Connect with us

Tech

Mars: zaskakujące odkrycie czerwonej planety pod „Wielkim Kanionem”

Published

on

  • ZTanya Baner

    Blisko

Sonda kosmiczna znajduje coś ekscytującego pod „Wielkim Kanionem” Marsa. Świat profesjonalistów nie może w to uwierzyć.

Frankfurt – Na Marsie jest woda, zwłaszcza na biegunach i to już wiadomo. Ale teraz naukowcy dokonali przełomowego nowego odkrycia na Czerwonej Planecie: ogromne ilości wody w obszarze zwanym Valles Marineris (Doliny Morskie).

Jest to ogromny system uskoków, który rozciąga się na 4000 km długości i 700 km szerokości i ma doliny o głębokości do 7000 metrów. System jest również nazywany „Wielkim Kanionem” Marsa i jest przedmiotem nowego odkrycia.

Aby znaleźć wodę w Wielkim Kanionie na Marsie, naukowcy przeanalizowali dane z European-Russian Gas Orbiter Trace (TGO), który krąży wokół Czerwonej Planety od października 2016 roku. Sonda zawiera instrument FREND (zewnętrzny detektor neutronów). Precision Resolution) na pokładzie, który może zajrzeć do jednego metra pod powierzchnię Marsa i wykryć wodór – składnik wody.

Esa bada Marsa między innymi za pomocą Trace Gas Orbiter. (obraz ikony)

© Imago / UIG

Spójrz pod Marsa: śledzenie „oaz bogatych w wodę”

Igor Mitrofanov z Instytutu Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie jest głównym autorem nowego badania opisującego odkrycie wody na Marsie i Opublikowano w specjalistycznym czasopiśmie Icarus Będzie.

Przy pomocy instrumentu FREND naukowcy byli w stanie wykryć obszar „o niezwykle wysokiej zawartości wodoru” w systemie Valles Marineris Valley, poinformował Mitrofanov w komunikacie Europejskiej Organizacji Kosmicznej ESA.

JM Marineris System Doliny Ryftowej na Marsie
pozycja na równiku
Długo 4000 km
szeroki Do 700 km
Głębokość do 7000 metrów

Odkryli ogromne ilości wody w „Wielkim Kanionie Marsa”

„Zakładając, że wodór, który widzimy, jest związany z cząsteczkami wody, czterdzieści procent materiału przypowierzchniowego w tym regionie wydaje się być wodą” – podsumowuje odkrycie na Marsie. Uważa się, że obszar, na którym naukowcy podejrzewają, że woda ma wielkość Holandii i rozciąga się w głębokie doliny w obszarze zwanym Candor Chaus.

READ  Toy Soldiers HD – premiera 9 września na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch

Aby wykryć wodę na Marsie, Mitrofanov i inni naukowcy ocenili obserwacje od maja 2018 r. do lutego 2021 r. Instrument FREND nie wykrywał światła, ale neutrony. „Neutrony są generowane, gdy wysokoenergetyczne cząstki, znane jako galaktyczne promienie kosmiczne, zderzają się z Marsem” – wyjaśnia współautor Aleksiej Malachow. Sucha gleba emituje więcej neutronów niż mokra, więc można było wywnioskować, ile wody jest w glebie. Ponieważ FREND umożliwia lepszą rozdzielczość przestrzenną niż inne instrumenty, możliwe jest teraz wykrycie wody, której wcześniej nie obserwowano.

Woda na Marsie: naukowcy oceniają dane z europejskiego łazika wokół Marsa

„Odkryliśmy, że centralna część Valles Marineris jest pełna wody – znacznie więcej wody, niż się spodziewaliśmy”, potwierdza Malakhov, porównując znalezisko z lądem: „Jest to podobne do regionów wiecznej zmarzliny na Ziemi, gdzie zlewają się wody. Utrzymują się stałe niskie temperatury pod suchą glebą”. Woda istnieje jako lód lub jako woda chemicznie związana z innymi minerałami w glebie. „Ogólnie uważamy, że ta woda jest bardziej obecna w postaci lodu” – mówi Malakhov, podsumowując odkrycia zespołu badawczego.

W rejonie Marsa, gdzie naukowcy znaleźli wodę, lód wodny zwykle odparowuje pod wpływem warunków temperatury i ciśnienia; To samo dotyczy wody związanej chemicznie: tylko przy odpowiedniej kombinacji ciśnienia, temperatury i wody minerały na Marsie tracą wodę. Wskazuje to, że w Valles Marineris musi istnieć specjalna mieszanka warunków, aby oszczędzać wodę lub ją uzupełniać, zgodnie z komunikatem Esa.

JM Marineris na Marsie. Naukowcy odkryli tam duże złoża wody.

© DLR / dpa

Mars Research: „Niesamowity pierwszy krok”

Håkan Svedhem, współautor badania i pracownik Esa, już teraz patrzy w przyszłość: „To odkrycie to świetny pierwszy krok, ale potrzebujemy więcej obserwacji, aby mieć pewność, jak wygląda woda”. , możliwości oprzyrządowania „Trace Gas Orbiter”, które pokazuje „duży, niezbyt głęboki i łatwo dostępny zbiornik wodny w tym rejonie Marsa”.

READ  TFT: Dzisiaj uruchomimy piątą grupę rozliczeniową

Trace Gas Orbiter, który od 2016 roku krąży wokół Marsa, jest pierwszą częścią europejsko-rosyjskiego programu ExoMars. Druga część to start na Czerwoną Planetę w 2022 roku: europejski łazik Rosalind Franklin siedzi na rosyjskiej platformie „Kazachuk” i ma sprawdzić, czy na Marsie istnieje życie.

Nie jest sam w tym zadaniu: łaziki Curiosity i Perseverance z NASA również podejmują się tego zadania. Nowa sonda Mars „Perseverance” wywołała ostatnio spore poruszenie: najpierw rozwiązała „jedną z największych tajemnic” na Marsie, a następnie odpowiedziała na pytanie dotyczące Marsa, na które dotychczas desperacko potrzebowali badacze. (patka)

Obraz listy tytułów: © Imago / UIG

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pierścionek Elden osiągnął złoty status

Published

on

Na Taipei Game Show 2022 firmy Bandai Namco i FromSoftware ogłosiły, że elden pierścień Osiągnął złotą pozycję. Oznacza to, że gra jest skończona i gotowa do masowej produkcji. Nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie planowanej premierze 25 lutego.

Teraz nadal pracują nad korektą pierwszego dnia. Kiedy producent Yasuhiro Kitao został zapytany o wywiad, do którego link znajduje się poniżej, stwierdził, że gra zostanie ukończona za około 30 godzin (dzięki VGC).

„To będzie się znacznie różnić w zależności od gracza, ale jeśli chodzi o cele wyznaczone podczas tworzenia, chodzi o to, aby główna droga mogła zostać ukończona w około 30 godzin” – powiedział Kitao.

Oczywiście możesz też spędzić więcej czasu z Elden Ring. „Gra jako całość jest bardzo duża i ma dziesiątki dodatkowych godzin rozgrywki, ale gdybyśmy rozmawiali tylko o głównym torze, nie zajęłoby to dużo więcej czasu”.

Możecie sami Zamów Elden Ring od Amazon tutaj*. Zostanie wydana fizycznie na PS4, PlayStation 5, Xbox i cyfrowo na PC. Jeśli chcesz wejść w bardziej odpowiedni nastrój, możemy Ci pomóc Nasz raport z gry Również z testów sieci Zwiastun historii Polecamy.

Prezentacja na Taipei Game Show 2022

youtube

Przesyłając film, zgadzasz się z Polityką prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

przez JimatsuMateriał: pierścień ognia, Bandai NamcoZ oprogramowania

READ  Nowa seria Sonic Mini – część 1 wypuszczona dzisiaj • Nintendo Connect
Continue Reading

Tech

Watch Dogs Legion: koniec z aktualizacjami

Published

on

Jak ogłosili twórcy Watch Dogs Legion, wsparcie popremierowe dla tytułu z otwartym światem zostało przerwane. Dodaje, że trzeci, czwarty i piąty sezon gry wieloosobowej online powróci kilka razy w nadchodzących miesiącach.

W liście otwartym deweloperzy odpowiedzialni za przygodę z otwartym światem Watch Dogs Legion ponownie zwrócili się do społeczności i podziękowali graczom za wsparcie.

Jednocześnie urzędnicy spojrzeli wstecz na rozwój „Legionu Strażników Psów” i zauważyli, że od czasu wydania wydano różne aktualizacje, które obejmują nowe tryby, takie jak „Inwazja”, „Opór” lub pod-„Oglądanie zombie”. Dogs: Legion of the Dead”. Jednak ta zawartość pozostanie bez zmian, ponieważ wsparcie popremierowe dla Watch Dogs: Legion zostało już zakończone. Tym samym łatka 5.6, wydana we wrześniu 2021 r., jest ostatnią aktualizacją tytuł akcji.


Powtarzają się sezony w trybie online

„Wreszcie, dzięki waszym opiniom, dodaliśmy do gry kilka ulepszeń jakości życia. Przez cały czas pokazaliście nam swoje zespoły DedSec, swoich ulubionych rekrutów, najlepsze momenty w grze, grafiki fanów, kostiumy, filmy, i nie tylko.Bardzo podobało nam się oglądanie zawartości specjalnej Duża aktualizacja 5.6 była naszą najnowszą aktualizacją do Watch Dogs Legion” – napisali twórcy na oficjalnej stronie internetowej.

Więcej aktualności o Legionie Watch Dogs:

Jak ogłoszono również, gracze, którzy przegapili wiele nagród w trybie online, mogą spodziewać się kolejnej okazji do zdobycia dodatków. Sezony 3–5 będą regularnie powtarzane przez kilka następnych miesięcy: „Obecny czwarty sezon Rebeliantów będzie kontynuowany z 80 rangami do 22 stycznia 2022 r., a następnie Stripes, sezon 5. Następnie rozpoczną się sezony 3-5 i powrócą gra, dająca ci możliwość zdobycia nagród. Być może przegapiłeś to w przeszłości.

Watch Dogs Legion jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Stadia.

READ  Często zadawane pytania dotyczące systemu Windows 11: zdecydowanie powinieneś o tym wiedzieć

tych: Ubisoft

Więcej wiadomości na temat Watch Dogs Corps.

Omów tę wiadomość na PlayStation Forum

Zazwyczaj linki do Amazon, Media Markt, Saturn i niektórych innych sprzedawców są linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą możemy wykorzystać na sfinansowanie darmowej witryny. Nie masz wad.

Continue Reading

Tech

Apple opóźnia wprowadzenie nowych zasad usuwania kont i masowych wirtualnych wydarzeń online

Published

on

| 21:11 | 0 komentarzy

Apple opóźniło egzekwowanie niektórych zasad App Store, które miały wejść w życie 31 stycznia. Daje to programistom więcej czasu na zmianę aplikacji, aby były zgodne z planowanymi regułami wirtualnych wydarzeń grupowych online i usuwanie kont w aplikacji. Nowy termin wyznaczono na 30 czerwca.

Kredyt fotografa: Apple

Apple wydłuża terminy nowych polis

W aktualizacji wydanej w sobotę w Apple Witryna programisty Firma poinformowała, że ​​zmieniły się terminy obowiązywania zasad dotyczących aplikacji w App Store. Terminy zostały przedłużone, dając programistom kilka miesięcy więcej na wprowadzenie zmian w swoich aplikacjach.

„Aby dać Ci więcej czasu na aktualizację aplikacji, zmieniliśmy następujące wymagania do 30 czerwca 2022 r.” – napisał Apple.

Pierwsze przedłużenie terminu dotyczy wyjątku, który Apple wprowadził dwa lata temu. Firma Apple zezwoliła aplikacjom oferującym usługi grupowe w czasie rzeczywistym (wirtualne wydarzenia grupowe online) na korzystanie z metod płatności innych niż zakupy w aplikacji podczas pierwszego zamknięcia w 2020 r. To zwolnienie zostało wprowadzone, aby pomóc firmom próbującym dostosować się do pandemii. Ze względu na niedawny powrót COVID, zwolnienie to zostało przedłużone do czerwca. To już drugi raz, kiedy Apple przedłużyło zwolnienie.

Planowane reguły usuwania kont zachęcą aplikacje do oferowania łatwej do znalezienia opcji usuwania kont w aplikacji. Apple powiedział, że ta funkcja powinna usunąć całe konto użytkownika wraz ze wszystkimi danymi osobowymi. Pierwotny termin stosowania tej zasady upłynął pod koniec stycznia. Apple twierdzi teraz, że firma daje wydawcom i programistom aplikacji więcej czasu, dostrzegając złożoność wprowadzenia tej funkcji.

W pewnym sensie trendem stało się ogłaszanie przez Apple zmian w zasadach App Store i terminie, tylko po to, aby kilkakrotnie opóźnić wdrożenie. To odpowiedź firmy na komentarze deweloperów, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na przykład w zeszłym roku przejrzystość śledzenia aplikacji została wdrożona w kwietniu 2021 r., po tym, jak pierwotnie była zaplanowana na wrzesień 2020 r. W niektórych przypadkach, po komentarzach deweloperów, całkowicie zrezygnowano ze zmiany reguły.

READ  Nowa seria Sonic Mini – część 1 wypuszczona dzisiaj • Nintendo Connect
Continue Reading

Trending