Connect with us

sport

Michael Schumacher: Stan zdrowia – co o nim wiemy: oficjalne dane jego kierownika

Published

on

  1. tz
  2. Sporty
  3. Więcej sportów

Utworzony:

Z: Armin T Linder

Michael Schumacher z Sabine Kim w sierpniu 2011. © Thomas Melzer / Imago

Jak się miewa Michael Schumacher? Wielu jego fanów również zastanawia się nad tym na pamiątkę jego wypadku. Tutaj podsumowujemy niektóre wypowiedzi jego menedżera i bliskiego przyjaciela.

Kerpen – Nie ma prawie żadnych aktualnych danych na temat zdrowia Michaela Schumachera. Oczywiście prywatność Michaela Schumachera jest szanowana przez fanów i media. Jednak zwolennicy wciąż, ze zrozumiałych powodów, zastanawiają się nad występem swojego idola.

Mistrz świata Formuły 1 miał wypadek 29 grudnia 2013 roku podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach. Podczas upadku uderzył głową o kamień i doznał poważnego urazu głowy, mimo że miał na sobie hełm.

Michael Schumacher
Michael Schumacher w 2012 roku. © dpa

Po ósmej rocznicy jego strasznego wypadku podsumowujemy to, co miała do powiedzenia jego menedżerka Sabine Kim – jej wypowiedzi pojawiały się głównie w pierwszych latach po wypadku, po czym wypowiedzi się uspokoiły. pamiętaj: Nie znajdziesz tu żadnych spekulacji, tylko oficjalne oświadczenia agentki Michaela Schumachera, Sabine Kim i innych facetów..

Grudzień 2017: Reżyser ujawnia „sekretne życzenie”, które pozostawia wszystko w innym świetle

W czwartą rocznicę wypadku Obdarzony francuskiej gazecie sportowej w grudniu 2017 r. drużyna Michael Schumacher sprawa kilka stron. „Zdrowie siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 jest przedmiotem wielu plotek” – napisała gazeta. Okładka, na okładce, była wizerunkiem oryginalnej postaci z Nadrenii ze słowami: „Sumi, nie zapomnimy o tobie”.

Historia została podzielona na różne artykuły. Opowiedział jedną z wielu plotek otaczających Schumachera: Jest też notorycznie. Post dotyczył dzieci legendy Formuły 1. Główny artykuł dla drużyna – To było bardzo, bardzo długie i oczywiście patrzyłem przede wszystkim na duży obraz. Ale nie tylko. Menadżer Shumei Sabine Kim też miał swoją opinię. Było to jedno z bardzo rzadkich oświadczeń (więcej niżej) powiernika Schumachera. ten drużyna Najwyraźniej spotkał Kehma w Nyonie w Szwajcarii.

Szczególnie jeden cytat Kehma sprawił, że ludzie usiedli i zaczęli zwracać uwagę. Od czasu doniesienia gazety ścigał niemieckie media. Każdy, kto czyta oryginalny tekst drużyna Czyta jednak dowiaduje się: Rzeczywiście powiedziała to wiosną 2016 roku, ale nie wzbudziła większego zainteresowania aż do grudnia.

READ  Olympia 2021 Surprise Swimming – 17-latek wygrywa złoto!

„Powiedział mi, że chce zniknąć” – powiedział menedżer Schumachera. Powiedział mi (jakoś przed wypadkiem): „Nie dzwoń do mnie, żeby planować sprawy na przyszły rok, wyjeżdżam. „To był jego sekretny sen. „Dlatego nie pozwalam niczemu wyjść”.

Te słowa Kehma rzucają zupełnie inne światło na sprawę: w każdym razie pragnieniem Schumachera było wypowiadanie się publicznie jeszcze mniej niż wcześniej. Więc to ma sens, że Kehm zostawił mniej reklam po wypadku. Ponadto chodzi o prywatność Schumachera. „Wszyscy rozumieją sytuację” – mówi Kim. „To kwestia godności”.

Ponadto Kim zapewnił wgląd w to, jak w przeszłości trzymał Schumachera z dala od prasy: „Zawsze ustalał bardzo surowe zasady. Żaden dziennikarz nie miał jego numeru telefonu, żaden fotograf nie mógł go zobaczyć”.

Podsumowaliśmy również dla Ciebie notatki, które Kim zrobiła w latach od wypadku Schumachera.

Michael Schumacher: Oto, co jego menedżerka Sabine Kehm miała do powiedzenia o swoim zdrowiu – wybór

Sabine Kim jest wieloletnim managerem Michaela Schumachera. Jako jedyna publikuje oficjalne dane o jego stanie zdrowia – choć z niezwykłą ostrożnością, wypowiedzi w ostatnich latach stały się skąpe. Poniżej znajduje się wybór jej najważniejszych chronologicznych wypowiedzi od czasu wypadku.

Sabine Kim w styczniu/lutym 2021 roku z okazji filmu Schumachera: Podkreśliła: „Film powinien przedstawiać niezrównaną karierę Michaela, ale także pokazywać wiele stron złożonego człowieka: bezwzględnego i śmiałego kierowcę Formuły 1, aspirującego sportowca, genialnego mechanika o wyjątkowym artystycznym zacięciu, niezawodnego i kochającego gracza zespołowego oraz człowiek rodzinny”.

Sabine Kim w maju 2017 Odnośnie niemieckiej sieci redakcyjnej: „Michael jest osobą publiczną, opinia publiczna ma prawo wiedzieć, że coś się wydarzyło. Że stało się coś poważnego. Jednak Michael stale rysował wyraźną granicę między zwykłym człowiekiem a przeciętnym człowiekiem. Masy i media zawsze to akceptowały. Decyzja o ochronie prywatności społeczeństwa została podjęta na korzyść Michaela. Rodzina ma prawo radzić sobie z tym w najlepszy dla rodziny sposób. „

Sabine Kim w grudniu 2016„Zdrowie Michaela nie jest kwestią publiczną, więc nadal nie będziemy tego komentować. Tylko jeśli będziemy musieli chronić prywatność Michaela tak bardzo, jak to możliwe” – powiedział Kim. Z prawnego punktu widzenia Każde oświadczenie o stanie zdrowia „trwale umniejszałoby jego prywatność”Ona dodała. „Zdajemy sobie sprawę, że niektórym ludziom trudno to zrozumieć, ale robimy to w pełnej zgodzie ze stanowiskiem Michaela i możemy tylko podziękować za zrozumienie”.

READ  Mr. Olympia: Więc teraz jest koniem świętego chłopca po skandalu jeździeckim Anniki Schleu

Sabine Kim w lipcu 2016: „Michael nie powinien iść daleko. Ale W tej chwili prywatna sytuacja jest tak trudna, że ​​nie można dać żadnego pomysłu. I każdy powinien to zrozumieć”.

Sabine Kim w marcu 2016 SZ: Można zapytać, jak dobrze Schumacher wraca do zdrowia po dwóch latach poważnego wypadku na nartach.”Nie odpowiadaj w kilku zdaniachTrzeba dużo tłumaczyć, bo to „proces ciągły”.

Sabine Kim w grudniu 2015: „Niestety, niedawny raport prasowy zmusił nas do wyjaśnienia, że ​​twierdzenie, że Michael może odejść, jest fałszywe.

Sabine Kim w maju 2015: „Cieszymy się, że nadal możemy to powiedzieć Osiągnięcie Nie, zawsze tak mówię Biorąc pod uwagę ciężkość obrażeń głowy. „(…)” Ale oczywiście będzie jeden dla wszystkich zaangażowanych długa walka. „

Sabine Kim w listopadzie 2014 na RTL: „Musisz dać jej czas. Myślę, że powinieneś tylko bądź cierpliwy. „

Sabine Kim w czerwcu 2014: „Michael CHU opuścił GrenobleKontynuować długi okres rehabilitacji. On jest Nie jest już w śpiączce. „(…)” Jego rodzina serdecznie dziękuje wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarkom i terapeutom leczącym ich w Grenoble oraz ratownikom medycznym na miejscu wypadku, którzy w pierwszych miesiącach wykonali znakomitą pracę. „

Sabine Kim w kwietniu 2014: „Michael robi postępy na swojej drodze. Pojawia się Momenty świadomości i przebudzenia(…) „Trzymamy się przy nim w jego długiej i trudnej walce, z drużyną ze szpitala w Grenoble, pozostajemy pewni siebie”.

Sabine Kim w styczniu 2014: „Środki znieczulające Michaela zostały ostatnio zmniejszone, aby zmienić go w jeden” Proces przebudzenia skazanegoCo może zająć dużo czasu.

Sabine Kim krótko po wypadku w grudniu 2013 r.: „Michael z jednym Prywatna wycieczka na narty do góry nogami we francuskich Alpach. Został przewieziony do szpitala i otrzymał specjalistyczną opiekę medyczną.” Zespół lekarzy leczących dodał, że stan Schumachera był „niezwykle poważny”.Rozległe uszkodzenie mózgu„W śmiertelnym niebezpieczeństwie i w sztuczna śpiączka został przeniesiony.

READ  Formuła 1 w Arabii Saudyjskiej: Hamilton wygrywa trudny pojedynek

Michael Schumacher: Tak mówią o jego zdrowiu jego przyjaciele i koledzy

Jean Tod w listopadzie 2021 r.: Todt, wieloletni powiernik Schumachera, zgłosił się do: poczta w niedzielę mówić. Po zajrzeniu do swojego pamiętnika powiedział siostrzanej gazecie دير codzienna pocztaOstatni raz odwiedził swojego byłego protegowanego w Ferrari 18 października. Ale co z Shumi? „Michael walczy. Walczy i możemy mieć tylko nadzieję, że wyzdrowieje” – powiedział Todd.

Jean Todt w październiku 2019 r.: W rozmowie z Włochem Republika Towarzysz Michaela Schumachera i dobry przyjaciel Jean Todt opowiedział o aktualnym stanie zdrowia jego byłego ucznia. Były szef zespołu wyścigowego Ferrari potwierdził, że nie było żadnych godnych uwagi zmian. „Nie ma żadnych wiadomości poza faktem, że Michael walczy o powrót do zdrowia każdego dnia” – powiedział Todd.

Luca di Montezemolo w lutym 2016„Niestety został zepsuty przez przypadkowy upadek na nartach”, mówi Di Montezemolo na podium. ten Niestety wieści, które dostał od Schumachera, nie są dobre, potwierdza były szef Ferrari. Nie podał dalszych szczegółów.

Były dyrektor Willie Webber w grudniu 2015 w tz: „Co wiemy? Michael robi postępy, ale pytanie brzmi: postęp na jakim poziomie?” Michael się pomyliłCierpiałam już na to i nadal cierpię. „(…)” Myślę, że to niepokojące, że nie słychać nic od rodziny i trochę brakuje mi przejrzystości. Musisz powiedzieć, co to jest i nie możesz tego wiecznie ukrywać. Michael był człowiekiem, który był publicznie. Nie sądzę, że to dobry pomysł, aby ludzie w końcu nie osiągnęli. To jak gra w chowanego”.

Jean Francois Payne w październiku 2014 r.: „Jesteś w przedziale czasowym od jednego do trzech latpowiedział kierownik Oddziału Anestezjologii i Resuscytacji Szpitala Uniwersyteckiego w Grenoble, do którego Schumacher został przewieziony po wypadku narciarskim 29 grudnia 2013 r. (miękkie z materiałami dpa, sid i tz)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Piłka ręczna EM: Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej wycofała się ze stołu po spotkaniu kryzysowym

Published

on

„Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone dyskusje z zawodnikami, delegatami, przedstawicielami HBL i EHF. Doszliśmy do wniosku, że możemy wziąć na siebie odpowiedzialność za pozostanie w turnieju. Mamy wielki szacunek dla wszystkich członków delegacji” – powiedział Mark Schober, dyrektor generalny DHB. Wieczorna wirtualna wycieczka po mediach.

Dyrektor sportowy DHB, Axel Kroemer, mówił o „bardzo skomplikowanej” decyzji. Stutzky przybył do siedziby niemieckiej drużyny w Bratysławie w środowy wieczór. Schmidt i Reichmann są oczekiwani w stolicy Słowacji w czwartek rano – jeśli test PCR będzie negatywny, trio może rozpocząć rundę główną z mistrzami Europy w Hiszpanii w czwartek (18.00). Liveticker) Stań na tablicy. Jednak DHB złożyło oficjalną prośbę do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), aby przesunąć mecz z broniącym tytułu na inny dzień.

Po południu w niemieckiej drużynie trenera narodowego Alfreda Geslasona doszło do trzech kolejnych pozytywnych wyników, obecnie dotyczy to łącznie dwunastu piłkarzy reprezentacji. Nowymi przypadkami wirusa byli obrońca Sebastian Heymann, najlepszy do tej pory strzelec DHB Christoph Steinert (17 goli) i Gabriel Mebeng po raz pierwszy w turnieju. Ponadto kontuzjowany został niewymieniony z imienia członek zespołu kariery.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

Wczoraj o 18:33

Kapitan DHB Johannes Gulla powiedział: „Rozmawialiśmy w zespole o tym, jak możemy kontynuować i ukończyć mistrzostwo. To jest nasz wyraźny cel, wszystko inne nie było naszym problemem. Nawet gdybyśmy wszyscy byli na odległość – rzadko doświadczałem takiej spójności tak jak w ciągu ostatnich kilku dni.”

11 z 17 graczy pierwotnie nominowanych do Mistrzostw Europy odpadło – plus Hendrik Wagner, który później został powołany. Ze względu na poprzednie nominacje, obecnie w Bratysławie jest łącznie 26 graczy DHB. Obecnie 13 z nich pracuje nad meczem z Hiszpanią i wszyscy są na kwarantannie.

Możesz być zainteresowanym także tym: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Mistrzostwa w piłce ręcznej na żywo w telewizji, transmisji na żywo i wideo na żywo w Eurosporcie

14.01.2022 o 21:37

w

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

6 godzin temu

READ  Współczesny pięciobój na Olimpii 2021: Annika Schleu otrzymuje skargę karną
Continue Reading

sport

Piłka ręczna EM: Kolejne przypadki Corony w reprezentacji Niemiec – podobno trzech graczy zostało kontuzjowanych na polu obrony

Published

on

Dzień przed klasycznym meczem piłki ręcznej z Hiszpanią Omicron ponownie został bezwzględnie pokonany. Podczas treningów wolontariuszy w Bratysławie trenerowi reprezentacji Alfredowi Jeslasonowi pozostała już tylko drużyna, a nieco później doszło do jej wycieku: co najmniej trzech innych zawodników zostało zarażonych Coroną – sytuacja zawodowa drużyny DHB przybiera dramatyczne zwroty przed startem głównego turnieju. rola Mistrzostw Europy.

Zgodnie z pasującymi informacjami otrzymanymi odnieboA „SID” to pozytywne przypadki Christopha Steinerta, Gabriela Mpengo i Sebastiana Heymanna – w ten sposób zwiększając liczbę niemieckich graczy objętych kwarantanną do dwunastu. Ron Dehmke z Kilonii, który awansował na najwyższy poziom, również nie trafił na trening. Obrońca tytułu nie zgłosił się nawet do Spain Now za jakiekolwiek niepowodzenia, a wszystko sprowadza się do nierównego pojedynku z faworytami turnieju w czwartek (18:00 na żywo).

Jeslason już przed nadchodzącymi wiadomościami z Omikronu opisał „całkowicie absurdalną sytuację” w Bratysławie. „To najbardziej ekscytująca pora dnia, czekając na wyniki testu Covida” – powiedział Islandczyk. Chęć posiadania krakersów w rundzie głównej jest tak samo wielka, jak strach przed większą liczbą przypadków Corony. I nie odeszli.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

21 godzin temu

Poprzednie występy zaostrzyły apetyt na więcej – i dały graczom szerokie piersi w walce o półfinały. „Mamy teraz cztery finały, które wygraliśmy perfekcyjnie”, powiedział szybko startujący turniej Steinert. „Jeśli możemy to zrobić, wiele jest możliwych”. Teraz 11 z 17 nominowanych graczy – plus kandydat Hendrik Wagner – odpada.

Niemcy są „wielkim słabszym” nawet bez dziesiątek kontuzji

Pomimo złych wiadomości z ostatnich kilku dni, Jeslason był „optymistyczny co do naszej zdolności do radzenia sobie z sytuacjami z zespołem”. Wystąpienie przeciwko Polsce (30:23) dodało mu pewności siebie. Ale rywale stają się coraz więksi i dzieje się to szybko po sobie i tylko dwie pierwsze drużyny z grupy szóstej kwalifikują się do meczów medalowych w Budapeszcie. Norwegia czeka już na piątek (20:30 w transmisji na żywo).

READ  Olympia 2021: Zbanowany biegacz USA – prezydent Joe Biden kwestionuje zasady

W domu coraz więcej widzów ogląda występy na żywo mocno przebojowej selekcji Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej. Ponad pięć milionów widzów obejrzało rundę eliminacyjną z Polską, najlepszy do tej pory występ w mistrzostwach Niemiec. Teraz nie tylko weteran Jeslason czeka na „najsilniejszego przeciwnika na papierze iw rzeczywistości”. Nawet bez dziesiątek kontuzji jego drużyna byłaby „rażąco słabsza”.

Ale oznaki pogorszyły się od środowego popołudnia. Zachowanie zdrowia ma ogromne korzyści. „Widzimy w sobie i innych zespołach, że to zdecydowanie czynnik. Zespoły, które nie mają przypadków, mają większe szanse, to zdecydowanie prawda” – powiedział Paul Drucks.

Możesz być zainteresowanym także tym: Radość Jeslasona po zwycięstwie nad Polską: „Zdecydowanie najlepszy występ”

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Kurczak martwi się EM po przypadkach korony: „na ostrzu noża”

1 dzień temu

w

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

5 godzin temu

Continue Reading

sport

Gwiazda Bayernu musi biec – albo odejść

Published

on

Przyszłość Roberta Lewandowskiego: To bardzo ważne pytanie w Bayernie Monachium. Czy to zostaje, czy to idzie? Wydaje się, że sprawy powoli nabierają tempa – do lata powinno być jasne.

Wprowadzać się Bayern Monachium Decyzja o przyszłości Torjäger Robert Lewandowski bliższy? Według raportu „Sport Bild”, prawdopodobnie spadnie to najpóźniej do lata – i albo Lewandowski przedłuży (kontrakt do 2023 roku), albo zostanie sprzedany.

W drugiej połowie sezonu należy przeprowadzić więcej rozmów między klubem a zarządem piłkarzy. Priorytet Bayernu wydaje się jasny: światowej klasy piłkarz z pewnością musi awansować, ale nie za wszelką cenę. Wydaje się, że istnieją dwa modele: przedłużenie umowy o rok przy tej samej pensji (około 24 mln euro). Albo przedłużenie o dwa lata, ale z obniżką pensji.

Haaland wciąż jest dyskutowany jako alternatywa

Jeśli negocjacje się nie powiodą, Bayern może latem otrzymać kolejną wysoką pensję dla 33-letniego Lewandowskiego. Mówi się o około 50 milionach euro. Strzelec pozostaje niewzruszony pytaniem o przyszłość, czyniąc cele takie jak linia montażowa. A także spekulacje dotyczące transferu z Bayernu Monachium Erling Haaland Elektroda reaguje spokojnie.

„To dla mnie bardzo normalne” – powiedział. Nie oczekuje niczego innego i potrafi też „rozumieć obie strony”. może haaland? Borussii Dortmund Twierdzi się, że za opłatą 75 milionów euro na początku tego lata jest zwolniony z umowy, która obowiązuje do 2024 roku.

READ  Mr. Olympia: Więc teraz jest koniem świętego chłopca po skandalu jeździeckim Anniki Schleu
Continue Reading

Trending