Connect with us

Economy

Masowe wycofanie trzech przypraw: Konsumenci powinni być świadomi objawów

Published

on

Wycofanie dotyczy obecnie kilku przypraw od producenta z Niemiec. Konsumenci mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia poprzez konsumpcję.

Bawaria – Produkty zawierające nasiona gorczycy są często dotknięte jej wycofaniem. Często okazuje się, że żywność zawiera salmonellę – ta bakteria jest niebezpieczna dla konsumentów. Tak jest również w przypadku obecnego wycofania wielu przypraw.

komp Kirchner Spices GmbH
siedzenie Baunach (Bawaria)
Produkty Przyprawy, wypieki i herbata (UA)

Niebezpieczeństwo salmonelli: producent zgłasza wycofanie trzech przypraw

Kirchner Gewitze GmbH zgłasza obecnie wycofanie dwóch mieszanek przyprawowych zawierających nasiona gorczycy i całe nasiona gorczycy. Producent z Bawarii deklaruje, że salmonella występuje w części oryginalnej partii przypraw i gorczycy (inne Aktualne oddzwonienia na RUHR24).

Klientom zdecydowanie odradza się przyjmowanie przypraw, ponieważ nie można wykluczyć ryzyka zachorowania na salmonellę. Chmury mają wpływ na następujące przyprawy firmy Kirchner GmbH:

 • Producent: Niestandardowa mieszanka przypraw do grilla
  Jednostka opakowania: 55g
  Numer EAN: 4102910810277
  Opłata: LM1234 (K100)
  Najlepiej używać przed: 31.12.2024
 • Producent: nasiona gorczycy
  Jednostka opakowania: 80g
  Numer EAN: 4102910110551
  Opłata: L10144
  Najlepiej stosować przed: koniec 2026
 • Producent: Gorączka steków
  Jednostka opakowania: 500g
  Numer EAN: 4102910405657
  Opłata: LM1234
  Najlepiej stosować przed: koniec 2026

Wycofanie przypraw w wielu krajach związkowych: Klienci mogą zwracać produkty

Według informacji producenta klienci, którzy kupili odpowiednią przyprawę, mogą zwrócić ją do swoich sklepów, aby otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez okazania paragonu. Tak więc produkty objęte wycofaniem w Niemczech były sprzedawane w krajach związkowych Bawarii, Hesji i Turyngii w punktach sprzedaży detalicznej oraz w Internecie.

Te trzy przyprawy mogą być skażone salmonellą.

© Kirchner Spices GmbH

W Berlinie i Frankfurcie konsumenci są obecnie ostrzegani przed wycofywaniem produktów. Producent informuje o przywołaniu wegańskiego sosu „Radość w słoiku”. Powód: produkt może zawierać bakterie, co w najgorszym przypadku może mieć zagrażające życiu konsekwencje dla klientów.

READ  Obawa bankructwa Evergrande: fałszywy początek dla DAX 40

Ostrzeżenie o przyprawach: objawy salmonelli po kilku dniach

Jeśli przyprawa zostanie wycofana, konsumenci również powinni zachować ostrożność. Ponieważ według Instytutu Roberta Kocha (RKI), salmonella pojawia się w ciągu kilku dni po wystąpieniu biegunki i bólu brzucha, a także sporadycznych wymiotów i łagodnej gorączki. Okres inkubacji po spożyciu wynosi zwykle 48 godzin, rzadko do trzech dni.

Objawy powinny ustąpić samoistnie po kilku dniach. Niemowlęta, małe dzieci, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym mogą poważnie zachorować

Osoby, które zjadły te pokarmy i u których wystąpiły ciężkie lub uporczywe objawy, powinny zgłosić się do lekarza i poinformować ich o możliwości zakażenia salmonellą. Jednak nie jest konieczne leczenie profilaktyczne bez objawów.

Wycofanie produktów z rynku w Niemczech: co klienci powinni wiedzieć

Niestety w Niemczech zdarzają się częste wycofania z rynku ze względu na zagrożenie dla zdrowia. Na przykład producent frytek McCain ostrzega obecnie przed jednym ze swoich produktów, ponieważ może on zawierać metalowe przedmioty. Konsumpcja tutaj jest wysoce zalecana.

Jeśli te skażone towary trafią do branży spożywczej, producenci są prawnie zobowiązani do ich wycofania. W przypadku zwrotu, klienci mają zasadniczo prawo do zwrotu ceny zakupu.

Lista list kontrolnych oceny: © Ina Fassbender/AFP, Kirchner Gewäuse GmbH; Kolaż: RUHR24

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Wycofanie suplementów diety: może być rakotwórcze i mutagenne

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

 • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
 • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
 • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Handel na giełdzie rozpoczyna się w środę, 28 lipca 2021
Continue Reading

Trending