotowy. Ustawienie wyświetla wyraźne ostrzeżenie, które użytkownik musi wyraźnie potwierdzić.


(s)

do strony głównej

READ  Teraz także dla M1 Mac
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Raw Fury i Brytten Studio ogłaszają potwory kasetowe • Nintendo Connect

Published

on

Raw Fury i Bytten Studio nawiązują współpracę wydawniczą. Gra RPG z otwartym światem potwory kasetowe Będzie to pierwszy tytuł kooperacyjny, który zostanie wydany na Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Ponadto będziesz potwory kasetowe Jest dostępny do wydania w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Studio Bytten w Brighton składa się z artysty i głównego scenarzysty Jaya Bayliss oraz programisty i projektanta Toma Cooksona. potwory kasetowe Jest to druga gra młodego niezależnego dewelopera i będzie pierwszym tytułem na konsolę.

Podtrzymujemy Raw Fury potwory kasetowe Jak dotąd wielkie wsparcie. Zespół rozumie, co chcemy osiągnąć poprzez grę i jest po naszej stronie radą i działaniem. potwory kasetowe Już czuje się świetnie i nie byłby tym, kim jest bez wcześniejszego wsparcia Raw Fury.

Niezależni deweloperzy, Jay Bayliss i Tom Cookson, opowiadają o współpracy z Raw Fury

Jonas Antonson z Raw Fury dodaje:

Praca z niesamowitymi talentami w Bytten Studio to prawdziwa przyjemność. Cassette Beasts pasują do Raw Fury i nie możemy się doczekać, aby przedstawić graczom humor, potwory, relacje i unikalny świat.

potwory kasetowe Jest to gra fabularna z otwartym światem, w której gracze chwytają „przerażające” potwory za pomocą Walkmana, aby później wykorzystać je w turowych bitwach. Dwie różne formy potworów można zremiksować za pomocą unikalnego systemu fuzji w grze, tworząc unikalne i potężne nowe formy. Więcej informacji o Bytten Studio i potwory kasetowe Można go znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.cassettebeasts.com

READ  Sonda jest w drodze do Drogi Mlecznej
Continue Reading

Tech

Aplikacja obsługująca kamery monitorujące EZVIZ i nie tylko

Published

on

masz system Homematyczne IP Zainstalowałeś aplikację i nie używasz jej od dłuższego czasu? To dla ciebie wiadomość. Aplikacja „Homematic IP” obsługuje teraz integrację kamer monitorujących EZVIZ na zewnątrz i wewnątrz. Po zaktualizowaniu aplikacji użytkownicy mogą również spodziewać się widżetów do rolet i wyzwalaczy żaluzji, nowego automatycznie generowanego raportu z instalacji i innych ulepszeń, zgodnie z dziennikiem zmian. Aktualizacja z numerami wersji 2.9.0 (iOS) i 2.9.8 (Android) stopniowo dla wszystkich użytkowników począwszy od dzisiaj.

Nowa wersja aplikacji obsługuje również nowe oprogramowanie (wersja 1.4.2) dla silnika zamka drzwi “Homematic IP”, które będzie dostępne wkrótce i które zapewnia nowe opcje konfiguracji. Sygnał potwierdzenia można dezaktywować, można zmienić ustawienie kąta dla ograniczników końcowych, a czas zatrzymania można wydłużyć do 5 sekund. Silnik zamka drzwi będzie również w przyszłości obsługiwany przez aplikację „Home Connect Plus”.

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie. Dziękuję za wsparcie!


READ  HP, Samsung i Xerox: naprawianie luk w sterownikach drukarek Windows — 16 lat później
Continue Reading

Tech

macOS (12) Monterey: nowy system operacyjny Apple dla komputerów Mac i MacBook gotowy

Published

on

Firma Apple ogłosiła, że ​​macOS „Monterey” dla komputerów Mac i MacBook został ukończony. Bezpłatna aktualizacja wprowadzona w czerwcu jest nieco nieśmiała w porównaniu z poprzednim rokiem, który przyniósł natywne wsparcie dla SoC ARM serii M firmy Apple z systemem macOS 11 Big Sur. Nazywa się jednak macOS 12. Zostanie wydany 25 października.

Wersja skacze nawet bez remontu

Przejście z macOS 10.x na 11 w Big Sur było nie tylko spowodowane mnóstwem poważnych zmian, w tym obsługą ARM, ale wydaje się, że Apple co roku odlicza co roku do przecinka. Jednak producent dopiero od lat podawał do publicznej wiadomości nazwę systemu operacyjnego.

To są główne innowacje

Z systemem macOS „Monterey”, nazwanym na cześć Nadmorskie miasto w KaliforniiApple chce lepiej łączyć Maca (Booka) i iPadOS. Dzięki Universal Control użytkownicy mają możliwość kontrolowania iPada za pomocą klawiatury i myszy komputera Mac lub MacBook — w tym wymiany danych.

Już na WWDC 2021 firma Apple zaprezentowała z jednej strony, jak za pomocą gładzika MacBooka przesuwano wskaźnik myszy na znajdującym się obok iPadzie, zamykano aplikacje i przeciągano plik z tabletu na laptopa. Ale łańcuch może się przedłużyć: plik można przenieść z iPada za pośrednictwem MacBooka do iMaca znajdującego się po prawej stronie laptopa; W tym przypadku był obsługiwany za pomocą myszy.

W takim przypadku urządzenia wejściowe zawsze wysyłają swoje dane wejściowe do tego samego systemu, macOS 12 Monterey przekazuje dane wejściowe do innego komputera z systemem macOS lub iPada z iPadOS 15. Na przykład w przeciwieństwie do Logitech Flow urządzenie wejściowe nie zmienia Bluetooth gospodarz.

Następujące urządzenia peryferyjne obsługują macOS Universal Control:

 • MacBook Pro (2016 i nowsze)
 • MacBook (2016 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 i nowsze)
 • iMac (2017 i nowsze)
 • iMac (5K Retina 27-calowy, koniec 2015 r.)
 • iMac Pro i Mac mini (2018 r. i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • iPada Pro
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)
READ  Ratchet & Clank Rift Apart: Lokalizacje wszystkich części pancerza

Safari nie jest tak kompaktowe, jak planowano

Dzięki macOS Monterey przeglądarka Safari otrzymała nową metamorfozę, a jej elementy sterujące powinny się cofnąć, aby zrobić więcej miejsca w witrynie. Jednak na początku wersji beta Apple porzucił pierwszy pomysł: adres URL i pasek wyszukiwania zostały początkowo umieszczone po prawej stronie aktywnej karty na pasku kart, czyli w stale zmieniającej się pozycji. W ostatecznej wersji domyślnie pojawiają się ponownie dwa znajome paski.

W ten sposób pasek kart nie pojawia się już w ostatecznej wersji (Zdjęcie: Apple)

Monterey otrzymuje nowe mapy Apple i VRR

Inne innowacje w macOS Monterey są związane z uniwersalnymi aplikacjami, które są również dostępne na iOS i iPadOS. Zmiany, które Apple planuje wprowadzić w FaceTime, iMessage, nowych Apple Maps lub Centrum powiadomień z SharePlay, Share i Focus można znaleźć w wiadomościach o ogłoszeniu iOS 15 oraz w raporcie iOS 15: Nowe mapy Apple to ogromny krok naprzód. Monterey obsługuje również zmienną częstotliwość odświeżania na monitorach Adaptive Sync.

Pełny przegląd wszystkich innowacji, w tym nowy pasek kart w Safari, który w końcu nie został wdrożony, Już połączono z Apple.

Komputery Mac i MacBooki otrzymają tę aktualizację

Apple wprowadza również macOS Monterey jako bezpłatną aktualizację dla niektórych już bardzo starych systemów. Najstarszym obsługiwanym komputerem Mac jest Mac Pro 2013. Aktualizacja będzie dostępna we wszystkich zgodnych systemach 25 października.

 • iMac (koniec 2015 i nowsze)
 • Mac Pro (koniec 2013 i nowsze)
 • iMac Pro (2017 i nowsze)
 • Mac mini (koniec 2014 r. i nowsze)
 • MacBook Air (początek 2015 r. i nowsze)
 • MacBook (początek 2016 r. i nowsze)
 • MacBook Pro (początek 2015 r. i nowsze)
Continue Reading

Trending