Connect with us

science

Mars: „Częściowo zakopane szkielety” – zdjęcie NASA rodzi pytania

Published

on

Łazik NASA znał „Wytrwałość” i kamień „Rochet”, który łazik wykopie kilka dni po tym nagraniu. Nagranie przypomina użytkownikowi Twittera o „częściowo zakopanych szkieletach”.

© imago

Mars jest badany przez łazik NASA. Wysyła zdjęcia swojej misji na Ziemię. Są rzeczy, które nie mogą istnieć na tej planecie.

Pasadena – planeta Mars jest obecnie niedostępna dla człowieka – być może z tego powodu wielu inspiruje i pobudza wyobraźnię. To, co ludzie na Czerwonej Planecie interpretują, można zobaczyć w kółko, gdy pojawiają się nowe zdjęcia łazika Curiosity NASA, czyli „Wytrwałości”. Czasami mówi się o „dziwnym budynku” na Marsie, a czasami ludzie, którzy widzieli zdjęcie Marsa, zastanawiają się, czy jest na nim widać tęczę*.

Jedno jest pewne: wyobraźnia nie ma granic, jeśli chodzi o obrazy Czerwonej Planety, o czym świadczy zdjęcie wykonane już przez NASA w sierpniu 2021 roku. Opublikowane jako „Obraz dnia w astronomii” ona ma. Obraz przypomina mu „częściowo zakopane szkielety”, pisze użytkownik Twittera @nickstew_art i kontynuuje: „To sposób, w jaki wiatry zdarły powierzchnię, odsłaniając warstwy skał poniżej. To naprawdę planeta cmentarna”.

NASA’s Mars Mission: Rover wysyła dziwny obraz – czy widzisz na nim szkielety?

Według NASA zdjęcie zostało wykonane przez łazik „Perseverance” na Marsie w 180. dniu na Marsie (22 sierpnia 2021 r.). W centrum obrazu widoczny jest duży kamień, który badacze nazwali „Rochet”. Plan polega na tym, że łazik zbada kamień swoim dwumetrowym ramieniem robota. Jeśli ma odpowiednią konsystencję, zostanie pobrana próbka skały, jak powiedziano w sierpniu.

Stało się to faktycznie we wrześniu: łazik Perseverance wywiercił dwie dziury w kamieniu i wysłał na Ziemię kilka selfie z „Rochetką”. Próbki skał również muszą w pewnym momencie dotrzeć do ziemi. Obecnie planuje się, że przyszła misja na Marsa przetransportuje próbki gleby zebrane przez „wytrwały” łazik i przygotuje się do powrotu na Ziemię.

NASA zapewnia nas, że na tym zdjęciu Marsa z 2014 roku nie widać żadnych ludzkich kości. Erozja (przez wiatr lub wodę) sprawiła, że ​​kamień wyglądał tak.

© NASA/JPL

Łazik NASA fotografuje na Marsie rzeczy, których nawet tam nie było

Łaziki NASA robią zdjęcia obiektów na Marsie, które nie powinny istnieć na Czerwonej Planecie – i one też nie istnieją. W rzeczywistości ludzki mózg lubi płatać figle, patrząc na zdjęcia wykonane z Marsa. W skale Marsa odkryto już „postać kobiecą”, m.in „pływająca łyżka”* lub „piramida”.

READ  Naukowcy rozszyfrowali zagadki Corony - dlatego coraz więcej mężczyzn umiera na Covid-19

Występujące tu zjawisko nazywa się pareidolia i sprawia, że ​​ludzie wierzą, że rozpoznają znajome obiekty w nieznanym: na przykład kobietę tańczącą na egzotycznej planecie Mars. Zjawisko to, rodzaj „autouzupełniania” w mózgu, występuje również na Ziemi – np. gdy widzisz twarz na Księżycu lub rozpoznajesz ziemskie obiekty w formacjach chmur.

Odkrywanie kości na Marsie? NASA wyjaśnia, co naprawdę można zobaczyć na tym zdjęciu

Obraz Marsa jest szczególnie trwały i wciąż krąży w Internecie: obraz podobno przedstawia „ludzką kość” na powierzchni Marsa. Jak wyjaśniła wówczas NASA, zdjęcie zostało zrobione w 2014 roku i zrobione przez łazik Curiosity.

„Ten kamień marsjański może wyglądać jak kość udowa, ale członkowie zespołu uważają, że kształt powstał w wyniku erozji – spowodowanej wiatrem lub wodą”. Tak mówi NASA. Czerwona Planeta może nigdy nie była w stanie utrzymać organizmów bardziej złożonych niż mikroby, dlatego duże skamieniałości są mało prawdopodobne.

W rzeczywistości łazik NASA Curiosity and Perseverance jest na Marsie, aby sprawdzić, czy Czerwona Planeta kiedyś była siedliskiem życia i czy nadal istnieją jego ślady.

Kolejne odkrycie na Marsie zaskoczyło NASA – „Tych dowodów nie można ukryć”. Ponadto NASA niedawno obliczyła apokalipsę tlenu – wtedy naszej planecie zabraknie powietrza. (patka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Kamień z Rosetty dla supernowych: niezwykle dobrze obserwowana eksplozja gwiazd

Continue Reading

Trending